• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
No mě právě přijde líto, že si to odbudu tak blízko po Peťkovi a pak už nebudu moct být těhotná...že se jako namlsám teď a pak už nic nebude :frowning2:

A taky, že on se třeba nebude těšit, nebude to ještě chápat, navíc jako hodně malý pak bude třeba žárlit...
6. dub 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťule poslední 3 noci taky spí nic moc, nevím čím to je, na zuby to nevypadá..Jinak jsem na mrtvici, když ho vidím, jak spí odkopaný a já tam mrznu v mikině pod peřinou. On miluje zimu, usíná nejlíp s průvanu. Nevím,co budem dělat v létě :sweat_smile:
6. dub 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

pekne posviatkove dniky zelame, dufam ze uz budu slnecne a teplejsie
zajtra nastupujeme zase do skolky tak som zvedava co mi za tie tri dni prinesie.....minule bola po 3 tyzdnoch marodky na dva dni a uz mala orajsplovany chrbatik....''kamarat'' ju oplieskal o dreveny domcek co tam maju...nejdem to dalej rozmazavat, s jeho mamou sme kamosky a uz sme si koli tomu volali....ale aj tak som predposr....ta ci sa to nebude opakovat! pomaly zacnu chodit von na preliezky a nie je mi celkom jedno, ci ju z daktorej nestrci!
6. dub 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děcka jsou někdy pěkně hnusné, snad už se to nebude opakovat, mamka mu určitě vyčinila. Tak ať je ve školce vše ok :wink:
6. dub 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidim ze tu daktore riesite kedy druhe babatko?
pamatam sa ked som po prvom porode povedala ze si druhe adoptujeme... :grinning: a hoci som to myslela smrtelne vazne, vedela som ze sa do tej miestnosti este raz vratim... :grinning: :grinning: :grinning: otazka bola kedy? nikdy sme to nejak neriesili ze teraz alebo potom, do tych 3 rokov sme to chceli stihnut, predsa len po tridsiatke uz to bolo treba riesit cim skor... takze ked mala Di 2 rocky zacali sme na tom pracovat a do 3 mesiacov sa to podarilo! ostatne uz viete, hned som sa napojila na vas a prezivali sme to spolu, uz sa tesim na stretko!

aktualny vekovy rozdiel neexistuje, je presne taky vyhovujuci aky si ho zvolite, ci je to 1, 5, 10 rokov, vzdy to bude spravne, pretoze to tak proste ma byt, niekedy je viac roboty na zaciatku, inokedy neskor, ale vzdy je obdobie ked sa mozte roztrhat...a potom pride obdobie kludu....

takze drzim palce snazilkam :wink: pa cmukalino
6. dub 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jenda uz trictvrte hodiny hystericky jeci, to zase bude noc....
6. dub 2010 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli a proč bys pak nemohla být těhotná??? Já píšu jen svůj názor. :slight_smile:
6. dub 2010 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka: Džím palečky, aby se to zlepšilo, a ty se mihla vyspat. :grinning:
6. dub 2010 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helik dekuji, ja uz ani nevim, co je to vyspat se..... Nespim uz deset mesicu, hruza a to jeste nevim, kolik mesicu nespani mne ceka.....
7. dub 2010 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj, tak ti opravdu nezávidím, ale tak snad už se to zlepší, ne?? :wink:
7. dub 2010 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky :wink: konečne je dnes krásne slniečkovo :dizzy_face: včera príšerne fučalo, aj mi zobudilo Maťka v kočári, ja chcem už len peknú jar !!!!

všetkým snažilkám držím palce, my sa pridáme možno tak v lete, ešte uvidíme :sunglasses: a maródom rýchle uzdravenie.

Maťko mi v noci spáva tak dosť nepokojne, asi zase dvojky vrchné, tie má riadne naliaté a mám pocit, že detičky,čo sú kojené sa naučia spať možno až po roku, cernobilka, neviem,kedy sa poriadne vyspíme :sweat_smile:
7. dub 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuško, doufám, že už je dnes lépe!

Ninny, malý je úžasný! To snad ani není možné, že byla naše Červňátka taky tak malinká :pensive:

Holky, všem snažilkám moc držím palce. Tak trošku to na mě hází smutek. My svoje druhé fakt ne :frowning2: Šílená jsem, ale až tolik zase ne. Ale budu si s vámi to těhotenství a nové porody zase prožívat. Však už jsme se staly takovou velikou rodinou!

Bublino, kdo říká, že těhotná smíš být jen 2x? :wink:

Luci, asi si to Tvoje dítě budu muset vzít pořádně do parády. Kdy k nám přijedete na noc? :wink:
7. dub 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

vcera som bola na prednaske s detskou zubarkou o starostlivosti o detske zubky a toto su nejake infosky:

- prva prehliadka u zubara je skor psych. ako prakticka, ide o to, aby zubar naviedol rodica na starostlivost, prip skontroloval, ci sa zubky prerezavaju
- uz ked sa objavia prve zubky, ideale by bolo ich navacer mechanicky vycistit s navlhcenou gazou, ak je plny chrup, normalne kefka, pasta a trening
- hovorili o znackach prvych past - elmex, lacalut
- je dobre dat dietatu uz teraz prvu kefku na hranie, nech si na nu zvyka
- co sposobuje kazy: sladke napoje, sladke jedlo, zaspavanie s flasou v ustach, jablko napriklad ako posledne jedlo vecer
- ked mama olizuje dietatu cumlik alebo kyzicku, prenasa na neho velke mnozstvo kazotvornych bakterii!!!

ale jedna mamicka zabila, ked hovorila, ze jej dcera nemala do 2 rokov nic sladke v ustach (teraz ma 3), cistia jej zubky a na kazdom zube ma uz pociatok kazu, udajne je to aj z kyselin z ovocia a zeleniny :unamused:

ak vznika kaz, na zaciatku je mliecna skrvna, potom tmava skrvna, potom zubok odpadne, ostanu len take kyptiky, kt su casto spojene so zapalom dasien a to je vraj lozicku roznych infekcii, kt koluju v tele a mozu sposobit rozne zapaly a okrem toho je tento zub velmi zlym zakladom pre prerezanie trvalych zubkov.

neviem co este tam bolo
7. dub 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, ak sa prve zubky neprerezu do cca 1 roka, povazuje sa to za neskore prerezavanie a potrebne to potom sledovat.
7. dub 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:,

u nás krásně svítí a já dnes pojedu na poradnu v 10 měsících :grinning: , naposledy jsme byli u dr. v 7 m. tak se celkem těším, že se na Peťu zas koukne. Jsme ok, až na buď ekzém nebo déle trvající opruzení pod kolínkama tak se na to poptám, mazala jsem nejprve imazolem a pak infadolanem a nic moc :unamused:. Jak je furt na 4 tak je utopie, aby mu to tam větralo..

Bambul díky za info o zubech :wink:

Marti, jak to je s Tebou a těhotenstvím po odborné stránce? Co je potřeba krom B12? Jaká jsou rizika kromě přenosu metabol. nemoci na dítě?
Kdyby jsme měli mít 3. mimino tak se asi musíme stěhovat, to už bych se tu neměla kam schovat :wink:

Ivus co ty zuby a krk? lepší?

Cernobilko, soucítím s Tebou! Přeju ať je co nejdřív lépe! Aspoň přes den se zkus trochu vyspat. Blbost, co? Jak člověk vidí ještě ty psy tak s nima jde stejně ven místo spaní, co? :sweat_smile:
7. dub 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

za chvíľu vyrážame za Danielkou do škôlky. U nás nie je veľmi pekne, zamračené a dosť chladno. Nuž, ale čo by som chcela za počasie v meste pod Tatrami, že? :rolling_eyes:

Bambulka - super infošky, ja sa tento rok chystám zobrať na preventívnu prehliadku k zubárovi aj Danielku. Uvidíme, ako bude.

Luci - jajaj, moja naozaj nezávidím :unamused: . Ja som tak pri Danielke nespala, ale našťastie "len" 8 mesiacov. Ja budem len naďalej držať palce, nech si to Jendík s tým nočným spánkom rozmyslí. Silno, silno.

Narciska - ja som tiež zvedavá, koľko to Danielke vydrží v škôlke, pretože tiež bola vždy po pár dňoch chorá.

Ivuska - pripájam sa k Bublinkinej otázke, ako zuby?
7. dub 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, super, díky!

Bublino, co mluví proti dalšímu těhu? To bych tu popsala 3 stránky. Jen v rychlosti. Přenos metabolické poruchy je ten nejmenší problém. Já jsem odstrašující případ všem doktorům. Porod císařem byl 13. operací břicha = strašně moc srůstů (voperovaná síťka) + trombofilie (3 silné trombozy do 30.let) = riziko prasknutí svalstva, které už ani není svalstvem, vnitřní krvácení, které by díky heparinu byl problém zastavit. Den po porodu mi profesor Hájek řekl, že už to může přiznat, ale že nevěřil, že to přežiji. Prof. Hyánek (metabolog) měl prý stejnou obavu. Proto, když přišli první větší poslíčci, tak Kryštofa vyndali. Kdyby se rozběhl spontální porod, mohl by být průser. Obrovské srůsty (které se nepovedlo odstranit) jsou i v oblasti tepny do nohy a hrozilo jej poškození. K tomu si přidej tu metabolii, trombofilii a odeber 1 ledvinu (následek raka) a máš správný výsledek. Tedy ADOPCE druhého dítěte. Až budeš číst odborné články s touto tématikou, tak si na mě vzpomeň. Podepsala jsem, že mě mohou používat jako odstrašující případ :wink:
7. dub 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka - čo dodať, klobúk dole, že si sa napriek všetkému odhodlala na vlastné dieťatko. Kryštofko má skvelú maminu (a samozrejme aj tatina).
7. dub 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreo, není co obdivovat. Doktoři mě odrazovali, ale já dítě moc chtěla. Musela jsem však hned na začátku podepsat, že kdyby to začalo ohrožovat můj život, tak okamžitě ukončují a je jedno, jestli je dítě životaschopné. O tom hrozícím poškození tepny jsem se dověděla až po porodu. To jsem předem nevěděla, neřekli mi to. Naprosto to ale vysvětlilo reakci doktora, když mu řekli, že mám poslíčky. Přišel, utrhl ten papír z monitoru, prohlásil DO PRDELE a odešel. Za chvíli přišel znovu a že jdeme rodit, že už chystají sál. Kdyby tak věděl, že týden před tím (doma) jsem ty poslíčky měla ještě silnější :wink: Kdo tu byl už v té době, tak si možná vzpomene :wink:
7. dub 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, ano, suhlas, klobuk dole!!!!

baby, bavili ste sa o druhom mimi, my sme s lubom veriaci, zijeme otvorenost voci zivotu, takze u nas ziadne planovanie nehrozi, ani nic podobne, dava to velku slobodu. casto uvazujem nad tym, co to vlastne to "snazilkovanie" je :slight_smile: , ved clovek moze robit co chce, aj tak je Tvorca zivota Niekto iny :slight_smile:
7. dub 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babky

dieta v skolke, ja zmiesane pocity, mensia v herni (ohradka) roni krodilie slzy, takze musim za nou

ale par viet hadam este natukam, kym sa odplizim (neviem ake i, y?) som kus nervna za Di neviem co ju dnes v skolke caka, ked som ju sla rano zaniest, dve deti uz mali sviecky pod nosom, tak som happy uz teraz! a maju ovocny den tak to zase bude sprint cestou domov rovno na zasadacku!

na hlave mam chaos, musim zavolat mojej kadernicke, nech sa zas chvilu vytesi s mojimi vlasmi......Nepotrebujete prezut auto? mam jednu zvysnu letnu pneumatiku na bruchu! letnu preto ze je tam uz od leta! a neviem s nou nic robit, aj ked uz sladka zravost pomaly opusta moje chutove kanaliky....takze pomaly a isto presedlavam na pivko....uz som mala dve cez tieto sviatky, takze pri troche stastia bude tych pneumatik viac.... :grinning: :grinning: :grinning:

zelam pekny dnik, letim k dietatu

pa cmukalino
7. dub 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:
Marti, tak je super, že se vše povedlo, s Kryštůvkem při takových problémech. :grinning: :grinning: :grinning: Smekám před tebou!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile:

Holky dnes je tak krásně, a já musím s matkou uklízet, tak dnes asi moc času nebude na dlouhou procházku s Týnou :frowning2: .
Mamka je ze staré školy, sama ma 4.děti a hodně dalších vychovala, a tak k pravidelným procházkám má jistý odpor... když jsem byly malý, šoupla nás spát ven do kočáru a bylo to. Neříkám, že to někdy dělám taky tak s Týnou, ale rozhodně ne pořád, a navíc poslední dobou trpíme ve dne nespalostí. Vůbec nespí, stačí jí denně naspat necelou hoďku a je v poho, akorád už kolem té 18hod už je dosti nevrlá...
7. dub 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisko, ty jsi číslo!!!! Vidíš já blbec jela do servisu kupovat nové pneu. A zapomněla jsem, že už jednu mám stále při sobě. Tak počkám ještě 3 roky a dospořím ty další 4 a vezmu to pak na ráz. Nebudu troškař.

Na pivu jsem ujížděla v těhu. Před tím mi moc nechutnalo, raději víno, ale od těhu jj.
7. dub 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky můžu se na něco zeptat, kdo chce odpovězde, budu ráda. Chtěla bych se zeptat kolik jste přibrali během těhu, a jak vám šlo shazování, protože já přibrala 25Kg :frowning2: :frowning2: a mám dole jen 10Kg a zbytek se mi ne a ne pohnout dolu, a to, že mám pohybu dost, a sladké také toliknejím, neříkám, že vůbec ale tak 3krát do týdne sušenku, nebo něco jiného sladkého. Zkoušela jsem být bez toho, ale nedokážu to. :frowning2:
7. dub 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pivo já vždycky ,,MILOVALA" samozřejmě v těhu a teď je dosti omezeno, ale pořád jsem tělem i srdcem ,, PIVAŘ" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. dub 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty vole, Marti :confused: :confused: :confused: . Jsi odvážná, že jsi otěhotněla, doktorům se nedivím, že Tě zrazovali a dávali podepsat reverz.
Každopádně z mateřského hlediska Tě naprosto chápu, když si ženská usmyslí, že chce dítě, tak má před sebou úkol a JE POTŘEBA HO SPLNIT.

Bambul, do jisté míry Ti tu svobodu neplánování závidím.

Narcis, jsem zvědavá, jak Di přežije dnešní den ve školce, tam je to asi o hubu :sweat_smile: ..Já jsem ještě nepřezula a je pravda, že penuamtik u nás doma by se našlo dost :wink:
Ke kadeřnici jedu dneska, snad se podaří foto před a po...

V poradně vše v pořádku, dr. je moc milá a příjemná, člověk odtamtud odchází s přesvědčením, že má nejideálnější dítě na světě :slight_smile:. Ty kolínka nic moc, je fakt, že peťka má takový atopický habitus, oba rodiče alergici, modrooký blonďáček...tak se uvidí, mazat tím, co mu na to zabere nejlíp, nejspíš infadolanem, dala mi tip na Tanno hermal, což je syntetický tannin...zkusím koupit.
7. dub 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heliiku, já měla +36 kg 3 týdny před porodem. Pak už jen a jen rostla do šířky, ale to byla voda. Při vstupu na sál jsem měla šílených 89 kg = +41kg. V současné chvíli jsem -42kg tedy včetně otoků a dítěte (Kilo před otěhotněním a léčbou.) = 47kg (včerejší údaj). Co dělám? Nic! tedy nepočítám-li 3 patro bez výtahu. Ze začátku, abych trochu spevnila zadek a nohy, tak jsem ty śchody pravidelně běhala. Přes zákaz doktorů trochu, ale opravdu jen málo posiluji břicho s Kryštofem jako čínkou (na FB mám i foto i video, špatně se to vysvětluje).

Bublino, úplný šílenec zase nejsem. Chodila jsem za doktory a ptala se: Co mám udělat, abych mohla mít dítě? Co tomu brání? Když jsem obešla všechny, tak se začal řešit problém jak to udělat, abych vůbec otěhotněla. Předem mi řekli, že IVF nepřipadá v úvahu, že do mě nikdo ani laparaskopicky nesáhne. Takže buď příroda nebo nic. Vysadila jsem warfarin (pod dozorem), píchala B12 a jedla B6 a ač jsem nevěřící modlila se. V září se povedlo a měla jsem limit do konce října, jinak zase nasadit warfarin a další pokus za 2 roky. Z lékařského hlediska už jsem byla "stará" prvorodička, což situaci samozřejmě nezlepšilo.

Těším na foto od kadeřnice :wink: a kde jsou míry a váhy? :astonished: :sweat_smile:
7. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jó :grinning: , tak váha je 8660g a délku neměřili, ale hned ode dveří dr. říkala jak je dlouhý :grinning:. 25.1. byla váha 7480 g takže jestli dobře počítám tak...1 :grinning: 180 g uuuf

já mlčím, přibrala jsem 7 kg....teď jsem na původní váze.
7. dub 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já procházky miluju, ale je škoda, že tady u nás nic moc okolí a cesty nezpevněné :frowning2:

Marti, tak to jsi vzala odpovědně a je paráda, že je vše v pořádku, Ty i Kryštof.

Ten přírůstek je 1180 g za 10 týdnů, nějak se mi tam vloudil smajlík.
7. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinka - krásne miery, a hlavne pekný prírastok na váhe :slight_smile: Ja som pribrala tiež len 8 kilo, ale hlavne kvôli diéte pri tehotenskej cukrovke, aj keď v závere som ju veľmi nedodržiavala. Mala som doma glukomer, tak som zistila, že mne ten cukor nevystúpil ani po sladkom. Tak som si občas zamaškrtila. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na zhodnenie mám ešte nejaké to kilečko, ale u mňa je rozhodujúci okamih ukončenie dojčenia. Dovtedy sa ma tieto kilečká držia ako kliešť.
Teším sa na fotečky nového strihu.
7. dub 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek