• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Jasimk, ďakujem za povzbudenie.. čo sa týka dojčenia, tak ja dojčím na požiadanie a to je aj 5-6 krát za deň a niekedy aj viac.. plus v noci niekoľkokrát.. dojčenie nie je len kŕmenie v našom prípade, ja mám takú malú prísavku, ona sa rada takto so mnou ťuťká.. :grinning:

Dada, z Maťka budeš mať tanečníka.. :slight_smile:
16. bře 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta zumba je skvelá :slight_smile:)

ja už mam skúsenosti s cvičením doma, som často takto predtým cvičila a teraz som začala znova.. pred mesiacom :slight_smile: 4 roky som chodievala na aerobik, takže kroky a cviky problém nie sú.. síce to nie je úplne ono, samozrejme že je lepšie chodiť do centier ale keď to nejde tak to nejde... začala som teraz cvičiť každý deň, tak 30 minút - posilňovanie, také aeróbne cviky - napr. Efekt od Zory Ochodnickej, občas Pilates od Kathtyn Gonzales alebo len tak z mojej hlavy čo si viem z hodín aerobiku.

jasimk, 90-dňovku som držala 12-dní, malo to vplyv na mliečko, bolo ho menej, tak som s tým prestala.. myslela som si, že je to v pohode, ale nie je to správny krok k chudnutiu a zdravej životospráve... človek keď je len 2-3 krát denne nerobí dobré, pretože spomaľuje metabolizmus... a tak isto oddelovanie sacharidov od bielkovin a UHL nie je dobre, ak takto nechceš žiť celý život (čo sa neodporúča, tak ako aj delena strava), pretože telo je od narodenia zvyknuté na to, že mieša tie látky obsiahnuté v strave.. /materské mlieko obsahuju i tuky, bielkoviny i sacharidy) a ak sa človek takto stravuje len istu dobu a potom nabehne na normálny system, telo dostane šok a opäť začína priberať...

preto som radšej zvolila lepšiu a zdravšiu cestu - racionálnu stravu, jem 5-6 krát denne, cca každí 3 hodinky (pred spaním min. 3 hodiny), menšie a zdravšie porcie, snažím sa vynechávať soľ, mastné a pražené jedla, sladkosti..

jasimk, neodporúčam Ti jesť posledný krát o šiestej, ak chodíš spať neskôr ako o deviatej... potom som spomaľuješ metabolizmu, 2-3 hodky pred spaním ešte jedz, napr. mrkvu, biely jogurt, krajec celozrného chleba,....

fuha ale som sa rozpísala :D
16. bře 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
* potom si spomaľuješ metabolizmus.. oprava :grinning:
16. bře 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny ja jem naposledy o 18 hod. veceru a potom si este davam do 21 hod. ovocie a taky kusok tvrdeho syra, aby som nesla spat hladna. Ja sladkosti uz nejem, snazim sa minimalne sladit. Stiahla som si aj ja tu Zumbu a pozerala som to a asi 20 min. som aj skusila, no ale som dost poleno, ale citim, kde sa mi co natriasalo, budem sa snazit kazdy den aspon polhodku zumby a este nejake ine cviky a samozrejme menej a castejsie jest. Dufam, ze sa mi to podari, lebo teraz ako keby som stale na sebe nosila take 5 rocne dieta!! :angry: :grinning: No ale mozem si za to sama, tak to musim to aj sama zhodit!

No zda sa mi, ze drobcek asi nejako uz nema chut na moje mliecko, snazim sa ponukat co najcastejsie, ale volako nemam velmi uspech, co doteraz bolo tak 5-6 x za den tak teraz je tak maxi 3x :frowning2: :frowning2:
16. bře 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, ovocie neni moc dobré na noc, ovocie obsahuje veľa cukru, syr obsahuje veľa tukov, tak zo syra max. večer 20 dkg :slight_smile:

kde si stiahla zumbu? :slight_smile:
16. bře 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes ráno skorý budíček 5:40, lebo sme boli plávať. Potom ešte do mesta vybaviť nejaké veci, rýchlo domov variť obed, a potom hajde s Ľubkou do poradne.

Takže naše 9-mesačné miery 7.780g a na dĺžku takým domácim meraním 70 cm (doktor nás nemeria). No a doktor mi hovoril, že podľa najnovších poznatkov sa odporúča začať s potravinami ako múka, ryby a vraj vajíčka skôr. Nejaký výskum potvrdil, že deti medzi 4. a 7 mesiacom majú tolerančné okno, kedy zavádzanie nových jedál nevyvoláva také imunitné reakcie. On sám hovoril, že minimálne pri tom vajíčku by bol opatrný a podľa neho je lepšie po roku ako sa aj odporúčalo. Európski pediatri naďalej odporúčajú dojčiť 6 mesiacov, ale potom zavádzať jedlá odvážnejšie. Americkí vraj odporúčajú začať už tým 4. mesiacom.

Ninny - veľa elánu do zumby, nech sa Ti dobre tancuje

Narciska - držím Dianke palce, nech tá hnusná laryngitída rýchlo prejde a hlavne nech sa Marianke vyhne

Jasimk - ja cez dojčím 3-4 krát, v noci posledne už ani nie, akurát tak nadránom okolo 4-ej sa preberie a vtedy sa už chce napiť
16. bře 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny ja toho syru zjem asi taky kusok na dlzku a sirku ako palec a ovocie vacsinou kusok jablcka a mrkvu, ale uz sa tesim na zeleninu zo zahrady.

andreaber, to je teda, stale su nejake novoty v zavadzani prikrmov, ale len cas ukaze, co je pre deticky vlastne dobre ?!
16. bře 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer :slight_smile:

dneska byl fajn den, i Peťka hodný takže mám dobrou náladu. Na plavání se neplavalo, neboť bylo nakakáno do bazenu :sweat_smile:
Peťule usnul v 8 bez problémů, snad mu to vydrží celou noc - klep klep.
ježiši, vždycky něco napíšu a pak to smažu, píšu jako blbec...tak radši nic.
Dobrou noc!
16. bře 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko

dávno som tu nebola, stíham vás len narýchlo čítať
Včera sme boli na poradni vážime 7480 gramov, dlžku musíme odmerať doma. Už máme prvú hrču na čele, Martinko sa chce všade postaviť a šmyklo sa mu pri posteli a buchol si čelo. A máme kúpené už aj prvé ozajstné topánočky.
Choručkým prajeme skoré uzdravenie.
Čo budete dnes drobcom variť?
Ešte som zabudla ja som tiež v tom stave že drobec začína odmietať MM už kojím len ráno a večer, dnes si dal aj v noci jeden krát.
17. bře 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, konečne mi ide prihlásiť, nejako to tu blblo, ani s novým heslom čo mi poslali to nešlo, a teraz ma prihlásilo so starým :confused: hlavne že to ide.

Maťko má teraz strášne urevané dni, už aby tie zuby boli vonku, nevie,čo by chcel, ani na ruky, ani v ohrádke, ani sa hrať, ani spať, ani jesť :rolling_eyes: tak skúšam všetko dookola, najlepšie je vonku v kočári. Ešte už aby prišlo to oteplenie čo sľubujú. No nič ideme von.

pekný deň všetkým
17. bře 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

mám nějakou jarní únavu, nic se mi nechce, ani vytáhnout paty z domu. Manžel odvezl omylem podvozek ke kočáru do práce takže fakt nikam nejdu. Peťule to zalomil v naší posteli, na chviličku jsem si tam s ním lehla a ukazovala jsem mu plyš. žirafu a byla jsem překvapená jak rychle usnul.

dneska vařím hovězí zadní s petrželí, mrkví a těstovinama. Na svačinu měl hrušku s obyč. piškotama.

co máte dneska v plánu?

Jo ještě jsem se chtěla zeptat, jestli náhodou nemáte někdo tip na nějakou drobnost k výročí svatby - škoda, že není manžel ženská - bych se inspirovala Martinou a zaplatila holiče :grinning: :grinning:
17. bře 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:confused: zdravim kocky,
tak sa idem pochvalit, ze od vcera mame siedmy zub :grinning: , ale stale slinta ako bernardin, tak som zvedava, ci sa pridruzi dalsi, lebo nic nevidno, ale v kuse cosi ohlodava a rucku ma v puse

bubli, dodatocne vsetko najsamlepsie k vcerajsim narodkam :grinning: , nejak nestiham :rolling_eyes:

ja dnes varim hovadzie s pastrnakom, mrkvou a zemiakmi, kedze u nas ryza a cestoviny uspech zatial nemali :pensive:

ja dnes idem zehlit, kedze sa mi perie druha pracka a vcera som sa uz s jednou kopou popasovala, ale nie celou, lebo bola nad moje sily :sweat_smile:
17. bře 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se vám včera pokoušela umřít, ale nepovedlo se. Jak říkala má prababička - ještě jsem všechny nenastačila nasrat :wink:

Dostala jsem nějakou střevní chřipku a Aleš byl pryč. Musela jsem zavolat mámu, aby se postarala o Kryštofa, protože to už jsem nedokázala :frowning2: Ale dnes už je dobře a jsem v práci a Aleš doma. Jen doufám, že to Kryštof nechytí :frowning2:

Teď si vám musím dočíst, protože jsem včera ani nezapnula počítač.
17. bře 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem vás dočetla.

Laringitida :frowning2: :frowning2: děti by neměly být nemocné!!!

Bublino a co jako dárek návštěvu bowlingu, squshe? Byli by jste tam spolu, pobavili by jste se a do některých center není problém jít s kočárkem

Ivusko, s těmi zuby trháte všechny rekordy. Miško je snad nejzubatější červňátko :wink: :slight_smile: gratuluji!

A musím se pochlubit. Dnes mám na sobě kalhoty, které mi nebyly již 3 měsíce před otěhotněním :dizzy_face: Krásně to sádlíčko padá dolů. Jen nevím co udělat s tím "vykradeným batohem" na břiše. Budu muset věřit doktorům a 1,5 roku po porodu mě tam mají nastoupenou, ať něco vymyslí. Neměli slibovat :wink:
17. bře 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, a čo Ti sľubovali? :grinning:
17. bře 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo Ivi, Miško je úplný krokodýl :wink: , dík za gratul.

Marti, přivedla jsi mě na zajímavou myšlenku - dárek pro OBA :grinning: , podívám se po nějaké relaxační kúře, vířivce apod...Naši tady budou o víkendu tak by mohli pohlídat...
Taky by mě zajímalo, co Ti slíbili? Že nebudeš mít břicho?

Holky, mám dotaz ohledně cumlu, nosí ještě děti přes den? Já mu ho dávám poměrně dost....a uvažuju, že bych přestala, jen na noc.
17. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maťko dneska na obed mal kuracie prsia naprudko opražené na troške masla s rascou, podliaté vodou a povarené spolu s prvými lúskami - mám ich plnú mrazničku :sweat_smile: pred naporcovaním do misky som mu pomágala zemiak samostatne uvarený a mäsko tiež nakrájala, už nemixovala a spapal všetko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Martinka, mňa dnes začali jedovať asi ladviny, neviem,či som zaspala s holým chrbtom, ale už som si varila urologický čaj, snáď to prejde.
17. bře 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcela som sa spýtať maminiek,čo išli z rodičovskej znovu na materskú dovolenku, ako to je platené ? znovu ako predchádzajúca materská, či už len ako rodičovský príspevok ? dobrovoľné poistenecké si neplatím,veď to je tisícka mesačne. ďakujem za odpoveď. :wink: :wink:
17. bře 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, slíbili mi (protože nesmím cvičit), že pomocí nějakých elektrických stimulů se to břicho zpevní. Že to je vlastně taky cvičení, ale není tak nebezpečné pro moje břišní svalstvo. Co přesně to je nevím, nevím ani, jestli mě chtěli "uchlácholit", ale chirurg mi říkal, že mi napíše žádanku na rehabilitaci. Tak uvídíme. Prý 1,5 roku po císaři. A nebojte odbít se nenechám :wink:

Bublino, relax. vířivka, pivní lázeň apod. To je super věc!

Dudlík? Když ho nemáme tak vůbec nevadí. Má ho fakt minimálně. Spíš ho používá jako kousátko. Drží v ruce, kouše ho všemi směry, tahá apod. Ale velikost jsem mu neměnila. Má pořád vel. 1. Můj malíček taky nevyrostl, tak pro by měl "vyrůst" dudlík? A můj malíček? Naštěstí používá míň a míň,protože to kousnutí fakt už bolí. Spíš v noci se "připojí", podudlá a vyplivne.
17. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

baby už vstali, takže sme začali popoludňajšiu smenu. :slight_smile: Obe majú nádchu, ale klop-klop takú miernejšiu. Chytili ju vo Zvolene, ale nevadí, imunita sa posilňuje.

Dadka - ja som išla po rodičovskej s Danielkou na materskú s Ľubkou :slight_smile: , a keď ma gynek. vypísala na materskú, šla som do roboty si vypýtať papier o priemernej mzde a zaniesla som to do SP. A tam mi potom podľa toho vypočítali materské. Neplatila som si nič ani DPN.

Ivuska - gratulujem k zúbkom

Bublinka - spoločný darček je super

Martinka - hlavne, že si už fit, takéto behavé problémy vyšťavia človeka riadne, aj keď trvajú krátko.
17. bře 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, úplně jsem zapomněla reagovat na tu srajdu :sweat_smile: , teď je toho fakt hodně, měli jsme to my a 2 známí... :pensive:
Já naštěstí jen 1 den a Peťule byl fakt vzorný, skoro celý den spal nebo si v klidu hrál..ještěže se to dalo takto vyřešit s tou mamkou.

Odpolední spaní jsem zalomila s ním, byla jsem nějaká hotová.

Andrei, odpolední směna - hahaha :grinning:

V ČR taky platí mateřská - tzn. placená z nemocenckého pojištění, asi 60 procent? tuším, jestli to zase nezměnili.
17. bře 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, změnili. Jak je to nově nevím, ale chtějí to vrátit na minulý stav - stálá diskuze v parlamentu - vloni bylo 60% platu maximálně 25.340,-- Kč.

Nejhorší bylo, že jsem seděla na míse, objímala kýbl a Kryštof řičel a já nemohla nic :frowning2: :cry: Ale odpoledne už to bylo lepší.
17. bře 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mati, no ja som rozhodnuta, ze po druhom porode idem na abdominoplastiku, aj keby coby sa dialo :grinning:

bubli, ze krokodil, som sa smiala :grinning:
17. bře 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj, som sa chcela spytat, planujete niekto kupovat si nejaky skladny sportak alebo golfky? Ak ano, dajte tip :wink:
17. bře 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čaute...no máte to tu veselé :grinning: :grinning: , hlavne s tými kadejakými chorobami :unamused: - držím palce aby rýchlo boli preč.

ivuska- ja mám Peg Perego- super skladný, som s ním veeeeeeeeeeeeľmi spokojná po každej stránke (váha, rýchlo sa dá zložiť, rýchlo rozložiť, + všelijaké drobnosti...)
17. bře 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
marfus ktory? daj link, pls Dik :grinning:
17. bře 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus nájdem, dám :grinning: , len ja mám trojkombináciu, ale švagriná má len čisto golfáš od peg perega- je to v podstate to isté čo mám ja, len ona kupovala čiste športovú časť a ja 3- kombináciu..a presne kvoli tomu, že je ľahký, skladný, strieška sa dá úplne stiahnuť dolu, čiže ked fúka silný vietor- sklopím striešku a bábätku nefúka do tváre, čo je veľké plus, čiže je chránené aj ak by začalo nečakane pršať....nuž nám vyhovuje..

http://www.youtube.com/watch?v=uHjjo1aAOpM
17. bře 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
určite sú samozrejme aj iné značky, ktoré majú veľké plusy a výhody, :wink: :wink: , ale píšem o mojom, lebo mám s ním skúsenosti :grinning: :grinning:
17. bře 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivusko, my máme do auta Bebe Comfort Trophy Air 6 - je lehounký, skladný a nezabere celý kufr. Nevím zda se ještě prodává, je hodně podobný Loole, jen má větší nafukovací kola.
17. bře 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :wink:
17. bře 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek