• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dr. asi myslela poslat na gastroenterologii, že? já jsem už napřed... :sweat_smile:
1. dub 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
za dva mesiace je to 500gramov..a pred tym to bolo 450 a bolo to v pohode..tak neviem..od utorka malu cpem jak najata,len nech ma gramov na sebe vela..teraz vazi 7050gramov a meria 67cm..teda toto su miery z rizikovej poradne..

hej na gastroenterologii,nevedela som ako sa to pise,tak preto som len skratku napisala,na krv..
1. dub 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je možnost si zadat váhu a výšku dítěte do grafu a vytvořit si vlastní růstovou křivku - individuálně. A potom z toho člověk hned vidí, v jakém je dítě percentilu, tzn kolik dětí ho přerůstá a kolik je naopak růstově pod ním.
Do vyhledávače zadat růstové grafy nebo křivky. Já jsem se k tomu zatím nedostala :slight_smile:
Tabulky na stejném principu používají i pediatři, když hodnotí prospívání dětí.

Peťule přibírá taky cca 500g za měsíc...
1. dub 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli,ale my sme to mali za dva mesiace,a ked si vezmes,ze mne sa Kiarka narodila s 4200 gr a 48cm..a pribera a rastie celkom pomaly..tak ja neviem..
1. dub 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak som nakoniec včera vypravila do toho mesta, lebo ten dážď si to rozmyslel. Tak som si v DM pokúpila kaše a pomíňala aspoň kupóny platné do konca marca. Dnes som chcela piecť, ale došla mi baterka vo váhe, tak som to musela odložiť na zajtra a mm som vyslala, aby mi novú baterku kúpil. Donesie ju až večer, keď príde z roboty, a to sa mi už nebude chcieť. Takže až zajtra.

Devitka - aj Ľubka pribrala za dva mesiace len 500 g, lenže asi je to niečo iné, lebo celkovo vážila 7 750g a keďže sa maličká narodila (2800g), tak to je asi primerané. Dúfam, že všetky výsledky budete mať OK.
1. dub 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jo tak to bude asi spíš málo...každopádně je fajn, že Kiarce odeberou krev, aspoň se bude vědět co a jak biochemicky, poměr tuků, cukru...třeba i ultrazvuk střev..
1. dub 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatial pojdeme na prevazenie , o mesiac, poom sa uvidi...inak Kiarke idu zuby len taky fukot a vtedy mi odmieta jest...uz ich budeme mat 8
1. dub 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber,ja som mala Kiarku oreto velku,lebo ja som diabetik..
1. dub 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hádam to budú len tie zúbky. Keď sa jej tak rýchlo tlačia, ak ju ďasienka bolia, tak to potom veru nechutí papať. Tak nech sú rýchlo von a drobček pekne papká a priberá.

Inak ja som mala diagnostikovanú tehotenskú cukrovku, tak som sa snažila dodržiavať diétu, ale osobne si myslím, že mi vyšiel len zle tolerančný test, lebo potom som už mala vždy hodnoty skôr pod normál (a to už aj pri občasnom porušení diéty :sweat_smile: ).
1. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :dizzy_face:
Všechny moc zdravíme. :wink:
Hlásím nejnovější pokroky Mariellky. Které zvládla v jeden den. Sama se zdvihla na kolínka k nábytku, stoupla si, sama si sedla a klekne si na všechny čtyři. :dizzy_face: Váha v 10. měsících byla 9kg přesně. A délku nevím, musím se kuknout do knížky. :slight_smile:
1. dub 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéj, tak to gratulujem :slight_smile:
1. dub 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrea, děkuji. :slight_smile: Konečně se taky trošku hýbe. :wink: Jinak máš moc hezkou fotečku u stromečku. :dizzy_face:
Budeš dávat Danielku do školky? My jdeme na přihlášení 12.4. Tak jsem hrozně zvědavá. :astonished: Jestli ji nevezmou, tak mě klepne. :confounded:
1. dub 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreaber..ja som mala pocas tehu hodnoty v norme,kazdy mesiac som chodila na kontroly a kazde tri mi robili priemerny test..a vzdy bol v pohode..nie som na tabletkach,u mna je to kvoli vahe...ale uz som od februara dala dolu 6kg..tak sa velmi tesim,lebo teraz jak kojim mam cukor velmi rozhadzany...ale do ambulancie mam ist az ked dokojim...takze doma bojujem ako sa len da...
A okrem tych zubkov,mne uz Kiarka lieta po byte po styroch a stavia sa kade tade..a hlavne neobsedi a neobsedi :slight_smile:
1. dub 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielka začala chodiť do škôlky už v novembri, lenže bola často chorá. Naposledy vo februári a vtedy doktor povedal, nech ju nechám doma dlhšie, keďže nemusím do práce. Tak bola teraz stále doma, ale po Veľkej noci ju chcem už do škôlky dať. Uvidíme.

Keď som si minulý rok dávala prihlášku, tak mi ju do škôlky, ktorú mám hneď pred domom, nezobrali. Lenže to mala len 2 roky. Potom sme vybavili druhú škôlku, to je asi na 15 minút pešo od domu. A tam začala v novembri aj chodiť. Ale len na pol dňa, lebo spať tam vôbec nechcela, tak som si ju chodila na obed zobrať a spinkala už doma. Ale od septembra ju už dám určite na celý deň aj so spaním.
1. dub 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andri, tak to máš super, že ti ji tak brzo vzali. To u nás nehrozí. Já budu ráda, když ji vezmou aspoň v září. :unamused:
1. dub 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka, keď je takýto živánisko, tak sa ani nestíha napapať resp. čo aj spapá, tak vybehá (alebo vylozí).

Ja by som mala ísť na kontrolu k diabet. po skončení dojčenia, no keď si predstavím ten "lahodne" sladký nápoj. Bŕŕ.
1. dub 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mon, to sme len asi šťastne natrafili, že mali miesto. Lebo inak takéto malé deti (od minulého roka) berú len vtedy, ak mama nastupuje do roboty. Ak je doma tak len pol dňa, alebo ak sa im uvoľní miesto, tak potom aj na celý deň.
1. dub 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreaber no veru ja vravim to iste a dokonca ocina ma Kiarka tiez jak vyzlu..straasne je chudy pritom papa hlava nehlava.:slight_smile:
a co sa tyka diabetologie ja tu sladku zbrndu pit nebudem..odoberu krv z prsta,zo zily a vyhodnotia a tusim uz aj ty by si tak mala mat,ci ti vraveli daco ine?
1. dub 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mon ja sledujem ze u vas v CR su celkovo obrovske problemy dat dieta do skolky,moja svagrina je nutena byt aj po materskej doma,lebo starkych tam nemaju a do skolky az v septembri...a to mala neterka vo februari 3roky...
1. dub 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak kvůli veselému CD si Maminku určitě nekupujte - je to reklama na lipánka, všechny písničku stojí za houby, pořád "máma mi lipánka dá". ... :confused:

Školka to je kapitola sama pro sebe, taky budu ráda, když na Peťu zbude místo tady u nás...

Tak co, kolik lidí jste napálily aprílem? Já jsem manželovi sdělila, že jsem těhotná :grinning: vzal to se stoickým klidem - prej: tak pojď ukaž mi ten test.... :grinning:
1. dub 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Sestrička ma na svete už tretieho synčeka, Tobiasko sa narodil dnes ráno 8:15 sekciou v 39tt, vážil 2800g a je nádherný :wink:

Posielam pozdrav z východu a prajem krásne Veľkonočné sviatky, Sebinko posiela pusinku.

Pekný večer :dizzy_face:
1. dub 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
8:45, nie 8:15 :wink:
1. dub 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kam mi zmizla fotka? :fearful:
1. dub 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak zdravíme všechny. :grinning:
monrougemerise: Taky grutuluji a moc:slight_smile:
Jinak k tomu přibírání,jak ste tady rozebíraly Týna mi přibírá, tak 400g za měsíc, víc ne. Naše váha v 9.měsících je 8.650g.
Jo a ještě nedávno, jek jsem se chlubila, že Týna hodně pije, tak to už není. Vypije sotva 50ml čaje, nebo nějalé štávičky. Ale je zas pravda, že jí někdy přes den kojím, tak jestli to taky není tím. Nevím...
Jak jste se dnes měly?? My už byly venku :grinning: , takže super. Ale zase se mi zdá, že Kika začíná nějak pokašlávat, doufám, že to nic nebude. To by byla naše první nemoc, krom teda rýmičky...
1. dub 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamičky :slight_smile:
Zajtra má Jasminka 10 mesiacov...ufff to ,ale letí ten čas.
Dnes som s nou bola zase u doktorky...prednedávnom užívala antibiotiká ..ale ešte stále má soplík :angry: tak jej dnes mudr. predpísala d fenistil a pamicon kvapky.
Máte tu nektorá skusenosti s Pamiconom??
1. dub 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja už mám vyupratované a napoly zbalené na zajtra. Sušila som prádlo vonku - to je labúžo - 100x lepšie jak v práčovni. Len žehliť sa mi už vôôôbec nechce.
Bubli , že koľko kg dole??? :grinning: :grinning: :grinning:
Však ja cvičím len raz týždenne a sladkým sa napchávam každý deň...
1. dub 2010 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo soucítím s tebou, s tím, žehlením :slight_smile: , taky to není zrovna má nejoblíbenější činnost. :slight_smile:
s tím sladkým, to mám taky miluju sladký, ale snažím se držet, např. minulý týden, jen 2.sušenky :slight_smile: . Taky chci začít cvičit, ale momentálně nemám kdy..
1. dub 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja žehlím rada, len teraz sa mi to nakopilo, dnes som menila posteľné prádlo a to pôvodné vonku hneď aj vyschlo a keď mám toho takto veľa tak už sa do toho musím nútiť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Že dve sušienky za týždeň. To by som nevydržala.
1. dub 2010 ve 22:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ttj :grinning: Také věsíme prádlo venku, je to super, se nevyhýbat sušáku, kterej se pořád někde pletl. :slight_smile:
snažím se, ale je to boj... Musím zhubnout. Já v těhotenství s Týnou přibrala 25Kg(ze začátku jsem jedla hodně sladké, měla jsem velké chutě, ale když jsem byla asi ve 4.měsíci, a viděla ja jde váha nahoru, tak jsem to hodně omezila, a stejně jsem tolik přibrala). Kojila jsem plně do 6ti měsíců, teď taky kojím, sice už je to hodně omezený, ale už to není tolik, a váha se mi ani nehne. :frowning2: :frowning2: :frowning2:
1. dub 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No :grinning: :grinning: Martinamil ma pravdu na zraze budem po detoch najmensia ja 155cm Marti s tym pouzivanim autosedaciek si ma pekne pobavila ja som sa vyhla teda o 5 cm? :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:

carodejnica jasne ze je to pako on by bol schopny este aj tlacit do popredia nejaku znacku poharikov.
Baby z coho davate detom jest mate pre ne nejake speci nadobicko pribor alebo take nieco?

My by sme chceli ist do tropicaria v Budapesti. Snad to vyjde. Uz zacinam mat aj ja pocit, ze mliecka je menej respektive kratsie pije proste sa prisaje a inokedy mu tieklo aj 5 minut vkuse teraz mozno 30sekund a uz musim striedat druhe prso lebo je vypite :confounded: tak neviem.

Marti pozerala som dnes v DM ten bezlepkovy chleba vobec som ho nenasla :unamused: ale nasla som nejake bezlepkove piskoty a susienky ale nevzala som ich lebo ked som sa pozrela na zlozenie boli tamn fakt desne veci napr E cok kopu a med a este nejake regulatory tak teraz neviem ktore kupujes,
1. dub 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek