• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Čarodejnice, Kryštof taky ještě nesedí. Sezení je opravdu vyvrcholením vývoje a následuje po lezení. Jelikož neleze, nemůže sedět. Pasivně ho neposazuji, nepočítám-li pár minut v kočárku. Krmím zatím pořád v křesílku (0-6 měsíců), sice už mu koukají nohy, ale je v něm spokojený, tak to neřeším. Když ho dám do židličky, tak z toho má strašnou srandu, kouká okolo a moc nejí.

K plazení. Kryštof v tuto chvíli provozuje něco mezi tuleněním (přitahováním za lokty a rovné nohy) a lezením (zvedá zadeček a pomáhá si jedním kolenem). Občas vyleze sám na čtyři a houpe se tak, ale pohyb vpřed je plazení. Je to odzkoušená metoda, tak proč jí měnit.

Marfuško, Kryštof ten válec strašně rád používá jako dalekohled. Dělá na nás kuk, kdo je na druhém konci.

Zuzko, tak hoď fotku dětského hřiště.

Aleš byl včera s Kryštofem u svých rodičů a své babičky. Vrátili se o hodinu déle než já. To bylo fakt divné, být doma sama. :frowning2:
Kryštof byl ale spokojený, vrátil se a pořád mi něco žvatlal. Asi vyprávěl co viděl. Prababička má jehňátka, kůzlátka, kuřátka, kachňátka, králíčky a hlavně psa. Pořád měl prý oči na vrch hlavy. Ani s ním nemohl jít do domu. Všechna zvířátka a moc zajímala. A on miluje psi! Myslím, že bude brzy přemlouvat, aby měl vlastního. Už teď terorizuje Syslinku v kleci. Připlazí se ke kleci a křičí (nepláče), ale vřeští na ní ať vyleze z té hromady sena. Když konečně vyleze na poličku (že jí vidí), tak jí pořád něco vysvětluje. Ale běda, když si zase zaleze. To je křiku, vztekání... Myslím, že je moc ráda, že jí chrání ta klec :dizzy_face:
9. dub 2010 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak my mame zvlastny styl posadenia sa lebo uz as 3 tyzdne sa posadi z lahu na chrbatiku, nejako sa podoprie jednou ruckou a pomaly sa posadi, alebo potom, ked sa plazi, tak sa k niecomu priplazi, postavi sa a ked ho omrzi stanie tak sa pomaly spusti na kolienka a potom sa rychlo supne na ritku.
Dnes sme mali divnu noc drobec od dvanastej do jednej plackal a mrnkal, aj som ho vybrala z postielky, tulkala, hojdala sa s nim na hojdacom kresle a nic nepomahalo, tak som ho polozila do postielky a hladkala po chrbatiku az zaspinkal.
Nocnik pouzivame uz 2 mesiace a malemu sa na nom naramne paci, rano ked skoro vstane (5,30) tak sa niekedy tvarim, ze este spim a nevyberam ho z postielky, ale on sa zacne jedovat a ked ho polozim na nocnik, tak sa hned vykaka a vycika a cely spokojny sa usmieva. Aj po obede ho davam na nocnik a pritiahnem mu krabicu s hrackami a tam sa hra a vzdy najdeme nieco v nocniku. Ked sa mu prestane pacit, tak natiahne rucky a hned ho zaberiem.
zuzec to je od Teba pekne, ze si sa ozvala a drzim palceky, aby sa ihrisko podarilo. Aj my sa chystame urobit nejake preliezky so smykalkou, lebo teraz nemame ani kde zavesit hojdacku.
Prajeme krasny dnik, ked na vikend sa ma to pocasicko pokazit.
9. dub 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, my uz mame za sebou prechadzku, Terezka vonku spinka a ja sa idem zblaznit z mojej alergie, mam oci ako fetacka a sopel po kolena :angry: :pensive:

martinka, to ihrisko je este len splanirovana rola, uhrabkana, este tam neni travicka....uz je tam aj prvy zahradny trpaslik...nas pes sa tam v noci vysral :rolling_eyes: :grinning: teda pardon za vyraz...
inak martinka, u nas tiez je pes na prvom mieste, kozliatka a macicky sice potesia, ale ked mala uvidi nasho psa, tak to su take radostne vykriky, ze ani mame sa tak netesi :grinning: nejak je to asi zafixovane, ze pes je najlepsi priatel cloveka :dizzy_face:

inak moja dnesna noc horor....snivalo sa mi, ze Terezka sa plazi na kraj postele, tak som ju chcela zachytit za nohy a potiahnut, ale v skutocnosti to dopadlo tak, ze som hodila rybicku cez Steva, schmatla velku stojanovu lampu co ma asi pol metra od postele a celu som ju na neho stiahla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: este stale mi v noci hrabe :unamused:
a rano pokracovala komedia, ked sa mala vykakala do nocniku, nocnik som polozila na zem a ked som videla, ze sa Stevo blizi, tak hovorim, ze "pozor nestup na bombu" a on ze ci je akoze lavy a v tom momente o ten nocnik zakopol a vsetok poklad vysypany na koberci :angry: :grinning:
9. dub 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky,
moc toho nestíháme, navíc máme pořád rozbitý počítač, takže jsem tu vždy jen na skok u našich.
Dneska slavíme Emmči první svátek, tak se těšíme, měla ho včera a jako dárek nám dala své první krůčky, bylo to náderný...už se moc těšíme, až se pořádně rozchodí a bude už naprosto všude... :dizzy_face:
Tak se tu opatrujte a já zase mizím, snad už budu mít brzy počítač doma a konečně si zase pokecám... :dizzy_face:
9. dub 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme už doma, obe baby spia. Uvidíme, ako dlho. :wink:

Dnes, keď som prišla po Danielku, tak žiadne maminkovanie, len vybehla z trieda a kričí, že si ešte musí ísť umyť ruky. No hotová škôlkárka. Dúfam, že jej to vydrží a že sa postupne odhodlá tam aj spinkať.

Aj ja dávam Ľubku na nočník niekoľkokrát za deň. Kaká, ciká, pochválime, ale to ešte nič neznamená. Na odplienkovanie je ešte časuuuu.

Zuzec - tak po dlhom čase Ťa rada "čítam" :grinning:. No a teda Ľubka je, čo sa týka kukuričných chrumiek, úplne rovnaká. Zjedla by ich aj celý balík, a keď otváram skrinku, kde sú odložené, hneď kričí ham-ham. :grinning: No a rozliaty nočník na koberci bol nedávno aj u nás, ale bola to ten lepší variant s cikou. Tým šikovníkom bol najmenší majster našej rodiny Ľubka. Keď sa Danielka ráno vycikala, vstala z nočníka a Ľubka - zvedavec - sedela na nočníku hneď vedľa, sa načiahla a už sa to valilo na koberec. No keby tam bola taká kopa, akú vie občas Danielka naložiť, tak môžeme ten koberec rovno do čistiarne niesť. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aj tak ho o to chvíľu čaká.
9. dub 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No samozrejme som poslal skôr, ako som chcela.

K tým topánočkám. Ja som tiež zvedavá, či nejaké pre Ľubku dostanem, lebo ona má nielen krátku ale aj veľmi úzku nožičku. To sa každý čuduje, keď je vidí nožičky. Pre Danielku som kupovala prvé topánočky veľ. 18 a mala tam tú rezervu (na jeden prst). Mám ich doma, ale pre každé dieťatko sa majú kupovať nové, aby nechodilo vo vychodených topánočkách.

Macinka - gratulujem malej šikovnici Emmičke k prvým krôčikom. :slight_smile:

Martinka - takže chlapi si urobili "pánsku jazdu" :slight_smile: . To verím, že takto po prvý raz, Ti bolo aj trošku smutno samej doma.
9. dub 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obe baby spia, mám upratané tak obedujem pri pc. Poobede sa chystáme na preteky lezúňov. Potom vám zreferujem ako bolo. Zuzec vitaj - konečne!
Marfuska to si za takú super cenu kúpila topánočky na chodenie? Nie sú to skôr také tie imageovky? Lebo čo mám ja skúsenosť tak tie topánočky bývajú tak okolo 20eur. Ja sa tiež na to chystám pomaly. Topánok do kočíka máme kopu ale už sa Sonička skúša staviať tak budem musieť niečo zaobstarať. Martinke som kupovala prvé 18tky tak som ich malej minule skúsila obuť na porovnanie a sú jej veľké. Zuzec s tým jedením sme na tom úplne rovnako. Zo všetkého zje trošku a potom už len čaká na cicu :grinning:
Jasmik mne sa presne takto posadzovala Martinka. Nevedela plaziť, štvornožkovať ani nič ale z ľahu na chrbte sa sama zdvihla do sedu bez toho aby sa niečoho chytala.
9. dub 2010 ve 14:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec,

ahoj, veru som uz na Teba myslela, ze co je s Vami :confused: tak pekne vitam a som rada, ze si tu a OK :slight_smile:

to ihrisko v dobrom zavidim, ja by som s Tebou hned menila dom za byt, terezka tam bude mat skutocny raj na zemi :slight_smile:
iiha, takze meskajuce kramy???? no tyzden je dost teda. vyzera to nadejne

ok, musim utekat
9. dub 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute..
mufo- to nie sú na chodenie, to sú len tak do kočíka "na ukážku" :grinning: :grinning: , Lejka má ďaleko od chodenia, potrebovala fakt len na image :grinning: :grinning: . Dúfam, že kým sa pustí do chodenia, nôžka jej trošku podrastie a nebudem mať problém kúpiť topky :wink: , uvidíme..
Frčíme von- je krásne, musíme to využiť
Paaa
9. dub 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík :grinning:
Dnes nějak nebyl vůbec časík, psát, přepadla mě lenost. :grinning: :grinning:
Dočítala jsem vaše příspěvky.

Marti: Týna umí akorád sedět, sice se posazuje špatně, ale s tím já nic neudělám. Položím jí do postýlky, odejdu cca na 10min. a přijdu a Týna sedí a hraje si, tak jí položím a za chvíli sedí zase, takže tohle opravdu uhlídat nejde.. Jinak se pořád nijak nehejbeme, válec má Týna ráda, klečí a opírá se o něj, a hýbe sejen dopředu a dozadu, takže se jen jakoby kolíbá. Přetáčí se pouze, když něco chce, a já jsem u ní, že před ní něčím mávám takovou dobu, dokud se jí to nezalíbí.

Marfu: Také máme botky jen ,,na ukázku" :grinning: Máme samozřejmě i na chození, máme bíle Nike fakt krásný :grinning: , jsou jí větší, tak doufám, že je někdy použijem :grinning: :grinning:

Dnes jsme byly venku jen něco málo přes hodinku, šíleně mě bolela noha, nevím z čeho, kulhám ještě teď :cry: .

Macinka: Také gratulujem k prvním krůčkům. :grinning:
9. dub 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec tak drzim palce nech sa postasti :wink: mna Teda uz nikto neprehovori :grinning: no a k tym nocnym moram ja mam presne toto iste sa mi sniva ze Niko pada a tak isto hadzem sa cez Mata kriciac pozoooooor par krat som uz treskla z postele. Ihrisko chce robit aj Mato tak posli potom fotos nech sa inspirujeme my mame travu a na nej taku velku hojdu tak zatial sa hinca tam a pieskovisko mame take umele taka lienka a v nej je nasypany piesok ale smyklavku by to chcelo

marfusaklimca no ja prave potrebujem boty nie do kocika ale uz ozajske na chodenie cize siroka spicka tvrda pata makka ohybna podrazka a dnes sme nasli v Neoprote Sante topanocky mali 17 su mu asi o cm vacie ale tak to ma vraj byt. Ani si ich nedava dolu tak som rada.

Dnes sme boli plavat s Nikolajom Bash ma uz malo casu tak dufam, ze sa nenahneva ak za nu zreferujem ze Niki je uz veelky chlap vlasaty zubaty krasne usmievave hnedoocko. Obaja su bohovsky Niko je tak polka z neho.
9. dub 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
To je snad poprvé, co tu nikdo za celý den nic nenapsal. :frowning2:
Dnes jsme byly s Týnou venku, a totálně jsme zmokli, teda já, Týna byla v kočárku pod slídou. :grinning: A já schytala i kroupy, a měla jsem mikinu, tak jsem celekm vymrzlá.

Jinak, dnes hsme byly celý den mrzutý, a teď už díky bohu spíme. Doufám, že to bude lepší noc než včera. Ze včerejška na dnešek jsem toho moc nenaspala, Týna pořád kňourala, tak doufám, že teď to bude v poho.

Jdu se kouknou na bazárek, musím Týnce sehnat nějaká pyžámka, tak držte palce,ať se povede. :grinning: :grinning:
Všem přeji krásnou noc. :grinning:
10. dub 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

my sme sa dnes vybrali do SNV k svokrovcom. Vyrazili sme len tesne pred obedom a Ľubka po ceste zaspala, tak som ju v SNV len preložila do kočíka a hodinu a pol som sa s ňou prechádzala. Pripomenula som si časy, keď som na takéto dlhé prechádzky chodila s Danielkou. Ľubka si dobre pospala, a potom sa pekne napapala (červenú šošovičku) a už išla na ruky raz k dedkovi, raz k babke a ja som si len tak voľkala. :slight_smile:

Helik - ja som práve vyplatila nejaké veci, čo som pokúpila na MMB pre Danielku :wink: . Dúfam, že sa nejaké pekné pyžamko našlo.
10. dub 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber: Ano našlo, našlo se ji víc. :grinning:
Můžu se tě na něco zeptat?? Jak to zvládáš s dětmi?? V :grinning: íš uvažujem kdy druhé, ale musím se přiznat, že se bojím, jak budu zvládat mimčo a Týnku dohromady. :slight_smile: Ale nechci velký věkový rozdíl....
10. dub 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Hellik ja ani neviem, jednoducho to nejako ide deň za dňom. :slight_smile: Ja som tiež chcela mať menší vekový rozdiel a pravdupovediac nejak som sa nezamýšľala, ako to bude vyzerať. Myslela som, že Danielka bude chodiť aspoň doobeda do škôlky a tým to bude ľahšie. Lenže plány sa zmenili, Danielka nastúpila až v novembri a aj to len na chvíľu, lebo bola často chorá. Ale našli sme si režim, akým fungujeme.

Prvé dva mesiace mi chodila pomáhať mama, je na dôchodku a pomohla veľmi rada. Ja som mala viac času venovať sa hlavne Danielke, lebo Ľubka samozrejme ešte väčšinu času prespala. No a potom sme si vytvorili nejaký režim. Kým ráno obriadim jednu, druhú, idem variť obed, niečo upratať, už je čas obeda, papáme, spinkáme. Potom "vstávajka", olovrant, prechádzka a nákup, domov, večera a spinkať. Akurát cez víkendy sa snažíme s mm vymýšľať nejaký program, aby to nebol až taký sereotyp. Musím povedať, že ako rastie Ľubka, je to jednoduchšie. Najťažšie aspoň pre mňa boli 4-6 mesiac. Vtedy som bola asi aj najviac nervózna a unavená.

Ale ťažko radiť, všetko závisí od konkrétneho človeka, od povahy detí a tak. Danielka už bola napríklad bez plienok, vedela sama papať, niečo si obliecť. Nebola už vo všetkom na mňa odkázaná.
10. dub 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tý jo, Danielka je opravdu šikovná, když to všechno zvládá sama i oblíkání, moc šikovná. :slight_smile:

Můžu se ještě zeptat?? jaké jsi měla druhé těhu.?? Já se bojím, že to bude opak prvního. Já měla super Těhu, nebylo mi špatně, a i byl super porod, krátký, skoro bezbolestný. :slight_smile:

Chci druhé mimi opravdu jo, ale bojím se, že to nebudu zvládat, a že Týna bude žárlit, že už se jí nebudu moct tolik věnovat.
10. dub 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak tu nikoho. MM šiel s Danielkou zase do SNV a ja som s Ľubkou ostala doma. Tak som aspoň poodkladala veci, z ktorých už baby vyrástli, ožehlila kopu a poobede by som ešte chcela odložiť zimné topánky.

Heliik - ťažko povedať, aké budeš mať druhé tehotenstvo, ale budem držať palce, aby bolo také fajn ako to prvé. :slight_smile: Konkrétne u mňa bolo druhé rovnaké ako prvé, čo znamená, že mi do začiatku 7. mesiaca bolo úplne na figu. Hotová "mrtvóza" bola zo mňa. Najlepšie som sa v oboch prípadoch cítila v 9. mesiaci. :wink: Pri Danielke ma potom trošku pálila záha, pri Ľubke už nie, ale zas som mala zistenú tehotenskú cukrovku. To však pri takej jemnej diétke bolo pod kontrolou. Pôrod neporovnám, lebo som mala obidve sekciou. Ale musím povedať, že druhý krát som to zvládla lepšie, lebo som vedela, čo ma čaká. Aj keď na druhej strane som sa ani prvý raz nejako nebála, lebo som zase ešte nevedela, čo ma čaká. :slight_smile:
K tej žiarlivosti, nie som odborník na detskú psychológiu, ale predpokladám, že každý starší súrodenec žiarli. Jeden viac, jeden menej. Danielka to zvládla celkom v pohode, ale aj ona hneď beží ku mne, keď sa hrám s Ľubkou, alebo sa začala viac pýtať na ruky, a všelijaké drobnosti. Závisí veľa od povahy dieťatka. My sme jej stále počas tehotenstva hovorili, že bude mať sestričku a dávali za príklad sestrine deti a deti známych, ktorí už boli súrodencami. Potom bola Ľubke vybrať hračku a ona zase dostala akože od Ľubky ešte v pôrodnici bábiku. A teraz sú už jedna banda. :wink:
Obavy budú vždy, ale keď sú detičky zdravé, všetko sa dá. A ak staršie celkom dobre nezvládne príchod súrodenca, dá sa ísť k odborníkovi, ktorý určite poradí a dá sa to pekne napraviť (poznám nejaké prípady).
11. dub 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
Andreaber: Díky :slight_smile:
Mimi určitě bude,ale ješte nevíme kdy... Musíme si pořádně promluvit.

Tady dnes o5 mrtvo, to se divým...
Počasí dnes u nás na nic. Byly jsme venku asi hoďku a půl, Týna pořád pofňukávala, protože jsme přes kočár měli slídu, a asi se toho bála, takže procházka dnes nic moc. Snad zítra bude líp.

Holky co kupujete koupací plenky pro mimi, daj se koupit jednotlivě, nebo se musí kouipit balík. Chtěla bych pomalu začít chodit s Týnou do bazénu.

Jinak zítra na ns myslete jedem :slight_smile: na tu neurologii, já jsem tak zvědavá,co nám poví. :slight_smile:
11. dub 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
heliik, plienky na kupanie sa daju kupit aj jednotlivo....
ahojte vsetky...
na MK moc neprispievam, len na FB....
drzte sa....
11. dub 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
nataska diky za info o bash :dizzy_face:
my mame tiez nove topanocky, len su uz tyzden na poste, lebo mi zabudol Stevo povedat :angry: :angry: a ja uz nervozna ze kedy pridu, ci zatial z nich nevyrastie....to su 19-tky a teraz ako image-ovky nosi do kocika 20-tky co je priniesli babka s dedkom z francuzska...ale presne take ako treba, ako opisala nataska :dizzy_face: :dizzy_face:

inak kramy furt meskaju, neviem, robila som si aj test, jemna ciarka sa objavila az po zaschnuti, tak tomu zatial neprikladam velku vahu....pytala som aj aj svagrinej, ona sa venuje vykladaniu kariet a nic som jej nepovedala a ked som si vytiahla prvu karty, tak na mna vybafla, ze ci som neni nahodou tehotna :grinning: a dalsiu kartu presne taku istu som si vytiahla....no ale to len tak pre zabavu, povedala, ze bud som, alebo v dohladnej dobe bude tehotna, co by som brala viac, lebo sme chceli zacat "miesit" az v lete

zatim pa musim ist
11. dub 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je super. :slight_smile:
11. dub 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím s těma plínkama. Tak to já zase na FB moc nechodím, že si myslím, že už se tam nic neděje. :unamused:
11. dub 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mozem sa pridat? Tiez mam junovku a zatial som len v temach ako nesedi, nelozi, nechodi a pod. :grinning: :grinning: Ale vidim, ze viacere tu mate plazunov.
11. dub 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vitaj dankolucka... :slight_smile: Tak sme na tom rovnako - aj ja mám len plazúňa (presnejšie plazúňku), ktorá sa nestavia na nohy, ani sa neposadí - sedí len vtedy, ak ju posadím nachvíľu ja... :slight_smile:

Zuzec, to je jasné tehu... paráda... :slight_smile:

A ja ako poctivá dojka ešte stále nemám mrchu od pôrodu, je tu niekto ešte taký? Úplný veget, už ani neviem ako vyzerá tampón... :grinning:

Dievčence, objavila som toto - http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&category_id=243&flypage=shop.flypage&product_id=8873&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1
(nedávno to spomínala samizdá martinka? že to používa... tak sa to objavilo aj na slovenskom e-shope....)
11. dub 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak jaky byl víkend? Taky se divím, že se tu moc neudálo. U nás počasí taky nic moc, ale my jsme slavili mojí mamky narozky, tak alespoň bylo co dělat.
Ahoj Dankolucko, já jsem taky přihlášená úplně čerstvě.
Holky dávam tady odkaz na stránky o příkrmech, možná už to znáte, ale je to fajn, hodně jsem se tím řídila už u prvního zlatíčka.
http://www.kojeni.net/prikrmy.php
Heliik - ještě k těm dvěma dětem, já jsem zatím taky s oběma klukama doma, protože mi ho do školky nevzali a jsem i ráda, zvládnout se to dá. Tak já mám rozestup 3 roky. Myslím, že pro děti je lepší ještě menší, ale to je pak asi záhul pro rodiče. Takhle to je akorát, alespoň pro mě. Teď už je s nima dohromady sranda, i když starší někdy žárlí, což je normální, tak musím být stále ve střehu.
11. dub 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, my už začínáme pomalu čtyřnožkovat a sedíme už dýl. My jsme ten druhej případ, že jsme nejdřív seděli a pak lezli, což asi není dobře, ale .... . Sedal si přesně, jak už tu některá psala, ze zadíček na bok, podepřít rukou a hop a seděl a to jsem ho mohla pokládat, jak jsem chtěla. Ale naštěstí když sedí, tak má rovná zádička.
11. dub 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zukina, to je dobrá stránka o príkrmoch, ja to mám vytlačené a snažím sa aj ja riadiť podľa toho.. :slight_smile:
11. dub 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, jo. Taky vždycky koukám, co by už mohl.
11. dub 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zukina: Také to vidím na těhu :slight_smile: Okomentovala bych to před tím, ale neviděla jsem tvůj komentář. :unamused:
Vy se máte, Týna by už taky mohla něco dělat..
A s těmi příkrmy, taky koukám co malá může, ale ve směs už baští skoro všechno. Jí normální domácí jídla, samozřejmě nekořeněné.

Dankolucko Vítej.
11. dub 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

jaj kočky tak to ja mám už doma chodiacu babiku :slight_smile: ale má to aj nevýhody odkedy chodí mám doma bordelu a bordelu lebo nič neurobím len jej chodím za riťulou :grinning:
11. dub 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek