• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
A ještě. Nenutit dítě do ničeho. Dítě nás napodobuje. Takže teď doma lezeme po 4. Jako že je to normální. Nenutit, nezvedat. On se snaží dělat to co my.
26. bře 2010 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:

sice pozdní hodina, ale to mi nezabrání abych nenakoukla :wink: teď nebyl vůbec čas, jsou u nás babi a děda od manžela, předtím jsem uklízela, hrabali jsme tu trávu...ještě dosypat línou a dosít...ale super, že už tam všechno kličí a zelená se, to je pozitivní.

fotky mimin i mamin krásné, účes parádní, asi taky udělám před a po foto až půjdu k holiči :grinning:

vložku do kočáru určitě pořídím asi teď o víkendu, tuto modro zelenou oboustrannou: /www.malvik.cz/Kocarek-doplnky/barevne-vlozky/Jane-vlozka-bavlna-frote, sice pálka, ale je fakt krásná :sweat_smile:

nemám nánožník, vadí to? nebude stačit jen deka?

S těma alergenama přecházejícíma do MM - myslím, že nepřechází, sladidla určitě nevadí...

mě přijde na pohyb úplně super plavání, cítím, jak tam zabírá jinýma svalama než doma. Občas ho posadím, ale co jsem přečetla článek na FB tak to minimalizuju. ale naštěstí cíítm, že se rozhýbává - je rád v kleku, houpe se a šahá do stolku- tak se asi za chvíli postaví...

tak dobrou noc, doufám,že zítra se sem dostanu až malého vezmou na vycházku (to se mi stalo dohromady tak 5x, všichni jsou daleko tak musím vozit sama)...
26. bře 2010 ve 23:07  • Odpověz  • To se mi líbí
26. bře 2010 ve 23:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, a som posledné dva dni bola ako včelička. Mám umyté všetky okná. A to je čo povedať, lebo my máme asi najdebilnejšie okná na svete :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ešte sme nevymenili za plastové, tak ich musím zakaždým rozšróbovať a potom zošróbovať. No a k tomu sú trojsklové - vraj to bola vtedy taká pokusná výroba či čo, tak na jednom okne musím umývať 6x :angry: A k tomu 5x balkónové dvere. Ale hlavne, že už je to hotové, všetko vyupratované, rúra vydrhnutá. Keď MM včera viled, že som z nej odmontovala špirálu aby som ju mohla poriadne vyčistiť tak skoro zinfarktoval :grinning: Sa ma pýtal, či to ešte niekedy bude fungovať...No a dnes som bola nakúpiť, lebo naša slečinka má zajtra svoj prvý sviatok. Inak štvornožkuje ako strela, z kľaku sa v pohode posadí a najnovšie sa začína k hocičomu stavať. Akurát posadenie späť ešte nevieme moc dobre tak párkát za deň niekde pleskne. Snažím sa ju nezachytávať, nech len pekne trénuje ako na to. Moja svokra sa na to nemôže pozerať, tak radšej vždy odíde :grinning:No a odkedy sa naučila tlieskať, tak to robí stále. V stredu na plávaní sa potápala a zakaždým keď sa vynorila si sama zatlieskala, sme sa tam na nej nasmiali. O chvíľku ideme k cukrárke pre tortu, snáď sa mi podarí večer hodiť foto.
27. bře 2010 v 15:22  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Maminky, ahojte! Tak som si čo to prečítala....a nemám sa čím pochvíliť, Lea stále nelezie, neštvornožkuje, sama sa tiež neposadí..ak ju dám sedieť sedí, inak sa sama neposadí, pretože sa nevie dať "na štyri". Možno už všetky deti junovčiatka to dokážu, sme asi výnimka..na to, že je straaaaašne pohyblivá, ani pri kojení neprestane hýbať nohami, rukami, sa čudujem, že nelozí. Tiež okolo nej švornožkujem ako píše Marti, aj decká okolo nej po štyroch "behajú"- no Lea neopakuje, nechce.
Takže, Helík......chápem ťa :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
27. bře 2010 v 18:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte:slight_smile:
marfu, pokoj, nie ste sami... an hanka nestvornozkuje, nesedi, neposadi sa..... len plazi... cvicime vojtovku, ale zatial bez uspechu...
Ale verim, ze nebude sa plazit do 18-ky :grinning: Tie nase deturence to dobehnu... a ked budu mat 2-3 roky, nebude vidiet najmensi rozdiel..... :wink:
27. bře 2010 v 18:32  • Odpověz  • To se mi líbí
katy2- nuž čo...snád sa rozbehnú :grinning: :grinning: :grinning: .Hlavne že sú zdravučké... Vidím, že sa snažíte o druhé mimčo- držím palčeky :wink:
27. bře 2010 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

my sme dnes doobeda boli na nákupoch. Zásoby pomaly ale isto dochádzali. Baby išli na obed trochu neskôr spať, tak sme vonku vyrazili neskôr okolo 17-ej, ale fúkal taký studený vietor, že sme zostali len chvíľu. Danielka bola celý deň bez nálady, umrnčaná a dokopy nič nezjedla, a už teraz večer mala zvýšenú teplotu. Tak som zvedavá, čo to zase bude. :unamused:

Mufo - tak to mám ešte v živej pamäti, keď sme mali doma u našich tieto staré okná. To bolo robotička ich umývanie. :wink: Mne zostala ešte obývačka, ale to už bude šup-šup, lebo ju zatiaľ nemáme zariadenú. Tak len tých zopár kúskov a okná.
27. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holčiny :wink:
Marti díky za radu určo budem zkoušet, :wink: já už nevím jak sní mám cvičit :frowning2: .Jen se zeptám, ten válec koupím v lékárně??
Jsem ráda, že v tom nejsme sami, jinak bych si asi myslela, že to není normální :slight_smile: , já když byla mimi tak, mi taky dlouho trvalo, ale bylo to tím, že jsem byla nedonošená. Zato Týna je přenošená :grinning: :grinning: .

Jinak musím se vám svěřit, jsem se dozvěděla, že o mě někdo bůhví kdo rozhlašuje klepy, že prý k nám chodí sociálka a tak.. Samozřejmě nic proti,je dobře, že je ale my jsme úplná rodina, akorád nejsme manželé, malá má vše co potřebuje.. Takže mě to celkem naštvalo, by mě zajímalo kdo to byl a moc... Jsme ztoho pořád na větvi......
27. bře 2010 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Heliik, ten válec koupíš v hračkářství. Určitě ho znáš. Nám ho donesl Ježíšek. Koukni na foto

Ono má každé dítě své tempo, takže si fakt nedělej hlavu. A se sociálkou si hlavu nedělej. Já měla před lety v ruce svou dětskou kartu a tam stálo něco ve smyslu: provedena kontrola u nově přistěhovaných, 3 letá holčička, roční dvojčata chlapci nazí, v bytě je značný nepořádek, otec po noční spí, matka je flegmatická.... vysvětlení - přistěhovali jsme se do MB a bydleli na svobodárně - tj. garzonka a čekali (3 měsíce) na přidělení většího bytu v paneláku. Vcházelo se ze společné chodby rovnou do obytné místnosti, kde byly vestavěné skříně, ale jen na ramínka, takže měla máma na dně skříně komínky oblečení. Kluci se bavili tím, že si vlezli za ty komínky a vykopávali je ze skříně ven. A udržet je oblečené,.... jednoho oblékla, druhý byl svlečený. Úplně živě si představuji, jak zazvonila sociálka, máma otevřela, za ní to vyházené prádlo a nazí kluci, sociálka se mámy zeptala proč to tak je a ona odpověděla, co s tím má dělat, že to stejně za chvíli bude znovu takové... :wink:

A víš jak je to s pomluvami. Dokud se o Tobě mluví, tak žiješ a dobře protože Ti závidí :wink: Takže hlavu vzhůru a koupit nové šatičky apod. aby to všichni viděli.
27. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte ženy

píšu v euforické náladě, kamarádky porodila zdravou holčičku :grinning: :dizzy_face:
Už se těším do porodky v úterý. Měla super porod, hodinu před tím, než porodila byla ještě doma a malovala se :slight_smile: tak jsem silně pocítila co je to závist :grinning:

Mufo kde je foto dortu?

Helik, každé dítě je jiné, já jsem ráda, že je Peťa lenivější aspoň jám déle klid a nemusím od rána zabraňovat neštěstí :wink:

Marti, rada s šatama se mi líbí, helik nic si z toho nedělej, pomluvy jsou a budou... a nesezdaní rodiče? to snad není nic neobvyklého v dnešní době.
27. bře 2010 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak pridávam sľúbené foto tortičky. Doteraz som piekla quiché a slanú bublaninu. Keď som ju niesla z auta tak naša 88r suseda za mnou volala či už máme veľkú noc :wink:
27. bře 2010 ve 23:12  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Mufo, dortík je úžasný!!!
27. bře 2010 ve 23:17  • Odpověz  • To se mi líbí
uaaau mufo to si piekla Ty????? krASA

no baby ja som tu uz 4 dni nebola nejak nestiham ked je vonku takto krasne sme cely den v zahrade len sa idem pochvalit, ze sme uz zasadili nieco mame uz dokona aj vonku. Dnes Mato s Dominikom strihaju stromy a ja robim halusky. oma to uz neriesim lebo vygruntujem a na druhy den akoby som ni nerobila tolko prachu a spiny ale okna som stihla aspon 4. Tie 3 uz nespravim su stresne kaslat na ne :grinning:
28. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

Mufo - Soničke všetko najlepšie k meninkám, hlavne veľa zdravíčka. Posielame pusinu. Tortička je úžasná.

My dnes gazdujeme len doma, lebo Danielka má od včera teplotu. Nemá zatiaľ ani soplíky ani kašeľ, len jej nechutí jesť. Dnes od rána zjedla jeden jogurt a vypila trochu vody. Uvidíme, čo z toho bude. Zatiaľ som nedávala ani žiadny sirup, lebo teplota bola okolo 37,7. A to sme dnes mali taký pekný program. MM mal ísť s Danielkou doobeda do divadla na rozprávku a poobede sme mali ísť na návštevu. Tak nič z toho.

Teraz všetci traja spia a ja som aspoň dožehlila kopu, čo ma tu strašila už dávnejšie.
28. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Jenicek je zase nemocny :frowning2:. zacalo to vcera odpo, strasne zvracel, to jsem jeste nevidela, kde se to vsechno v nem bralo. blinkal co pul hodiny :frowning2:. V noci jsme nespali, bylo ˇu desne zle. Pridal se prujem a osmatricitky :frowning2:. Dneska dal teplota, prujem. Zvracel jen jednou. Je mu hrozne, porad place a my mu neumime pomoct :frowning2:. Snad to brzy prejde.
28. bře 2010 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
zdravim kocky,
je uplne na houby, ked su deticky chorucke, tak sa kocky drzkajte. :slight_smile:

mati, blahozelam k vymesaciu (sice neskoro, ale predsa) :sweat_smile:

musim sa vam pochvalit, Misko uz vie vyjst na gauc a aj z neho zliezt. Sa tesim ako blcha :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning: :grinning: :dizzy_face:
28. bře 2010 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
cernobilka, přeji Jeníčkovi rychlé uzdravení. Fakt je to hrozný pocit, koukat na nemocného prcka a nemoci mu pomoct. Snad to už brzy přejde. Přeji dostatek sil.
Kuba s Bárou jsou také od minulého víkendu nemocní, naštěstí jsou už bez teplot, jen mají rýmu a pořádný kašel. Když je to chytne, tak se jim až zvedá žaludek. Chudáčci moji.

Mufo, Soničce vše nejlepší k svátku. Opravdu nádherný dortík dostala :slight_smile: Sama jsi pekla? A jestli se můžu zeptat, tělíčko je asi z piškot. těsta, ale z čeho je hlava? A ouška, nožky a kudrlinky na tělíčku jsou z marcipánu?

Holky, co vám prckové ještě nelezou, nezoufejte. Každé mimčo má své tempo a někdy se stane, že třeba ani lézt nezačne a rovnou si stoupne a začne chodit. Anička od mojí sestry to měla také tak. Doktorka jí honila po rehabilitacích, ale Anička většinou odmítala spolupracovat. Chodit sama začala na 14-ti měsících, tedy stejně jako moje Bára, která lezla.
Tak tedy zkoušejte, ale rozhodně nenuťte.
28. bře 2010 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Boze baby stale citam, ze su deticky chore :frowning2: :frowning2: vsetkym drzim palceky nech to rychlo prejde ja fakt Dakujem Bohu, ze Nika som takeho este nevidela. Drzim paste nech ste vsetky deturence skoro fit!!!!!!!
28. bře 2010 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ďakujeme za gratulácie, oslavu máme zdárne za sebou. Ja som nepiekla ani náhodou, toto by som nezvládla. Objednala som si u jednej pani, kt. nám piekla tortu aj na krstiny.Torta bola celá jedlá, piškótové cesto plnené nejakými krémami a potiahnuté marcipánom. Hlava bola tiež piškótová, ale bola napichnutá na takej paličke.
Všetkým choráčikom prajeme skoré uzdravenie. Ja som taká rada, že okrem soplíkov sme ešte nič nemali. Dúfam, že nám to takto ešte dlllho vydrží.
28. bře 2010 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky. :slight_smile:
Tak jaký jste měli den?? My celkem dobrý, až na to, že jsme chěli jít odpo na procházku, a než jsme přifoukli kola u kočárku, začalo lejt jak z konve, tak jsme byly doma, ale jedn plus to mělo, malá spala asi 3.hoďky v posteli, jsem si aspoň odpočinula.
Jinak jsme dnes byly s našima(bydlíme u nich, ale za nedlouho se budem stěhovat do svého), kůli domácí práci a celkem na prd. Ale tak jsem dostala tip na něco jiného, ani nevím o co jde, prý to není ani dealerství, ani něco podobného jako byl Skyline. Tak jsem zvědavá. Více se dozvím v úterý.

Jj Marti, už vím o co jde, díky za foto.
Mufo ten dortík je fakt krásne, hned bych trošku ujedla. :grinning: :grinning: Moje babička uměla taky takhle péct... Nejkrásnější měla panenky..

A stím lezením, nelezením. Já ji do ničeho nenutím, to rozhodně ne, ale dělám vše proto, aby už sama něco zkoušela. A dnes velký úspěch, sama se 1převrátila ze zad na bříško a opačně :grinning:
28. bře 2010 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky,
omlouvám se, že vám sem lezu, ale potřebuji pomoc s vyplňením dotazníku pro školní úkol. Nezabere víc než pět minut na stránce: http://citove-pouto-k-diteti.vyplnto.cz/
Pokud se některá z Vás už stala matkou podruhé, prosím menší švindl a vyplnit dotazník jako za první těhotenství. Dotazník je zcela anonymní, ani já nebudu vědět, kdo jak odpovídal, tak se nemusíte bát upřímnosti. Jestli máte kamarádku s jedním dítětem do 4 let, tak Vás poprosím o přeposlání odkazu na stránky s dotazníkem.
Díky díky všem
Blanka
29. bře 2010 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,

dlhsie som sa neozvala ale stale vas citam o dusu hlavne v noci...

konecne prisla jar a mozeme byt s detvakmi vonku do sytosti...

ako sa ma janicek??? uz mu je lepsie? verim, ze ste do neho dostali aspon trosku tekutin.

mufo uzasna torta... stale na nu kukam, fakt krasna az by mi bolo luto do nej zarezat, dufam, ze aj chutla tak ako vyzerala.

andreaber no co s tou tvojou danielkou, tie choroby teploty aneviem co este ju stale prenasleduju... uz aby bola v poraidaku

ivushka no misko je fakt sikovnik...

no a preberali ste tu lenosenie deticiek, teda tych co pomalsie napreduju... z mojej skusenosti, cize iste si pamatate ako som si stazovala, ze laurinka sa noetaca myslim to bolo v januari a vo februari uz sa otacala o 106, pomaly sa rozplazila samoztrejme najprv dozadu a to ju nebavilo, radsej bola na rukach a az zrazu zacala plazit sa dopredu a teraz uz stvornozkuje od 19.03 a popri tom ja sa stavia popri nabytku a sama si uz vie sadnut... teraz viem, ze netreba silit deticky, oni maju svoje tempo.... a sem tam si spomeniem, ze ako to bolo super ked som ju polozila a nasla som ju na tom istom mieste. teraz nic nestiham, vsade strka prstiky, udrie sa a tak... no musim byt v strehu.

spanok uz bol lepsi no zase sa pokazilo a fungujem ako cumel... hlavne nadranom to uz spi jedine na cicke od 04-07. vobec ma to nebavi a kojenie mi zacina prekazat (to ranne). no koncim aby som dala priestor aj vam.

dotaznik vyplneny...
29. bře 2010 v 10:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojík, taky dotazník vyplněný.
Jinak já se vrhám do úklidu. mamka vaří a hlídá Týnu, tak můžu nerušeně uklízet, dnes to bude opravdu na dlouho :frowning2: , držte mi palce :wink: , a všem přeji o dost hezčí den, než mám já :grinning:
29. bře 2010 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj děvčata, dnes dávám home office , odpoledne poradna.

Blanko vyplněno.

Kryštof je dnes protivný jako činže :frowning2: Má lehce zvýšenou teplotu, slintá jako bernardýn... asi lezou vrchní jedničky. :frowning2:
29. bře 2010 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti a kolik už máte zoubků?? My dva v předu dole, a jinak pořád nic, přijde mi, že jí nelezou ani ty dva co má tak do čtvrky vylezlý, a ani žádný jiný..... Jo to bude asi na dlouho, u nás.......

Jo jinak se ještě musím pochlubit, Týna spala dnes celou noc :grinning: :grinning: ,až do půl 8.
29. bře 2010 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
mame 4 zubok prerezany,takze 2 hore a 2 dole :slight_smile: akurat si na ne este Brunko nezvykol,stale ma pri kojeni hryzka a klobucik uz nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,ale inak pohoda,konecne zacal trocha lepsie spavat,sice neprespi celu noc a od tej 3 sa uz len prevaluje,ale da sa... :wink:
mufo,uuuzasna torticka!!!
blanka,dotaznik vyplneny :wink:
v sobotu sme boli na vitani obcanov,tak Brunko konecne prevetral kozennu bundicku,mal ju prvykrat a uz ju ani dlho neponosi,lebo uz je mu akurat,troska som sa sekla vo velkosti :frowning2:
cernobilka,je mi luto,ze je Jendovi zle,silno drzim palce,nech je to rychlo za vami!!!
29. bře 2010 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
mufo tak ta torticka je paradna, ja by som povedala, ze take dielo skoda spapkat!! :wink:
blanka dotaznik vyplneny!
emla super, ze Laura je taka sikulka!
martinamil aj Luko je dnes ako z divych vajec, nikde nevydrzi!
cernobilka, drzime pasticky aby sa Jenikovi rychlo polepsilo, lebo chore dieta, hotova katastrofa!!

Minule ste tu spominali podlozky do kocika, tak sme s mamou vymysleli, lacnu verziu a je super! Kupila som vo vypredaji detsku deku po 0,65 eura, ale je super a podla fusaku mi mama obsila diery na pasy. Kuk foto. Len ju nemam odfotenu v kociku, lebo ked sa ochladilo, tak som supla naspat fusak.
Majte sa krasne!
29. bře 2010 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

tak Danielka má opäť herpetický zápal ďasien. :frowning2: Netuším, prečo sa jej to vrátilo, asi mala oslabenú imunitu. Som zvedavá, čo tentokrát chytí Ľubka, minule to bola 6. choroba. Takže si teraz ani neužijeme to pekné počasie a budeme pekne sedkať na zadku doma. Doktor povedal, že ak by sa jej to ešte raz zopakovalo, poslal by ju k imunológovi. Ale dúfam, že sa tomu vyhneme.

Ja som si dnes aspoň poriadila kúpeľňu, WC a teraz som využila, že baby spia a ešte som umyla jedno okno v obývačke.

Ľubka sa naďalej len plazí, ako taký malý hadík, a stavia sa na nôžky. Predpokladám, že to štvorkovanie asi vynechá, lebo vie sa dať už dlho na štyri, ale len sa pohojdá a potom šup a plazí sa. No však uvidíme.

Jasimk - jej, super si to vymyslela :slight_smile:

Cernobilka - tak nech sa Jendiček rýchlo uzdraví
29. bře 2010 ve 13:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Blanka - dotazník vyplnený :wink:
29. bře 2010 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek