• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
a prečo sa vlastne nemôžu dávať banány? :confused:
Sebkovi hrozne chutia a vôbec mu nevadia.
25. bře 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, není vůbec zač. Pan profesor je velice ochotný, tak z něj tahám rozumy. Ale mám s ním jeden problém. On je takový ten Einstein. On tomu rozumí a předpokládá, že já taky. Takže si z jeho vysvětlování beru jen část. Zbytku nerozumím. Ze začátku se snažil vysvětlovat chemickou reakci něčeho s něčím, ale už to vzdal. Beru si od něj jen ano, ne...

u banánů je velice častá zkřížená alergie. Po neznamená, že se dítě jen osype, ale může být teď bez problémů a později se může rozvinout alergie na latex. Takže do roka ne.
25. bře 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, vôbec som netušila, že banány by sa nemali... a to som zavádzanie príkrmov študovala fakt pozorne a detailne... a všade som sa dočítala, že síce sú banány exotické ovocie, ale u detí nevyvolávajú žiadne negatívne reakcie (vo všetkom samozrejme existujú výnimky), preto ich zaraďujeme medzi ovocie, kt. sa deťom začína podávať ako prvé...
25. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, ono se to málo ví :frowning2: bohužel. S někým tady na Koni jsem se o tom bavila. Že tu zkříženou alergii má. Musela bych zpátky. Už tu byla i Bublina, ale fakt si teď nevzpomenu kdo to byl :frowning2:
25. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemusíš hľadať :dizzy_face:
No čo už, Sebinko papa banán tak 1-2 krát do týždňa, hádam som mu tým neublížila..
25. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

myslím lovačka to byla Marti...a proběhla tady živá debata na toto téma, ale už nevím na kt. str. :unamused: Jsem považovala alergii na latex za banální, ale vyvedla mě z omylu, že pokud by člověk byl např. na JIPP na dýchacích přístrojích, popř. na operaci, ale i na rutinním gynekolog. vyš., kde se používají gumové (latex. )rukavice - tak by byl v pr...

Díky moc za stravovací servis, jsem ráda, že vše dodržuju jak se patří :wink:

My dneska taky pestrý den - byla jsem v Brně u těhule kámošky s další kámoškou a děckama - náš klasický čtvrteční program - chvilku na zahrádce, procházka...
25. bře 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som o tom tiež niekde čítala, že banány spôsobujú práve tieto skrížené reakcie. Hlavné asi je všetko s mierou. Možno sú ešte iné potraviny, o ktorých sa to nevie a dávame ich detičkám. Ale to je len môj osobný názor. Ja som dala Ľubke banán prvý krát minulý týždeň. Pár lyžičiek aj dnes na desiatu.
25. bře 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono ninny se banán dává snad všude, do kaší, přesnídávek, mlíka...tak aby se v tom čert vyznal.
Mě dala tuto info naše pediatrička - jinak bych to taky nevěděla, ve škole nám to neříkali...
25. bře 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím nedávám, ale láká mě to :sweat_smile:
Množství nehraje roli, prostě, když už to sní, tak to sní a alergie se může rozvinout. Ale asi jde hlavně o to, aby to neměli hned v 5. měsíci, na první příkrmy, pokud v 10 měsících tak se snad zas až tak moc neděje..
25. bře 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak Martinka super, že sa takto povypytuješ a dáš info o správnom stravovaní. :slight_smile:
25. bře 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ako je to s jedením banánov a dojčením. Do materského mlieka tie alergény neprenikajú ?
25. bře 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreo, dělám si poznámky na co se chci pana profesora zeptat :wink: Jak je to s kojením nevím. Na to jsem se neptala a nekojím. Ale můj názor je, že alergeny nepžechází do MM. Alergir je reakce vlastního imunitního systému, tedy nevidím důvod proč by měly přecházet. Bublino, co o tom víš Ty?
25. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Keď už je reč o jedle, toto môžem? :sweat_smile: :grinning:
25. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi máš Martinka pravdu. Pýtam sa preto, lebo sa neodporúčajú jesť napríklad citrusy. Teda aspoň na začiatku.
No a s tým banánom budem radšej opatrná.
25. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Éj, Sebinko vie od čoho muchy dochnú. :grinning:
25. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, je úžasný!!! :grinning: :grinning: :grinning:

Ale všeobecně kakao a oříšky od 3 let.

Dnes jsem viděla absolutní zrůdnost. Maminka krmila ani ne roční dítě arašídovou tatrankou :frowning2: Máem jsem vyzkočila z kůže :angry:
25. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, ešte som chcela napísať, že som raz čítala článok, že dojčiaca žena by nemala vraj žuvať žuvačky, lebo obsahujú tie umelé sladidlá a prechádzajú do MM. Počul niekto niečo také, alebo je to len nejaký blud. Lebo čo napríklad ženy diabetičky, ktoré si takým sladia.
25. bře 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čo už, zostanem i naďalej pri zdravej strave :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreo, citrusy prý nejsou tak nebezpečné, nemají zkřížené alergie, maximálně se dítě osype. Takže vyzkoušet. Kryštof už jí mandarinku (1x týdně 3 dílky) a pomelo
25. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
čo? arašidovú tatranku? :confused: :confused:
Niektoré maminy už fakt nevedia čo od radosti... je tam kakao a taktiež i silný alergén - arašidy! :frowning2:

andrea, to bude nejaká somarina.. :grinning:
25. bře 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja neviem kam sa ponáhľať s tým papaním. Veď sa tie naše deťúrence takých jedál najedia v živote veľa. Tak kam sa ponáhľať. Aj keď ja musím na seba povedať, že som pri Danielke nezvládla celkom sladkosti. Chcela som jej ich vynechať na dlhšie, ale darilo sa mi to len do roka a pol. :unamused: Aj keď výber je prísny a množstvo ostro sledované :grinning:
25. bře 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha Martinka, tak to ma nenapadlo. Máš pravdu, ide o tú skríženú reakciu.

Ninny - vidím, že jedálniček má Sebinko podobný Ľubkinmu. Ponožky a pančušky u nás frčia.
25. bře 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Se sladidly je problém. Tedy já ho mám velký. k mé metabolické poruše je nesmím vůbec. Takže musím dobře číst ty malá písmenka a nevěřily by jste v čem všem je umělé sladidlo. Žvýkačky mám ráda, ale v ČR jsem nesehnala žádné bez sacharínu. Kupuji si v Německu dětské, kde je hroznový cukr.

Zda to přechází do mléka netuším. Ale rozhodně to hodně zatěžuje slinivku. Umělá sladidla byla vyvinuta pro diabetiky a ne pro "zdravé" lidi. Výrobci to cpou do všeho, protože je to levnější a říkají, že je to zdravější - méně kalorické....

Ninny, ať žije zdravá výživa!! :wink: :grinning:

Pádím do postele. Jsem k.o. :frowning2: a Kryštůfka chová tatínek, protože se blbě probudil. Bolí zoubky :frowning2:
25. bře 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, nemôžeš sladké? :confused: :angry:
To ja aspoň 2 krát do týždňa musím mať.. nezávidím... :pensive:
25. bře 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa snažím tým umelým sladidlám vyhýbať, akurát tú žuvačku si dám.

Martinka, dobrú a pokojnú nôcku. Aj keď pri tých zúbkoch asi až taká pokojná nebude.
25. bře 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
musim vas docitat, lebo fakt zaujimava debata..

mati, moja kamoska, co ma 10,5 mes babo, uz na vianoce jedli medovniky len taky fukot, kinder cokoladky, barz ake keksiky. Ked som jej vravela, ze moje dieta nechce nic, ani detske piskoty, tak mi povedala, ze co som to za matku, ked toto robim dietatu. Ze co bude mat z detstva??? Tak som sa pozastavila nad tym. tiez by som chcela odolat aspon dva roky, s tym, ze v skolke sa tomu nevyhnem, ale pokusit sa musime, nie ?

pekny vecer, idem kukat zahradu :slight_smile:
Jaaj sladidla, nie sladke.. zle som prečítala...
Ninny, právě na opak. Já musím sladké (cukr), nesmím náhradní sladidla (sacharín, cukerín, aspartan...) Mě sladké dobíjí baterky, bez něj bych byla úplně hotová! Je to můj denní hřích - čokoládka, sušenka, ...
25. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, ja Sebkovi dávam občas piśkotku, bebe keks alebo kukuričné chrumky... ale sladke mu tak skoro nedám, dúfam, že sa mi podarí aspoň do tých dvoch rokov....
25. bře 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj Ninny, ako ide zumba?
25. bře 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek