• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte,dakujem za palce! :dizzy_face: staci ich drzat cez vikendy :wink: :wink: :grinning: :grinning: :grinning: ,kedze ale kojim,nemyslim,ze to pride hned,aj ked...
pripajam sa k nazoru narcisky k vekovemu rozdielu
dada,aj Brunkovi asi pojdu horne 2jky,tiez nespavame bohvieako,ale uz nesledujem casovy interval ako predtym,odkedy je jar,slnieckovo,tak mam pllllno energie a nejako mi to prestalo vadit,uplne sa teraz vyzivam v prechadzkach :sunglasses: a to slniecko mi dobija baterky,takze teraz vsetko v pohode aj stiham
7. dub 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc se na foto netěšte, protože já jsem nejspokojenější, když jdu od kadeřnice a není vidět skoro žádný rozdíl :grinning: . Nechávám si jen zastřihnout konce a dodělat melír...
7. dub 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli k malému, mooc hezky roste. :slight_smile: Jen tak dál.

Tý jo normálně závist :grinning: , já tlik přibrala a nemůžu nic shodit.
7. dub 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

Helik no ja som pri prvom pribrala 26 kg zostalo mi 10 a pri druhom síce len 8 ale tých mi aj ostalo dokonca som pribrala takže dokopy mám ešte navyše cez 20 kil ale kým kojim tak to až tak neriešim...

Moja buchta je tiež dosť nervózna už má opuchnuté ďasienka vyše týždňa a nie a nie sa prerezať už jej to aj trčí ako zubky len to nie je prerezané...
7. dub 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

poobede sme vyrazili do mesta. Bola som s babami a s mojou kolegyňou z práce v cukrárni. Danielka si dala vanilkovú zmrzlinu (jeden kopček) a Ľubka si žužlala svoje kukuričné chrumky. Potom sme sa ešte prešli po námestí. Danielka sa vybehala a Ľubka si trochu pospala. Potom ešte na nákup do potravín a hajde domov. Ak bude pekne, pôjdeme aj zajtra.

Aj Ľubke sa tlačia horné zuby - jednotky aj dvojky. Tiež jej ich už cítiť, len chýba ten posledný kúsok, aby sa prerezali von úplne. Ak to bude trvať ako pri tých dolných jednotkách, tak si na ne ešte počkáme.
7. dub 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, akurat tu pisem a akosi mi vymazalo prispevok... cize len to hlavne, kym mi nechcipne notbuk.

ako vam spia det cez den?

moja vstava o 7h
1. spanok o 9h, 10h - 10h, 11h (spi hodinu)
2. spanok o 15h, 16h - 17h, 18h (spi dve hodiny)
a vecer ide spat okolo 20h

lenze ked zacina rano spat o 10 potom sa mi vsetko posuva a vecer ju mam problem dat spat. no rano ked vstava o 7h o 9h je to pre nu priskoro na spanie... co robit. skusit ju dat spat uz len raz denne?

v dm bude akcia na bbylove plienky jumbo pack limitovana seria od 16.04. teraz stoja 19e a pri upaltneni 25%zlavy ma vysli na 14,25e. ale predaju vam to az po 16. lebo vtedy oficialne zacina akcia.

ja som pribrala pocas tehu 18kg, v nemocnici som nechala 10kg a teraz mam este 6kg navyse. blizi sa leto a ja mam na chrbate take vankuse a hrozne to vyzera ked si dam rifle, stiahnem opaskom aby mi nespadli ale boky mi tak vytlaci... no strasne. neviem ako schudnut na tej partii tela.

andrea, lubke sa tlacia naraz 4? moja zlata... musi byt statocna...

bubli ako uces? kde fotka? si spokojna?

ja mam take priserne vlasy, stale sa odhodlavam no nemam vybrany uces.

idem uz asi off, bo slaba baterka na notbuuuku a som leniva zapnut do siete.
7. dub 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte,

všem snažilkám přeju úspěchy a zároven obdivuju,já bych si tak brzo netroufla.Jinak náš mladík dělá jen bordel,takže,od rána chodím a uklízím.Je to divoch,ve dne spí maximálně hodinu,v noci se snaží a spí.Zubů máme 6,na další to nevypadá.Váhu si držíme dva měsíce stejnou.S jídlem bez problémů.Dneska Dan kousal kornoutek na zmrzku,protože jsem neodolala.Jídlo vařím i kupuju,záleží jak jsem na tom s časem.Ale snažím se to střídat.No nechodíme sami,ale docela divoce kolem nábytku.Venku to Dana absolutně nebaví,maximálně hodinu vydrží a pak jdem domů s řevem.Nejlepší to bylo jak bylo teplo a byli jsme na písku,to bylo super.Hrát si nemáme s kým,takže jsme věčně sami.No váhu ani řešit nebudu,to by jste se podivili:slight_smile:)
7. dub 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky jezobabky :grinning:

Dlho som tu nevidela Zuzec :confused: :confused: kde je??

No Bubli kraaasne miery vyse kila no naadhera.
Snazilkam aj ja prajem vela stastia :sunglasses: Ja druhe babo nechcem nieze by sa mi materstvo nepacilo pracu s detmi som aj studovala na VS ale pre mna je to taka zodpovednost a az moje prilisne puntickarstvo, ze viem, ze by som to nezvladla - odhiadnuc od mojich problemov v tehu ktore uz fakt nikdy zazit nechcem. Sem tam mi hlavou preleti, ze raz si druhe adoptujem popripade, ze budeme mat druhe ale az tak o 8 rokov ale asi to nakoniec ostane len pri Nikovi. Dnes som bola na plavani s babou ktora ma 14 mesacnu a 2 mesacneho :confused: akoze otehotnela ked mala 3 mesacne babo :sweat_smile: :sweat_smile: no uprimne ja by som sa zblaznila, no a strasne nas v saune sprdla, ze kojim :angry: akoze neviem ci trpela nejakym komplexom, ze ona musela v 3mesiacoch odstavit ale tak sa do mna pustila uplne blbo som sa citila.
Marti Ty si fenomen fakt sikulka vsetko si super zvladla a odmenou je kraaasny Valibuk :slight_smile:
7. dub 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha a mame 8 zubov a totalne vobec nespi cez den 20 minut v noci cakom pak 4 hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. dub 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Naty-vy jste holt skvělí:slight_smile:))Mě řekla jedna dáma v plavání,že máme nevychovaného parchanta :angry: A to šel Dan pohladit jen jejího Filípka.
7. dub 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ameli no akoze este lepsie :grinning:
a to jej hovorim, ze pomaly ho ucim uz pit z pohara ale ze proste nechce reve ako divy no tak som si vypocula aka som neschopna matka, ze ked mu nedam aj dva dni jest ze sa nemam bat ze on neumre :astonished: :astonished:
7. dub 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Naty-Dan chce pít z klasického hrnku,ale nejlépe,z toho co piju já.Musím mu nějaký sehnat v menším.Jinak jiné lahvičky než MAM u nás nemají šanci-hlavně teda MAM trainer vede na 100%.
8. dub 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,

taaak som sa davno dobre nevyspala.. vstavala som len 4x a to je pre nas super. verim, ze bude uzlen lepsie...

rozoberate tu pitie? tak moja pije z poharika s naustkom ikea to vypije cca 20ml na den a teraz sa nucila trosku z flase, uz pije 3den a vcera vypila 60ml. pije len cistu vodu, nic ine jej nechuti. na flasu sa naucila asi tak, ze ju mala medzi hrackami asi mesiac a sem tam sa do nej zahryzla az v nedelu ju zacala cmulat a tahat, tak moj muz jej tam dal vodu a celkom jej to ide, aj ked sem tam hryzie do cumlika.

co dnes porabate? ja asi navarim zemiaky na kyslo a je pekne slnieckovo tak pojdeme vonku...
8. dub 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dobré ránko,

tak závidím vyspání teda:slight_smile:Já jsem vstávala ve 3:00.Od té doby nespím,Dan odmítá spát,nebude spát zase až do večera.Jinak s pitím má problém vypít bylinkové čaje.Tak dávám granulované ovocné od Hippu,já jsem nemusela a nemusím bylinkové,tak to má asi po mě.
8. dub 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko. :grinning:
Já se také krásně vyspinkala, Týna spala ve své postýlce celou noc s jedním probuzením na kašičku. :grinning: A vstávali jsme před hodinkou. :grinning: Takže jsme se vyspinkaly do růžova.
Venku začíná být zas krásně, začínám uklízet, abychom mohli být zas odpoledne venku co nejdýl :grinning: :grinning: .
Jinak zatím přeji krásný den a zas se ukážu. :grinning:

Bubli chceme fotečku, tak šup šup. :slight_smile: :slight_smile:
Amelie soucítím s tebou, já takových to nocí zažila zatím jen pár, ale taky nám to určitě příjde, až se rozjedou zuby, a vůbec se na to netěším, už aby to bylo za námi.

Mi s pitím už zas problém nemáme, čaje teda pijeme heřmánkový a feniklový, jinak kupujem a nebo děláme domácí šťávičky a to má nejradši.Akorád nechce pít sama, musím jí držet flašku. I když už to docela umí sama, ale přesto pořád držím ji já. :frowning2: :frowning2:

Holky poraďte učíte už na nočník. Já si říkám, že když už sama sedí bez problému, že už nějak začnem. Zatím jsem teda vymyslela, to, že když jí rozbalím, z plínky, tak jí na něj vždycky šoupnu, a nebo když uslyším, že tlačí, jinak zatím nevím..
8. dub 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
heliik..je to este zbytocne...deti to este neovladaju...mozno ako jednorocne,mne sa podarilo vacsiu dceru oducit od plienok ked mala rok,teda to leto..je tiez junova..ale prisla jesen,ochladilo sa a zacali sme odznova nosit plienky...
8. dub 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čaute baby :slight_smile:

no foto asi nebude, popřípadě až večer, protože a jelikož jsem úplná kráva a nechala jsem se opižlat od jakéhosi učně :angry: , to jsem holt já, dobrá duše..kdybych věděla, že se na mě bude učit tak řeknu rovnou NE! No jo moje asertivita šla během mateřské do pr......
Melír naštěstí dělala kadeřnice tak ten je ok, ale stříhání :angry: - jednu stranu mám o 3cm kratší :frowning2: :frowning2:
Baby tady nechci dávat svůj autoportrét tak to hodím na FB na júnovky, jsem se hecla a vyfotila se :wink:tak schválně jestli je to křivé.... :wink:

moment musela jsem odběhnout, peťule mi tu vybírá hlínu z kvítek..

díky za pochvaly peťkového přírůstku, ale to není za měsíc ani 2, ale za 10 týdnů. Jo a ten přírůstek v těh. je vlastně 12 kg, protože jak mi bylo první 3 měsíce blbě tak jsem zhubla 5 kg..

Heli, na nočník dávám vcelku pravidelně, po svačině a po obědě..většinou do něj něco udělá..

Emli, se spaním to začíná být horší a horší, taky přemýšlím, že dopoledne asi už zrušíme.
Jo a včera večer po uložení řev a najedou klid, tak tam jdu v domnění, že vypnu kolotoč a zavřu okno a Peťule klečí, drží se za šprušle a směje se na mně :grinning:
no bejvával klid, teď začíná mateřská :grinning: :grinning: :grinning:

Nataško, Ameli, buď te v klidu, krávy jsou všude, proč si radši nehledí svých dětí???

Babylove plenky jsem si oblíbila, kupuju už jenom je. Ta akce bude i v ČR?

Jdu rychle na ten FB...
8. dub 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Heli-díky,zuby to nebyly:slight_smile:My nočník ještě nemáme,a zatím se nechystám.Uvidíme třeba za dva měsíce,ale jak jsem viděla tady na koníkovi fotku červnátka,jak rozházelo hovínka po puzzlících,tak jsem si řekla že ještě čas.
8. dub 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ako dlho nechavate sediet na nocniku? lebo ja posadim a hned sa chce postavit, skusala som to asi 5X.

kamoska co som pisala, ze bola v nemocnici so syncekom tak dnes porodila, aj ona chytila crevneho virusa od synka, on ostal na detskom a ona je na zenskom a ma synceka simonka. narodil sa o 3:40 rano a je zdravy.
tie plienky by mali byt aj v cz, ale nie som si na 100% ista.

este som daco chcela no ako vzdy uz som aj zabudla.
8. dub 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Znašich teplôt sa vykľula šiesta choroba...Malá je vysypaná po celom hrudníku, krku a aj trošku na tváričke. Ale už je dobre. Akurát odvtedy ako jej tá choroba začala je protivná ako čert. No a spáva 2x denne a to už od pol roka spávala len raz.
My pijeme najlepšie z tecco pohárika so slamkou. Stál 1,89eur, keď sa zatvorí, netečie z neho. Skús ten nataska, možno sa naučí, veď aj Kryštofko vedel dosť rýchlo piť zo slamky. No a pije len čaj a čistú vodu z vodovodu, šťavy ee
Ja som v tehu pribrala 7kg, po pôrode som mala o 2 kg menej jak pred tehotenstvom, ale ako som začala kojiť pribrala som zas 6kg. Čiže oproti obdobiu pred tehu mám 4kg navyše :angry: Ja som úplne opačný prípad, tehotenstvo mám miesto diéty a kojením nechudnem ale priberám...
Na nočník som malú skúsila dať iba raz zo srandy ale vôbec sa jej to nepáčilo tak to viac ani neskúšam. Pri Tinke som sa presvedčila, že dieťa to proste musí pochopiť čo sa od neho chce a potom sa to naučí veľmi rýchlo. Ale chcieť to od nich teraz je priskoro.
8. dub 2010 v 10:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no aj mne sa zda, ze ked ju nebudem teraz davat na nocnik tak nic nestratim, no keby sa jej to zacalo poacit tak by som ju uz asi zacala davat.

mufo a to ma take malinke vyrazlky? a ako dlho ich bude mat?

martinamil drzim palce dnes ma asi tazky pracovny den, myslim nejaku kontrolu BOZP ci co...
8. dub 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přeji krásný den holky,
koukám, že probíráte téma - nočník. Já Kubíka ještě nedávám. Myslím, že je dost času. Děti jsou schopné ovládat svěrače až tak kolem 1,5 roku.
Kačku jsem začla dávat na nočník na roce a půl (zřejmě to byl pro ní ten správný čas) a tak to bylo velmi rychlé. Během 14 dní byla přes den bez plínky a za další 3 týdny i přes noc.
Pro Báru nastal ten správný čas o něco později. Asi v 21. měsících, ale také to pak bylo rychlé.
8. dub 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky... téma nočník?? Tak pridávam skúsenosť- ja som Lejku asi pred 4 týždňami len-tak posadila- reku čo na to "povie" :grinning: :grinning: - a ona sa vycikala, tak som ju na druhý deň posadila znovu a zasa cikala..a tak sa z toho stal taký rizuál, že ráno ked sa zobudí sa vyciká a večer pred spaním tiež..a ona sa vyciká fakt za krátky okamih a vždy aj sama "zlezie" ked dociká. A tento týždeň sa vždy ráno aj vykaká a ked skončí, tak naťahuje ku mne ruky, že už "hotovo" :grinning: :grinning: .

No a mám prosbu- maminky, ktoré máte doma nafukovací valček, ako cvičíte s deťmi na tom?? Lejka ešte stále nelozí......max. sa vie dať zo sedu na kolienka a tak sa hrať- tak, že sedí, ale nohy má skrčené v kolenách a nôžky má akoby pod zadkom...no chápete, nie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . Len by som chcela nejaký ten cvik- snád by som jej dopomohla k lezeniu. díky :slight_smile: :slight_smile:
8. dub 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marfusa nenafukuj úplne ten valec ale tak aby keď ju tam polozis na bruško tak aby dociahla dlanami na zem a aj kolienkami...ešte je dobrý cvik taký že sedis na zemi s vystretymi nohami malú si polozis na svoje vystreté stehná a gulas ju k clenkom a nechas ju chvíľku dokedy sa jej páči na brusku prevesenu cez tvoje nohy...daj jej pred ňu nejaké hračky čo ju bavia
8. dub 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte ma napadlo v zdravotných potrebach majú takú loptu Overball a tá sa nafuka tak dopoly a dieťa sa na ňu polozi bruško vlastne to robí takú podperu aby bolo na 4...alebo ak máte fit loptu položiť malú na bruško a ona sa začne rucickami odtlacat a tým spevnovat svalstvo, keď leží na tej lopte je dobre jej ukazovať niečo čo ju zaujíma nech sa za tým nacahuje raz jednou raz druhou rukou...potom ju na tej lopte dať na bok a tak hojdat hore dolu, aby sa masirovali boky
8. dub 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak ten overball sa dá využiť potom aj na aktívne sedenie pre dieťa...
8. dub 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka- super, dakujem! pohľadám aj tu loptu, aj ten valec musím sfučať, lebo som ho dosť nafúkla :unamused: . Skúsim trošku cvičiť, ak nepomôže, iste neublíži :wink: :wink: .
8. dub 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
emal to boli také malinké vyrážky, ale nie nad povrchom, skôr malé fliačiky. Včera sa obsypala a dnes už to ustupuje, myslím, že zajtra po nich už nebude ani stopy. Malá spala doobeda 2h a poobede tiež 2 h - normálne ju nespoznávam :grinning:
8. dub 2010 v 17:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marfus nemáš zaco ja chodím na cvičenie s malou a jeden chlapček tiež nesrvornozkuje ešte, tak ukazovala jeho maminke cviky ktorými ho k tomu trochu nakopne :slight_smile: precvici a spevni svalstvo
8. dub 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, konečne mám pár minutiek na dočítanie. zajtra ideme prehadzovať izby :sunglasses: v dvojizbovom byte, xixi ale ozaj kôli Maťkovi, aby mal viac priestoru na hranie.

amelie, aj Maťko fičí asi na batérky, určite ich má v tých krásnych očkách, dnes spal dokopy snáď 1 a 3/4hod :confused: a teda sama žasnem čo dokáže a teda vie sa už aj pekne škrkať, skoro ako decko keď má obdobie vzdoru (žeby skorá puberta :grinning: )

dnes sme mu kúpili u nás v obuve topánky na naše prekvapenie iba za 7,5Eur také skôr na leto. Som rada, bude mať dvoje, jedny má od deda z Deichmanu ako šibačkové, od babiny má zas papučky. tuším alex písala,že kúpili tiež tam,ale drahé, to teda mali naši šťastie, lebo bol tam celý regál detských za 10,9Eur.

čo sa týka nočníku, Maťko chodí každé ránko keď sa zobudí a vždy urobí aspoň ciko a keď ho strasie a "napruží sa" viem,že bude kakať, tak sa nám aj celkom darí.Viem,že až od tých 15mes to braj vedia detičky regulovať, preto to nerobíme nasilu, skôr aby vedel,že aj takto to ide nielen do plienky a čo som si všimla, vždy po papaní sa mi tiež vyciká. Ale fakt je, že každé deco je iné, treba im dať čas :wink:

helik, ja som nabrala ak si dobre pamätám :sweat_smile: 17kg a teraz už mám len tri navyše, ale kým kojím nerieším, ja som aj tak lenivá na cvičenie, to radšej s Maťom pochodím celé okolie. Dnes sa v niektorých mestách organizovala "Míľa pre mamu", mohli veru aj u nás, plné námestie detičiek máme poobede a tiež doobeda :slight_smile: radosť pozerať.

emla, my spávame cez deň v časoch od pol 10 - 12:00 asi hodinu z toho samo že vonku :sunglasses:
a potom znovu vonku od 14:00 -16:00 a niekedy ešte okolo 18:00 a vtedy tak 2 hodinky, pokiaľ nás niekto nezobudí :unamused:

naty, ameli, to ste stretli poriadné kozy, niekedy sa človek nestíha ani čudovať čo niektoré dokážu trepať. nestačí, že sme podľa svokier "moderné mamičky" a držíme sa internetu a nie rád starých materí..... čo už keď nechceme dieťa s alergiou a celiakiou a pod, pokiaľ sa tomu dá vopred vyhnúť :confounded: Maťkovi včera na návšteve ponúkli medovníčky, že však len hrýzkať a trošku čokoládky Kinder :sweat_smile: :confused: mama si dala do nosa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a už idem ešte niečo popratať, zajtra bude veselo, gauč pôjde cez okno :dizzy_face: ešteže sme na prízemí :wink:
8. dub 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek