• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Narciska, dík.. do Lidla chodím na vlhčené obrúsky a zmrzlinu (jaj, ta je taká dobrá), tak na na to mrknem... a kde to nájdem, pri čom? (myslím, v ktorom regáli, čo je ešte pri tom, aký sortiment?)
13. dub 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
heliiik odporúčam na začiatok dať si na FB tú istú foto ako máš tu aby sme ťa spoznali :slight_smile:

Zuzi a aká akcia je v nedeľu v maxe?

Včera a dnes sa prvý krát pridávame k detičkám ktoré v noci nespinkajú dobre - resp. dnes aj včera Kubko mrnčal - nereval len zaplačkal chvíľu bolo dobre a za chvíľu zase - do pol druhej asi od pol jednej :( neviem čo mu bolo, potom spinkal..... V 10 mesiacoch už sa má spánok zlepšovať a nie zhoršovať. dúfam že nám zostane tak ako od narodenia - 1 papanie a inak spánok... dúfam že je to len dočasné možno zúbkami

Prajem všetkým pekný deň - hoci upršaný.
13. dub 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica - v lidli majú dobré vlhčené obrúsky?
13. dub 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za rady k FB, tak uvidíme, jak mi to půjde. :grinning:
Letím nás rychle naobědvat a pak hurá-nehurá k doktorce. Pak hodím váhu a míru. Ale koukám, jak nás pěkně některý přerostli, protože malej když se narodil, tak zas tak malej nebyl měl 4200g ufff.
Narcisa dobrý s Diankou, jo holky to maj těžší. :wink:
Tak zatím.
13. dub 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, skoda, ze ste hlavne na FB, ja som sice zaregistrovana, ale s mojim mm trpime FBfobiou :grinning: , t.j. nedame fotky nas alebo deti na FB, asi trochu strestene, ale tak to citime. :wink: Ale aspon tu si s vami rada obcas vymenim nejake tie infosky. Nasa lucy dnes odmietla zaspat doma, tak ju vencim na dvore, len psy susedom stale stekaju, tak som zvedava dokedy bude spat. Vidim, ze viacere mate podobny vekovy rozdiel medzi detmi ako ja, ono je to aj dobre aj zle. Obcas si aj vycitam, ze som sa neodhodlala mat druhe dieta skor, fyzicky sa momentalne citim tak na 60+. Utesujem sa, ze ked budem mat 40, bude to dobre lucy pojde do skoly a danny bude uz pubertak. :slight_smile:
13. dub 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dankolucka - aj ja mám rovnaký vekový rozdiel medzi deťmi ako ty... a pre mne je to zatiaľ ideálne, sofi je už veľká a veľmi mi pomôže takže v pohode, je prváčka tak so aspon s nou doma teraz
13. dub 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata nedám dopustit na bodyčka z HM. Teď jak kopíruji věci z jednoho počítače do druhého tak jsem si uvědomila, že Kryštof jedno bodyčko nosí už od před Vánoc. V prosinci mu bylo volné, teď akorát. Tím, že nemají zavinovací ramínka a opravdu dost místa na plenku jsou fakt super.
13. dub 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiez som zistila, ze su lepsie tie body bez zavinovacixh ramienok. Z HM mam len jedno,ale pozdavaju sa mi, lebo su aj z organickej bavlny. Inak ja malej kupujem veci aj v tescu aj v hm, extra si nepotrpim na znackove, ale fakt, ze v hm len tak slintam, ked pridem a mm ma musi brzdit, ze to ani nestihne vynosit. To je fakt a ja dalsie dietatko uz mat nebudem, tak musi obcas prevazit zdravy rozum pri nakupovani.
13. dub 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, ja som zasa bola rada, ze som bola este tehotna, ked bol maly prvak, lebo by som sa asi zmysila. Teraz je to uz fajn, uz sa v skole adaptoval, ucenie nie je taky problem, je velky brat ochranca :slight_smile: a malu perfektne zabavi, ked potrebujem. Namiesto domacich prac robi pestunku a vyhovuje to aj mne aj jemu...hadam bude aj jeho buducej zene :grinning:
13. dub 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka, v lidli maju vlhčené obrúsky 72ks za 80-90centov, nikde som nevidela lacnejšie a na ritku sú dobré, aj keď na kakanice najradšej používam tečúcu vodu..

dankolucka, aj ja ficim na FB (drvím farmville, hihi), a mám tam aj fotky... je dôležité ako si nastavíš súkromie... dá sa to, rozdelíš si priateľov do skupín a jednotlivým skupinám nastavíš čo môžu/nemôžu z tvojho profilu vidieť ... a okrem toho si za žiadnych okolností nedávam medzi priateľov toho, koho nepoznám osobne (na pár výnimiek kamarátov z netu, medzi ktorými sú aj dievčatá z MK).. :slight_smile:
13. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, to máš fakt dobré, že jsi s nima teď doma a Sofi aspoň nemusí být v družině :wink:

U nás je tak hnusně, ještě, že mě aspoň nabíjí pohled na zelenající se zahrádku a čokoláda.

Narcis, dobrá story s čuráním :grinning:

Dankolucko, FB je fenomén, mm to taky nemusí, ale je fajn, že si soukromí můžeš nastavit i u fotek a mít pod kontrolu, kdo je vidí. Tak se přidej :wink:

Marti, kyslík je sviňa, ale určitě to bude v pořádku, ono se ty toxické účinky nějak dělí podle toho, jak jsou tam děti dlouho a kolik ho dostanou. Jak jste byli dlouho vy?
13. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já beru oblečení od kámošky po jejím synovi, v podstatě skoro všechno a jsem naprosto spokojená - ona si na značky dost potrpí a my se vezeme :grinning:
Až mi je někdy líto Peťky, že nemá skoro nic nového...

Čarod, prý za žádných okolností nikoho koho neznám osobně :grinning: a pár výjimek :grinning: to jsou i moje zásady :grinning:
Na kakání taky jedině umyvadlo a mýdlo.
13. dub 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, kyslík měl 12 hodin myslím že 1,5 litru, ale už si tím nejsem jistá. Po porodu (10:30 hod.) dýchal bez problémů, okolo 14 hodiny začal mít problémy s termoregulací a tím i s dýcháním. Ve 20 hod. mi ho dovezli na vyhřívaným lůžku jen na minutu ukázat (ani ho nepoložili na břicho) a do rána pak měl kyslík v menších dávkách. Druhý den ho přeložili na vyhřívané lůžko, kde byl ještě 2 dny, než se ta termoregulace srovnala.
Doktorka z rizikové poradny mi říkala, že si myslí, že je to ok, ale že všechny děti, které mají kyslík 6 hodin na oční raději chodí, tak že nás tam taky raději pošle.

Stejně by mě zajímalo, jak válčí Sarii s malou, taky byla předčasňátko.

Holky, pomatujete si, jak porodila ta holčina co se mnou ležela na pokoji? 26.tt 750g. Teď 30.3. byl Kubíkovi rok! Už!!! Je to velký šikula, pomalu to všechno dohání.
13. dub 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a koukly jste, kolik je těch vyjímek :wink: Mám skupinu přátel Modrý Koník a nestačím se divit = 78 přátel. Některá děvčata již tedy znám osobně, ale za ten 1,5 roku co tu závislačím se znám s většinou velmi dobře.

Strašně se těším na sraz. Myslím, že poznat se nebude vůbec problém, že spíš bychom měly dát trička tatínkům. My se dle profilů poznáme, víme jak se jmenuje koho dítě, ale tatínci? Ti budou ztracení :wink: :grinning:
13. dub 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak to bych byla klidná :wink: , ale je fajn, že vás proklepnou.
Já jsem Peťu teda měla na břiše asi vteřinu, protože apgara měl v 1. minutě 1 a intubovali ho a taky do inkubátoru. Ale pobyl si v něm jen chvilku, prý to tam hučí a nelíbilo se mu to tak pak jen na postýlce na JIPP

Ty brďo, taková nízká váha! Říká se, že to do 2 let všechno doženou a pak už by neměl být vidět rozdíl.
13. dub 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, klidná? Myslím si, že je v pohodě, ale stejně malé hlodání.... Kryštof měl 9 - 10 - 10 což je prý u císařů naprosto normální. Jen pak, jak začal ztrácet teplotu, tak to bylo horší. Já měla už v 27.tt píchnuté kortikoidy, tak prý to mohlo být i tím. Těžko říci. Důležité je, že je v pohodě. Myslím si, že kdybych já nebyla pacientkou pánů profesorů, tak nás i nechají úplně být. Když to tady porovnávám tak se vyvíjí úplně stejně, jako ostatní červňátka.

Kubík - při narození, v roce
13. dub 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nepřiložily se mi ty fotky, tak druhý pokus:
13. dub 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A k těm předčasňátkům. Koukni se na mého muže. Aleš je 33.tt. Myslím, že je to na něm vidět do dnes. On je takový nedopapaný :wink: :grinning: :grinning: (pro ty co nefičí na FB, Aleš má 198 cm a 117 kg (tedy ty přiznal, já si myslím, že více))
13. dub 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: no jo tak to má Kryštof po něm. Podívej, já si myslím, že je to vzhledem k Tvojí anamnéze s Kryštofem úplně IDEÁLNÍ, tak nemá co hlodat. Ještěže kortikoidy měl, pro jistotu, kdyby byl dřív, nějaké malé kolísání teploty je proti nezralým plicím prkotina..
13. dub 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím říct, že co je Peťule nemocný tak usíná jako víno, teď jsem s ním na chvíli ležela v naší posteli a opět do 5 min tuháč. Je krásné, jak se noří do spánku, zklidňuje, předtím ještě párkrát otevře oči a usměje se, fakt paráda. Jsem opět nabitá :slight_smile:
13. dub 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino. Mě totiž v tom 27.tt zastavili porod. Měla jsem kontrakce po 4 minutách. Řekli, že to bude vabank, ale že to zkusí a povedlo se. Proto ty kortikoidy. Ta druhá holčina právě neměla kontrakce, ale nulové průtoky, tak musel Kubík ven. Chca nechca.

Jediný problém, který je, tak je slabší imunita. Ale to mi tvrdila doktorka. Proto jsme měli 40 po hexe a zakázaný Prevenar. Ale když se rozhlédnu... Kryštof ještě nebyl nemocný, neměl rýmu,... tak asi to s tou imunitou nebude až tak horké.

Je úžasné, když ty děti usínají se smíchem. Kryštof se dnes v noci ze spaní řechtal. Aleš mu do toho říkal: Lechty, lechty a asi mu to lezlo do snu, protože se začal ještě víc smát a kroutil se jako by ho skutečně lechtal :wink:

Zítra v 8 hodin se mi narodí další mimi na rozmazlování. Bratránkova manželka je již v porodce a zítra v 8 hodin ráno jde na sál. (38+0 tt, taky konec pánevní jako my) Jsem napnutá jako kšandy zda to bude holka nebo kluk. A někdy koncem dubna bude ještě kluk v Michalovcích. Tak jsem výbavičku rozdělila na poloviny a posílám do světa, ať si jí užijí jiná mimča. :dizzy_face:
13. dub 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano na Alesovi je na prvý pohlad vidieť, že je nedonosený :grinning: :grinning: :grinning:Inak u nás má dnes meniny, tak, že gratulujeme :wink: Mne krpček dnes spí už druhý krát. Doobeda v postieľke ale pokakala sa a to ju zobudilo tak bola nedospatá. Teraz som ju šupla do dažďa na balkón :slight_smile: Vlastne spia obe, sme naobedovaní, stihla som upratať a oprať dve práčky tak teraz už len kavičkujem a zavislačim. No a robím fotoknihu pre našich, lebo chceli,,nejaké fotky detí"
Tak som vybrala,,nejakých" 533ks :grinning: Zabijem sa keď mne sa moje deti páčia na každej fotke???
13. dub 2010 ve 14:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak posielala som vám aj fotky z toho preteku lezúňov v piatok ale nechce mi to odoslať tak sa budem musieť napichnúť na druhý PC. Len neviem kedy...Skončili sme na desiatom mieste z 20 detí. Naša buchta si na štarte sadla a kukala na ľudí, hádzala úsmevy široko - ďaleko. Trvalo jej minútu kým sa vôbec pohla...Ale bolo tam fajn, ceny dostali všetky deti, aj Tinka sa tam zabavila. Zuzec držím palce nech vyhráte ten pobyt v Tatrách a medovú masáž :wink:
13. dub 2010 ve 14:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
potvrdilo se, že cokoli se tady napíše se vzápětí stane opakem, čili Peťule řve jak tur už asi 10 minut, asi se prospal, nepomolho ani si jít k němu lehnout. Tak jdu pro něj...
13. dub 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Čechách taky, Mufo díky, vyřídím mu to.

U nás je teď v Happy Foto zase akce na fotoknihy. Tak se na to taky chystám. Ale nejdříve musím přetahat soubory ze starého kompu do nového.

Gratuluji ke krásnému 10. místu! Dej tedy fotky na FB, tady to nějak s těmi fotkami blbne.
13. dub 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes tu prší a tak som po ceste zo škôlky fajne zmokla. Okrem toho Ľubka dnes spala úplne na figu. Boli ju zúbky a má kt omu ešte aj soplíky a zapchatý noštek. Podmienky na pokojný spánok "ako vyšité". Tak mi spala pol hodinu na rukách, aby nerevala a aby sa vyspala aj Danielka. Už sú obidve hore, trónia na šerblíkoch.

Martinka - držím palce, nech to u očného dobre dopadne. A Mufo ma s gratuláciou Alešovi predbehla :grinning: :grinning: , aj keď podľa slovenského kalendára.

Narciska - to ako keby si niektoré naše vychádzky popísala. :grinning: Len u nás je to o to veselšie, že nemáme výťah, a ten návrat je preto urevanejší. Potom už len vybiehajú susedy, čo sa deje.

Carodejnica - aj mám vyskúšané tie vlhčené obrúsky z Lidla a sú dobré.

Mufo - gratulujem Soničke k jej prvému oceneniu v súťaži :wink:

A pripájam pár fotos z prechádzky minulý piatok.
13. dub 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja tiež robím cez ten HF designer. Ešte som to nikdy nerobila, lebo my zakladáme fotky klasika do albumov, ale ten program je fajn, jednoduchý a pochopiteľný aj pre tak netechnického človeka sko som ja. No a čo si si pripravila pre manžela k jeho sviatku?
13. dub 2010 ve 14:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejka pekné fotečky. Danielka už sama bicykluje? My máme doma podobný bicík pre Tinku ale ona nevie šľapať do pedálov tak si tam len sadne a cengá na zvončeku jak zdivená a tato ju musí tlačiť :sunglasses:
13. dub 2010 ve 14:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím jen pusu a včera k návratu dostal velkou horu palačinek (miluje je).

Slavíme o víkendu. Náš táta má v neděli narozeniny, tak to vezmeme v sobotu všechno na ráz. Dostane nové rádio do auta, protože to jeho odešlo.

Ten HF dedigner je fakt super. My máme 0-3 měsíce, 3-6 měsíců a teď musím udělat 6-9 měsíců, ale netuším kdy.
13. dub 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže spánek půl hoďky, ale nevadí, teď je v pohodě, pinoží se tady pode mnou v celkem dobré náladě..

Marti, Alešovi taky přeji vše nej, se bude dneska mít :wink:

Andrei, máš holky šikovné

Mufo taky bych se ráda donutila a nechala udělat fotky, naposledy se mi to podařilo na Vánoce. Gratuluji k umístění na závodech
13. dub 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek