• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
No my sme chytili fotky do parády keď sa narodila Martinka. Dovtedy sme v tom mali totálny bordel. Odvtedy dávame vyvolávať pravidelne asi v trojmesačných intervaloch, resp. vždy keď je akcia. Potom toho nieje naraz tak veľa. Takže návštevy teraz u nás musia povinne pozerať albumy :grinning:
13. dub 2010 v 15:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo - hej Danielke to celkom ide, už dorástla, lebo ešte minulý rok, keď bicykel dostala, jej bol veľký.

Ja som poslala do HF fotky minulý september, keď bola akcia, ale žiaľ mi nič neprišlo. Hlavne, že mi stále do mailu posielajú, aké majú akcie. Ale musím to skúsiť ešte raz.
13. dub 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute ja len narychlo

danka - v nedelu je v maxe v TT akcia - sutaz deticiek v lozeni, da sa prihlasit cez net na stranke Maxu a budu tam ako hostia Canaky a Podhradska :dizzy_face: sutaz je od 16:00

vecer vas docitam
13. dub 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, aj u nás je upršané, vraj sa to nemá do konca týždňa zmeniť :unamused: ale aj tak bol Maťo dvakrát vonku si pospať. doobeda ho varovala babina, lebo som bola na preventívnej prehliadke u zubára. Normálne som bola maximálne happy, žiaden kaz už druhý rok, klop klop ! Pýtala som sa jej aj na to nové nariadenie, že detičky od roka každý rok na kontrolu, no čo mala chudátko dodať, tiež len krútila hlavou, veď to deco ani pusu neotvorí. Asi potrebujú mať podchytených pacientov !

martinka, veru máš pravdu, čo sa týka spoznania sa medzi sebou na zraze, možno budeme viac vedieť nick, ale vďaka FB aj mená :wink: a na Aleša som si aj ja zmyslela, keď som kukla do kalendára, tak mu daj pusu aj od nás :dizzy_face: a teda Kubík je šikulka, ako pekne sa postaví, mamča má z neho určite veľkú radosť. Veru dohovie ako naše prvé júnovčiatká....

bubli, Maťko si veľkú detskú užíva, neviem, ako mu zakázať chodiť k radiatoru, keď poviem,že je to "pá" a ešte že "no no" kukne na mňa,že čo trepem :confused: veď sa to v pohode dá chytiť. Bojím sa aby si tam hlavu netresol, lebo zatiaľ máme taký starý, chcelo by to vymeniť.

v sobotu máme ísť gratulovať kámošovi k 35tke a rovno si spravíme aj opáčky malého Adamka, už sa teším, mohlo by sa vyčasiť.

carodejnica, pozerala som si celú časť dámskeho magazínu a teda žasnem, že len do roka odporúčajú kojiť a od 4mes zavádzať príkrmy, veď to je v rozpore,čo bolo doteraz, oni to snáď každý rok menia, ako sa v tom má bežná mamina vyznať :angry:

pridám pár čerstvých fotiek, ten škrabanec na líčku má chudáčik od mňa, pri prebaľovaní je ako vrtuľa a ako sa otočil, nechtom som ho škrabla :frowning2: ale našťastie sa to hojí, nestačí,že si sám robí okrasy, ešte aj mama si ho značkuje :frowning2: :angry:
13. dub 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, Podhradská tuším čaká tiež bábo :wink: no a Terezke budeme silno držať palce :wink:
13. dub 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli, som tomu teda dala... za žiadnych okolnosti až na pár výnimiek.. :grinning: Ale myslela som to takto... napr.keď som sa prihlásila do akejsi skupiny fanúšikov Farmville, tak mi chodilo denne 10-15 žiadostí o priateľstvo od ľudí, ktorí ma chceli mať za susedu. Tak som sa zo skupiny odhlásila, aby ma nik neotravoval. "Tlupa" dievčeniec z MK je prvá väčšia skupina ľudí, ktorých mám medzi priateľmi a osobne nepoznám. Myslím si, že ste dôveryhodné, teda, ak sa z niektorej z vás nevykľuje masový vrah.. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Mufo, tešíme sa na fotky.
Marti, tak keď porovnám váhu teba a tvojho drahého, tak sa potvrdzuje heslo, že protiklady sa priťahujú.. :wink: A daj vedieť, ako dopadnete u očného.
Andrejka, krásne fotočky.

Ja som si dávala robiť fotky cez http://www.fotolab.sk/ - niekedy býva akcia 6centov za fotku... treba vystriehnuť.. so službou som spokojná, fotky objednám cez net a vyzdvihnem u nás v dedine.. majú u nás zberňu... :slight_smile:

No a mám teraz nejaké horšie noci, Nadenke lezú horné jednotky (už má vonku horné očné a ako prvé dolné jednotky), tak je na mne prisatá skoro v kuse. Ale našťastie nemáme horúčky a aj cez deň je ok, takže som v zásade spokojná mamička. :slight_smile:
13. dub 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dada, ja som napísala do fóra "ďakujeme annag", že mi teda pani docentka zdvihla mandle, ja si myslím, že sú to blbosti...ja si beriem príklad z prírody, naša mačka dojčila strašne dlho svoje mladé, dávno potom, ako im začala nosiť myši.. mám pocit, že tým doktorom niekedy to vedátorstvo niekam udiera.. :wink:

Baby normálne Vám závidím ten zraz, ale momentálne nehrozí (aj z finančných dôvodov, v máji zateplujeme a ja mám na bežné mesačné míňanie vyčlenených 200€, čož dakedy robím zázraky,ale dá sa) ... navyše môj drahý je absolútne nespoločenský typ :slight_smile:
13. dub 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, to mate palubovku na podlahe? Tusim je to rovnake ako u nas.
13. dub 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dankoluca - áno, palubovku - vlastnoručná práca môjho manžela (ako 95% vecí na našej chalupe), no a ja som poctivo brúsila a natierala.. :slight_smile:
aj vy máte palubovku?
13. dub 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej, tak to mas sikovneho manzelina, moj je viac vedecky typ :grinning:. Tak to mas na chalupe, ja v dome. Ja mam sen chalupku niekde pri lese, potocik, ach..niekedy ked deti odrastu a aj ja budem velka a bohata. :slight_smile:
13. dub 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dankolucka, práveže môj muž je tiež vedecký typ (zoológ), ale nič iné mu neostáva.. na stavebný materiál naškrabeme, na robotu už nie.. :unamused:
jaj, domček pri potôčku by som aj ja brala... :slight_smile:
13. dub 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: tak to mame podobne, my sme tak stavali podkrovie, svokor je dost sikula a mm ked sa prinuti celkom tiez, radsej ale zmakne nejaky ten preklad, ci prispevok na lingvist. konferenciu :grinning: :grinning: Ja sa inak v takychto pracach total vyzivam..natierat, brusit, samozrejme, co fyzicky zvladnem. No idem nacerpat nejake tie sily, kym dieta spi. :slight_smile:
13. dub 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte prajem peký večer

u nás to vyzerá tak, že Martinko sa už celkom odstavuje od mliečka za posledných 24 hodín chcel len jeden krát aj to len trošku tak, asi už domliečkujeme ale som rada že vydržal až doteraz.
Tie čo ste prestali kojit na aké UM ste prešli?

zuzi, a dnes som aj ja prihlásila Martinka do súťaže lezúňov v maxe v TT.
13. dub 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Fííha, vám sa deti odstavujú od mliečka a moja Lejka vkuse cucká..ona zje toho veeeeeľmi málo :unamused: :unamused: , varím jej každý deň, ponúkam aj jogurty, kašičky...kadečo- no niekedy úplne zbytočne. najradšej sa na mna zavesí, pricucne, aj x-krát za deň.
A dnes konečne začala loziť- tuleniť sa!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: To je úspech :slight_smile: :slight_smile:
13. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
marfuska my presne tak isto. Napr. dnes mlieko a na obed 50ml zeleninovej polievky. Chlieb nechcela, kašu nechcela, ovocie nechcela, chrunky nechcela...
13. dub 2010 ve 21:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem kojila do necelých 9 měsíců a přešla na Nutrilon HA, po 2 týdnech na Sunar HA a oboje snáší dobře (sunar teda snáší líp moje peněženka) :slight_smile:

Marfuska šikula Lejka :wink:

Jéje holky tak to budete mít minisraz :slight_smile:
13. dub 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Vy jste se teda rozjeli, fíha. :grinning:
Na FB si vás někoho přidám. Mám tam stejné foto jako tady, takže mě poznáte. :slight_smile:

Dočítala jsem příspěvky:
Marti držím palce,ať s Kryštůvkem dobře dopadnete u očního. :slight_smile:

Mluvíte tu o srazu, jakém a kdy?? :slight_smile:

Jinak dnes nic nového, akorád Týnka byla dnes ukňouraná, moc nespala ale nechtěla spát. Nechtěla jíst ani pít, nic, pořád pokňourávala, asi zoubky jinak nevím. Teplotu taky neměla.
13. dub 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo- presne- čo dám, to nechce :frowning2: :frowning2: , ďakujem za dni, ked zje toho viac..ešte že mám mliečko, ale takto to dokedy pôjde???? ved musí začať normálne jesť..Ja ju rada kojím, mám z toho radosť, lenže je načase aby jedla aj niečo iné. Akú váhu má Sonička??? Lejka pôrodnú- 2780g a teraz 7800g
13. dub 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme s váhou až moc dobre Pôrodná 3170g a pred dvomi týždňami mala 9710g. Ale pri tom sladkom čo ja požeriem sa ani nečudujem :grinning:
13. dub 2010 ve 21:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
fíííííííííha....to je dobré :grinning: :grinning: :grinning: , sladké môžem aj ja, len to nie je vidieť ani na mne ani na Lejke :angry: :angry:
13. dub 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
buď rada :grinning:
13. dub 2010 ve 22:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marfuska, gratulujem k tuleneniu.... :slight_smile: A aj moja malá zje málo príkrmu a to už papá 5 x denne - t.j. raňajky (kocočky chlebíka s maslom, alebo rožok), desiatu (jogurt), obed (mäso, zleleninu, zemiak, cestovinu, ryžu a pod), olovrant (ovocie) a večeru (obiln,kašu). Pomedzi to dojčím na požiadanie, niekoľkokrát denne + niekoľkokrát v noci. Pre ňu je dojčenie stále prvoradé, z tých príkrmov zje dosť málo... ja si myslím, že to chce čas. :slight_smile:
Niekto - neviem, či tu, alebo v inej téme - písal, že dojčenské obdobie je do 1 roka, a je odvodené od slova dojčiť, a príkrmy nenadarmo majú predponu pri- , lebo sú doplnkom k dojčeniu.. :slight_smile:

Inak pre tých, koho zaujímajú biologické "zákonitosti" rodičovstva , dávam do pozornosti stránku od antropologičky, sú tam super veci o dojčení, porovnanie s primátmi a inými cicavcami .. a podobne.. ja som blázon do takýchto vecí.. http://www.uebersstillen.org/kdnotted.htm
Je to v nemčine, ale nech žije google translate.. :slight_smile:
13. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
čarodejnica, viem že všetko chce čas...len vieš, ja sa taaaak snažím, jej variť, chystať :grinning: :grinning: :grinning: , a ona na o kašle, márna moja snaha, proste to neocení :grinning: :grinning: . .... :dizzy_face: :dizzy_face: robím to s láskou :dizzy_face: :dizzy_face:
13. dub 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
marfuska, mi dačo hovor.. ma ide z toho poraziť, otvorím jogurt a zje 3 lyžičky, a čo so zvyškom? navarím obed a má to na dva dni, a mala by to aj na dlhšie, ale chcem, aby mala vždy čerstvé, aj kaše som začala robiť instantné, lebo si zarobím práve len tie 3 lyžičky :grinning: ... už sa neviem, dočkať, kedy bude jesť s nami :grinning:
13. dub 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No paráda, konečne má Lejka spriaznené duše v jedení :grinning: :grinning: , zajtra jej o tom poviem, ale jej poviem aj to, koľko detí zje všetko čo im mamky dajú :grinning: :grinning: :grinning:

Dobrú noc maminky!!!
13. dub 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a na začiatku to vyzeralo taaak nádejne. Zjedla úplne všetko čo som jej dala...A teraz berie jedlo ako povinnú jazdu - pár lyžičiek a potom už len čaká kedy vytiahnem prsník :grinning:
13. dub 2010 ve 22:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
marfuska, čarodejnica nebojte sa to papanie sa vám upraví, u nás asi ani nie je jedlo ktoré by Martinko nechcel zie všetko čo sa netrepe a čo nezie jeho aj ked to na nom nie je moc vydieť. Vážila som ho doma lebo na poradni sme boli pred mesiacom a má okolo 8000g ale už sa mu začínajú robiť žemličky na líčkach.
13. dub 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, mám stále pocit, že píšeš o Lejke- tak presne to vyzerá aj u nás- čaká na prsník, a ked ju mám na kolenách otoenú tvárou ku sebe, tak proste mi sama začne tričko dvíhať, dovtedy sa trápi až "HO" nájde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. dub 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja ju takto kŕmiť ani nemôžem, lebo ona sa s tými zababranými ústami oprie o moju hruď a skúša sa pricucnúť hoc aj cez tričko :wink:
13. dub 2010 ve 22:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidím, že probíráte váhu. :slight_smile:
Řekla bych, že my jsme na tom taky dobře po porodu 3690g a teď něco kolem 8650g, měsíčne v průměru přiberem 400g. Ale s jídlem namáme potíže, Týna sní vše krom bramb.kaše a rýže, jinak sníme všechno. Už jíme i chleba a piškoty :grinning: :grinning:

marfuska: Nezoufej :grinning: :grinning: Moje známá má teda taky 1dítě, teď rok a půl mu je, a Honzík nebyl kojen vůbec, protože ona měla problém s kojením s bradavkami, tak od na rození byl na UM a 4.měsíců, mu už Hanka vařila norm. jídla, on to baštil jak zjednanej, tak to šlo asi do 10m. nevím přesně, a pak ťuk a rázem pak řestal jíst, nic nechtěl nic mu nechutalo, tak Hanina bojovala s ním, aspoň něco doněj za den dostala (chodila snad po všech doktorech a všude verdikt stejný ,,je naprosto zdraví". Takhle to trvalo dost dlouho, až zas najednou v klidu a v poho, začal jíst. Za tu dobu co vše odmítal, sice nezhubl ale ani skoro nic nepřibral.
Tím chci jen říct, že musíš statečně bojovat a za čas to bude v poho, uvidíš :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek