• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
A to tu je takto prázdno??? My už sme doma, zajtra musíme čakať šibačov :wink: Neoddýchla som si ani trošku, dobre, že sme sa stretli, ale chaos tam bol preveľký a spanie v noci na... Dnes bola Sonička od rána mrzutá a teplučká. Nemala horúčku ale bola teplejšia ako inokedy. Pekne papá, nemá soplíky ani kašeľ ale večer už bola teplota cez 38 tak som jej dala panadol a som zvedavá ako sa to vyvŕbi. Ešte nebola chorá, dúfam, že to bude len zo zúbkov... :pensive:
A volala mi kamarátka, kt. má o dva dni mladšiu dcérku, že sú už od štvrtku v nemocnici s bronchitídou, vraj to malej už išlo aj na pľúca. Mala toľko hlienov až sa jej dusila a modrala. No a už je tam aj podozrenie aj zápal močových ciest :frowning2:
4. dub 2010 ve 21:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,veselu Velku noc zelame!!!Brunko s tatom isli rano polievat a ja co mam sama doma robit??? :slight_smile: :slight_smile: tak tu sedim :slight_smile:
Brunko ma medzierku medzi hornymi 1notkami :slight_smile: po svokre :angry: ,ale ma ju aj Tomasov brat,takze ked sa Brunko neusmieva,tak je cely tato a ked sa usmeje,tak sa podoba na tomasovho brata,svojho krstneho :astonished: :sweat_smile:
5. dub 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a zabudla som sa pochvalit-ododnes sa snazime!!!! :dizzy_face:
5. dub 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tak ja narychlo sa idem podakovat za odpoved bublinke 09 ahoj a peknu velku noc vsetkym :slight_smile:
5. dub 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravíme všechny :slight_smile:
julenka: Tak ať se to brzy povede :slight_smile: , mi už jsme se taky na toto téma bavily, ale zas jsme zkončily, že až za dýl :slight_smile: .

Už se těším, až Týna začne taky chodit koledovat, tento rok, Velikonoce pro mě, nic moc. Něco k nim scházelo..

Jinak se musím malinko pochválit, koupily jsme Týnce ten nafukovací válec s rolničkou, a už se nám aspoň trošku hýbe. :slight_smile: Tak snad se to povede. :slight_smile:
5. dub 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heliiku, to je super! :dizzy_face:

Julenko, držím palce! :sweat_smile:
5. dub 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Krasny posibackovy vecer prajeme, u nas tu uz vsetko spi, tak som sa vrhla na PC, lebo uz som mala abstak!
julenka a dicinka, drzim palceky, aby sa Vam zadarilo!! :wink:
Pisali ste o topanockach, ja som kupila 19 a davam mu na pancusku este ponozticku a pekne cupka. Mozno aj takato tabulka pomoze?! http://www.rak-obuv.sk/sizes.php
Inak to pocasie je ako v aprili, ved kto by sa aj cudoval! :angry:
hellik to je super, ze sa Tyne paci ten valec!
mufo, tak to kamoske nezavidim byt s takym malym babom v nemocnici, ja sa toho stranim, so starsim som bola, ked mal 3 roky a mal zapal pluc, ale aj tak to bol des.
Prajeme krasne snicky!
5. dub 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pěkný ještě sváteční večer :slight_smile: ,

u nás je taky klid, manžel se dívá na vojenský seriál na HBO a já mám klid na pc.

Julenko, přeju ať se vám podaří druhé mimčo podle vašich představ.

Jasimk, já už taky absťákuju, ale je mi fajn- už sedím tu a žeru mazanec (dneska padl 1 celý) :slight_smile:

Mufo tak to má kámoška nicmoc svátky :unamused: , snad se to rychle přeléčí a pustí je brzo domů..

Magdi nemáš zač, je to lepší?

Helík, počkej jak koledovat? U vás chodí koledovat i holčičky?

Jo a končí mi zlaté klidné časy!!! Ode dneška Peťule lozí po 4 a je čím dál rychlejší :grinning: :grinning: :grinning:, sedá z kleku a naopak ze sedu si klekne a vydá se na obhlídku.
5. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme včera vytiahli teplotku až na 39, po panadole 37,5. O 4 som dala ešte raz panadol. Od rána bola mrzutá a uplakaná, spala 3 x po hodine. Stále mala zvýšenú teplotu ale len do 38. Poobede som jej aj tak šupla Panadol, veď ten aj trošku tlmí bolesť a po pol hoďke úplna zmena, deco vysmiate spokojné. Cez deň mala aj 3x riedku stolicu, zakaždým sme komplet prezliekali a sprchovali. Okrem toho nič iné, papá dobre a je hrooozne prítulná. Tak si myslím, že to asi fakt bude zo zúbkov. Prvé štyri vyšli bez takýchto príznakov ale toto sú očné tak asi preto :frowning2:
Kamoška to bude mať v tej nemocnici asi na dlhšie. Maličká má vrodenú chybu - obe obličky má uložené vpravo a okrem toho sa jej aj vracia moč späť do obličiek tak si ich extra strážia...
5. dub 2010 ve 20:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bobeček tak jí ty zuby dají teda zabrat :frowning2: tak přeju klidnou noc
5. dub 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

dúfam, že Veľkonočný pondelok sa vydaril. Nás najprv vyoblieval mm, na čo sa Danielka rozplakala, ale potom, keď prišli kupači v jej veku, bola hrdinka a smelo sa postavila do dráhy striekacích pištolí. :slight_smile: Poobede sme boli u mm starej mamy.

Ešte v nedeľu sme boli poobede v skanzene Pribylina. Bolo super, len trošku chladno. Vystupoval tam súbor, ktorý nakoniec ak ukázal tradičnú oblievačku, čo Danielka komentovala, že ona sa vedrami oblievať teda nedá. :slight_smile: Boli tam všelijaké zvieratká, maľovali sa kraslice. Nakoniec všetkých návštevníkov hostili takou veľkou vianočkou, ktorú rozkrájali. Poobede pridám aj foto.

Mufo - dúfam, že zúbky skoro vykuknú, aby sa Sonička už lepšie cítila

Bublinka - gratulujem k lozeniu
6. dub 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Tak Velikonoce jsme přežili. Já je nemusím, tak jsem ráda, že to máme za sebou. :wink:
Štve mě to počasí. Už chci teploučko! :unamused: A u nás teda nic moc a ještě je dost zataženo a hrozně fouká. :confounded:
6. dub 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

my sme našťastie nemali žiadnych koledníkov zatiaľ mame jediné deti v rodine :slight_smile: iba my sme chodili, musela som ísť aj ja ako dojka :grinning:

Bublina u nás chodia aj dievčatká šibať ale len do cca 6 rokov...

Julenka tiež držím palce ale samo že aj Dicinke a myslím že aj Katy sa už snažia :slight_smile:
6. dub 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda tolik snažilek! :astonished: To jsem vůbec netušila. :sweat_smile: Samozřejmě Vám přeju, ať se to podaří. :dizzy_face: I když já mám holky od sebe dva roky a i to dalo a dává dost zabrat. A do menšího rozdílu bych nešla určitě. Ty dva roky jsou tak hraniční. :wink:
6. dub 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
cavte, cavte...

pekne posviatkove dni prajem...

dnes je ale pocasicko, potrebujem ist kupit chlieb ale straaasne fuci, ze nemam odvahu.

hlasim dalsi v poradi 8 zubok, dal nam zuabrat hoci teploty neboli ale tie nervy a prebdene noci. verim, ze dnes to bude lepsie, lebo uz je vonku tak y pol milimeter. pozdravujem so spankom lovacku :slight_smile: .
kedysi som pisala, ze ako sa nam polepsilo no uz asi 2 tyzdne je to priserne, kazdu hodinu hore, utisovat. muz my vravi aby som s nou chodila a nosila na rukach, ja to odmietam (dost sa nanosim cez den a v noci nevladzem, fakt). a on si drichme v obyvacke, uz sme sa tak pohadali... ja ju v noci vezmem na ruky ale az ked sa fakt inac nevie utisit anie kazdu hodku skakat ku postielke. a v podstate spi aj so mnou v posteli a to ju zase kojim a chrbat ma boli a som zufala, no verim ze uz bude lepse.

vcera sa naucila pit z flase, zatial pije len vodu, ale ked uz to bude mat zmaknute tak jej tam skusim dat kasu prip. mlieko... no uvidim, ale tesim sa velmi, lebo uz vypije nejake ine tekutiny ako odo mna.

este vam musim napisat, ze kamoska je v nemocnici so synkom ma rok a pol. v piatok ho prijali s vracanim a teraz uz ma teploty, kasle a je malatny... chudatko no ale to hlavne, ona je tehotna a termin ma teraz v nedelu. stale place a uz ani nevladze, lebo maly ju chce stale pri sebe. to je ale situacia, co? nezavidim im... ale prajem skore uzdravenie a babatku v brusku aby sa nic zle neprihodilo.

niekto tu spominal nosic liliputti. ja ho mam a je to najlepsia investicia. nepouzivam ho kazdy den, ale ked su dni tzv. mama chcem byt na rukach cely den, tak to je na nezaplatenie. vencim, vesiam pradlo, zehlim a aj varim s malickou.. ona je spokojna a ja tiez.

tak sa zatial majte pekne, alebo ako chcete... packo
6. dub 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja všetkým snažilkám držím palce. :wink:

Mon - pre mňa sú tiež dva roky ideálne :slight_smile: . Sestra má rozdiel len 14 mesiacov, tak som aspoň vedela, že až taký malý rozdiel nechcem.

Emla - gratulujem k zúbkom, no hádam už bude lepšie spinkať, aj keď do tej vysnívanej 20-tky (zúbkov myslím) ešte nejaké chýbajú :slight_smile: Ľubke sa tlačia horné zuby, tak sa nám tiež pokazilo spanie. Budí sa častejšie a uspí ju jedine prsník. Dúfam, že kamarátke to všetko dopadne dobre.
6. dub 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monrou súhlasím ja mám rozdiel 2 roky 3 mesiace ale teraz by som už radšej ešte pockala je to dosť náročné dúfam len že sa mi to aspoň vráti tým že si budú rozumieť...
6. dub 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz vstala a to zaspala ako som zacala pisat prvy prispevok.. :frowning2:

tak ju kojim mozno este pospi...

verim, ze tak maly vekovy rozdiel da zabrat, ale zase rozdiel ako mam ja tiez nie je nic moc. mam dve jedinacky... :confounded:
6. dub 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrea ty si taka spokojna (myslim to v dobrom). dokaze ta nieco rozhodit???
6. dub 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adri, 14 měsíců... tak to by mě odvezli! :confused: :sweat_smile: :grinning:
Dadi, to víš, že si budou víc rozumět. :wink: Kamarádka má taky o 2 roky a je jim teď 3 a 5 let. A říkala mi, že je to teď za odměnu. Že fakt paráda. :wink: Tak to mě motivuje. :grinning:
Emli, nic si z toho nedělej. Má to svoje veliké výhody. Máš už doma velkou pomocnici. Tak to musí být super. :wink:
6. dub 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

mame uz 6 zubkov a dalsie sa chystaju na svet :grinning: Sebko u babky celkom pekne spinka, aj v noci aj cez deň, akurát 3 noci sme mali take rusnejsie, vtedy mu isli zubky ale inak v pohode.. :wink:

ako ste sviatkovali?

Zajtra pustia sestru z porodnice, bola som ich 2 krat pozriet aj so Sebinkom.. moj drobec nemohol spustit zrak z Tobiaska, chcel ist k nemu do postielky :wink: Zajtra ich pojdeme este navstivit domov a vo stvrtok pride pre nas moj svokor a pojdeme druhej babke a dedkovi, nech si aj oni uziju Sebka.. a o necele 2 tyzdne mi pride konecne domov aj drahy.. akurat ze pojde opat do Nemecke, doma bude len 3 tyzdne :frowning2:

Prajeme pekny dnik, Sebko posiela sladku pusinku :dizzy_face:
6. dub 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobry den kocky,
totalne som nasr.., ze tu nestiham chodit :pensive: :frowning2:

my sme sviatkovali obstojne, doma, spolu na gauci :grinning:

dokopy nemame nic nove, len cakame na osmy zubok, lebo maly je slintavec slintavy :sweat_smile: . Ideme dnes na poradnu sa ukazat, povazit..
V novej mamine ja flaska lovi, tak som malemu kupila na nu naustok, ale akosi pochopil, ze to je hracka, takze sa to snazi rozhryzt :sweat_smile: . No asi ho zacnem ucit pit z pohara a basta :slight_smile:
Spime uz definitivne spoli v posteli, ale aspon sa tolko nebudime, tak som to prestala riesit, lebo som rano aspon trochu vyspata

Od vcera ma boli hrdlo, mandle mam cervene :pensive: toto mi ozaj nebolo treba, lebo este ma aj boli dva zuby. Som dnes bola u zubara. Od rana som tam sedela a o deviatej vysla sestricka do plnej cakarne a oznamila nam, ze doktor nepride cely tyzden :unamused: , esteze som bola objednana a bolo mi to na dve veci...

inak sa tesim, ze jar prichadza :wink:
6. dub 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
pridávam fotku Tobiaška, pozorovala som ho ako krásne spinka... :wink:
6. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tobiasek je slaďunký, zlaťunký! :dizzy_face:
6. dub 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som sa už vrátila z našej Odyssey, boli sme po Danielku v škôlke a až teraz zaspala. Horšie je, že Ľubka sa vyspala po ceste a teraz sa jej už nechce spať. Koniec mojej voľnej obednej hodinky :frowning2: . Keď si Danielka zvykne lepšie na škôlku, tak už tam bude aj spať, a potom to bude zase lepšie. :slight_smile:

Emla - no ja sa viem pri deťoch dobre nerváčiť, ale v konečnom dôsledku je to vždy len na dve veci. Potom som dva týždne v kľude a potom zase vyfučím.

Ninny - krásne bábätko je Tobiáško, nech je zdravučký

Mon - sestra to mala trochu uľahčené, lebo býva 5 minút od našich a aj svokrovcov má neďaleko. Takže nejaké úľavy tam boli (minimálne mala navarené). Ale ona je zase taká rázna, ale tedy nervy jej niekedy tiekli poriadne. A ja sa už teším, keď tak o dva roky budem sedieť s vyloženými nohami na stole a v detskej budú pôsobiť samostatne tie moje beťárky. Juchu :slight_smile:

Ivuska - tak sa len rýchlo vylieč (hrdlo aj zuby), a asi by som mala rýchle vyliečenie želať aj tomu zubárovi, aby mohol zase ordinovať. Inak ja používam práve Lovi, a Ľubka sa naučila z neho piť.

Ešte pridávam fotky z výletu v Pribyline a u prastarej mamy.
6. dub 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
Tak my sme uz bey teploty ale prehana ju stale. V noci bola napapana ale mrnkala, bola som jej dat cumlik a o par minut mrnkala zas. No a potom som zistila, ye to moje drobatko je pokakane az na chrbatiku. Tak sme sa o 1.00 sprchovali. Ale potom yalomila a spinkala az do 6.50 No a dnes uz spinka druhy krat a Tinka tiez zaspala tak mam chvilku veget. Pozdravujem andrejku :wink: Uz som vyprala 3 pracky, navarila polievku a upratala tak mozem trosku zavislacit. My mame vekovy rozdiel skoro 21 mesiacov a musim povedat, ze ten zaciatok bol teda dost hekticky. Hlavne ked Sonicka kazdy vecer preplakala kvoli kolike a Martinka nemohla spat a plakala tiez strasne, lebo sa o nu bala. Ona to vzdy vsetko preziva aj za malu. Ale teraz by som uz nemenila. Vysypem im hracky a uz sa vedia pekne spolu zahrat. Dufam, ze si budu stale takto rozumiet. Ale to asi zavisi viac od povah deti ako od vekoveho rozdielu.
6. dub 2010 ve 14:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo - v dobrom závidím. Nech si len dobre pospinkajú. :wink:
6. dub 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co je to tady za nekázeň? Jak to že tu nikdo není? :confused:

Dneska jsem dostala 1.pokutu za parking, zaparkovala jsem na parkovišti, ale jak se ukázalo, parkoviště to nebylo :grinning:. Tak jsem to jela hned řešit - plná čekárna přestupců :grinning:. Baba mi vyčinila, prej "hlavu vám neutrhnu" a dala mi 200 štrof.

Andrej, taky mi přijde, že jsi taková vyrovnaná, trpělivá, hodná. Fotky z výletu jsou moc pěkné - jste taková ukázková rodinka.

Ivusko, ať ty nemoci jdou někam a Tobě je líp. My taky svátkovali na gauči :grinning:

Ninny, synovec je nádherné malé miminko!

Jinak k druhému těhotenství a věkovému rozdílu - já faaakt nevím, kdy do toho jít??? Poraďte... :grinning:
6. dub 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík :slight_smile:
Také se přidávám, a přeji všem snažilkám, ať se to brzo povede:slight_smile:).

Bubli ano u nás chodí koledovat i děvčátka. :slight_smile: A leto to jsem se divila chodily 2krát koledovat, poprvé, když od čtvrka chodily řechtat, tak v sobotu se vybírá, a pak chodily i v pondělí. Já osobně mám na Velikonoce negativní vzpomínky, tak já koledovala všehovšudy 2krát za život...

nini Tobiášek je nádherný :slight_smile:

Andrej foktky také krásné, asi už konečně taky začnu něco fotit. :grinning:

Ivuško, také přeji ať už je konečně líp.

Jinak o tom 2.těhotenství, my se o něm bavily s přítelem, a během půl roku se taky začnem snažit o 2 mimi. :grinning: Začaly bysme klidně hned, ale budem se stěhovat do bytu, a chcem na to mít trochu klid to nějak zařídit, i když to půjde asi pomalu. SAmozřejmě to nejnutnější máme, i věci do kuchyně, ale rozhodně ne všechno, však byt se vybavuje celej život. :grinning:
Ze začátku jsem chtěla až Týna trochu vyroste, ale zas na druhou stranu proč čekat?? Aspoň si to vše odbudu drív než pak později. Samozřejmě do budoucna nevidím, nemůžu říct, co bude nebo nebude za 5 a více let,ale je to můj názor...
6. dub 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsem zapoměla dodat, včera Týna spala u nás, ale z toho důvodu, že se každou chvilku budila, asi jí rostli zoubky čico, ale snad každou půl hodinku byla vzhůru,ale dnes už bude spát u sebe. :slight_smile:
6. dub 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek