• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Bubli, to teda si riadny špión.. :grinning:

Malá už chrní od ôsmej, a mne sa akosi nechce spať :unamused: ... a ešte sa ani raz nezobudila, to žasnem, cicavčinka malá... inak ma ešte napadlo k tomu nešťastnému margarínu - sľubujem už naposledy :wink: , ako tu ktosi písal, že je to umelé, samá chémia a kedysi sa mútilo maslo a podobne... vezmime si umelé mlieka tiež je to produkt potravinárskeho priemyslu a dovolím si tvrdiť, že je to (po MM), to najlepšie pre detičky... tiež už sa nedáva kravské mlieko ako kedysi .. nehovoriac o instantných kašiach, to ani nechápem ako to funguje, pridám k prášku vodu a ono to samé zhustne...
Ale už som ticho, lebo ma nebudete mať rady.. :zipper_mouth:

My vo štvrtok cestujeme ku starým rodičom na dva dni, majú 65. výročie sobáša.. neuveriteľné však? Starý otec má 92 rokov a stále šoféruje, zázrak prírody.. :slight_smile: Ale zvyšok Veľkej noci sme doma.. ale priznám sa moc tieto kupačky a šibačky nemusím.. :slight_smile:

Dobrú nôcku všetkým ! :slight_smile:
31. bře 2010 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, ano, jsi dobrý špion. Ale nebudu na srazu nejmenší :wink: Tedy doufám, že mě Červňátka mezitím nepřerostou. I když Kryštof se dost snaží. Ale máme i menší Červnovku. :slight_smile:

Čarodejnice, já Tě plně chápu. Ono máslo nebo margarín, ve výsledku je to asi jedno, když toho nesní kila. Vše má své pro a proti. O té fyzice. Je to možné, že jsem zaměnila na chemii. Toto jsou informace, které z důvodu omezené kapacity mozku fakt vypouštím. Nemusím přeci vědět a umět vše :slight_smile:

Ta omezená kapacita mozku - vymyslel to bratránek (Bublino - psycholog a psychiatr), když jsme spolu bydleli a studovali. Před zkouškama jsem byla dost na nervy a stresovala, že neumím, nenaučím se. Vzal mě do koupélny, do sklenice nalil po okraj vodu a vrazil mi do ruky druhou plnou sklenici, ať to naliji do té první vrchovaté se slovy: Uvědom si, že kapacita mozku je omezená. Přebytečné informace Ti vytečou ušima, tak jak teď vytekla ta přebytečná voda. Uvízne jen to důležité. Rozesmál mě pořádně a hlavně uklidnil. A zkoušky dopadly dobře. Takže přebytečné informace vypouštím ušima, aby se vešly ty potřebné :wink: :slight_smile:
31. bře 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne :slight_smile:

počasí u nás nahrává mému plánu, t.j. válet se doma a nic nedělat. Kuře se peče, já jsem byla na chvíli s Peťkou na vycházce. Ale jen fakt na skok, protože nemám pláštěnku a dost tam prší. Teď spí venku pod střechou..

Marti, bratranec Tě pěkně uklidnil, já psychology obdivuju, bych na to neměla nervy ani trpělivost :confused: jo a kdo je ještě menší než Ty? :grinning:

Čarodejnica, ty kaše mi zas tak umělé nepřijdou - prostě se ty obiloviny nadrtí na tak jemno, že hned nabobtnají, ne? Třeba ty jemné vločky taky takhle rychle změknou a nabudou..to já jen tak, aby řeč nestála :wink:
31. bře 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, no za takých 18 rokov budeš asi medzi "červňátkami" najmenšia... :wink:

Tie margaríny preto riešim, lebo nie je tomu tak dávno, čo bežali po sieti v rámci reťazových mejlov poplašné správy, že margarín od plastu jedna molekula. Isto Vám to prišlo. Ja si tieto reťazovky overujem ne jednej stránke a kedže Ramu roky konzumujem, bola som v prvom momente zhrozená a zvedavá, ako je to naozaj. Pozrite sa sem (stránka, kde si môžete overiť reťazovky)
http://www.hoax.cz/hoax/margariny-a-zdravotni-riziko-rama-s-nama/

Na samom spodku sú vyjadrenia odborníkov (Bukovský tam nie je :grinning: , ale je tam vyjadrenie Státní zemědělské a potravinářské inspekce ČR, a lekára z Ústavu výživy, 3. lékařskej fakulty UK v Praze ), tak si urobte názor. Na nete je veľa senzačných a zaručene pravých informácii (a dezinfomácií) a ja sa ich snažim filtrovať a preverovať, nemám rada, keď ma niekto ťahá za nos.

Ja rozumiem aj Martinku, v žiadnom prípade si nedovolím spochybňovať pán profesora, ktorý Martinke pomohol, taktiež verím tomu, že klasické mútené domáce maslo je zrejme pre nezrelý oranizmus dieťatka lepšie ako priemyselne upravovaný tuk, ale myslím si, že rovnakým spôsobom je lepšie aj MM ako UM, alebo domáca obilninová kaša ako instantná. (bubli, ale pšeničná múka by sa mala tepelne upraviť, teda aspoň ja viem, že keď dám zátrepku do polievky, tak to musím aspoň 5 minút variť :wink: )

Ja svojej malej instantné kaše dávam, lebo domáce jej nechutia a niekto zase dá UM, lebo nemá také šťastie ako ja a dojčenie proste nejde. A pritom chcem rovnako ako každá mamina pre svoje dieťa to najlepšie, ale nechcem aby bola za každú cenu z nej nejaká centľavka a jedla napríklad len samé BIO... Som vyštudovaná ekologička, ale nie som zástancom BIO za každú cenu, proste v životnom prostredí - vo vzduchu, v pôde, vo vode - je toľko chémie, že by sme museli žiť na pustom a izolovanom ostrove a možno aj na inej planéte, aby sme sa stravovali BIO...

Je to teraz strašná móda a keď má niečo nálepku BIO, tak sa idú všetci zdivieť za tým , ale myslím si, BIO boom je niekedy kontraproduktívny, mám známu, ktorej dieťa má tri roky a nikdy nepilo vodu z vodovodu, len nejakú BIO vodu z obchodu... to dieťa je biele a na pohľad nezdravé, niekedy ma napadne, že keď sa to dieťa napije vodovodnej vody dostane anafylaktický šok.. :grinning:

Práve na BIO boom a naše materinské pudy útočia obchodníci a pýtajú za BIO nekresťanské peniaze, akože za 4 ks (slovom kusy) jablká mám dať v Tescu 3€ ?!?! U mňa teda nehrozí, dám malej normálne jablko zo zelovocu, nech si zvyká. Navyše najnovšie som čítala jeden článok od lekára (zase sa tí doktori nevedia ujednotiť), že pri dojčených deťoch je lepšie zavádzať rizikové potraviny skôr, kým je dieťa kojené (lepok už od 6 mesiaca, ale ja som aj tak zaviedla až v 8), MM chráni nezrelé črievka pred alergénmi a kadejakým iným svinstvom.

Inak mne sa viac ako BIO páči toto = > http://predajzdvora.sk/ :slight_smile:

Marti, s tou kapacitou mozgu máš úplnú pravdu, dôverne poznám, aj ja to tak robím, že niektoré informácie skrátka selektujem a vyberám si len to, čo je pre mňa dôležité. :slight_smile:

No nič, dievčence, idem ja variť, som sa akosi rozkecala, malá mi zase utiera prach na dlážke, opica jedna, už sa riadne rozlozila, ale stále len to bruško po zemi vláči..... pekný dník všetkým :slight_smile:
31. bře 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, s tím BIO s Tebou na 100% souhlasím! Je to stejné jako držet dítě v úzkostlivé čistotě. Z něčeho prostě ty protilátky musí mít. Jasně, že mu nedám jablko koupené v zelenině, aniž bych mu ho důkladně omyla a nyní i oloupala (ač ho připravuji i vitamíny přímo pod slupkou). Stejně tak doma nebudu 3x denně vytírat Savem.

Bublino, Patrick je psycholog a psychiatr. Udělal si 2 atestace a v současné chvíli pracuje ve FN na Psychiatrii u léčby závislostí. Docela mazec co vypráví a to nesmí říci podrobnosti :frowning2: Brrr, kéž by byla naše dítka tohoto ušetřena :cry:

Čarodejnice, myslím, že dříve než za 18 let, budu patřit k těm nejmenším. Bublino, Nataška je ještě o centimetr menší :wink: :grinning:
31. bře 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška? No holky na fotkách teda nevypadáte na malé piva :cry:

Závislosti to je kapitola sama pro sebe, celkem začarovaný kruh..snad ty děcka vychováme tak, aby k tomu ani nepřičichly.

Bio mám ráda, ale jen občas, zastánce na 100% určitě nejsem. Taky mi je sympatičtější si to koupit od soukromého zemědělce než předražené z tesca.
31. bře 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten smajlík u malých piv měl být samozřejmě veselý :grinning:
31. bře 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte žienky, akurát som dopiekla posledný plát na Punčové rezy, tento rok robím iba tieto, keďže sme si dohodli rodinné stretko u rodičov a svokrovcov, k nám prídu len šibači - ha, ak ma nájdu doma a aj to len svokor a krstný a jeho syn. Moji bráškovci šibanie neuznávajú, polievanie sa u nás nekoná a oni hovoria, že o ženy sa treba starať nie ich mlátiť :dizzy_face: ale keďže je to tradícia a má pripomínať šľahanie prvých učeníkov, Maťko tiež už má korbáč a za rok pôjde s tatom. Inak šibačkové dostane aj tento rok, resp. niečo už aj dostal - papučky, tie má od svokry a od deda topánky :sunglasses: mali v Deichmane v akcii za 11Euráčov. Ja osobne mám radšej Vianoce ako veľkú noc, je to také veselšie a rodinnejšie.

ozaj Maťovi sa upravil (aspoň zatiaľ) čas vstávania po presune času na letný, dnes sme napríklad vstávali až o 8:00!!!! Mal síce v noci asi hodinku,čo vymýšľal a stále sa prevaľoval, posadil a lozil po mne, ale nakoniec zalomil. :dizzy_face:

všetkým maródom želáme rýchle uzdravenie, nejako to zase začína jedovať tie naše zlatíčka :frowning2: možno ako výjde slniečko bude zase lepšie :wink:
31. bře 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes som sa chystala do mesta kúpiť pre malú kaše do DM-ky, ale vyzerá to na dážď, takže budeme asi sedieť pekne doma. Včera som bola u kaderníčky a pri tej príležitosti som dala ostrihať aj Danielku, lebo malá dlhú šticu a aj vzadu mala vlásky také vyrastené. Tak teraz je ostrihaná na chlapca, ale svedčí jej to.

Zapojím sa do debaty o BIO, ale nič nové nepoviem, len to, že súhlasím s umierneným prístupom. Vo veľkej väčšine prípadov kupujem obyčajné suroviny (teda neBIO), a len občas aj nejaký bio výrobok, keď sa výhodne objaví.

Carodejnica - budete oslavovať krásne výročie, tak nech to starým rodičom ešte vydrží
31. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojíík holky :slight_smile: . Tak tak koukám, co tu probíráte.
Ohledně těch margarínu, tak na chleba ano, do vaření ne. používám olivový olej(jen kapičku), a občas normální, (když náhodou dojde.
Tý jo, jak do těch svých mazlíku můžete dostat chleba??? Týna kromě rozmix. jídel s kousky nic nesní, ani piškotu a ani ty velký křupky..
S těmi BIO potravinamy, já je nekupuji, nevidím v tom důvod, pro mě je to zbytečné, neříkám, že jsem odpůrce, ale mám prostě takový názor. Samozřejmě, když dělám malý nějaké ovoce, tak pečlivě umeju, a oloupu.
Marti s tím úklidem máš taky pravdu, nic se nemá přehánět, a navíc, kdyby se mělo vytírat 2krát denně, tak si ty obranné látky neudělají,
Neříkám, že nevytírám ježiš to ne prasátko nejsem :grinning: , ale jednou denně stačí..

Jo a s těma ,,Maléma pivama" tak to taky patřim do spolku. Měřím 165Cm. :grinning: :grinning:
31. bře 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě něco, dnes s Týnou tvrdnem doma, nemůžeme na procházku, máme píchlí kolo. A duši jsem ještě nesehnala, všude mi řikaj, že je buď malá nebo velká.. To snad přestaly vyrábět,či co?? :confounded:
No a kdybych jí měla na ruce, tak dojdu sotva 200M a už nemůžu, je strašný šídlo, když se nese. :grinning:
31. bře 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme byli včera v poradně na 10.měsíční, malá váží 8070g a měří 69cm :sweat_smile: přibrala 80g za měsíc, sice nic moc, ale co bych po ní chtěla, když nejedla, nakonec je to úspěch :dizzy_face:
Jinak jsme dostaly pochvalu, malá je prý šikulka a vypadá to, že spodní zoubky jsou připravené, jen vylézt... :grinning: :dizzy_face:
Tak se tu opatrujte, já stále nemám počítač, takže jsem u našich a to jen na skok... :sweat_smile:
Mějte se krásně a opatrujte své rodinky a taky sami sebe... :wink:
31. bře 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak bio taky neukupuji, s úklidem to taky nepřeháním a malý pivo jsem teda taky...164cm... :wink:
31. bře 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem dnes konečně doma. Byl to den...

Heliik, já jsem kolo u kočárku zalepila normálním lepením na jízdní kola. Nekupovala jsem novou duši.

Maci, tak to stejně přibrala, ač nechtěla papat :wink: Ony si ty děti řeknou :wink:

Zpátky k BIO, kupuji ho, např BIO Ementál dávám Kryštofovi na chleba, BIO jablečné juice mu občas naředím vodou, BIO Alnaturu skleničky a hlavně kupuji BIO maso hlavně drůbeží (kuřecí, krůtí). Toho se fakt nebio bojím, protože vím jak se používají hormony a antibiotika. Zeleninu kupuji převážně mraženou Mochovskou. Dle pana profesora je pro dítka kvalitní, protože to rychlé zmražení udrží vitamíny. Takže všeho s mírou :slight_smile:
31. bře 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tohle zalepit nejde, je to moc velká ďuzna.. :slight_smile: Ale jinak můj chlap to vymyslel, když přijel z práce, dal tam, jinou, je teda trošku větší, ale funguje. :grinning:
Takže zítra už povalíme ven :sweat_smile: :sweat_smile:
31. bře 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčence moje, tak mi to nedalo, aj som si viac počítala o tom Bukovskom, ja mám od neho jednu kuchársku knihu, pár krát som ho videla v TV a potom som si od neho čítala názory, keď som minulý rok zháňala info k tým margarínom. No včera, ako Nataška, či kto písal, že Bukovský má divné názory, ma to zaskočilo a tak som si vyčítala na tej jeho stránke, že deťom odporúča do jedného roka, aby jedli najmä kontrolovanú stravu v pohárikoch, lebo iné nemusí byť bio .. baby, on je fakt nejaký pako.. :grinning:

Ja som tiež mala defekt na koliesku a nakoniec som kúpila novú dušu, lebo v tom obchode v našej dedine nemali lepenie... :grinning: - ale, ako dočasné, provizórne riešenie zalepil (kým mi nevymenil dušu)..

Ja Bio nekupujem (u nás v dedine v Jednote také nemajú a Tesco sa mi zdá hrozne predražené a aj tak tam chodím raz za dva mesiace), ale presne ako píše Marti, keby som mala prístup k bio mäsu, tak ho kupujem (presne antibiotiká a rastové hormóny a v neposlednom rade, tie zvieratá vo veľkochovoch trpia a je to nehumánne), ale svitá na lepšie časy.. drahý má známeho, čo chová šťastné kravičky voľne na lúčke, takže budeme mať aj takéto domáce bio mäsko z veselej kravičky.. :grinning:

Zeleninu kupujem u nás v dedine v zelovoci.. . neviem, to ma nejak netrápi, riadne to umyjem a ošúpem,.. nech si drobec zvyká.. :slight_smile: navyše aj ja takú jem, a isto všetky tie pesticídy (ak tam nejaké boli) sú už aj v MM.. tomu sa asi nevyhnem.. :unamused:

Jaaj, a ja som asi tiež malé pivo - 168cm - (či do akej výšky sa chápe malé pivo?) ale s veľkým pozadím a popredím :grinning:

A chlebík som už aj ja dala malej, s trošinkou Ramy, len som to postrašila, ale už mám aj maslo na pamäti, že mám kúpiť.. :wink: Nakrájala som na kocôčky (0,4 mm x 0,4 mm), a vkladala do úst a malej veľmi chutí.. :slight_smile:
31. bře 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica: tak to veklé pozadí mám taky :slight_smile: , ale s tím popředím, už je to horší. :slight_smile:
A prosím, jak dáváš malé ten clebík??? Jako na kousky a ona to kouše??? Mi to ještě nepapaly, tak nevím. :frowning2:
31. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslela jsem ,,chlebík" :grinning: :grinning:
31. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Promiň, už jsem si to přečetla, já už to teda četla před tím, ale nějak mi to nedošlo :frowning2: :frowning2:
31. bře 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, ujasněme si pojmy. Malá píva jsou do 159cm. Tedy ty co se o fous vyhly povinosti používání autosedaček :wink:

Velké pozadí a popředí mám taktéž. Z porodnice jsem odcházela se 75H a 102 cm přes zadek. Teď už se to trochu rovná, takže 75F a 94cm přes boky.

Heliik, já nakrájím tak na 1,5x 1,5 cm kousky a on to žužlá. Asi polovinu sní a druhou rozžužlanou najdu pod ním v křesílku :slight_smile:

Holky už zase vybírám pro našeho broučka oblek na svatbu. Zatím vyhrává tento http://www.mimidekor.cz/detail.php?zbozi=1372481 :dizzy_face: Ale nevím zda seženu chodící společenské botičky. Jdeme v červnu, takže už mu bude rok a snad již bude moci stát.
31. bře 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka - oblek je úžasný a Kryštofko v ňom bude najkrajší družba. No a keď sa ešte doladíte tak ako si písala na FB aj Ty s Alešom, tak to budete krásni. S tými topánočkami neporadím, ale snáď nejaké zoženieš. Však Ty si iná šikovnica. :wink:
31. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrej, už jsem zjistila, že tento obchod prodává i chodící společenské. A hlavně tu paní mám vyzkoušenou. Perfektně se tam nakupuje a není problém se dohodnout na výměně.
31. bře 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja som dnes zas čosi upratala, doobeda som bola cvičiť s dievčatami a večer ja s kamoškou. Keďže je jar, zhodila som srsť :grinning: a pri tej príležitosti som pokazila epilátor :confounded:
Sonička absolútne nemá probléms kúskami, skôr polievky jej nepasujú a vypľúva ich.
Dnes sme boli celá rodinka na obed (gyros) Málá nás videla jesť a vrešťala dovtedy kým som jej neodštikla trošku z tej pity a nedala jej :slight_smile:
Bio ja nekupujem ale dostávam od našich domáce hovadzie, bravčové, hydinu, vajcia, tvaroh a syr. Mlieko čerstvé ja akosi nemôžem, protiví sa mi to.
Ozaj ten červený oblek vyzerá naj!
31. bře 2010 ve 21:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je super, tak to bude teraz úplne dokonalé. Ja tiež rada nakupujem tam, kde sú ochotní ku zákazníkovi a jednoducho celé nakupovanie je také bez problémov a príjemné. Máme tu v Poprade jeden obchodík s detskými vecami a tá majiteľka je veľmi fajn a ak aj nejaký tovar nemá, tak objedná, keď sa to samozrejme dá.
31. bře 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,

som si teraz uvedomila, ze aj my ideme na svadbu v "cervnu" - juni :slight_smile: , tak sa zacnem asi po nieco obzerat. ale mala som skor predstavu, ze nejake lanove nohavice, vesticku a pod to polokosielku, nech sa to potom da rozobrat a vynosit. no, penazenka nepusti a prakticnost vyhrava :slight_smile: hlavne sa dovtedy musim dat dookopy ja, co sa tyka postavy, usilovne cvicim, chodim do fitka a uz trolinku chudnem, ale este mi treba vela prevela.

idem sa vystazovat, uz druhykrat tento tyzden sme mali koliku, strasny vreskot, maly sa napinal ako luk, nevedel sa utisit :frowning2: :frowning2: :frowning2: vobec netusim z coho to dokelu je, ale caka, co terz vykaka, ci nezjedol nejaky papierik alebo nieco take a bud teda pojdem k Dr dnes alebo v utorok. uplne som bezradna, nechapem to, lebo koliku uz nemal dobrych 6 m, takze nerozumiem :confounded:
1. dub 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
zase mi niekto zmazal foto :unamused:
1. dub 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamči :slight_smile:

bambul, jsou na to dost přísné kritéria na ty fotky :unamused:

včera keramika, paráda, dodělala jsem si mísu ve tvaru slepice na velikonoce :grinning: , ještě nabarvit vajca, ať je do ní co dát, ale to počká na víkend...
Noc jsme měli klasickou, tedy do půlnoci nahodit párkrát cumel, pak už klid až do 6.30 taže si nestěžuji.
Peťka je čím dál hodnější, s takovou asi bude druhé brzo :wink: ...dostane třeba kabel od noťasu a půl hodiny si s ním hraje.
Teď dospává ranní vycházku, byla jsem pro noviny a koupila zas po dlouhé době maminku - je tam cd s písničkama pro děti.
1. dub 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamulky a babulky..davno som tu nebola,k tomu maslu len tolko,ze moja babicka mala rakovinu pankreasu a vsetko sme jej robili len e len na masle,ale na tom klasickom masle,nie margarinoch...
Boli sme v utorok v poradni a nasa doktorka nie je s nasou vahou vobec spokojna,chcela nas poslat na gastro,vraj malo priberame....ale pred tyzdnom v stredu sme boli v rizikovej poradni a tam sme dostali pochvalu,ze priberame pekne....no tak sa z tych lekarov vysomarme..ze?
1. dub 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helík, já taky nechápu jak se děti tady můžou najíst chleba nebo sýra, ale zkouším pořád. To bude tím, že zatím má jen 1 zub. Nebo je tu někdo, komu dítě jí chleba i bez zubů?

Marti, obleček krásný, máš to vymyšlené, Kryštof bude fešák. Nás možná čekají letos 2 svatby, uvidíme jestli se věci dají do pohybu :slight_smile:.

Mufo tak to závidím ty domácí potraviny, bych si taky nechala líbit. Takže pořád cvičíš? Kolik kg dole?

Bambul kolika? tak ať je to rychle pryč, třeba mu zkus dát víc jogurtů??
1. dub 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devi a kolik teda přibíráte? To je blbý, že vás straší s gastroskopií, když jinde vás uklidní :confused:
1. dub 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek