• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Martinka, poznám to :wink:
A čo Kryštofkovi dávaš (z tých "dobrotok")? Vadi, keď dávam Sebkovi piškoty, bebe keksy a nesolene kukuricne chrumky?

Dobru nocku :wink:
25. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, ja si myslím, že také veci ako piškóty, bebe keksík nevadí. Trochu cukru zase detičkám vôbec neuškodí a určite nedávaš Sebinkovi celý balík, ale len pár kúskov.
25. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, samozrejme, že mu toho veľa nedávam.. praveže ja som mu nechcela dávať vôbec, ale kamoška ma ubezpečila, že mu to neuškodí, keď mu troška dám :grinning:
a zumba, no pravdupovediac teraz veľa času na ňu nebolo, Sebko v noci veľa nespal, behom týždňa mu vyšli tri zubky, takže som cez deň veľa energie navyše nemala a k tomu všetkému som sa pustila do jarného upratovania.. takže zumbu som skúsila len 3 krát, aj to len po polhodinke.... ale je to super!! :wink:

idem na chvíľu k telke a potom do postele..

pekne sa vyspinkajte (vrátane detičiek), pa :slight_smile:
25. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, dobrú noc.
25. bře 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja len pre spravnost, Misko to nechce, nie ze by som mu neponukla piskotu, chrumku, keksik.. skratka nechce, dobre aj tak.. :slight_smile:
25. bře 2010 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky.. koukám na vás po delší pauze :wink:
máte se všechny?.. doufám, že žádné nemoci tady neřádí.. a jestli ano, tak max rýma a kašel.. :wink:

přečetla jsem si teď něco málo z posledních příspěvků a musím říct, že i já ve svém okolí mám dost maminek, které cpou děti vším už odmala.. :unamused:
třeba moje setřenka dávala své dceři skoro vše asi od 4 měsíců nebo tak nějak.. jako fakt.. byli u nás na návštěvě, to ji bylo asi 5-6 měs a ona ji dala pribiňáka na dopolední sváču, na oběd NÁŠ guláš a vrcholem byla večeře.. sekaná s chlebem a okurkou!!!!!.. a na můj dotaz, co to jako je.. mi řekla, že však ji to chutná, tak co.. :angry: :angry: :angry: :angry: .. neměla jsem slov a můj manžel taky ( on se o tohle moc nezajímá, ale tohle ho dostalo )..
takže mazec no.. :angry: :angry: .. malá měla asi 3 týdny a ona ji cpala na dudlík čokoládu!!!!!.. po kojení, že prý, ať má taky něco dobrého... no já skoro odpadla!!!
tohle je prostě v ní.. nekouká po netu, nehledá nějaké info.. prostě se řídí tím, co ji poradí její mamča.. že dřív se to tak dělalo, tak proč to měnit.. škoda slov.. :frowning2: :unamused: :unamused: :angry:

já dávám danymu taky ty kukuřičné lupínky.. moc mu šmakujou.. :wink: :slight_smile: :slight_smile:
a jinak k jídlu.. no pije UM, jogurt dávám aktivii bílou sladkou, pak klasika přesnídávky a na obědy mu vařím polívky nebo maso se zeleninkou, bramborem, rýží atd.. vařím vždy toho víc a pak zamrazím.. :wink:

kolem roku budeme pomalinku přecházet na naši stravu.. dělala jsem to tak i u michalky.. vždy před dokončením, dochucením.. jsem odebrala na misku a bylo..
samo, že né omáčky, tučné jídla atd.. chce to čas a neuspěchat to.. :wink:

jo a k sladkému.. dany ještě neměl nic.. nevidím důvod.. sladkostí si ještě užije až až :unamused:
nejraději mám, když mi někdo řekne VŠAK UŽ MŮŽE :angry: :angry: .. a já odpovídám MŮŽE, ALE NEMUSÍ!!.. takže asi tak.. :wink:

no popsala jsem toho dost.. zkusím koukat častěji, ať jsem v obraze.. :wink:
jo a dany ještě nesedí.. lozí, stojí, pochoduje kolem nábytku, ale ne a ne si sednout sám.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: , lenoch..
příští týden jdeme na 10měs prohlídku, tak jsem zvědavá na jeho míry.. vážila jsem ho v oblečení a měl 11,5kg.. :grinning: :grinning: :grinning:

a už fakt jdu, tak krásný večer všem a dobrou noc :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. bře 2010 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, dnes od pol 6 :sweat_smile:

carodejnica, v modrej taške mám "pohotovostnú výbavu" :grinning: - náhradné plienky,náhradné body,vlhčené utierky,klasickú bavlnenú plienku - všetko od čias kedy nám Maťko grckal, iba vždy mením veľkosť body a plienok :sunglasses: No a v taške vpredu mám peňaženku, foťák, vreckovky, mobil a cukríky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ten link,čo si dala na X-Lander má moja kámoška a radila mi dať si pozor na trojkolesové, lebo ten sa im nezmestí celkom v pohode do auta, musia dávať dolu kolesá a krížom, lepšie sú štvorkolesové, tam takýto problém neni :wink:

misakri, presne to vyjadrenie Môže ale nemusí sa mi páči. Už som to zdelila aj naším a svokrovcom, našťastie nikto si nedovolil protestovať :dizzy_face: keď aj chcú niečo kúpiť, opýtajú sa, akú kašu, výživu, či môže nejakú zeleninu, banán ... takto si to aj naďalej predstavujem :slight_smile:

Marti, vďaka za info od pána profesora, je super mať to z prvej ruky, a od takej kapacity, keď dosť často sa tie názory pediatrov líšia. Dosť musia dať maminky aj na inštinkt.

u nás sa už perie a idem robiť recept od evulky - vaječnú tlačenku, snáď to zmáknem, taťka mal narodky. Dnes je u nás vítanie jary, pôjdeme sa pokochať kraslicami a kúpiť Maťkovi šibák :grinning: :wink:
26. bře 2010 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak noc jsme přežili bez větších problémů. Dásínka jsme namazali Calgelem a v noci jsem mu 3x dávala dudlík opatlaný Calgelem. Ve 4:30 hod. se probudil hlady, vyřachl 210 ml a spal do 7:30 hod.

Dnes je prďolkovi 10 měsíců! Ježiš, to tak strašně letí!!! :pensive:

Ninny, dávám Kryštofovi pištoty - kukuřičné nebo amarantové - jsou bezlepkové. Ne denně, ale tak 12 ks týdně má. Přeci jen "sladkosti" k dětství patří. :wink: Kukuřičné a rýžové křupky jí asi denně. Má je v mističce u hraček a když má chuť, tak si vezme. Když vidím, že dochází, tak přidám. Ale po pravdě netuším kolik jich sní, kolik rozžužlá a kolika nakrmí Syslinku.

Misakri, je bohužel mnoho takových maminek, které láskyplně ubližují svým dětem. Sice křičí, že by dítěti nikdy neublížily - fyzicky, ale jídlem, chodítky atd. jim ubližují také :frowning2:

Adélko, držím pěsti, ať se talčenka povede. Já se na ní chystám taky.

Mě taky štve, že se názory doktorů strašně liší :frowning2: Měli by být jednotní! Ale u pana profesora jsem se přesvědčila, že metabolii rozumí. Lítala jsem od čerta k ďáblu a nikdo nedokázal říci, proč nemohu otěhotnět. Až on to vzal logicky - postupně, od výživy buňky a problém načel, zaléčil a stal se pro mě úžasný zázrak. Kryštůfek se nejen narodil, narodil zdraví a hlavně je pořád zdraví!!!
26. bře 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, máme už velké děti, některé přemýšlí o výměně kočárku a i o ježdění na kole, tak tady jeden tip :wink:
26. bře 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dada, mala som na mysli, "to modré" :wink: na čom Maťko v kočíku leží (také svetlomodré, čo máš pod Maťkom, že ho môžeš aj zapásať, ja tam mám deku a tým pádom Naďku zapásať nemôžem) ... ale pozerám, že na fotkách iné modré nevidím... to je taška?.. :unamused: som z toho jeleň...

Martinka, ja som mimo, to k akému pánovi profesorovi chodíš? Rady sú zaujímavé, zarazil ma ten banán, to som už aj ja dávala, ale malej nechutí... a mlieko, o mlieku som počula a vravela to aj naša doktorka, že sa môže len plnotučné a až od roka... no fakt ma ide z toho poraziť...

Hej s tými akože maminkami máte pravdu... ja som mala minule výmenu názorov s jednou príbuznou,požičala mi sánky a povedala som jej, že tam malú nedávam, nechcem aby pasívne sedela, kým to ešte nevie.. no a som si vypočula, že ešte nevidela nikoho, kto by robil také ceremónie okolo dieťaťa, že pozná veľa mamičiek, ale takú osobu ako som ja nie, že všetko beriem len podľa internetu, malá sedí keď mi internet povie, a že oni nemali internet, ale riadili sa vlastným rozumom a čo povedala lekárka na poradni a čo radili príbuzné.... a že deti majú papať od 3 mesiacov polievočky a od 6 mesiacov všetko, že sa majú dávať v 6 mesiacoch sedkať a potom aj dávať chodiť v chodúľkach atď... no des...
26. bře 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, já chodím k prof. Hyánkovi http://aplikace.homolka.cz/biochemie/personal_hyanek.php mám vrozenou metabolickou poruchu. Naštěstí jí Kryštof nezdědil.

Do kočárku, abych mohla Kryštofa připoutat mám Emitex vložku http://www.emitex.cz/k-univerzalni-vlozka.php,

Jak má ta příbuzná velké dítě? Včera jsme o tom diskutovali na neuroligii. Kolik dětí okolo 20 let má zničená záda, vyhřezlé plotýnky apod. Kolik lidí v naší generaci nebolí záda? To jsou ty chodítka, pasivní sezení apod. Je pravda, že občas taky pasivně posadíme Kryštofa, ale je to tak maximálně 30 minut týdně nasčítáno. Na to jsem se ptala a to nevadí. Když to není takto denně.
26. bře 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to máš pravdu, ak by som mala niekomu veriť, tak takémuto človeku s takýmto curriculum vitae... :slight_smile:
Tá vložka je super nápad, ale ako pozerám, neviem, či sa to dá zohnať na slovensku.. :frowning2:
Vpodstate to nie je AŽ taká príbuzná, je to priateľka môjho švagra... má cca 50 rokov, dcéra má cca 25 a vnučka cca 5.... :unamused:
26. bře 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi, určitě ano. Emitex dodává i na Slovensko, Jen v rychlosti jsem hodila dotaz na MMB a vykouklo na mě toto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3495692&tab=2 Když budeš hledat déle, určitě najdeš i barvu, kterou budeš chtít.

Aha, tak k tomu nemá cenu se ani vyjadřovat....
26. bře 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, i ja rozmýšľam nad takouto vložkou do kočiara... koľko to asi stojí, nevieš?

Dadka, presne takúto pohotovostnú tašku nosím i ja :grinning:

pekný víkend :wink:
26. bře 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a všetko NAJ Kryštofkovi prajeme k 10. mesiačikom :wink:

a takisto aj Dadkinmu manželovi k narodeninám :slight_smile:
26. bře 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, já jí kupovala něco okolo 350 Kč. Ale koukni na to slovenském MMB, určitě seženeš.
26. bře 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte maminky,

když je tu debata o vložce do kočárku,tak já taky používám. :slight_smile: :wink:

Máme tuto v limetkové barvě.
http://www.ondalek.cz/produkt/lodger-booster-vlozka-do-fusaku
26. bře 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Máme i ten fusak k tomu,mám dvě ty vložky hnědou a zelenou:slight_smile:
26. bře 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

u nás bola po dlhšom čase besná noc. Teda skôr nadráno. Asi okolo 1-ej sa Ľubka začala budiť. Potom už bola často hore prečasto. Jej "nežný " hlások zobudil Danielku, tak sme hore asi od 4:50. Ľubka si potom o 7-ej pospala 30 minút. No a teraz na obed som už obe uložila spať. Ľubke sa asi tlačia horné zúbky. Dnes som sa pozrela, tak sú už trochu opuchnuté.

Martinka - Kryštofkovi všetko najlepšie k 10 mesiacom, pomaly začať premýšľať o torte k 1. narodeninám. Ten kočík s bicyklom super vecička. Škoda, že v meste nie sú vyhradené cyklistické chodníky. Do premávky by som sa neodhodlala, a na chodníku je to ťažké kvôli chodcom.

Ninny - tak čo pobalené? Ak si dobre pamätám, tak cestujete zo Sebinkom na východ.
26. bře 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se musím trochu pochlubit. Byla jsem dnes odpoledne u kadeřnice. Cestou jsem koupila Kryštofovi nafukovacího koníka. Tady tedy máte pár fotek našeho broučka a maminky v nových vláskách.
26. bře 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dlho som tu nebola co je nove?
martinamil zlatucky je maly a ty mas pekny image :slight_smile:
26. bře 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejko děkuji! Musela jsem vám vyfotit, jak to vypadám, -36 kg už je naštěstí znát. Takže vorvaň se již definitivně odstěhoval zpátky do moří.
26. bře 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, pod Maťkom je obyčajná deka, tie pásy sa dajú dať tak viac bokom, ale pripínam ho len keď sedí, alebo keď je prehodená rúčka - smerom že on pozerá dopredu, vidíš a ja som aj rozmýšľala, ako si odhalila moju pohotovostnú tašku :confused: :sweat_smile: :sunglasses: Tá podložka je super, myslím,že by sa to dalo aj ušiť z nejakej staršej deky, aj keď za 350.- sa to ozaj neoplatí skúšať

marti, Kryštofko má pekného koníka, u nás dnes bolo vítanie jari a boli aj živé koníky :slight_smile: Maťkovi sme kúpili prvý korbáč a už má aj mašličky od maminky. :dizzy_face: vaječná tlačenka vyzerá super, zajtra zreferujem ako chutila :stuck_out_tongue_closed_eyes:

chlapi zaľahli, idem aj ja, posledné noci sa budil Maťo iba 2x, mohlo by mu to ostať.
Pekné sníčky všetkým :wink:
26. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kryštofko je krásnučky :slight_smile: Sebinko tiež rad takto chrúme mrkvičku :wink:
26. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a Tvoj nový účes tiež :dizzy_face:
26. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny.:grinning:
K tomu co zde píšete. Já Týně také vařím polévky, a tak. Když chci aby měla změnu, tak jí občas to ,,normální" jídlo také

uvařím. Samozřejmě ne kořeněné. Moje mamka mi taky takhle vařila i mým sourozencům, a všici jsme v poho, tak v tom

nevidím,žádný důvod, proč tuhle stravu odmítat. Dřív bylo vše jiné, akorád se změnily ty ,,doktorské rady". Když dám Týně to

uvař. jídlo, tak se netváří, že by jí to nějak nechutnalo, nebo po tom, že by jí bylo zle. Je absolutně v pohodě.

S tím posazováním. Týna si sama sedla, když měla v postýlce hrazdičku, že se o ní zapřela a vyhoupla se do sedu. Tak jsem jí

sedět nechala. Teď jsem se ale naštvala a vyndala a uklidila ji. No a Týna nic. Jen leží a zvedá hlavu a nohy. Tak jsme přestali

sedět. Když ale spolu cvičíme a já cidím, jak se opravdu snaží, ale že to na to ještě není, tak jí posadím sama. Ale to je max.

cca 10min.

Jinak dnes jsme byly u doktorky, a celkem dobrý. Jen nám doporučila ať si zajdem na neurologii, ať se tam na ní podívaj. Tak

jsme objednaný na 12,4. tak doufám, že to bude vše v poho, že nám řeknou, že je jen líná. Pže, když ona něco chce, tak je

schopna kůli tomu válet sudy a tak podob. Ale jinak, když je v postýlce sama aby něco dělala tak to vůbec.:frowning2:

Dámy, už budu končit šíleně mi padá net. Mějte se krásně a hezkou dobrou noc:slight_smile:
26. bře 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
´Vím, že jste tu napísaly, zas něco nového, ale jelikož mi celý den padá net, tak jsem si to napsala do počítače a pak to zkopírovala
26. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helíku, to že se posadila o hrazdičku není sezení v pravém slova smyslu. Má si sednout z kleku. Pak jsou všechny svaly dostatečně silné na sezení. Neurologie se neboj, my chodíme od narození.
26. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj vím. tak v tom případě nebudem sedět ani v roce :frowning2: , už nevím jak jí mám navnadit, fakt se snažím, ale ona prostě nechce, a moje doktorka si porad myslí, že se jí nevjěnuju..... Přitom s ní cvičím každou volnou chíli, dávám jí kolena pod sebe, zvedám zadek, aby se snažila třeba lézt, taky vůbec...
26. bře 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte nafukovací válec? Zkus jí na tom pohoupat, tak aby se zapírala o ručičky. My cvičíme "dvořana", ale nevím, zda to vysvětlím dobře. Opřeš si dítě o své břicho zády. Rukama chytneš za kolínka, které pokrčíš, překlopíš na přebalovák (stůl), takže vlastně klečí, břichem, přilehneš zádíčka a uvolněnýma rukama dáš její podél těla. Pak pustíš a chytíš za zadeček. Dítě se vzepře na ručičkách. Optimální je, když je pod stolem schovaný tatínek a dělají a sebe kuk.

Pak cvičíme "trakářek". držím ho za tělíčko, že má nohy ve vzduchu, ručičky na podložce. Tatínek mu postupně dává hračku před levou či pravou ruku, aby po ní sahal a tím se naučil rytmus střídání.

Není to složité cvičení, ale nevím, zda je to takto pochopitelné. Je dobré to vidět.
26. bře 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek