• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte mamče :wink: ďakujem za chválu na Maťka, je to môj model :grinning: :grinning: všetky detičky sú nááááádherné.
ten brušný vírus sa šíri asi aj cez net, včera mi večer bolo tak zle :rolling_eyes: ale už je fajn. Vonku sa ukazuje slniečko, zase pôjdeme von. Dnes má tata narodky, ráno sme mu stihli zavinšovať a Maťko spustil mama mama mama .... sme sa smiali, že to je tata a on stále mama mama, je to proste moje zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:

lovacka, my keď vyrážame na vychádzku ráno, niekedy aj o 9:00 býva vonku cca 10°C Maťko máva oblečené tielkové body,body s krát.rukávom,tenký pulovrík a bundičku, čapička, pančušky, tepláčiky a papučky v kočíku mám deku a pod hlavou taký jemný uterák a zakrytý je druhou dekou a postupne odokrývam alebo rozopnem bundu, poobede nosieva vestu namiesto bundy, tá je pod kočárom. Už sme pozerali aj po botičkách, ale u nás majú až od veľkosti 22 :unamused: musíme do NMnV, od babiny dostal šibačkové papučky, veru už veľ.19, dvoje sme vynosili a sú malé

no a dnes oslavuje aj naša Hanička, už má pol roka ! strááášne to letí.
24. bře 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dám pár fotiek Hanky :slight_smile:
24. bře 2010 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko

tak mne Sebinko už od pol deviatej haja, v noci toho veľa nenaspal, vstali sme pred šiestou, ak už o ôsmej ráno sa pýtal spať.. ale taký bol unavenučky, že mi ani zaspinkať nevedel, tak zaspal s plačom... nemám rada, keď deti plačú... :frowning2:

dadka, mala Hanka je rozkošná, krásne dievčatko... a ten je úsmev a jazýček... jej :dizzy_face: aj jej maminka je kočka :wink:

krásny deň Vám prajeme :wink:
24. bře 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, já už mám taky Týnu venku. Pěkně spinká v kočárku. Bydlím na vesnici, tak ji jen dám v kočárku před barák, a tak do 5ti min. usne :grinning: . Zatím trochu fouká studeně, ale doufám, že sa to zpraví..

Dady: Malá je krásná, a koukám, že má taky pěkná kukadla, jako ta naše.. :grinning:
24. bře 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy, tak som Vás nejak poťažme dočítala... juuuuuuj, toto je super vynález s tými fotočkami, krásnunké sú tie vaše detičky!!! :slight_smile: A to sedátko do vane sa mi veľmi páči, asi si aj ja také zaobstarám... dá sa to kúpiť aj cez internet?? A koľko to asi stojí?

Inak sa máme fajn, malá papá okrem MM stále tak ako vždy, čiže dokopy nič - tak 2-5 malých lyžičiek z každého príkrmu (pritom jej dávam už 4 x - desiatu, obed, olovrant a 1. večeru), ale už to neriešim, aj vďaka vám, verím, že sa rozpapá časom. :slight_smile:

Strašne sa teším, že je tak pekne vonku, zbožňujem jar a púpavkové obdobie. Ja do kočíka obliekam Naďku tak, že má body s dlhým rukávom, tričko, svetrík a bundičku,na hlave čiapočku, na nohách ma pančušky a nohavice a hrubé ponožky. (Topánočky zatiaľ nedávam, keďže sa mi nestavia vôbec na nožičky.). No a v kočíku mám naspodku deku a na nej fusak (baránka), ale len aby jej nebolo zima odspodu. a nožičky jej prikryjem takou tenšou dekou a ešte má aj nanožník. Ak je teplejšie, tak deku dám preč, aj bundičku.

Ja mám inak hrozný kočár, poľské TAKO - niečo ako toto http://www.mimino.sk/images/big/1/2009_4_7_a2lsq9.jpg
Som ho kupovala v bazáre za 150€, keď som ešte nevedela nič o kočíkoch, mala som aj horný strop finančný (do 170€), takže nebolo moc z čoho vyberať. :unamused: Nie je až taký hrozný, dostala som sa s ním v zime všade, a je priestranný, akurát je ťažký a hrozne nespratný, tak nerada s ním chodím voľade do mesta..
Ale plánujem ho tento rok streliť, kým sa ešte ako tak dá, aspoň za polovicu a kamoška mi ide posunúť športiak PegPerego, tak sa už teším... :slight_smile:

Pozdravujem všetky maminy a držte sa !!
A aby som nezabudla..... ste ma prekukli, som agent laktačnej ligy.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
24. bře 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaa, tak agent lakt.ligy???? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: mozno v kazdej teme je jeden :slight_smile: :slight_smile:

baby, konecne je tu jar!!!! ja som taka rada. s obliekanim simka si moc starosti nerobim, obliekam podla sebe viacmenej, maly je aj tak odolnejsi ako ja, doma chodi uplne natenko.

minuly tyzden v tatrach som si vyskusala na sebe manducu a uplne som sa zamilovala do nosicov, takze teraz riesim kupu nejakeho dobreho...prec s kocikmi, chcem volne ruky a dieta pri sebe!!! hovorim si, ze akomahle zacne simonko chodit, aj tak hp uz nebudem nosit, tak este aspon tych par mesiacov. trosku lutujem, ze som ho nenosila skor, ale co uz no. pri druhom isto budem.

joj a s tymi prejavmi vzdoru, ano, ano, aj ja sa hlasim do klubu, maly uz riadne vymysla, zlosti sa, puci sa, robi mostiky, sem-tam aj buchne, stipne, no ideme vychovavat...holt, mame uz velke deti.
24. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, sebinko je cely ocko :slight_smile: je zlaty.
24. bře 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Dnes bolo naaaaadherne, boli sme 2x po 2 hodky na prechadzke a potom sme este vegetovali na zahrade, to je super, ze je uz zima za nami. Asi aj ja budem musiet cim skor riesit topanocky, lebo ked sme vonku, tak ho uz pomaly neudrzim, co sa hrabe dolu z ruk. Asi dnes odmeram nozicku a vyberiem si nejake z RAK-u a budem otravovat kolegovcov, aby mi ich skokli kupit. Maly ma nejaku umrncanu naladu, asi sa tie zubaky neviedia predrat na povrch, lebo slinkta, rucka v papulke a stale by bol len na rukach. Zavidim natashkee, ze Niko mal vonku 8 zubkov tak rychlo, my zatial 2 a aj tie uz mame skoro 2 mesiace. No ved sa dockame, len aby sa tie deticky tolko netrapili!!
Tak som sa vypisala, majte sa krasne!
24. bře 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Ja akosi vôbec nestíham písať, ledva čo to prečítam. Včera sme boli vonku od 13.30 do 18.00 - dávala som dokopy našu záhradu po zime. Sonička sa zatiaľ hrala v kočíku. Kým ma videla, bola spokojná, ale keď som zašla za krík tak hneď eee eee :grinning: Tak nás teraz volá keď niečo chce. No a Tinuša sa k nám pridala keď sa vyspala, asi o 15.30. Maľovala si kriedami na chodník a potom sa vozila so susedom na odrážadle. Podarilo sa jej aj spadnúť a trošku si ťukla makovičku a tiekla jej aj krv. Ale ona si to utrela do šatky a vozila sa ďalej... :wink: Večer sme to nastriekali dettolom a prelepili zvieratkovým leukoplastom, tak bola strašne dôležitá a každému vysvetľovala ako si ublížila. Dnes som bola s babami doobeda cvičiť, potom rýchlo domov, obed, do postieľok. Mladšia dala hodinu, staršia nič ale aspoň so poležala v posteli a ja som zatiaľ vydrhla a naimpregnovala našu zimnú obuv. Už je definitívne odprataná .Poprala som zimné bundy, teda časť.O 16 som išla so Soničkou nahradiť plávanie. Vrátili sme sa domov a malá už bola úúúplne zmordovaná tak spí od 17.45 :grinning: Ja som mala ísť cvičiť o 18, ale mužík ešte nieje doma zo služobky tak idem cvičiť so žehličkou.
24. bře 2010 v 18:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer :slight_smile: ,

vidím že máme s Mufo stejný program, ale já teda nejsem tak výkonná jako ona, zahradu ještě nemáme, zimní obuv a bundy tak napůl, schnou a nejsou uklizené a naimpregnované. Dneska odpoledne u nás byla kolegyně z práce, taky má prcka, o půl roku mladšího, je moc pěkný, ale stejně jsem ráda, že už to mám za sebou - prdy, škytavka, mletí sebou u kojení...
Tak jsme pokecaly, pofotily děcka a potom rychle okoupat Peťu, dát kaši, mlíko a teď už skoro spí .
A já valím na keramiku se kreativně vyžít :wink:
Ještě nakouknu večer pááá
24. bře 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, mala ti vydrzi byt tak dlho v kociku? Sebko tak max 10 minut, keď sa kociar nehybe, aj to som asi uviedla vysoke cislo :grinning:

ja uz mam tiez spratane topanky a bundy.. teda okrem toho čo ma manžel v Nemecku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

pekný večer :wink:
24. bře 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny sama som bola prekvapená. Hrala sa tam spokojne, kukala na mňa, bľabotala, ja som jej hovorila somariny. Potom som ju nakŕmila banánom a pokračovali sme a keď prišla aj Tinka tak jej tam čosi rozprávala. Kecali sme so susedou tak som ju mala aj na rukách ale vydržala dosť dlho :confused: Akurát prišla Tinka, že maminka prečo moja Sonička stále spí, ja som sa s ňou chcela kúpkať - zlatá je :slight_smile: Ja som taká šťastná keď vidím ako sa tie dve ľúbia
24. bře 2010 v 19:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule
co to za virus je?aj mne bolo v noci brutalne zle a aj FIlipko strasne zle spinkal :confused:
24. bře 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny :grinning:
Dnes jsme prožily krásný skoro celý den venku. Přijela za mnou má karádka tak jsme skoro celý čas kočárkovali.
Nic jsem absolutně nic neudělala, žádná práce :grinning: . Tak příjemné.. Jen samozřejmě vše kolem malé.. Týna je utahaná, usnula před hodinkou, což u nás není normální....
Zítra se zas vracíme do našich kolejí..

Přeji všem krásnou dobrou noc... :grinning: :grinning:
24. bře 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, hneď využijem novinky MK a šupnem pár fotos zo včerajšej vychádzky :wink: super,že už je jar, poobede bolo tak teplo, že sa dalo chodiť v krát.rukávoch. Mňa ešte upratovanie zimných bund čaká, už sa teším,keď budú hore v nádstavci :sunglasses: včera som Maťovi vytiahla oblečká veľ.86 a 92 a už sa perú, vždy to chystám tak dve veľkosti dopredu,nech viem,čo dokúpiť, lebo kopec vecí sme dostali :dizzy_face:

carodejnica, tiež mám Tako Natália a ja som s ním veľmi spokojná, akurát je dosť ťažký. šporťák mám NeoNato a hrozne mi vadí ako hrkotajú plastové kolieska. Momentálne je pre mňa kočárom snov X-lander nová farebná kombinácia oranžovo hnedá :slight_smile:

no a Maťko začal škrípanie zúbkami, keď má už vrchný tak to ide :sweat_smile:
25. bře 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
a na fotke je aj Hanka a Riško naši kočíko-kámoši :grinning:
25. bře 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dnes nám den hodný nadmuté kozy. Jedeme na neurologii, metabolii a plavání a já mám ještě mnoho práce v kanceláři, kterou musím udělat :frowning2:

Cože jsem se to měla pana profesora zeptat?
1) acidofilní mléko,
2) hroznový X třinový X řepný cukr
3) mořská sůl X kamenná sůl
4) ryba a které
5) mléko a smetana do vaření

Tyto otázky jsem si napsala, ale mám takový pocit, že bylo ještě něco. Písněte mi. Přes tel. nakouknu, odepsat mi bohužel nejde.
25. bře 2010 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka,

Maťko je poriadný frajer, krásnučky je a aj maminke to veľmi pristane :wink:
To dievčatko je baby kamošky čo s Tebou kočikuje?

Martinka, som zvedavá na odpovede pána profesora.
25. bře 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha to je Hanka :wink:
25. bře 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
najprv som to nechcela zverejnit,ale nakoniec sa musim "pochvalit! aka som nanic-mama,ale je to len pre silne zaludky!!!

takze,rano sme stavali s tym,ze mal uz Brunko nalozene v plienke a ja plny mechur,ale so m si povedala,ze to vydrzim,zakial ho prebalim,tak som s nim sla do kupelne,umyla mu ritulu,ale ako som pustala vodu,tak som ledva vydrzala-urcite to poznate...tak som rychlo zabalila Brunkovi ritusku do osusky,hore mal este pyzamko a dala som ho do postielky a utekala na zachod a bola som tam fakt len chvilocku,ale ked som otvorila dvere,tAK MA OVALIL STRAAASNY SMRAD,VBEHNEM DO SPALNE A TAM bRUNKO STOJI V POSTIELKE POKAKANY,PO KOLENA A AJ RUKY OD TOHO,CELA POSTIELKA UCAPKANA-POMALOVANA!!!som nevedela,ci mam plakat,alebo sa smiat,tak sup s nim znova do kupelne.....ale som sa poucila,a druhykrat sa najprv postaram o seba a az potom o syna. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. bře 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera sme sa opäť trochu fotili :wink:
25. bře 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, ajejo :grinning:
ja som niečo podobné zažila tiež pred asi troma mesiacmi, ale neodniesla si to Sebková postieľka ale naša posteľ... ráno po prebalení, sme ho nechali chvíľku s holou riťkou, nech si troška oddýchne od plienočky.. tak sme sa včera traja šantili v posteli... no a potom Sebko začal tlačiť a taký krásny nevinný výraz nahodil.. nezostávalo na nič iné len sa smiať :wink:
25. bře 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
* malo tam byť "všetci" nie "včera" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. bře 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, samozrejme to sedatko do vane sa da kupit cez net, predávaju ho aj tu na MK baby alebo aj na MMB, ak nepotrebuješ nové, my sme kúpili tiež použité, ale vyzeralo skoro ako nové :slight_smile:

my máme toto:
http://www.biga.sk/index.php?page=6&itm=77315&aff=b492abb5b3a0d1&aff=b492abb5b3a0d1
25. bře 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes ráno zase plávanie. Bolo fajn, baby sa vybláznili. Potom takú pokojnú prechádzku domov, vonku je super. No a potom som využila, že Ľubka ešte spinkala, tak som si doupratovala kuchyňu a chodbu.

Na desiatu som dala Ľubke kúsok banánu a dve lyžičky bieleho jogurtu, no a celkom jej chutilo. Včera totiž jogurt s vločkami ohrdla. Na obed som jej varila čevenú šošovicu a mala úspech, zjedla celý tanier. My s Danielkou sme dojedli obed zo včera. Danielka je dnes ako čert, má len dva a pol, ale odvráva ako pubertiačka. :angry: No neviem, čo ma to čaká o desať rokov. :wink:

Ninny, Dadka - tak sa budem len zase opakovať, chlapci sú úúúžasní. Na zjedenie. :slight_smile:

Julenka - tak také niečo poteší. Brunko nachystal mamine prekvapko. :wink:
25. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, nemám počítač, jsem tu jen na skok, tak nedočítám. Jen se chci pochlubit, Emmička papá... :dizzy_face:
ale zoubky nikde... :unamused:
Za chvilku jdeme plavat, tak se tu mějte krásně, snad budu mít brzy počítač a budu moct za vámi na pokec...
mějte se krásně. papapa šťastná maminka Macinka a hodná holčička Emmička... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
25. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dada, mne na tom mojom Takovi :wink: vadí presne to, že je taký ťažký, inak je v pohode, hlavne v zime som sa s ním dostala všade... :slight_smile: Pozerám na fotky.. čo máš na spodku kočíka (vidím tam čosi modré)? Ja zatiaľ deku, ale už to chcem zrušiť, lebo by som rada malú pripútala... (a ten x-lander je dosť dobrý nápad) :wink:
A malý Maťko je rozkošný !!!

Ninny, ďakujem za link, mrknem sa na to, ale už mi to môj drahý ofrflal, že načo nám je ďalšia haraburda, že on by potom z toho kúpania nemal pôžitok (malú kúpe on, alebo sa kúpe s ňou vo vani).. no hrozní tí chlapi.. Sebastiánko je nádherný! :slight_smile:

A my máme dnes 9 mesiačkov! :slight_smile:
25. bře 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dnes všechno zvládli. Hurá! Tedy postupné hlášení:

1) Neurologie - byli jsme pochváleni, vše ok. Dál stimulovat na čtyři, máme s tatínkem taky chodit po bytě po štyrech, abychom ho více motivovali. Pí doktorka měla radost, že on má velkou radost z pohybu - plazení. Sice to u nás ještě není plazení, ale spíš tulení (nestřídá strany). Platí dále v žádném případě neposazovat, nepodkládat, nestavět na chodidla.

2) Metabolie, krev v pořádku, povoleny další potraviny. Máme pomalu zkusit vyřazovat to zahuštěné AR UM, kvůli tomu kakání. Asi má hodně škrobů. V UM AR je bramborový škrob, brambory, rýže, kukuřice,... pokud bude zase blinkat zkusit znovu Nutriton na lžičku.

3) Odpovědi na stravovací otázky:
ad 1. Acidofilní mléko - Bublina měla pravdu do min roka ne. Je sice pravda, že jogurty již mohou, ale to je prý jinak naštěpená bílkovina kravského mléka než v jogurtech. Pro děti těžké. Zařazovat, až s tvarohem, Lučinou apod.

ad 2. Hroznový X třtinový X řepný cukr - v podstatě je to jedno. V malém množství již děti mohou. Je ovšem riziko, že si na sladké zvyknou a neslazené jídlo jim nebude chutnat. Takže nedávat cucat pastilky hroznového cukru z lékárny (kostku cukru jim přeci taky nedáme). Ovšem pozor. Minimálně do 3 let se dítě nemá potkat s umělými sladidly - cukerín, sacharín a spol. Jsou to většinou light výrobky. Sladidla jsou chemické látky a mohou nezralému organismu ublížit.

ad 3. mořská sůl X kamenná sůl - v principu je to jedno. Obě fungují v organismu stejně - zadržují vodu, zvyšují tlak. Takže do dětské stravy nepatří. čím déle udržíme dítě bez soli tím lépe. Samozřejmě sůl obsahuje látky, které dítě potřebuje. Např. jód. Ale ten se do dětí stejně dostane, protože nejí jen neslané - např. pečivo.

ad 4. ryba a která. Do roka rubu ne. Je jedno zda je sladkovodní či mořská. Mimo jiné v ní mohou být škodlivé bakterie a trávicí trakt dětí by si s nimi nemusel umět poradit.

ad 5. mléko a smetana do vaření. Ano v malém množství (do 0,5 dcl) to nevadí a je možné.

ad 6. sýry - žervé (smetanový), ementál 45%, ano. Lučina - je tvarohová, tavené sýry (jsou v nich soli) NE. Čerstvé máslo z kravského mléka ano, margaríny - ne.

Můžeme zařadit cizrnu, jogurtové mléko i ochucené, jarní salát, spařené čínské zelí, pažitku, žloutkovou pomazánku (uvařené žloutky rozmačkat s malým kouskem čerstvého másla, nasekanou pažitkou) s chlebem (v našem případě stále bezlepkový)., droždí, liči.

Ze "zakázané" zeleniny zůstává snad už jen paprika a okurky. Ze "zakázaného" ovoce - pomeranče, grepy, banány, kaki

4) byli jsme na plavání a příští týden začínáme další kurz. Už máme novou plavenku.

Tak jsem si snad na všechno vzpomněla.
25. bře 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka si skvelá ďakujeme:slight_smile: A šikovne si dnes všetko krásne zvládla :slight_smile:
Zatiaľ podľa toho čo si zistila u pána profesora dodržujeme skoro na všetko, okrem banánov, tie som začala dávať keď mal Sebko 6 a pol mesiaca.

Pekný večer :slight_smile:
25. bře 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek