• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
caute baby,

jasimk - dobry napad :slight_smile:

baby, chcem sa opytat AKO a CI VOBEC je potrebne lezuna stimulovat k chodzi. myslim tym vodenie za rucky alebo nieco take. ja nerobim nic, ale uvazujem, ze ako na to malicky pride, ze ako sa chodi :slight_smile:

inak,, v piatok mi pride nosic liliputi, joj, taka som rada, uz aby som ho mala!
29. bře 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Blani-i já jsem vyplnila:slight_smile:
29. bře 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, všechny vás moc zdravím :dizzy_face:
v první řadě dotazník vyplněn.. :wink:

Jak jsem se chlubila, že malá jí, tak zase měla den, kdy nechtěla vůbec nic :unamused: ale další den zase jedla normálně, tak nevím. NO, je spokojená, tak to neřeším. Příští týden jdeme do poradny, tak uvidíme, co nám paní doktorka poví :dizzy_face:
V sobotu už nám bude 10 měsíců, to je strašný, jak to letí... :confounded:

bambul, naše malá chodí za ručičku, nejsem z toho moc nadšená, protože se občas trošku zabimcá, ale prostě tak chce chodit a bohužel s tím nic nenadělám. Stoupne si u mě, chytí mě za ruku a jde, no a já...jdu s ní... :sweat_smile: , ale na druhou stranu, za ruce jí netahám, jen se o mě přidržuje...

Dneska není nic moc počasí, mrholí, ale je teplo. Je vidět, že konečně dorazilo jaro.

Mufo, dortík naprosto super... :wink: Emmča má svátek příští čtvrtek, tak to bude taky velká sláva...už se těším, až uspořádáme její první oslavu... :dizzy_face:
29. bře 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byli jsme na 10. měsíční. Naše nedonošeňátko má 10340g a 84 cm. Obvod hlavy 49 cm. Je prý vidět, že mu chutná :wink:

Emlo, máme 2 spodní a 1 trojku dole (ale tu už od října. Ta vylezla dříve než jedničky)

Julenko, taky je mi líto, že z oblečení tak strašně rychle vyroste :frowning2: Kryštof měl koženou bundičku 3x a už mu byla malá.

Info od Černobilky, asi je to ta střevní chřipka co měla ona. Musí do něj dostat hlavně tekutiny. Ale on pořád ještě nechce pít :frowning2:

Andreo, vy se z toho pořád nějak nemůžete vyhrabat :frowning2: :cry: Děti by neměly být nemovné.

Bambulko, dle mých info se děti nemají vodit za ruce vůbec. Když už něco, tak mají mít ta aktivní chodítka a tlačit je před sebou jako nákupní košík. To jen, co řekla mezi řečí rehabilitační. My teprve stimulujeme na čtyři, takže jsem dál nic nezjišťovala.
29. bře 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, uf, to su ale miery :sunglasses:

hej, hej, viem, ze za rucku sa nevodi, len teda ma napadlo, ci je na to nejaky iny sposob...aby sme teda neliezli do 2 rokov :slight_smile:
29. bře 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, naozaj sa teším, že Kryštofkovi sa tak darí a že aj napriek skoršiemu príchodu na svet je chlap ako sa patrí. No a to aj vďaka starostlivej mamine a tatkovi. Super. :wink:
29. bře 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, učíte svá dítka již k nějaké samostatnosti? A jak?

Já mu dávám na puzzle či do postýlky kouzelný hrneček s vodou, takže se napije, když má chuť. A mističku, kde má ty kukuřičné křupky - červy. Takže si vezme, když má chuť. Ale jinak zatím nic. A nevím, zda bych neměla ještě něco. Ale ani mě nenapadá co.
29. bře 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky torta aká pekná, taká chutná - práve obhrýzam marcipánové kopýtko :grinning:
Andrejka na vás sa tie hnusné choroby nejak lepia. My sme sa moc nevyspali, lebo malá bola z tej oslavy a toľkých ľudí nejaká šoknutá :slight_smile: Do polnoci spala, ale vykrikovala zo sna a o polnoci sa zobudila a strašila do 2.30, chechtala sa, chcela liezť, rozprávala...no a zobudila aj Tinku...Našťastie potom už spala do rána
Čítajze čo zas dnes zapríčinil vykojený mozog!
Sonička cez obed spala na terase, ja som si zatiaľ vybavovala nejaké veci s tým, že podľa toho ako vstane pôjdeme na poradňu dnes al. zajtra. Robia od 13.00 do 14.30 Vstala, kukám na hodinky 13, tak som ju obliekla nakŕmila a potom som sa zbadala, že ja ešte nemám náramkové hodinky prestavené a už je vlastne neskoro... :confused:
Tak teda ideme zajtra,snád...
29. bře 2010 v 15:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:

mufo :grinning: :grinning: tak zítra :grinning:

Andrejko, tak to je fakt na prd, pořád dokola, tak hlavně ať to je rychle za váma!

Černobilko, taky přeju rychlé uzdravení marodovi - Peťa zvracel asi 4 hodiny á půlhodina a byla jsem z toho úplně hotová takže chápu :cry:

Bambul já bych ho nechala tak, pokud vyloženě nedělá scény, že chce na nožky..mě se líbilo v tom článku o pohybu na FB heslo - nejlépe dětem pomůžeme tím, že jim nebudeme pomáhat. :wink:

Marti, já ho k samostatnosti nijak nevedu, akorát asi tím, že ho nechávám si hrát i samotného a spí ve svém pokojíčku. Jídlo budu zkoušet od roka, dám mu lžičku a uvidím, pokud bude extra svinčík tak mu ji zase vezmu :sweat_smile:

Holky, on se teď tak rozjedl, že fakt nevím, co mu mám dávat na 2. svačinu. První dám ve 14 a 16 má zase hlad a na kaši je brzo. Tak mu dám sušenky, ale to mi nepřijde jako úplně to pravé ořechové...Dneska jsem zkusila jogurtové mlíko, ale nechutnalo mu. Co dáváte odpoledne vy?

Dneska jedem nakupovat do nějakého zahradního centra - pro balkónovky, truhlíky a nějakou jarní výzdobu. Už se těším..
29. bře 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasimk, jste s mamkou šikovné, já bohužel neumím na stroji šít :unamused:
29. bře 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, co dáváš na 1. svačinu? My dáváme jogurt, jogurtové mléko, bezlepkový chléb s tvrdým sýrem, či pomazánkou. K obědu maso a k 2. svačině pak ovoce.

Samostatné hraní taky praktikujeme, svůj pokojíček tedy ještě pořád ne, ale spí ve své postýlce.

Zapomněla jsem ještě radu od pana profesora. Holky, kdo máte u mimísku problém s tvrdou stolicí jako my, tak nám poradil Lactulosu nebo Duphalac. Kakání se upravilo a v lékárně jsem zatím nebyla, takže nemohu více sloužit. Ale jelikož nám dochází Vigantol, tak zítra razím do lékárny. Koupím, abychom měli v zásobě.
29. bře 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, :slight_smile:
dotazník vyplnený :wink: a hlásim oba vrchné zúbky :grinning: :grinning: :grinning: takže spolu už máme 4. Dnes Maťko sa pokúša stáť bez držania, ale len v ohrádke - asi vie,že tam aj keď zakolíše a padne, padne do mäkkého. Chodiť sa mu zatiaľ nechce, iba keď sa postaví, niečoho pridrží a tak sa posúva, lúbi sa mu štvornožkovanie :slight_smile: veď sa ešte nastojí. Do poradne ideme až o týždeň vo štvrtok, tak som zvedavá na jeho miery.

všetkým maródom želám veľmi rýchle uzdravenie, nech majú peknú Veľkú noc. Maťo už má aj korbáč :wink:
29. bře 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme teď spapali žlutý cukrový meloun a prý je mňam, mňam. Byl krásně šťavnatý, slaďoučký. Jen ta kuchyň nyní. Je celá pokapaná od té šťávy a stůl, židlička a celý Kryštof ulepený. :wink:
29. bře 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kryštof dnes doladil systém plazení. Do včerejška se plazil tak, že dal ruce před sebe a lokty se přitahoval dopředu. Ode dneška tam přidává kolínka. Vždy se vzepře na kolenou, vystčí zadek a jakoby poskočí vpřed. Takže na 4 už asi půjde brzy.
29. bře 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, hanka sa tak plazi uz 2 mesiace... volaju to priskokom vpred.... Uz sa vie dat aj na styri a casto to robi ale len sa pohojda a potom pokracuje plazenim.....
ale stale sa tie deticky vyvijaju..... :wink:
29. bře 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holčiny.
Marti s tím baštěním, se máš, ani nevíš jak ti to závidím :grinning: :grinning: . Týna sice taky baští, a hezky, ale všelijaké kousky odmítáme, a banán i když je na kašičku nám nechutná.. Co vše dáváš malému za ovoce???
Že bysme něco zkusily,třeba i rozmixovat, ale hlavně aby jsme ten náš jídelák obměkčily... S tou samostatností, to máš taky super, jelikož mi nic takhle nabaštíme, ani piškoty, ani ty ,,červy" jak říkáš, tak ti to závidím.No a když dám hrneček, tak je celá politá, což nechápu, protože to teče jen když saje, takže jsme taky pěkně pozadu.. :frowning2:
Ale třeba se to zlepší :slight_smile:
29. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heli, Kryštof taky musí mít mixované, většinou kupuji. Ovoce kupuji ovocné přesnídávky + čerstvé. Vlastně skoro všechno ovoce. Zakázané máme jen: banány, pomeranče, grepy, kaki. Dnes jsme např. měli žlutý cukrový meloun, včera pomelo. To mu dávám v tom cucacím váčku mimo jídlo. Takže toto čerstvé ovoce - kousky na žužlání nepočítám jako jídlo. Jen když mu nastrouhám třeba 2 jablíčka s piškoty (200g), tak to beru jako jídlo. K dopolední svačině sní tak 200g, k obědu 250g a odpoledne taky těch 200g. Večer kaši ze 150ml vody a zapije to mlékem. Tak 150 ml.

Z kouzelného hrnečku s ušima (AVENT) se naučil sám pít poměrně brzy a obslouží se, když chce. Jen mu ho doplňujeme. Nedáváme plný, aby nebyl moc těžký. A na ty piškoty a červy se naučil sám. Je pravda, že piškoty odměřuji - 3 na den a červy neomezeně. Je to vlastně pro něj vláknina. Neříkám, že všechny sní, spíš rozžužlá, někam nalepí :wink:
29. bře 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauko kocky,
aky ste mali den?
Podarilo sa Vam drobcov prestavit na letny cas??

Mati, ja som malemu dala flasu s cajom tak asi pred styrmi mesiacmi medzi hracky a od vtedy sa obsluhuje sam. Nemusim mu vobec kontrolovat pitny rezim, iba doplnat. Co sa chrumiek, piskot tyka, to malemu nedavam, lebo to nechce.

Inak papa celkom pekne, musim mu mixovat, lebo minule mal trochu kusky, tak relkamoval. Hlavne, ze dnes, ked som ja jedla kuracie na smotane s vrtulkami, tak zvladol aj celu vrtulku do ust zobrat a aj pol kocky meska (co on kuracie nezje, nech by som to ako kamuflovala :sweat_smile: ) Takze asi prestavam varit vsetko v kope a idem mu to pripravovat ako nam, alebo nase jedlo rovno, len to nebudem solit.. no este uvidim :confused:

Co sa spania tyka, spinka s nami v posteli a od vtedy sa budi o 23.30, 3.30, 5.00, 6.00, takze o poznanie lepsie. Sice spi krizom medzi nami, ale aspon som vyspata trochu :sweat_smile:

Tym, ze uz sa vie vystverat na gauc, musim byt non-stop v strehu, ale zase je dost samostatny. Nijak specialne sa mu netreba venovat, vie sa zahrat sam, len musim byt s nim v miestnosti. Citanie ho bohvieako nebavi, ale ked moze cimsi buchat, tak to je super.

mati, inak kristof je riadny valibuk, este raz skus povedat, ze je nedonosenec! Prerastol skoro vsetky nase deticky tu :grinning: :wink:
29. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme zpět, prachy v pr...a jen pár věcí. Ale mám radost z krásného pískovcového květináče :slight_smile: Zítra budu sázet, snad mě Peťka nechá..

Díky posunu času Peťa teprve teď usíná, ráno se včera vzbudil po půl 7, tak aspoň trošku lepší čas než obvykle..

Marti, množství snězeného jídla odpovídá vašemu, dneska jsem dokonce dávala 2 obědy, teda i ten co jsem měla připravený na zítra.
Na 1.svačinu má jablka nebo hrušky s asi 6 piškotama, na 2. má jogurt s 4 nestlé sušenkama..dneska v hornbachu měl rohlík, ale to jen tak olizoval...kaše taky ze 15O ml vody (ale teda musím ji dělat fakt hustou, málem v ní stojí lžička) a mlíko potom jak kdy, dneska např. 1 dcl.
Takže koupím ty kukuř. křupky a zkusím víc druhů ovoce.
Lactulosu mám taky ráda, je to takové šetrné projímadlo, hodně se dává dospělým ve špitále. Ale jako s každým projímadlem opatrně.

Už se z chůvy nic neozývá tak usnul :slight_smile:

Dadi, to je ale fešák s karabáčem (jsem se díky Tobě dověděla, že karabáč je korbáč, jsem si myslel, že to je jen ten sýr :wink: )
29. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby mi sme skoro stale vonku len na jedlo chodime dnu.
Baby pisete, ze sa nesmie vodit za ruky ja som to uz pocula ale neviem preco? Dominik sa na mna vystvera ked stojim chyti sa za nohavice potom mi chyti ruky a vyslovene si pyta aby som s nim chodila tak ako to mam robit prosim poradte.....

Bubli prijemne sadenie zajtra ma byt pekne si to uzi ja tieto veci fakt milujem aku kvetinky das?

Marti dobre, ze pises s tym samoobsluhovanim u nas je to na bode mrazu stale nevieme pit z nicoho len z prsa stale nechce nic len moje mlieko. ako tak do neho natlacim na desiatu polku jablcka s pšenom rozmixovne potom na obed stale to iste maso a nejaka zelenina a olovrant znova ovocie a vecer kasa alebo pohanka. a medzi tym aj 4x cez den kojim

Adel gratulujeme k zubkom my mame medzi dvoma hornymi oooobrovskuuuuu medzeru :grinning:
Marti To s tymi cervami skusim mu dat do misky len bojim sa nech nepoje toho vela ani to nieje najlepsie inak mam pocit, ze sa z nich nevie vykakat je to mozne??? Inak Pekne miery :grinning:
29. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natash, do truhlíků pelargonium peltatum plnokvěté lila a do toho pískovce Pelarg. zonale jakési pink lady, ale vypadá to spíš jako bílá. Bylinky zatím nee a jestli seženu tak mečíky a kosatce, jsem blbec nechala cibule v zemi a jsou úplně rozměklé tak asi zmrzly..
nebo tam dám hortenzie ty jsou trvalé ale ak moc se mi nelíbí.

To vodění není fyziologické pro páteř, a taky trpí ramenní klouby. Raději za hrudník, ale to zas není fyziolog. pro tu Tvoji :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ještě jsou vodící kšíry...něco jako vodítko na dítě :wink:
29. bře 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaa my sme s pitím boli na tom rovnako ale už asi dva týždne malá pije z AVENT magic cup a tiež sa jej strášne páčil Tinkin pohár z Tesca, taký čo sa z neho vystrkuje taká mäkká slamka. Dali sme jej ho nech sa hrá a ona sa z neho naučila krásne piť. Našepapanie stále ako kedy. Dávame aj ovocie, obedy varené aj kupované, kukuričné chrumky, pečivo. Miluje zmrzlinové kornútky, kúpila som v Kauflande celú škatuľu no a jogurt nechcela vôbec a dnes na štvrtý krát zjedla celý 125g. Ale to bol sabi tak sa ani nečudujem. Sú také úžasné!!! Keď má MM služobku na východe tak mi vždy kúpi 20 :grinning: Už aj jeho kolegovia o tom vedia a občas prinesú. Ja som si tiež dnes spravila dekoráciu k veľkej noci. Kúpila som taký minihyacynt a mininarcisy v hline a trošku som to zaranžovala.
29. bře 2010 ve 22:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nás avent naprostý propadák a to mám dva a milión náhradních hubiček..tak postupně rozdávám :confused:

zítra zkusím něo vymyslet z proutků vrby, asi věnec na dveře, nabarvenýma kolíčkama tam připnu vajíčka a hotovo, naštěstí mi ho asi nikdo nesežere..jak jsem si přečetla na FB :grinning:
29. bře 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přejem všem krásné ránko :slight_smile: . ať máte hezký den, a dětičky moc nezlobí :grinning:
30. bře 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
moc děkuji všem, které jste se zúčastnily "výzkumu". Fakt mi udělalo radost, že za 24 hodin mám 2x víc odpovědí než bylo třeba :slight_smile:
Jste skvělé! Jdu zpracovávat :slight_smile: Přeji krásné "maminkování" :wink:
Blanka
30. bře 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak my sme stále na tom s papaním ako Nataška, proste nič moc .... zo všetkého zje tak max. 5 lyžičiek.... na desiatu ovocie (čerstvé, alebo výživu), na obed mäso so zeleninou, na olovrant jogurt (to jej zatiaľ asi najviac chutí, zje celú activiu), na večeru kašu (domáce jej nechutili, tak jej robím, kupované nemliečne, ale riedim vodou), pomedzi to stále kojím .. ale už sa snažím to neriešiť, lebo priberá pekne, myslím, že už má 10kg, každý vraví na ňu, že aká je veľká.. :slight_smile:

A tiež musí mať všetko zmixované na kašu... Skúšam jej dávať sušienku, každý deň, tak to sa ešte dá, ale keď som jej minule skúšala dať obžužlávať chlebík, tak som sa strašne zľakla , odtrhla si taký väčší kus a zabehol jej a začala sa dusiť.. to bolo strašnééé... :frowning2:
Alebo keď jej potravu len nakrájam, napína ju na zvracani, prípadne sa aj pozvracia... :frowning2:

Dúfam, že to večne tak nebude a určite sa raz rozpapá aj iného ako MM ... a keď už nič iné ja aspoň stále chudnem, dievčence ja už mám od pôrodu -11 kg (!!!) a vtrepala som sa mojich predtehotenských riflí, ja mám taaaaaakú radosť! :grinning:

Mufo, tá torta je úžasná, obdivujem žienky, ktoré dokážu tak krásne esteticky piecť.. ja piecť viem, ale s estetikou je to biedne.. moje koláče lepšie chutia ako vyzerajú :grinning:

Martinka, Kryštof, je už veľký chlap, super miery ! :slight_smile:

Bublinka, aj ja by som už mala kvety začať presádzať, ale sa mi nechceeeeeee... :slight_smile:

Ozaj pozerali ste včera TV noviny na Markíze, ako sa dvojročný chlapček zadusil nejakými tabletkami? To bolo strašné, jeho mama, že si len odbehla na záchod, dieťa niečo našlo a koniec.... A to nemusia byť rovno tabletky, čo ja viem, čo si všeličo môže napchať do úst, tá doktorka v telke vravela, že ak dieťa vdýchne predmet veľkosti tabletky Ibalginu môže zomrieť... :frowning2: Ja som sa takto vydesila minule, malá sa hrala s malou kartónovou škatuľou (od mobilu, tak cca 20x20x10cm), no a podarilo sa jej odtrhnúť kúsok a začala ho obžužlávať a zasekol sa jej v puse a začala sa dusiť (presne ako tým chlebíkom, čo píšem vyššie), ja som si čítala čosi, len som so sa na ňu chvíľu nedívala, som bežala k nej a nejak som jej to z pusu vybrala a škatuľu už ani nechcem vidieť... a malú si beriem v autosedačke aj na záchod.. :unamused:
30. bře 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blanka, aj ja som ti vyplnila dotazník... buchni nám tu prípadne nejaké výsledky, samú by ma to zaujímalo.. :slight_smile:
30. bře 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, gratuluji k váhovému úbytku!! :dizzy_face: To je paráda nosit zase své původní oblečení. Úplně Tě chápu :dizzy_face: :dizzy_face:

S tím zadušením :frowning2: je to strašné, když dítě zemře. Ale musíme si uvědomit, že na to je potřeba trochu více času, než 2-3 vteřiny. Takže dávám větší kousky, chlebík apod. Ale jsem pořád u něj, abych mohla zakročit, kdyby mu zaskočilo. Je to úplně stejné jako zvratky. Taky se jimi už párkrát bohužel dusil :frowning2:
30. bře 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, ďakujem a veru sa teším, keď som po pôrode videla ten prázdny batoh na bruchu, tak som sa zhrozila (ale len na chvíľku, lebo keď som videla tú moju malú babulku, tak som si povedal, že to stojí za to). No už vážim 66kg, toľko som mala na začiatku tehu.. :slight_smile:

No, ja už malej teda nedávam nič obžužlávať, čo sa neroztopí v ústach (ako napr. sušienka).. ale včera mi celkom papala aj chlebík, keď som jej z neho odštipkávala.. ako vtáčatku.. :slight_smile:

Ozaj, maminy, dávate maslo na chlebík? A ak áno aké? Klasické živočíšne, alebo margarín (Ramu, Floru)?? A Chlebík nejaký obyčajný, alebo celozrnný? Dííík!
30. bře 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, já mám zpátky 48 kg (neměla jsem kvůli léčbě rok před těhu).

Já dávám chleba (bezlepkový) nakrájený na kostičky 15 x 15 mm, namazaný slabounce máslem (živočišným, margaríny se nesmí) nebo dle rady pomazánkou. V neděli měl žloutkovou a mohl se užrat. Pořád jí olizoval z toho chlebíku. Ještě mi radili drožďovou, ale tu jsem ještě nedělala.
30. bře 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek