• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte tak konečne som aj ja tu..a nie len na FB.. :wink:

tak ešte nemáme nejaku snažilku,my sme sa už začali snažit...lebo nevieme či motyka nevystrelí :slight_smile: lepšiE ako ist na IVF?nie?tak to skušame...
30. bře 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak ty si také drobné žieňatko.. :slight_smile: To ja som bola vždy krv a mlieko (nie že by ma to tešilo, vždy som chcela byť superštíhla) .. :grinning:

Jaj, margarín sa nesmie? :unamused:
30. bře 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ďakujem všetkým za podporu. Danielka má ešte teplotu a stále striekame do pusy Tantum verde. Zatiaľ aspoň sem tam niečo zje. Tak dúfam, že sa to už bude len lepšie. A hlavne, že sa to vyhne Ľubke.

Carodejnica - ja tiež dávam na raňajky chlebík natretý tenučko obyčajným maslom (niekde som čítala, že margaríny radšej dávať neskôr) a po kúskoch jej dávam do pusy. Ľubka to vyžužle a väčšinou potom kúsok vypľuje. Inak aj sa som vždy pri nej, keď jej dávam samej niečo papať. Človek nikdy nevie. No u mňa dojčenie funguje ako udržiavač váhy. :slight_smile: Kým dojčím, nechudnem, alebo len málo. Až keď teraz pomaly prestávam, tak sa váha trošku pohla nadol.

Martinka - dobrý tip na nátierku (maslo a žĺtok), vyskúšam :wink:
30. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrej, uvařené žloutky, máslo a čerstvou na drobno nakrájenou pažitku.
30. bře 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len tú pažítku musím ešte dopestovať. Semienka mám už kúpené a MM mi má doniesť ešte zeminu. A idem na to, len dúfam, že bude rásť lepšie ako tá, čo som sadila pred dvomi rokmi. :slight_smile:
30. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
No my sme mali otrasnu noc, maly ma sopliky, tak bol v noci asi 20x hore a to asi tak, ked sa mne podarilo zaspat, tak chudatko uz zacal mrnkat. Podlozila som mu vankusik, aby sa mu lepsie dychalo, no a teraz bol uz taky unaveny, ze zaspinkal znovu. Ja som si uvarila kavu, aby som mohla fungovat. Ked ste pisali, ze malym mixujete, ja som v nedelu skusila mu to potlacit pucitkom na zemiakovu kasu a malo to celkom uspech, masko bolo nakrajane na male kusky, tak v pohode to zdlabol.
natashka mne Luko robi presne to iste, ze sa pri mne postavi a kebyze ho supnem znovu na zem, tak sa najeduje, tak samosebou chytim za rucicky a ideme. V sobotu som mu uz konecne kupila topanocky, lebo bol na neudrzanie vonku, tak sme ich vcera vyskusali a strasne sa mu lubilo vykracovat, len snurky maju po chlebe, musim vymysliet nejaky dobry styl uvazovania :grinning:
Tak sa majte krasne, idem nieco porobit!
30. bře 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ste ma nejak šokovali s tým maslom... ja mám vsugerované, že rastlinný tuk je zdravší... :unamused:
Tu o tom píše aj MUDr. Bukovský (odborník na zdravú výživu, ktorému ja asi najviac dôverujem z rôznych "odborníkov" na výživu)
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=564&Itemid=30
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=153&Itemid=30
http://www.akv.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=81&Itemid=34
A všade rovnaký záver. Radšej kvalitný margarín ako maslo. :unamused:
30. bře 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, mě to bylo vysvětleno, že je to systémem zpracování. Že ta mléčná bílkovina v obyč. másle je lépe stravitelná než z margarínu. Je již nějak naštěpená. Něco jako v UM. Souvisí to se systémem výroby. Varoval mě, ať Kryštofovi nedávám Floru, Ramu apod. Nejsem chemik, nerozumím těmto věcem, ale panu profesoru věřím. On se mi to vždy snaží vysvětlit, ale já to celé nepochopím :frowning2: Tedy závada je na mém přímači. Beru si jen to co potřebuji vědět, zbytek vypouštím. Protože kapacita mozku je jen omezená, tak mozek nezatěžuji věcmi, které k ničemu nepotřebuji a šetřím místo na jiné :wink: :slight_smile:
30. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a teraz vyber, na jednej strane pán profesor a na druhej strane uznávaný lekár... niekedy ma ide z toto poraziť !!! :unamused:
30. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som myslím v Zdraví čítala, radil tam nejaký odborník na výživu, že z hľadiska výroby je zdravšie normálne maslo. Rastlinné maslá sa musia (dúfam, že teraz netrepnem) stužovať, čo si vyžaduje aj nejaké prídavné látky. Ale podľa mňa pre nás dospelých je najlepšie striedať a deťom tá troška obyčajného masla nevadí, tuky pre svoj vývoj potrebujú.
30. bře 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, ešte som chcela, na chlebík je výborný aj olivový olej. Len neviem, či by to detičkám chutilo.
30. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Olivový olej extra panenský pridávam malej do jedla a veľmi jej chutí...

Stužený pokrmový tuk (t.j. tuky typu CERA) je veľmi nezdravý, to píše aj Dr. Bukovský. Čím je margarín pri izbovej teplote mäkkší, tým je bezpečnejší. Mne samej to ani nechutí a ani do čokoládovej polevy Ceru nepridávam, ale robím ju s Ramou. Nie je až taká hladká, ale je chutnejšia a zdravšia.

Ja si asi tiež myslím, že troška masla, alebo margarínu neuškodí. Ale naozaj ma ide z tých rôznorodých informácii poraziť. Navyše keď viem, že oba zdroje sú vysoko dôveryhodné. MUDr. Bukovský je na Slovensku pomerne známy, vedie súkromnú ambulanciu klinickej výživy, kde doporučuje ako sa majú ľudia stravovať pri rôznych diagnózach.
30. bře 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja osobne si myslim, ze pan Bukovsky je tak trochu medialny doktor je priamo a uzko spolupracujuci s mediami a niekedy mam z neho fakt pocit, ze ho dane potravinarske firmy podplatia aby propagoval totalne bludy. Aj v jednej relacii velice odporucal jugurty danej firmy takze som si na neho spravila vlastny nazor. Ja osobne sa priklanam v tomto k panu profesoru od Martinky. Je vseobecne zname ze obycko maslo je jednoducho stiepitelne je mozne ze nezvysuje ten dobry cholesterol ale to neznamena ze su margariny lepsie naopoak tam sa pridavaju ako uz Andreaber spomenula take srakoriny, ze ja to nedam do ust a Nikovi ani na meter.
30. bře 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška, myslíš? :unamused: Ja sa priznám, som sa zatiaľ s nejakým bludom od neho nestretla. A vždy sa hovorilo, že rastlinné tuky sú zdravšie ako živočíšne.. :unamused:
Ja si myslím, že toľko vecí je vo vzduchu a vo vode, že akokoľvek sa snažíme, chemickým látkam sa nevyhneme. Bohvie čo je v tom mlieku, z ktorého je robené to maslo .. možno sa to vyrovná aj tomu margarínu.. :frowning2:
30. bře 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rostlinné tuky jsou zdravé, ale co já vím, tak pokud jsou v přirozené formě - tedy tekuté. Logicky z toho vychází, že Panenský olivový olej, lisovaný za studena je to nej. Ale ono se má jíst vlastně úplně všechno. Živočišné tuky zvyšují cholesterol, ale chotesterol je zase v určité míře důležitý pro vývoj buněk.
Já jsem se nikdy o zdravý jídelníček nezajímala, jedla jsem co mi chutnalo a na co jsem měla chuť. Pořád jsem si držela svou váhu, ať jsem jedla co jsem jedla. Pak, když jsem nemohla otěhotnět jsem lítala od čerta k ďáblu a dostala se k tomuto panu profesorovi. Vlastně to byl vedlejší produkt. Měla jsem po hormonálce trombozu a on dělal výzkum, jak malým ženám ublížila hormonálka, že to není taková sranda. Že gynekologové ani nezkoumají, jestli je pro ženy vhodná a rovnou předepisují. On se k tomu dostal proto, že mu zemřela na trombozu vnučka. Kombinace antikoncepce a dlouhého letu byla pro ní smrtelná :frowning2: . A když už jsem u něj byla s tou trombozou a dělal mi různé testy, tak zjistil, že nemám vitamín B12 a cholesterol. Hned mi strašně vynadal, že jsem vegánka a ať se pak nedivím, že nemohu otěhotnět. V tu chvíli mi bylo strašně do smíchu. Já a vegánka? Nejlepší zrní je pro mě tlustý, propečený bůček :wink: Tak začal zjišťovat a hledat problém, až našel tu mou metabolickou poruchu. Zatím je spíš vzácností, že jí má někdo diagnostikovanou, ale on si myslí, že jí trpí tak 5% populace. V té chvíli jsem se musela začít jinak stravovat. Zvýšit přísun živočišných tuků, hlídat co v čem je, dopíchávat vitamíny atd. Výsledek? Po 2,5 letech léčby, která byla systémem pokus omyl (bylo potřeba zjistit optimální složení nebylo možné to nijak vypočítat) jsem sice přibrala 5 kg (injekcemi B12 se léčí anorektičky což já rozhodně nebyla), ale hlavně jsem OTĚHOTNĚLA. Takže pane profesore, občas sice nevím o čem mluvíte, chemik nejsem a nějaké chemické vazby jsou mi fakt šumák, ale věřím Vám a děkuji za zdravého Kryštůfka!!! :dizzy_face:

A teď to nejdůležitejší: vypadá to, že Kryštof mou poruchu nezdědil!!! Že je naprosto v pohodě! Geneticky si vzal více z tatínka, naštěstí! :sweat_smile: :grinning: :sweat_smile: :grinning:
30. bře 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem se rozepsala, zdánlivě mimo téma, ale vy mě už znáte a pochopíte co tím chtěl básník říci :wink:
30. bře 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Něco k zamyšlení:

No nemáme to my, ženský, těžký?? Svatá pravda...
Když jsi tlustá - máš zhubnout.
Když jsi hubená - není tě za co chytit.
Když jsi mladá - máš mít praxi.
Když máš praxi - máš být mladá.
Když se oblečeš pohodlně - neberou tě vážně.
Když se oblečeš vyzývavě - jsi štětka.
Když jsi škaredá - máš smůlu, nejsi reprezentativní.
Když jsi pěkná - musíš být hloupá.
Když jsi pěkná a máš postavení - musela jsi si to "odležet".
Když pracuješ přesčas - jsi špatná matka a nebereš rodinu vážně.
Když nepracuješ přesčas - jsi neperspektivní pracovní síla a nebereš práci vážně.
Když jsi měla v posteli mnoho mužů - jsi štětka.
Když jsi v posteli mnoho mužů neměla - jsi nemocná, frigidní anebo lesba.
Takže se tedy ptám, která je to ta normální žena, která nemá problém s touto společností?
30. bře 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak akoze musim chytit stranu Martinke, pana Bukovskeho nemusim, lebo staci sa na neho pozriet, ze on ma toho zdraveho stravovania asi dost. Myslim si ze kedysi neboli ziadne umele margariny, alebo nieco take podobne, mutili si maslo doma, teraz su ine sposoby spracovania a myslim ze nieco z prirody je lepsie ako umelo vyrabane margariny, je pravda, ze kravicky sa krmia vselicim, ale je moznost si zohnat aj z kontrolovaneho chovu a je podla mna vsetko najsamlepsie.
No musim ist, lebo drobec tu mrnka ako najaty. Majte sa pekne!
30. bře 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ženy :slight_smile:

dneska den nabitý, ráno jsem zasázela ty kytky, pak plavání. Když jsme přijeli domů tak jsem se pustila zase do kytek -dělala jsem pořádky s pokojovkama - konečně mám vše přesazené, ostříhané, zasazené ty co jsem měla ve vodě..uf.
Pak jsem jela do porodky za kámoškou, leží na úplně stejném pokoji jako já minulý rok. Malá je krásná, byla jsem šokovaná, že si už vůbec nepamatuju, že by Peťa byl taky tak malinký :confused:. Byli jsme i s kámoškou a děckama, manželé hlídali děcka a pak jsme se vystřídali. Nadstandard je fajn, nikoho jsme tam aspoň nerušili...
No a přijeli jsme domů zas po večerníčku.

Jsem zastánce másla, nevidím byť i na Ramě nic kvalitního, raději si dám do jídla rostliný tuk ve formě kvalitních olejů. Ale neříkám, že občas ramu nekoupím..Oni sice propagují, že jsou tam nenasycené mastné kyseliny - ale uměle dodané, takže si raději dám třeba rybu. JO a k tomu cholesterolu, je jasné, že ho musíme přijímat, když např. ušní maz je 100% cholesterol :wink:

Marti panebože kolik měříš?
Tu pomazánku taky zkusím, ale chleba se s 1 zubem stejně blbě jí :grinning:
Jak se dělá drožďová?

Dici, myslím, že jsem viděla Katy 2, že má v profilu snažení. No a potom Andrejka23, ta už je těhotná.
My zatím nic :slight_smile:
30. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě k té zdravé stravě, dneska jsem měla na oběd nějako mandlovou tyčinku z DM a na večeři mekáče :confused: :pensive: :grinning: prostě nic se nemá přehánet :wink:

halóóóó je tu někdo?
30. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som dnes pojedla všetko čo mi prišlo pod ruku. Mám pocit, ža čochvíľa dorazí MS. Aspoň budem mať cez veľkú noc výhovorku, lebo MM sa na mňa chystá, že konečne niesom tehotná tak ma riadne vyoblieva :grinning:
Prikláňam sa k maslu - chutí mi oveľa viac ako margarín, ale aj ten kupujeme občas.
No a naše miery z poradne 9710g a 76cm
30. bře 2010 ve 21:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo, mufo - to má Sonička hodně :confused: na holku..jsem zvědavá na nás na příští týden ve čtvrtek..
prý konečně nejsem těhotná :grinning: jakože tě nehodí do vany? nebo jak ? :grinning:
Já bych taky jedla, ale nebyl čas :slight_smile:
Zítra mám plán být doma, upeču kuře a budu se válet..
30. bře 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Ja skor ficim na FB, MK trochu zanedbavam.....
Vidim, ze mate uzasne miery..... Hanicka ma nieco vyse 8 kg....
Dici, no snazime sa aj my, ale vyzera to, ze KET nas neminie.....
30. bře 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Práve že ma chce asi poriadne vymáčať. Keď som bola tehotná tak nemohol...
Naša malá má nožičky jak víla Amálka :grinning: Ale teraz máme týždeň pokrokov. Dnes sa postavila sama ku gauču a veselo si okolo neho chodila.
30. bře 2010 ve 21:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy třeba se podaří přirozeně, porod by měl zaprvé upravit cyklus a taky psychika se zklidní..ale samozřejmě záleží na konkrétním problému, že..

Mufo taky mi přijde, že tento týden dělá Peťule pokoroky - jen co ho položím tak jen na 4 a dneska se začal posunovat mírně dopředu
30. bře 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oni keď raz prídu na fintu tak ich už nejde zastaviť. Teraz musím vkuse striehnuť, lebo malá vkuse lezie na schody a do kvetináčov :grinning:
30. bře 2010 ve 22:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak to máš riadny pech.. :unamused: Je super, že ti nakoniec pomohol, určil diagnózu a liečil. :slight_smile:

Ja už roky kupujem Ramu (alebo Floru) namiesto masla, ale keby mám možnosť dostať sa k domácemu maslu, tak asi kupujem také, to je asi ideálna alternatíva. V zásade súhlasím s tým, že margarín je výdobytok modernej doby, ale nemyslím si, že je kvalitný margarín nebezpečný. Pokiaľ viem, margarín sa nevyrába za pomoci chemickej reakcie, ale fyziky. Tuk sa spojí s vodnou fázou a nechá sa kryštalizovať a mechanicky sa spracuje. Je to asi jedno, zdravý človek sa dokáže vysporiadať s maslom i margarínom, iná vec je, ak má človek nejaký problém. Napr.. môj svokor je po operácii srdca - 4násobny bypass - a má zakázané kvôli cholesterolu jesť maslo, ale musí margarín.

Proste mňa len zarazilo, že som sa tu stretla s informáciou, že margarín sa nesmie, lebo som doteraz počula len pravý opak. btw. Bukovský mi tiež nie je extra sympatický ako chlap (je úplne nemožný), ale považujem ho za odborníka na výživu.

Otázne je, ako sa s tým vysporadúva detský organizmus, veď aj MM obsahuje veľké množstvo cholesterolu... :unamused:

Ale už som ticho na túto tému... lebo už nebudem agent laktačnej ligy, ale agent výrobcu margarínov.. dievčence neukameňujte ma.. :grinning:
30. bře 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby dobrou a klidnou noc.
30. bře 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo už jsem to našla, martinka měří 156 cm :sunglasses: jsem špión hadra :grinning:
a fakt dobrou
30. bře 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek