• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Nataško moje máma se vyhla autosedačce o 2 cm. Vnoučata (navedená svými otci) se jí ze srandy ptají, zda nechce půjčit podprdelník :wink:
Já používám Avent kelímky a lžičku (jsou super na uchování v ledničce), pro Aleše jsem koupila NUBY lžičky s tepelným senzorem, protože měl strach, že bude jídlo horké a on to neodhadne. A při narození Kryštofa jsem od podakyně Tupperware dostala dětskou misku (talířek) a příbor (lžička a vidlička). Z toho a tím se Kryštof "krmí" sám. Zatím jen věci lehce ukliditelné - kousky nenamazaného pečiva, piškoty, křupky.
Nataško, u nás ho mají hned v prvním regálu se zdravou výživou vlevo úplně dole.
Amarantové piškoty, výrobce Nový věk, přirozeně bezlepkové, složení: kukuřičná mouka, vejce, cukr, amarantová mouka 20%. Energetická hodnota 1630KJ/100g

Jinak k těm Ečkům. Dostala jsem od pana profesora takovýto papírek:
NEŠKODÍ:
E242 - Dismethyldikarbonát
E1105 - Lysozym
E 235 - Natamycin
E 234 - Nisin
E 263 - Octan vápenitý
E 202 - Sorbát draselný
E 203 - Sorbát vápenitý.

NEVHODNÉ PRO DĚTI:
E212-benzoát draselný, E211-benzoát sodný, E213-benzoát vápenatý, E230-bifenyl, E224-disiřičitan draselný, E223-disiřičitan sodný, E252-dusičnan draselný, E251-dusičnan sodný, E249-dusitan draselný, E250-dusitan sodný, E214-ethylparahydroxybenzoát, E215-ethylparahydroxybentoát-sodná sůl, E239-hexamethylentetramin, E222-hydrogensiřičitan sodný, E227-hydrogensiřičitan vápenatý, E210-kyselina benzoová, E260-kyselina octová, E218-methylparahydroxybenzoát, E219-methylparahydroxybenzoát - sodná sůl, E262-octany sodné, E231-ortofenylfenol, E232-orthofenylfenolát sodný, E220-oxid siřičitý, E216-propylparahydroxybenzoát, E217-propylparahydrorybenzoát - sodná sůl, E221- siřičitan sodný, E226-siřičitan vápenatý

Znovu opakuji. Doufám, že jsem vám sem neopsala nějaké nadávky :wink:
2. dub 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré poledne :wink:

á vidím, že se tady probírá zdravá výživa plus nádobí...
Já jsem taky používala avent kelímky i lžičky, ale krutě to nestačí - prostě toho "spapá" tolik, že mu dávám klasika plastové misky a lžičky od baby bjorn (jsme je vyhráli i s miskou - tu taky používám) - ty lžičky jsou velikostně něco mezi čajovou a polévkovou lžící...takto nám to vyhovuje.

Marti, ty jsi trošku punťa co? :grinning: ale krásně si nám to tu vypsala - díííky. Je tedy zbytečné se konkrétních nezávadných éček bát.

Natash, že by i Dominik pomalu končil s mlíkem?

Jé ninny Tebe jsem tu dlouho neviděla :slight_smile:, gratuluji sestře k Tobiáškovi!

Ewi, 10 měsíců - fakt to letí jako blázen - je mi až líto, že si to člověk nemůže vychutnat déle. Pamycon je lokálně působící antibiotikum. Dobré na hnisavou zelenou rýmu.

Helík, 2 sušenky na týden??? Ty mě fakt bavíš? My jsme měli včera návštěvu - kamarádi přišli oslavovat zelený čtvrtek, tak jsem se přežrala vším možným - výborným špenátovým závinem (kamarádka přinesla a u nás jsme upekli), byla i točená Černá Hora - zelené Starobrno prej došlo.

Mufo tak to by mi bylo líto energie na cvičení, bych se na to vykašlala :grinning:
2. dub 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nejako nestiham som mrtva uz som zufala z naseho nocneo spania :unamused: uz fakt neviam ako dalej asi dnes skusim sunar lebo takto sa to neda tuto noc mse boli hore od pol 11 do 3 a to len reval a lozil a nevedel sa ulozit.nad ranom som uz bola v koncoch a som aj kricala :confounded: ale nepomohlo to len som ho viac prebrala :pensive: tak mi treba :stuck_out_tongue_closed_eyes: inac papanie nam celkom ide zubale mame stale 2.
2. dub 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovi to je na h... když se člověk nevyspí, co?
Včera jsem se zrovna bavila s kámoškou a říkala, že v noci od 2 do 5 jí malá pořvávala a cituji: "chodila jsem za ní jak kráva, teď jsem těsně před její vraždou" :grinning:

třeba sunar zabere, nám pomohlo od buzení to, že jsem ho v noci přestala kojit.
2. dub 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, já úplně zapomněla reagovat. Gratuluji k bratrancovi!!!

My teď v dubnu budeme mít také pár miminek. Sestřenka má termín 15.4. bratrancova manželka 30.4. a sousedka 12.4. takže si budu zase moci porovnat miminko s tím naším :wink:

Bublino, jestli punťou myslíš puntičkáře, tak to jsem. Až s tím některým lidem dost lezu na nervy. Vypsala jsem jen konzervanty. Pak jsou ještě další éčka, kterými se značí např. přírodní barviva (karoten apod.), která jsou nezávadná, neškodná, jen je to jejich mezinárodní označení. Ale ty nemám odkud opsat.

Avent kelímky mám teď ty největší, takže na uložení do ledničky stačí.

Lovačko, za zkoušku nic nedáš. Tonoucí se stébla chytá, snad to pomůže! Budu držet palce!!!!
2. dub 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
S miminama se teď roztrhl pytel, holt loni v létě byly asi plodné dovolené :grinning:
2. dub 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

doobeda sme piekli s Danielkou linecké koláčiky a Ľubka sa zatiaľ plazila kade-tade a olizovala, čo jej prišlo do cesty.

Martinka - ja som si raz z jedného časopisu vystrihla tabuľku s E-čkami, kde je vyznačené farbami, ktoré sú vhodné a ktoré nie. Tak som to trochu porovnala s tým, čo Ti dal pán profesor, no a samozrejme, ako všetko, aj tu sú odlišnosti. Ale tie nevhodné sedia všetky. Tak v apríli to budete mať veselé. Tak držím palce, nech budú bábätká aj maminky v poriadku.

Lovacka - tak skús ten Sunar, možno zaberie a Filipko bude lepšie spinkať a aj Ty si oddýchneš. Už to potrebuješ. Držím palce.

Ninny - gratulujem k synovcovi, nech je zdravučký

Natashka - Ľubke dávam papať z detského taniera (mám aj porcelánový aj umelohmotný) a lyžičky mám zn. Babylove
2. dub 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrej, kde jsi našla olišnosti? Super, že možné porovnat a alespoň trochu to jsou stejné údaje :wink:
2. dub 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreo o Ečkách jsem našla ještě toto a při porovnání to taky sedí http://www.bionebio.cz/pub/Seznam.pdf

A kdo má chuť číst, tak tady je pár písmenek http://www.bionebio.cz/pub/Ecka.pdf
2. dub 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka - podľa toho zoznamu, čo mám, sú nevhodné aj E 242, E 235 (označená ako látka s výrazne nepriaznivým účinkom),
E 234 (nepriaznivo pôsobiaca látka).
2. dub 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tom článku bolo vtedy písané, že podľa nejakého európskeho predpisu majú všetky produkty určené pre deti obsahujúce umelé farbivá mať označenie (podobne ako je to na cigaretách), že môžu spôsobiť nejaké zdravotné problémy (predráždenosť, hyperaktivitu), ak si dobre pamätám od tohto alebo budúceho roka. Podobné označenie sa má vraj v budúcnosti týkať aj umelých aróm.
2. dub 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dalsia otazka ako by ste toto riesili maly uz beha okolo nabytku tlaci pred sebou veci chodiac a podobne. No doma mi je to jedno ale ked ho dam do zahrady stavia sa tam no a tot problem neviem zohnat boty najmensie cislo je vraj 14 co mi bolo vsade povedane no on ma tak 10. Na mieru urobene by ma vraj vysli tak 70euro a podobne a to je si myslim na tak kratky cas veela penazi mate nejaku skusenost ako to riesit?
2. dub 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataško, nerozumím. Podle jaké míry to bereš? Kryštof má už teď 18 a dělají se od 14. Nejedná se o centimetry. Teoreticky lze odvodit, že délka nohy + 10 = velikost boty. Tedy Kryštof má nožičku 8cm = evropská vel. 18.

Zkus si zajít do nějaké obuvy a použít měrku. Nemyslím si, že by měl až tak malou nožičku.

Kuk http://www.tabulkavelikosti.cz/boty
2. dub 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky :slight_smile:

moc sem teraz neprispievam ale citavam vas pravidelne :slight_smile:
malá mi moc nedovolí všetko ju zaujíma všade musí mať pichnuté ruky všetko vyhrabe...chodí už pekne sama aj keď nie je to ešte 100% radšej štvornožkuje :slight_smile:

ja na stretku budem patriť tiež k tým krpatým :grinning: mám 156cm

Nataška Martinka má pravdu nemôže mať 10 nožičku asi myslíš 10 cm nie? Moja malá má tak 18-tku nožičku neviem lebo kupujem podľa cm...
2. dub 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze teraz sme to pocitali podla jednej stranky a Niko ma fakt malu nohu :fearful: Baby vy mate na topanke napisane cislo 18 ale to neznamena ze ma nohu 18cm. 18 stka topanka je najmensie cislo a je pre nohu 14cm priblizne. Niko ma nohu necelych 9cm je to 8,9
2. dub 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha na toto

Značenie EU

Francúzský systém číslovania sa označuje ako európsky - EU. Interval medzi veľkosťami činí jeden francúzsky steh (6,66 mm). To teda znamená, že napríklad pre nohu o dĺžke 210 mm si musí zákazník kúpiť veľkosť 33, u 240 mm chodidla potom veľkosť 38. Veľkosti uvádzané v našej tabulke sú upravené podľa talianskeho merítka a obsahuje aj zlomkové vyjadrenie veľkosti čím sa vykrývajú polčísla používané v systéme UK.
2. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška moja má tak 9-10 cm nohu neviem nechce mi dovoliť odmerať vždy keď jej to idem zdviha nožičku z papiera alebo schovava palce...a topánočky má vnútornú dĺžku 11cm ale neviem kolkatky sú to to som si len tipla :grinning:
2. dub 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mám doma aj topánočky 17-tky od českej firmy pegres ešte po Maťkovi ale obuv nikdy nedávam už pouzitú tak malej kupujem nové...
2. dub 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
:sweat_smile: uf no som z toho magor musim to este ist niekam pozriet
2. dub 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.alinka.sk/wp-content/uploads/obuv.jpg
no a keď pojdeš kupovať tak vždy o cca 1cm väčšie a pravidelne kontrolovať najlepšie ak sa dá vybrať tá vložka v topánke tam postavíš malého a podľa toho vidíš či je mu dobrá...
2. dub 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, neviem,či sa sem ešte dostanem, tak chcem všetkým zaželať krásne a pokojné prežitie Veľkonočných sviatkov :wink:

idem skúsiť kúsok dočítať :sunglasses:
3. dub 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, gratulujem k synovcovi a nech mu chutí mliečko :slight_smile:

natashkaa, Maťo má zase veľké šľapy, papučky má 19 a topánky 20tky :slight_smile:
my budeme na sviatky vždy u niekoho na obede, takže dosť rozlietaní, ale zase nemusím variť pre nás, iba pre Maťka.
Ráno vyšlo slniečko mohlo by to vydržať celé sviatky :sunglasses:
3. dub 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

krasne sviatky :slight_smile: ja som akurat urobila salat, vari sa mi suncicka, poobede este hrudku a muz dnes donesie 100 ks kolacov a tortu, lebo oslavujeme jeho 30tku. takze zase bude z coho zhadzovat :slight_smile:

lovi, joj, velmi ma mrzi, ze este nespinkate poriadne.....ja mam dobre skusenosti s Hami Hajaja, je to UM, ale este o nieco sytejsie, podobne kasi...ale neviem, ci je to to, co nam pomohlo. aj sunar simokovi velmi chutil.
3. dub 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes šiel mm s Danielkou na výlet do Nízkych Tatier, lebo Danielka len čo vstala, básnila o nejakom výlete. Tak sa išli vyviezť lanovkou na Chopok. Išiel s nimi aj náš známy so synom.

Ja som dnes varila len rýchlovku zapekaný karfiol a Ľubke červenú šošovicu. Chutilo obidvoje. :wink: Tak som aspoň popritom povysávala a teraz, keď Ľubka zaspala aj požehlila nejaké veci. No a poobede vybehnem aj s Ľubkou von, lebo je krásne.

Želám všetkým krásne Veľkonočné sviatky.
3. dub 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! My sme zas na Orave. Je nás tu 19 Ľudí, de, bes, chaos a na net nieje čas. :grinning: :grinning: :grinning: Ale prajem vám všetkým krásne sviatky, užite si to!!!
3. dub 2010 v 18:49  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky. Co by ste mi prosim vas poradili mala mala kasel tak som jej bola dnes kupit ambrobene sirup len zda sa mi to este horsie ako keby jej hlieniky stekali. Obavam sa noci lebo som s malou sama. Co mam robitprosim vas? Dakujem moc aak napisete.
3. dub 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holčiny. :slight_smile:
Také přejeme všem krásné svátky, hodní dítka. :slight_smile:
Dnes jsme si udělaly krásnou vycházku, povedlo se vše pěkně. :wink:
3. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

jen v rychlosti, magdi, pokud má malá suchý kašel tak stoptusin, pokud vlhký a vykašlává tak ambrobene, přeju klidnou noc pokud možno :slight_smile: . Ono to taky trvá než ambrobene zabere, tak počítej určitě 2 dny bude zahleněná..Omezit mlíko, to zahleňuje.
3. dub 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dnes sme si spravili vylet sem www.biofarma.sk a Niko bol uzastny chcel hladkat vsetky zvieratka len ovecky a jahniatka ked zacali becat royplakal sa :grinning:
3. dub 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem pěkné velikonoce!
3. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek