• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojík :slight_smile:
Tak s tím nočníkem, 2krát jsme dali na nočník a čúrali jsme. A seděla celkem v klidu, a ještě se na mě smála, takže pohoda. :slight_smile:

Dadko prosím kolem jaké ceny se ten overball pohybuje?? já jen abych tak přibližně věděla. :slight_smile:

Jinak dnes byl krásný den, o5 jsme byly venju asi 3hodinky, a Týna papala susšenky, a chleba já se jí to bála dát, a jak si šmakovala. :grinning: :grinning: A ještě jsme baštily sýr, nevím jak se jmenuje, ale je v takovém umělohmotném obalu, a na umělohmotné tyčce, nevím jak to nazvat. Zítra se musím zeptat jak se jmenuje a koupím ho Týně. :slight_smile:
Týna spinkala asi hodinku a půl přes den, a teď?? Je tak zmožená a spinká. :slight_smile:
8. dub 2010 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Tady malá ochutnávka z dnešní procházky :grinning: :grinning:
8. dub 2010 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Tady jsme na nočníku :grinning: :grinning:
8. dub 2010 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravím maminky a jejich děťátka, patříme taky mezi červňátka. Občas si vás přečtu, ale se psaním je to horší, ale určitě to znáte :wink: . Doufám, že nebude vadit, když se občas přidám.
Chtěla jsem poradit, jak jste tady některá psala, myslím Bublina (nechce se mi to hledat), že malej má pod kolínkama opruzeniny nebo ekzém, my jsme měli taky a perfektně nám zabral Bepanthen. Tak třeba zkuste.
Jinak se spaním přes den jsme taky na štíru, většinou jen jednou denně a to doma, protože jak jsme venku, tak zvědavostí, aby mu něco neuteklo neusne. Tak zatím
8. dub 2010 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Zukyno vítej :grinning:
8. dub 2010 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte

dnes bol pekný deň. Tak som sa najprv vyvenčila pri prechádzke za Danielkou do škôlky a poobede sme ešte vyrazili do mesta. Danielka už vyrástla z pyžamiek, tak som jej bola jedno nové kúpiť. Ešte som sa zastavila v DM-ke, tam baby dostali aj balóny, ale jeden stihla už Danielka prasknúť.

Ja si Ľubku dávam presne tak cez nohy, ako písala Dadka. Ale moje snahy o lozenie má na saláme, lebo si plnohodnotne vystačí s tým svojim zvláštnym štýlom plazenia. Vie sa dať na štyri zo sedu a aj sadnúť, ale loziť ani omylom. Nevadí, namiesto lezúňa máme plazúňa. :grinning:

Doobeda, kým bola Danielka v škôlke som presadila muškáty a vysiala pažítku. Ľubka ma pri tom povzbudzovala svojimi výkrikmi a obávam sa, že sme zobudili aj nášho zaťka - susedinho 5-mesačného synčeka. :slight_smile: Keď ju najbližšie stretnem, musím sa na to opýtať a ospravedlniť, lebo tú moju "godzilku" od toho výskania žiadne nono neodradí.
8. dub 2010 ve 20:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Zukina aj ja Ťa medzi nami vítam.
8. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Jé promiň s tím ,,i" já se překoukla, tak znovu Zukino vítej :grinning: :grinning:
8. dub 2010 ve 20:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, mám to!!! Audit hotov. Teď mám snad s audity do června pokoj. Ale začne mi období vzdělávání. Každý týden nějaký seminář, ale to je pohoda.

Aleš dnes s Kryštofem odjel k jeho rodičům na návštěvu. Já přišla domů a taky nikdo. Divný pocit. Ale za hodinku dorazili i kluci.

Holky, vy se máte, že vám děti přes den spí. Kryštof už strašně dlouho ne. To už fakt musí být, že zatáhne 20 minut. Ale je fakt, že od poloviny srpna spí celou noc, tak co si stěžuji :wink:

Marfuško, na válci cvičíme. Je několik cviků. Položit na válec a houpat dopředu, aby se zachytávala na natažené ručičky - dlaně. Pak pustit "na čumáček", takže se musí na těch rukách vzepřít, jako když dělá kliky. Nebo chytit za nožičky, jako když se dělá trakářek, bříško podpírá válec a jet dopředu.
8. dub 2010 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky a "i" vem čert. Ono najít nějaký volný "login" je taky dobrý. Sice jsem už u prvního miláčka měla, ale dlouho jsem ho nepoužívala a tak .... . :slight_smile:
8. dub 2010 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Zukino vítej!
8. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti tak to je super gratuluju :grinning: :grinning:
8. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Heliiku děkuji! Dnes to fakt byl mazec. Ale mám konečně chvíli od auditů pokoj.
8. dub 2010 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Martinka - gratulujem k úspešnému auditu.
8. dub 2010 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Helik ja ten overball nemám my sme ho nepotrebovali mne Danielka už chodí, ale myslím že je to do 10€

Marti paráda :wink:
8. dub 2010 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí
no baby k spaniu ja mam pocit ze je to len horsie a horsie uz neda ani tych 20 minut cez den a v noci je to okolo 6x (no lepsie nez povodnych aj 10) len ja som uz tak vypluta ze nocnik momentalne nevladzem riesit som rada ze navarim nam a aj jemu vysajem a uz prestavam aj tak pedantne vsetko zehlit.
Marti gratulujem
Zukina vitaj :wink:
Aha este k tym topanockam po skoro tyzdnovom hladani moj zaver hlavne pre martinu a dadku lebo s nimi som najviac konzultovala tie 18 su nam total velke potreboval by take 16stky ale vraj v auparku je nejaky obchod First steps a mali by mat aj 16 tak zajtra tam utekam a este som pocula o nejakych Wanda slovakia topankach varj maju od 17cislo
8. dub 2010 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievčence, zase ste toho opísali, jaj, ani nestíham čítať.. :slight_smile: Dúfam, že ste pekne sviatkovali. Ja som bola na oslave 65teho výročia sobáša mojich starých rodičov, mali to na úrade, ale nepáčil sa mi ten obrad, bolo to hrozne také clivé a na môj vkus moc presladené, som si pripadala ako na pohrebe... ale starkí boli nadšení a dojatí a to je hlavné... :slight_smile:

V prvom rade chcem napísať obdiv k Martinke.. musela si si vytrpieť, toľké zdravotné problémy... ale chápem ťa, každá žena chce, aby jej raz niekto vravel mama, a ja by som na tvojom mieste urobila to isté.. nie je nič krajšie, ako počuť smiech vlastného dieťatka... želám ti z celého srdca, aby ťa už choroby obchádzali, aj malého Kryštofka, aby nezdedil tú nešťastnú metabolickú poruchu.. si veľmi silný človek.. klobúk dole.. :slight_smile:

Potom chcem všetkým chorým detičkám zaželať skoré uzdravenie a všetkým zúbkom skoré prerezanie! :slight_smile:
Moja babuľka mi v tomto smere robí radosť, ešte nebola chorá, len raz mala soplíky a zúbky má už štyri a to ani neviem ako a kedy jej vyšli.. :slight_smile:
(klop. klop aby som nezakríkla)

Teraz k načrtnutým témam moje postrehy:

- NOČNÍK - zatiaľ neučím, ale hádam už po troche a nenásilne začnem, lebo malá sa pravidelne ráno vykaká do plienky

- POSTAVA - už som to tu raz písala... ja mám skóre 66/85/77/66 (na zač.tehu/pre pôrodom/po pôrode/po 9 mesiacoch), od pôrodu som schudla 11kg, napriek tomu, že jem ako kyselina a rada maškrtím sladké, takže patrím k šťastným mamám, ktoré dojčením chudnú... :slight_smile: - ale to robí aj pohyb, lebo toho mám teda oooooveľa viac, ako keď som chodila do práce, to bolo len z domu do auta z auta do roboty a tam som sedela pri PC celé dni... a teraz mám denne 4-5km rýchlej chôdze s kočíkom... lebo inak moja malá nezaspí, čímž sa dostávam k ďalšej téme =>

- SPÁNKOVÝ režim - moja sojka zaspí v dvoch prípadoch, buď v kočíku (ktorý sa musí hýbať :wink: ), alebo na prsníku... :grinning: cez deň spí už niekoľko mesiacov len 1x denne, a to na poobedňajšej prechádzke, aj to spí max hodinu, ona celkovo cez deň málo spí od malička.. ale v noci spí 12 hodín od 20-tej do rána do 8-ej (s pár prestávkami na dojčenie)

- PITNÝ režim - ja malej dávam málo piť, lebo dojčím na požiadanie, t.j. cucne si aj 1 x za hodinu, ja sa v tomto smere riadim článkami od annag, napr. http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/12/pitny-rezim-dojciat-a-batoliat/ alebo
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/28/preco-dojcene-babatko-nepotrebuje-caj/
- dojčené dieťatko nepotrebuje toľko popíjať, ak sa dojčí na požiadanie, po obede, keď sa naje, zvyknem dať malej napiť obyčajnej vody z vodovodu neprevarenej (nech si zvyká, čajík nedávam), osvedčilo sa mi, podávať z pohárika s tvrdým náustkom, z toho sa pekne napije.. a vie piť už aj s normálnej obyčajnej sklenej duritky.. a to som ju naučila tak, že keď sa kúpala a sedela vo vaničke, dala som jej pohár k ústam, celá sa dooblievala, ale keďže bola vo vaničke, tak to bolo jedno, ale raz na to prišla, lebo to stále chcela skúšať, veľmi ju to bavilo... :slight_smile:

REČI OKOLOIDÚCICH - jojo, to poznám - zrovna dnes som počula.. a VY EŠTE KOJITE?!?!?... "NO A ???" som si pomyslela.... ale hlavne, že ich malý jedol ako 9 mesačný fazuľu a pil osladený čaj.... a ako ročný je čokoládu a čipsy, ale ja ako dojka som nenormálna... :unamused:

Ozaj, a ešte som sa chcela opýtať, ako je to s tým sedením??? Každý sa ma pýta, či už malá sedí.... a čo ja viem???.. ja ju nedávam pasívne sedieť (iba keď papá v stoličke, alebo keď je v kočíku - na chvíľku) ... akože keď ju posadím, tak sa udrží, hlavne, keď sa má čoho pridržiavať, ale po chvíľke sa "hodí" do zadu ... ale sama od seba sa posadiť nevie (vie to iba v kočíku, keď sa pritiahne).. Je rozdiel medzi sedením a posadením sa, nie???? Ako to vy vnímate?? Ja som voľade čítala, že "posadenie sa" je vyvrcholením/zavŕšením motorického vývoja a nasleduje až po štvorkovaní... :unamused:

Jaj, som sa zas rozpísala... :grinning:
8. dub 2010 ve 22:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Jaaaaaaaj.... kým som dopísala moj "krátky" :wink: príspevok, tak tu zas voľačo pribudlo.. vítam zukinu!!! :slight_smile:
A ešte som zabudla napísať k tým hmotnostným prírastkom, som si pozerala tie vaše a veru že Marti sa nám skoro zdvojnásobila, pánečku... ale to súviselo zrejme s tými ďalšími problémami... :unamused:
No a potom je zvláštne, že niektoré čo dojčia chudnú a iné nie, však?
8. dub 2010 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
andreaber, ani ja nemám lezúňa, ale plazúňa... :grinning: ale moja sa ešte neposadí sama, ako píšem vyššie, ale ako plazúň je ohromný, lieta ako malý tank z jedného kúta do druhého a späť a džavoce pri tom ostošesť... mám ju namiesto toho vysávača - robota... vytrie dlážku tričkom.. :grinning:
8. dub 2010 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti- aj Tebe vdaka za rady k cvičeniam- určite sa tomu budeme intenzívne venovať a samozrejme ti patrí gratulácia k ukončenému auditu :dizzy_face: :dizzy_face: .

carodejnica- Lejka je ako tvoja Nedenka- ak spí v kočíke, tak to len pokiaľ sa kočík hýbe... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a kedže je vonku krásne, tak je viac v kočíku ako v postielke...a inak je vkuse na mne prilepená a prsník je jej maznáčik, utešiteľ, a hlavne "kuchyňa" :grinning: :grinning: :grinning: .
K tomu sedeniu- Lejka kedže nevie štvornožkovať, zákonite sa nevie sama posadiť, takže ak ju ja posadím sedí krásne a vydrží - nepadá.....ked je v kočíku- pritiahne sa sama. A ked ju posadím, tak sa sama dá na bruško, takže si myslím, že vie kedy má "dosť" sedenia :wink: :wink: .
No a od zajtra cvičíme na tom valci, tak snáď to pomôže. Dnes sa s ním iba zoznamovala, takmer ho rozhrýzla... :grinning: :grinning:

Pekný večer!!
8. dub 2010 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Carodejnica - aj Ľubka pri plazení olizne všetko, čo je príde do cesty. :slight_smile:
8. dub 2010 ve 22:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Andrejka, jasné aj my olizujeme všetko... :grinning: Nech žijú bacily... :grinning:
Marfuska a Lejka sa neplazí? Lebo ja mám aj v tomto dievčence riadny hokej.... za štvornožkovanie sa považuje aj plazenie, alebo nie??? Naďka sa posúva ručičkami, tie ma zohnuté v lakťoch a odráža kolienkami (inak dosť asymetricky, používa hlavne pravé kolienko, to asi nie je dobre však? mala by som to povedať doktorke, máme poradňu za 2 týždne), ale bruško ťahá po zemi... inak fakt ide ako drak, len sa za ňou práši... :slight_smile:
8. dub 2010 ve 23:11  • Odpověz  • To se mi líbí
carodejnica ja by som Ti uz konecne mala poslat tie fotky ze?? :grinning: :grinning: :grinning: ale aj ninny som dlzna CD a eeste vela veci teraz sme dokoncili prvu etapu tak budem mat volnejsi vikend teda ideme sadit ale splnim si snad svoje sluby.

K sedeniu Niko sa posadi takto pristvornozkuje k niecomu chyti sa toho postavi a potom sa pomaly posuva dole az sedi. alebo zo 4roch podlozi jenu nohu druhu a sedi. Inak aj on sa dlho plazil dost asymetricky ale nereisila som to doteraz sa tak plazi ale ked stvornozkuje uz je tam symetria
8. dub 2010 ve 23:17  • Odpověz  • To se mi líbí
natashka...ja som včera kupovala Lejke na obutie..18 jej sú totál veľké!!!! Aj 17 veľké!! Tak som išla do obchodu "Všetko pre deti" a tam som konečne natrafila na malinké topánočky a skutočne veeeľký výber..rôzne značky, od 8€ až cez 11€, aj botaskové, aj k sukničkám, na leto....fakt super!!! Tak som jej kupila a cenovo sú tam skutočne fajné. Pokiaľ viem aj v BA je taká predajna. Tiež som najskôr pozarala v detskej obuve- tam ich mali od 17€ cez 20€..no to je moooc.

Paaa
8. dub 2010 ve 23:28  • Odpověz  • To se mi líbí
natashka..ten obchod sa vola "www.pre deti.sk"
8. dub 2010 ve 23:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Marfuska, jeeeeej, taký obchod je aj u nás v ZA... pôjdem mrknúť, aj keď ja som malej topánočky zatiaľ nedávala, keďže sa mi na nožičky nestavia (a bola zima, tak mala nôžky strčené vo fusaku a v deke), ale teraz ide jar, tak musí mať voľačo na nohách, že... :slight_smile:
8. dub 2010 ve 23:37  • Odpověz  • To se mi líbí
carodejnica- presne tak- doteraz mala Lejka tiež iba štrikované papučky a na nohy sa nestavia...ale ide jar, tak k sukničke jej nedám predsa papuče štrikované, vkusnejšie sú sandalky- sú tiež látkové s mäkučkou podrážkou... :slight_smile: :slight_smile: a za 8€ :grinning: :grinning:
8. dub 2010 ve 23:40  • Odpověz  • To se mi líbí
caute moje zlate boooze tak dlho som tu nebola, doteraz som vas hodinu docitavala, aj to nie vsetko...uz vas tak nezanedbam :grinning: :grinning: :grinning: clovek sa tu dozvie fakt uzitocne veci, napr. o tom masle a tak...

tak najprv ninny gratulujeme ku krasnemu synovcekovi :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

kurnik tolko toho mam co chcem napisat, ze sa bojim ze to bude zas mega prispevok....
tak poporiadku...
zubov mame 5, strasne nimi skripe....hacame, stvornozkujeme strasnou rychlostou, kakame kazde rano do nocnicku...to su vlastne neni az take novinky, to len zhrnam :sweat_smile: presun na letny cas je uz ok chvalabohu...
vyrabame Terezke ihrisko - velky kus pred domom je zorany, pohrabkany, korienky povytahovane a ide sa sadit travicka, vyrabat pieskovisko a ine zabavky sa tesim :dizzy_face: bude to fajn leto :dizzy_face:
uz som objednala aj prve topanocky - 19-tky, ale bojim sa ze kym pridu, uz jej budu male :grinning: ale mame v zalohe uz aj 20 a 21 - od svokrovcov, nas prekvapili a prisli na par dni a priniesli krasne topanocky malej a aj letne vecicky :dizzy_face:

naty, niko ma taku majinkatu nozku, to Terezka bude mat labu po mne :grinning: :grinning: ja mam 6 a pol skoro :confused:

inak v noci spanok ok, len musi byt vypnuty radiator, cez den spanok 2 x....a kojenie cez den aspon 4 krat...a davam jej len desiate, obedy a vecer kasu, aj to nie vzdy....a keby som dala do misky kukuricne chrumky, ako dava Martinka Krystofkovi, tak by si k nim sadla a jedla by ich kym by vsetko nezjedla, aj keby ich tam bolo 100 :grinning: :grinning: :grinning: ta ked vidi ze otvaram skrinku, v ktorej ich mam odlozene, tak pisti od radosti :grinning:
9. dub 2010 v 00:09  • Odpověz  • To se mi líbí
no a este sme trochu v napati, lebo mi uz tyzden meska mrcha a to sme isli len raz naostro :confused: :confused: :confused: a bolo to tesne po mrche, tak som si povedala, ze snad sa nemoze nic stat....ale neviem....zatial nerobim halo, lebo to maju byt len 3. kramy od porodu a tie druhe meskali 4 dni...ale odpadla by som, keby hned takto nasupa :grinning: ale teda v zime sa mi nechce veru vooooobec rodit, hlavne ked tu byvame taki zafukani kurnajz :rolling_eyes: :angry: ale jasne ze by sme sa napriek tomu tesili...no uvidime
9. dub 2010 v 00:13  • Odpověz  • To se mi líbí
heliik, Kristynka je krasne dievcatko :dizzy_face: :dizzy_face:

zuzkina vitaj :slight_smile:

polku veci som pozabudala co som chcela este napisat....nevadi, uz sa posnazim castejsie nakuknut, aj ked pri Terezke je to tazsie, lebo vsade za nou musim chodit a ked sa s nou zavrem v obyvacke a ona vidi, ze som na compe, tak hotovo...ona chce tiez a ja to nemam rada, ked mi bucha po klavesnici, vzdy nieco presteluje alebo rovno povytahuje pismenka z klavesnice...takze radsej pri nej ani nepustam comp....no a ked zaspi, tak mamina nahodi vrtulu na zadok a rychlo porobit co sa da...prosim vas, ako sa to robi s dvomi detmi? :grinning: :grinning: :grinning: popripade s tromi!

no idem spat, dobrunoc maminky
9. dub 2010 v 00:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek