• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Jááááááááááááááááááj moc se omlouvám, zpletla jsem si vás holky moje. Samozřejmě k tomu těhu to mělo být k Zuzec :grinning: :grinning:
11. dub 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi teda no vyzerá to nadejne :wink:
11. dub 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heliik - to jsem se až sama lekla, dvě stačí. :grinning:
Ale souhlasím, také to u Zuzec vidím kladně. Jééé.
11. dub 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vdaka za privitanie. Carodejnica normalne pusu na celo ti posielam :grinning: za ten link na vlozku do kocika, presne to potrebujem a ani som netusila, ze to dostat.
11. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka, zavidim chodiacu babiku, moja babika narobi bordel aj pri plazeni a ani nic neurobim, lebo sa doplazi ku mne a drzi ma za nohu ked napr. varim. :grinning: A mame obdobie roznych padov, lebo sa chce vytahovat, ale este ju obcas sklamu kolienka alebo ruka a potom je plac. :unamused:
11. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dankolucko, vítej!

Čarodejnice, ano Emitex podložku do kočárku jsem kupovala já. Ale nemám vystuženou, jen obyč froté. http://www.emitex.cz/k-univerzalni-vlozka.php

Zuzko, že by :wink: ...... :slight_smile:

Dnes jsem si dovezla nový kočárek - golfky Bebe Confort Loola Up a jsem z nich nadšená. Lehoučké, skladné, pro Kryštofa pohodlné.

My byli dnes na návštěvě u Evulky s Filípkem.
11. dub 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dávno som tu nebola.

Všetkým snažilkám držím palce. U nás zatila druhé dietatko nie je v pláne aj ked stat sa može všeličo.

Marti krásnučke fotky, chlapci sú strašne zlatunký.

U nás to vyzerá tak , že sedíme plazenie bolo už nie je už len štvornožkuje všade sa postaví, neobsedí dve minúty stále je v pohybe stále špekuluje dnes vyliezol na nočný stolík.
Zuby máme zatial dva spodné , tretí je na doraz už ho je vydno ale ešte nie je vonku, zlý je ako čert, uplakaný nervozny ked nie je po jeho tak vreští ako pavián, už aby mali všetky zuby vonku ale to sa ešte načakáme.
A strašne sa mu páči vozenie v kočíku ked je teplúčko len tak bez deky, celý čas debatuje, všetkým kýva, vrieska od radosti, to je super.
11. dub 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tiež som tu veľmi dávno nebola - nestíham vás dočítať. Väčšinou frčím len na FB, takže tie hlavné novinky ovládam :slight_smile:

Kubko má zatiaľ 5 zúbkov, aj keď pravdepodobne vyjdu teraz ďalšie. Tri dni teplotoval - predvčerom mal dokonca 39,9 - hrozné. Boli sme u dr. nič mu iné nie je ešte nás poslala aj na ušné a všetko v poriadku, tak vraj asi tie zuby.
Pekne Kubko sedí, lezie a postaví sa keď sa má o čo oprieť. v postieľke chodí pekne dookola alebo aj pri nábytku.
Prvé topánočky sme kupovali v zdravotných potrebách - pekné modré aj keď dosť drahé 25 Euro :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale na dobré topánky pre deti si potrpím.
Kubko je veľmi dobrý papkáč - spapá s radosťou všetko. Postupne rozširujeme jedálny lístok - chutia mu prívarky, ryža, mäsko, jogurty ....
Spinkanie cez deň je v pohode - 1 1/2 - 2 hod. doobeda aj poobede. Večer chodí spinkať cca o 20.00 hod. Väčšinou raz v noci papá.

Zuzi, to by bolo super keby sa Vám to podarilo - Terezka by sa tiež potešila súrodencovi.

Martinka - pekné fotky u Evulky, som videla a komentovala aj na FB.

Vítam všetky nové maminy - ak ste niektorá neni v našej skupine na FB pridajte sa aj tam. http://www.facebook.com/profile.php?v=wall&ref=pymk&id=1298891350#!/group.php?gid=114426071215&ref=ts

Veľmi sa už tešíme aj so Sofi na letný zraz júnovčiat.
11. dub 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielko, dnes jsme s Evulkou o srazu mluvily. Že to bude asi dobré maso, až se ty naše červňátka do sebe pustí :wink:
11. dub 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej martinka, evul perfektni su ti vasi zbojnici :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Krystofko je uz velkac poriadny! nech sa tak neponahla :wink: :wink: ja viem, tatinko je vzor, tak musi byt rovnako velky :slight_smile:

neviem neviem s tymi mojimi kramami, skor to pripisujem nepravidelnemu cyklusu kvoli kojeniu, uz u mna funguje aj psychika, mi bolo zle dnes...vzhladom na miesto, kde byvame a ake je to u nas v zime na prd, tak by som nechcela rodit v zime :unamused: este pockam par dni a ked sa nedostavia, tak kupim dalsi test :confused:

danka, pozerala som Danielku na FB, je bohovska!! :sweat_smile: :dizzy_face:

dankolucka vitaj! :wink:

heliik to je v pohode, aspon je sranda, ked sme si tu pisali este ako tehu, tak najvacsia zabava bola ked sme si pisali co sme ktora vyviedli a zvalovali sme to na tehotenstvo, teraz to zvalujeme zase na "vykojene mozgy" :grinning: :grinning: :grinning: takze drobne omyly mame povolene :grinning:

mame od svagra pozicane playstation na par dni, tak teraz drtime so Stevom do noci Milionara...pri Terezke sa neda a aj by som nemohla, tak potom v noci dohaname :grinning: :grinning: :grinning: namiesto sexu :grinning:

brunoc
11. dub 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ja sa tesim nenormalne uz na ten zraz! ako budu decka pokope, ako si budu brat hracky :grinning: a aj na tie tricka co budu mat vsetky rovnake :dizzy_face:
11. dub 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:

no od pátku co jsem tu byla naposledy mám teda co dočítat :wink:

Vítám nové mamči zukinu a dankolucku

Zuzec, jsem zvědavá, jestli budeš potřebovat další test :wink:asi jo.

Marti, pěkné fotky z návštěvy, kluci jsou krásní, Kryštof pěkný valibuk, Evulka kočka, Filípek elegán.
Kočárek vypadá fakt skladně a moc pěkně, já teda golfky v plánu kupovat nemám, ale nikdy neříkej nikdy :wink: ...

My jsme byli o víkendu u našich, slavili jsme s rodinou moje narozeniny, ve 3plus 1 se nás sešlo 15 a 4 děti...bylo to fajn.
Bohužel nám ale onemocněl Peťka, má dráždivý kašel a je zahleněný, ale aspoň bez rýmy a teplot. A dost slintá, asi i zuby..Dneska tak sípal, že jsem mu dala spiropent na rozšíření průdušek :frowning2:
Usnul ale dobře a teď už ani nekašle. Zítra budu rušit plavání..Jo a pod kolínkama už vše zahojeno - Tanno hermal lotio je výborná věc! doporučuju, zabral po 2 dnech, asi to tedy ekzém nebyl. Bepanthen jsem zkoušela už dřív a nic, Zuki :pensive:
Jinak už leze jako drak, u našich se dokonce postavil o gauč, teď to asi půjde rychle. Boty máme jedny nic moc, taky budu muset shánět..

Dobrou klidnou noc
11. dub 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata,
dlho som tu neprispievala,chodim sem po nociach a to uz tu nikto nie je,tak vas len docitam co je nove .......obcas chytim zachvat smiechu na vtipnych prispevkoch :grinning: :grinning: :grinning: .ficim na fb ,tak mam prehlad co je nove a nestiham sa cudovat,ako ten cas leti,ake su tie nase deticky uz velke a ake pokroky robia :slight_smile:
Pozdravujeme nove maminky a snazilkam prajeme uspesne snazilkovanie.
Tesime sa na zraz :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
12. dub 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamenky, konečne pár minutiek sa našlo.

vítam nové závislačky :wink:

Izby máme prehodené, bola to celkom rýchlovka, teraz už len doupratovať, aspoň spravím (teda ak mi to Maťko dovolí) triedenie vecí čo už len stohujeme v skrini a nenosíme.
Maťko od soboty hovorí aj baba,dede, ťaťa, ďaďa, mama aďa :grinning: - tým najviac boduje u mňa :grinning: :grinning: :grinning: a mama je najviac hovorené slovíčko. Je to taký balzam na dušu. Už sme sa rozšírili aj počtom zúbkov na 5, vylieza mu ľavá horná dvojka, našťastie bez teploty, iba dvakrát nadelil, raz do nočníka - ráno a poobede do plienky. A slince ako Bernardín.

zuzec, som strašne zvedavá, či ma teda odbehneš s bruškovaním :wink:

marti,evulka, krásne fotečky, bude sranda, keď dáme dokopy tých naších hercov a herečky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face:

U nás dnes prší, som zvedavá, kedy pôjdeme von, možno sa Maťko nechá ukecať na spánok aj doma. Včera za celý deň spal 2 hodiny, večer zaľahol o 20:10 a spal až do pol 8, počet papaní som si neni istá, tuším 4-6 a hrozne sa v noci vrtí.

tak a idem pokračovať v upratovaní. Pekný deň všetkým a maródom rýchle uzdravenie.
12. dub 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak dnes zase po Danielku do škôlky, potom hajde domov, uložiť obe baby. Dnes mali v škôlke kúzelníka, tak mi rozprávala, čo všetko vykúzlil. :slight_smile: Doobeda som stihla umyť, nakrémovať a odložiť zimné topánky. Bolo to na pláne včera, ale nejak sa mi nechcelo.

Dankolucka - aj ja Ťa v tejto téme vítam

Martinka - super fotky malých beťárov. A inak ten nový kočík sa mi veeeľmi páči. Ja ale nekupujem nový, samozrejme využijem golfky po Danielke.

Zuzec - netrpezlivo čakám na najnovšie infošky o dvoch čiarkach :wink:

Bublinka - oneskorená reakcia na fotky z FB - účes je náhodou super a ten rozdiel v dĺžke ani nevidno. A ešte som chcela pochváliť sliepočku :wink:

Dadka - tak ste to zmákli šikovne. Nás to tiež za chvíľu čaká.
12. dub 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :wink:
Zuzec tak fajn. :slight_smile: Akorád mě se takové podobné věci stávají poslední dobou skoro pořád. :slight_smile: :slight_smile: Mám asi nějako špatnou konstalaci hvězd. :wink:

Marti hezké fotečky. :wink:

Jinak dnes jsme byly na ty Neurologii a v poho, malá je sice opožděná, ale zatím nás nikam na rehabilitace neposílaj, máme cvičit doma. Normálně doktorka nějak chytla malou a ona se udržela načtyrech. Já to zkoušela už asi milionkrát doma, a mě se to nepovede ani za nic. By mě zajímalo jak to dokázala. :grinning: :grinning:

Holky to na FB máte nějakou spešl stránku, že se tam tak slízáte??? Já taky chci, teda pokud můžu. :wink: :wink:
12. dub 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. dub 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
hehe na nedelu som Terezku prihlasila do sutaze lezunov :dizzy_face: :dizzy_face: bude sa to konat v MAX-e a ze moze mama hocicim motivovat, tak uz mam vymyslene chrumky, kluce a velkonocnu kraslicu :grinning: :grinning: :grinning:

baby citala som o cyklusoch po porode ze byvaju hoooodne nepravidelne, takze to bude asi moj pripad....neboj dadka, pockam na teba :grinning: :grinning:

heliik jasne ze sa mozes k nam pridat :dizzy_face: poslem ti IP

no idem uspavat, majte sa zatial
12. dub 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heliiku, napsala jsem Ti IP. Neuroložka jí určitě stimulovala na kyčličkách, tak cvičíme my.

Zuzku, budeme držet palce! Další super motivace je PC, mobil :wink:
12. dub 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

zuzec tak závody jo? :grinning: Můj tip na lákadlo je nabíjecí kabel k pc nebo pes :wink:
Dělalas další test?

U nás kašel už lepší,ale furt ho dopuju sirupama :frowning2:

Helíku tak fajn, že nepotřebujete nějak extra cvičit....už se na tebe těším na FB

Andrejko, účes už je spravený, jsem holt perfekcioniskta, bohužel..ale díky :slight_smile:

Dadka jak se Maťkovi líbí nový pokojíček?

Marti, po zkouknutí fotek kočáru začínám uvažovat, jestli by u nás nenašly golfky taky uplatnění :wink:
12. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, ještě jednou díky všem za přivítání.
Dneska se malej poprvé postavil v postýlce, tak mám radost. Zítra jdem do poradny, tak alespoň budu mít co doktorce hlásit. :slight_smile:
Před chvílí jsem se vrátila z oslavy narozek kamarádky, ale oslava pro mě nealko, i když to má taky svý výhody, že se nemusím spoléhat na MHD. Kluci to s tatínkem přežili a už všichni spí, tak se pomalu vplížím za nimi, stejně se za chvilku malej vzbudí na kojení, teda jestli mu MM nedal odvar z makovic, že tak spí. :wink:
Jo taky jsem se chtěla zeptat jak funguje ten facebook? Zkoušela jsem dneska přes ten odkaz, jak tu psala Daniela 29 a to musím mít nějaké heslo?
Tak přeju dobrou klidnou noc dětičkám i maminkám.
12. dub 2010 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

dneska už tu straším pěkně brzo, za chvíli vycházka, Peťka tu po sobě rozpatlává sušenku, cheba ani rohlíky jsme neměli - to je domácnost.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zuki, v první řadě se musíš na FB zaregistrovat - tzn. budeš tam mít svůj profil, pod kterým si Tě bude moct kdokoli vyhledat. Ale pokud chceš, nastavíš si soukromí tak, aby jsi byla alespoň trochu "neviditelná".
No a pak se přidáš do naší skupiny.
13. dub 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Tak aj my sme dnes uz od 5,30 hore, ale uz som ho supla znovu do postielky. Pocasicko je hrozne, ale zatial neprsi, tak dufam, ze to tak aj zostane.
Vcera sa nam prerezal treti zubok horna jednotka a hned ako zistil, ze ho ma vonku, tak skripe az mi behaju zimomriavky po chrbate. Vcera presiel stvornozky asi tak 40 cm, ale potom ho to rychlo preslo, "rozplaskol sa", ako to hovori starsi a doplazil sa, kde potreboval.
zuzec drzim Terezke na pretekoch palceky, u nas by som ako lakadlo asi najviac bola ja, lebo je cely chory, ked ma nevidi :grinning: A samosebou som zvedava, ci sa 2 ciarky budu zosilovat! Ale ako pises v Tvojom pripade by bolo lepsie rodit ked uz nebude sneh, aby Stevo nemusel odhrabovat cestu az do dediny!
bubli ja som na FB, dala tiez k Tvojmu ucesu, ze sa mi paci a az potom som si vsimla, ten dlzkovy rozdiel. Ja mam vlasy take, ze si ich uz zapravujem do nohavic :confused: a u kadernicky som bola vsehovsudy za svoj zivot 5x a to z toho 3x na ucesanie pred svadbou, cize moje znalosti su chabe.
Vitam nove zavislacky!
Majte sa krasne.
13. dub 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. K Facebooku, máme svojí skupinu, která je uzamčená a administrátorky musí poslat pozvánku do skupiny. Je to proto, aby nám tam úplně všichni nelezli. Jinak jsme všechny spřátelené, takže pak vidíme všichni na své zdi, albumy apod. Horší je naučit se kdo má jaký nick tady a jméno tam. Asi 2/3 Červnovek už fičí jen na FB a na MK chodí minimálně.

Já jsem dnes zjistila, že za dnešek musím stihnout udělat práci za celý týden. Včera HomeOffice, zítra škola, ve čtvrtek plavání a v pátek s Kryštofem na oční. Tedy na to jsem fakt zvědavá. Jak budou u takového mimča zjišťovat, zda vidí a jak dobře? Nechápu. Myslím si, že vidí dobře, ale uporozňovali mě a taky trochu vystrašili, že tím kyslíkem v inkubátoru může mít poškozenou sítnici. Měli jsme jít už v září- říjnu, jenže jsem se naivně rozhodla objednat až v srpnu a nejbližší termín byl 16.4. šílené!!!
13. dub 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti maju nato fakt supis a speci pristroj moj muz ich distribuuje vedia zdiagnostikovat uz 6 mesacne babo je to paraada
13. dub 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

vidim ze deticky pekne podrastli a su aj sikovne Novym tehulkam srdecne gratulujeme a posielame bo do brusiek, ostatnym krasny dnicek aj ked je mizerne a zima

ja chodim po byte ako luskacik - drgam zubami, radiatory na plne gule ale asi vytrham plavacku a zakurim s nou, lebo vidim ze je len prdnute do tych radiatorov....

mam dost prace, tak dufam ze vsetko stihnem kym je jezibabka v skolke.....Teda ta mi robi sceny! minule sme sli zo skolky aj so susedom z vedlajsieho vchodu a on pekne pred svojim vchodom, davaj ''hadicku,, von a cikal o prietrh, tato moja kozicka hladi na neho, hladi a zrazu len velky rev a ruka v rozkroku ale uz bolo neskoro, nechala sa sice inspirovat, ale zabudla si stiahnut gate dole, tak sme krasne pocurali aj nove botasky a ona len vrestala, stala na mieste ako socha, esteze sme boli len o vchod dalej, tak som ju len zobrala na ruky, a zo zadku jej kvapkala cikanica, sup s nou do vytahu aj s kocikom ako korytnacka....a samozrejme revala celou cestou na 5.te poschodie....susedia si iste mysleli, ze som ju otocila tvarou k pohyblivej stene a smirglovavala s nou panel....samozrejme ju bolo treba z toho vytahu vybrat, pristavit k dveram, potom kocik....kde sa zobudila sokovana Mariannka a spustila aj ona operu.....takze sme si vsetci spolocne zaspievali....ja samozrejme uz z nervov kriciac po Di ze sa nic nestalo a nech uz prestane...atd...atd... skoncila az pod sprchou kde som ju s mydlom vyumyvala a dala jej suche oblecko....

no takze tolko v kocke.....Maruska sa snazi na styri, ked dojde k tomu bodu homba ritkou v rytme salsy.....a potom capne znova na brucho....ale plazun je uzasny.....co sa tyka kojenia uz si pomaham sunarom, popri kojeni sa jej tak ujde cez obed 60ml a vecer jej dam dvojnasobok 120ml....tak mi opat prespi celu noc a ja sa trochu vyspim, no posledne dva dni sa mi budi o 3,30h takze je hlava s nami az do rana, pcha sa mi pod rebra a ja stravim zvysok noci na cca 20cm! lavy bok mam zalezany, ako aj lavu ruku, ktoru neviem prebrat k zivotu, ztrasne neprijemneeee........ked mne je jej luto pchat ju naspat do postielky ked je tak nacucnuta a funi mi pod pazuchou ako jezura! strasne ju lubim!

co by som vam este dodala....na obed mam masko s hribikmi a tarhonu, polievku idem teraz vymysliet...ale asi mrkvickovu....este neviem...zatial pa cmuk vsetkym

novym prispievatelkam vela uzasnych chvil pri pc!
13. dub 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisa ty si riadne číslo... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Som si oprskala monitor pri čítaní príhody o vytiahnutí "hadičky" a šmirglovaní panelu... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Martinka, držím palce u očného. Prosím ťa, môžeš aj mne napísať to cvičenie, aby sa mi malá udržala na štyroch? Ďakujeeeem.

Dievčence, chcela som sa spýtať na tie kukuričné chrumky, kde sa to kupuje a ako to vyzerá?
13. dub 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataško, děkuji. Tak to pak vysvětluje proč mojí tento speciální přístroj jen 2x v Praze, v Plzni, Hradci, Olomouci a Brně a proč jsou takové šílené objednací lhůty.

Narcisko..... Ty prostě nezklameš! :grinning: :grinning: :grinning:

Čarodejnice, nevím jak bych to přesně popsala, dítě držíš za kyčličky, tlačíš trochu k podložce a dozadu, takže se vzepře na rukách. (Mám fotky na FB - tyto 4 http://www.facebook.com/?ref=home#!/photo.php?pid=30458452&id=1550112904)

Jinak se ještě cvičí tak, že si opřeš dítě zády o své břicho, chytneš rukama a pokrčená kolínka a překloněním ho položíš na stůl na kolínka. "Přilehneš" břichem, rukama postupně přiložíš dštské ruce podél jeho těla. Pak chytíš rukama za kyčličky a s otázkou kde je, se chce dítě podívat a tím se vzepře na rukách. Ale vůbec nevím, zda jsem to pochopitelně popsala.
13. dub 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, dík, vyskúšam to.

Inak pozrite si toto http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/damsky-magazin/ (upozornila na to jedna mamina v téme ďakujeme annag, včera to dávali na stv) - aj a zíram :confused:
- prvé príkrmy v 4 mesiacoch - polievočky a mäsko
- v 6 mesiacoch piškótky a krupicové kašičky
- kojiť maximálne rok
TO čo je za HALUZ! :angry:
13. dub 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejka
chrupocky dostat v LIDL aj v BILLE ale pozri vzdy na obale aby neboli solene.....tie z LIDL sa volaju CIRCUSS - CRUNCHERS natural (hnedozlty obal)
no a billacke su v priesvitnom obale, ale pozor! rovnako tak vyzeraju aj solene! precitaj si obal musia byt nesolene Tieto su vo vacsom obale ako tie z lidla, ale tie z lidla chutia lepsie! cenovo neviem.....nepozeram blocky, som rada ze to dostanem, lebo na tom ficime cela rodina :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek