• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte babulky

ja len skokanovo.....dnes idem na gyndu co som mala ist uz vo februari, tak dufam ze ma doktor nezbije :confused: :confused: :confused: , dovtedy musim stihnut halusky, takze len tak v kocke

kamoska mi vcera porodila dcerenku Leusku Cerstva maminka s uzasnymi pocitmi....trosku som si zaspominala....na svoje porody....takze vsetkym snazilkam nech sa zadari....

co sa tyka skolok, nas praveze tlacili do nej Boli sme zapisany uz od septembra, i ked ziadost som si pisala az na marec tohoto roku...ale vraj to tak museli urobit....ale aj tak som ju nedala len v marci...zdalo sa mi to nefer, vyhnat ju tam,zvlast ked sme mali nove miminko....takze 3.5 rocna sa uz nevedela dockat....klop klop, vzdy s usmevom do skolky aj zo skolky! zatial :confused: ja byvam tak skor na okraji mesta, od nas je uz len vyjazd do kosic, zvolena atd....takze tak zrejme je tu menej deti, ked sme v podstate v dedine....a vela mamiciek dava detosky do skolky v meste...chodia do prace atd...ale tiez nas uz surili aby sme uz nastupili ze je vela deti prihlasenych....dost sa u nas rozrodilo zien...vsade same kociky, pieskovisko na casenky! a to mame dve pieskoviska! na pre istotu nechodim ani na jedno, len zriedka....mame tu vela psov, a kose na vykali padli na milost vandalom! takze v kocke tolko....

uz letim krajat kapustu na tie halusky....mnaaaaaam pa cmukalino, tehulkam sladke bo do brusiek :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. dub 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mám vás všechny pozdravit od Gag. Nějak nestíhá, ale na sraz se chystá. Přikládám fotky její Kačky
15. dub 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
bambulka velka gratulacia a drzim palceky, aby bolo vsetko v pohodicke!!
Co sa tyka skvolky, tak my ju mame na ulici, ale asi sa budem musiet popytat skor, lebo ked sme boli na uvitani, tak tam bolo 12 deticiek a sami tak zda, ze maju kapacitu 20 :angry: , tak ale co by som chcela na dedine!?
U nas to s tym ucenim novych veci je vselijake, vie dat pa-pa, ale musi mat naladu, ked pocuje stekat psa, tak my v tom pocujeme, ze sa povie "havo" a zacne sa otacat, aby ho videl, teraz ma najnovsie, ked sa ho opytam, ako robi "KUK" tak si predsebou spoji rucky a zdvyhne ich vystrete k hlavicke a usmeje sa, ked sa ho opytame, cim robime cink-cink, tak sa pozrie na zvonkohru a ked cakame starsieho zo skoly, a opytam sa, kde je Ado tak sa otoci na spravnu stranu a vykrikuje "ABO", ale take ako tap-tap, ani za svateho neurobi a aky velky narasite to tiez nezajem.
ninny no tak to Ti verim, ze sa tesis na mileho, aj ja som vzdy strihala meter, ked sa mal vratit po 3 mesiacoch. A co varit, tak to musis najlepsie vediet Ty, co mu chuti a co piect, u nas su velmi oblubene Trio rezy, ked budem mat cas, tak hodim recepis do Pazravca.
Majte sa krasne, a aby uz prestalo prsat, lebo mi to uz lezie na mozog!
15. dub 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte bambuli GRATULUJEEEM drzime palce !!!

nasa poradna 7620g a 70cm :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

no Zuzec som citala o Tvojom 20 min slofiku baby to mate fakt take deticky ze sa vam takto same prehraju? Bezproblemov? jezis u nas to nieje mozne akonahle idem len supat zemiak tak uvidi ze niesom s nim spusti taky hysak a zacne sa po mne driapat. Aj v rodine co mame babatka tak vedia byt same. Preto u nas musim vsetko organizovat ako dilino proste k pracam sa dostanem ak aspon tych 15minut spi a to potom makam ako drak az mi je zle alebo neskoro vecer :unamused: mozno aj ja by som chcela este niekedy babo keby bolo tak dobre ako tie vase :slight_smile: nehovoriac o nasom spanku....pravdu povediac uz naozaj melem z posledneho aspon sa mozem vam baby postazovat. A to fakt vas vsetky obdivujem co mate dve a viac deti ste pre mna hviezdy ja som asi neschopna. Aj teraz ako pisem tento prispevok mi zhodil kvetinac a ledva ledva nezhodil TV takze som ho supla do ohradky kde teraz place ako cert. Ja neviem co mam v tom mlieku nejaky Retbull
15. dub 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška - tak Niko je fakt chlap s veľkou výdržou - u nás Kubko ide spinkať už ráno o 10.00 a pritom vstáva o 7.30 (spí hodinku a pol) a potom chodí o 14.00, dnes dokonca o 13,30 tak cca hodinku a pol - on nevidrží toľko hore ako Dominik... Neboj vyrastie trošku a oddýchneš si..... A užiješ si na Zraze :slight_smile: Tatinovci budú mať službu s detičkami.... aj keď neviem neviem, aj Kubko je dosť naučený u mňa, ale snád to zvládnu

Baby u nás dokonca berú do škôlky od 2 rokov čo nemajú také plné. Neviem si predstaviť že by som už teraz mala dať Kubinka zapísať na rok 2013 ako ty Martinka :confused:
15. dub 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka..aj moja Lejka je taká akčná- sama nechce byť :frowning2: , v postieľke sa absolútne nechce hrať, na zemi sama tiež nie :unamused: . Už som aj choduľku vytiahla, pretože ak chcem niečo uvariť, upratať- tak jedine tam chvíľu vydrží- ale aj to ma musí vidieť. Spokojná je na rukách, tam vydrží dlllllho, predlho. Lenže nosiť ju je dosť náročné. A s tým spaním- v postieľke spávala cez deň doobeda vyše 2hodky aj poobede tak 2hodky. Ale niekde sa niečo pokazilo a do postieľky ju neviem dostať :unamused: :unamused: . Teraz spáva vonku v kočíku, ked prší tak je pod strieškou, tam prespinká 2x denne po 2hodiny- našťastie ju nemusím kočíkať. Ale teda samostatná nie je vôbec, ak jej dám nejakú knihu s tvrdým obalom- toľko do nej hryzie, až sa jej to rozpustí od slín a sem tam si aj odhryzie. Takže ani knihy bez dozoru nemôže "čítať" a iné hračky ju až tak nezaujímajú. Tak tak... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. dub 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si myslím, že im v pôrodnici nainštalovali Duracelky- samodobíjateľné :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. dub 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubko mi tiež vôbec nespí cez deň v postieľke len v kočíku :frowning2:
15. dub 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

mam jednu otazku? ak mozete odpovedzte ak je vam to trapne nemusite, kazda odpoved potesi...

jedna sa o cyto vysetrenie....dnes som ho absolvovala, no hanbim sa ako pes, zvyjala som sa tam ako vretenica, nevedel mi nabrat vzorku, potom navela sa to podarilo....Mam velmi dobreho gynekologa, ale ja sa pritom proste neviem uvolnit, normalne mam z toho ''cukatozu,, radsej sa ani nepozeram, ked sa priblizuje s tymi zeliezkami a hladim do okna, no ked ucitim ten studeny kov automaticky sa stiahnem....bojujem s tym ale zakazdym to tak dopadne ze sa iba odtahujem a on ma problem nabrat vzorku....straaaasne sa hanbim, neviem co mam s tym robit..... :pensive: uz od rana som rozmyslala a utesovala sa v tom ze porod je daleko horsi..atd..atd...nabuduce si asi dam za stampedlik....co ked mi to pomoze? uz som aj nad tym rozmyslala....som z toho zufala....ako to robite vy? nie som pri tom ziadna cintlavka, ale proste nemam rada ked sa niekto vo mne hrabe ako v zuboch...okrem zubarky :grinning: Ja sa musim priznat ze som odpadla v ocnej abmulancii, ked mi robili pozadie... :pensive: proste sa mi hrabali v oku a bojovala som s tym .... ked som vstavala z kresla uz som sa len steny rychlo chytila...potom som tam lezala ako tapa na lehatku :pensive: ostatni pacienti prichadzali a odchadzali a ja vykotena na lehatku ako tapa! no povedzte mi uz co je to so mnou! mam s tym problem... takisto na krcnom, pri vysetreni nosa....straaaasne mila doktorka .... ale uznajte....priblizovala sa ku mne kovovou tycinkou a na konci bola ziarovka...v zapati prisla sestricka a chytila mi hlavu zo zadu ako do zveraka....na to doktorka kludnym pokojnym hlaskom mi hovori...SPOKOJNUCKO SI DYCHAJTE! No bolo to vseliako len nie spokojnucko.....malo to asi cca 10cm a mala som to v nose nadzubane az pri oku,a to svietilo na cerveno cez kozu, som mala pocit ze mam v oku ziarovku ! ked som z ambulancie odchadzala sadla som si na prvu stolicku co bola v cakarni a tam to cele stravila.....proste za to nemozem...akakolvek manipulacia s mojimi organmi, utrobami atd....nedokazem zniest....som prekliata!
15. dub 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisko, naštěstí ten problém jako Ty nemám. Doktorů se nebojím, mám respekt ze zubaře, ale pokud už jsem konečně u něj, tak je to ok. Bych asi z vlastní fobie umřela :wink:
Ale k Tvému problému. Pomatuji si, že Patrick vyprávěl, že je to regulérní fóbie, že to někteří prostě tak mají. Ptal se mě zda se tolik bojím toho zubaře. Tedy pokud by Ti to opravdu dělalo veliké problém, tak psycholog pomůže. Pokud to není "až tak" problematické zkusila bych se "zabavit" taková návštěva lékaře s oběma holčinami na ráz, které v čekárně řádí a z ordinace slyšíš jejich řdění v čekárně, Tě 100% přivede na jiné myšlenky :wink: Držím pěsti, ať to nějak zvládneš.
Možná, až se objeví Bublina, bude vědět více, přeci jen (pokud se nepletu) je toto její obor.
15. dub 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcisa, som myslela, ze som jedina :pensive:
15. dub 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Splnila jsem slib a založila Pažravce - junior - tedy náš receptář pro červňátka.

http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/modry-pazravec-junior/?collapse=true&page=last&post=last
15. dub 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti si supeeeeeeeer!!! :slight_smile:
15. dub 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:
Dnešek u nás v poho. Akorád jednou se nám objevila zvýšená teplotka, ale už je to zas v poho....

Dočítala jsem o čem si zde píšete, ke školkám nemám co říct, já bydlím na vesnici, a u nás není problém. Máme tady jednu školku na 3.vesnice. :slight_smile:

Narcisko, také nemám takový problém jako ty, ale přiklonila bych se k Martince, psycholog by určitě pomohl, a ty se pak budeš cítit lépe.... :slight_smile: Pokud se tedy nedokážeš jinak soustředit.
15. dub 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, trvalo mi to, než jsem se k tomu dostala :frowning2: Omlouvám se, ale fakt jsem časově nějak ve skluzu :frowning2:
15. dub 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,
dnes sme boli na poradni, váha 10300g a cm cca 77cm merané doma. Tuším mu začína stúpať teplota, snáď ho moc nevytrápi. S dr. sme sa bavili, koľko by mal za deň prespať, že kľudne stačí 2 -2,5hod ako aj Maťo zvykne. Čo sa týka stravy schválil všetko okrem alergénov ako citrusy,čokoláda,med a pod., taktiež nie ryby až od roka. Schváľne som sa spýtala na tavený syr, keďže som mu tým potrela chleba a on,že to v pohode môže, veď už má čoskoro rok ... asi to chce spraviť si zlatý stred zo všetkých získaných informácii a hlavne používať intuíciu, lebo všade sa hovorí čosi inšie :unamused:
idem Vás dočítať :sunglasses:
15. dub 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél, citrusy jsou sice alergeny, ale způsobují prý jen "jednoduchou alergii" tzn., že se děti mohou osypat, ale není tam zkřížená jako např. u banánu - latex. Pokud se dítě osype, tak příště nedáš a je to jednoduché. Úplně stejné jako při zavádění neznámých chutí. Musí se opatrně.
15. dub 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, krasne miery ma matko :slight_smile:

marti, diky moc za recepty, hned som tam nakukla a mam trosku inspiracie....som si uvedomila, ze neviem preco, ale stale tomu mojmu synatorovi veci iba vari vo vode, takze zajtra skusim pekne na oleji podusit. joj, to bude rad!!! on je chudatko uplne nevyberany, zje skutocne vsetko, tak mu aspon trosku pridam viac chuti.

dadka, tiez uz pomaly skusam vsetko, okrem slaneho a cokolady, davam na svoju intuiciu, priznam sa, uz papal aj pomaranc, ale ja sa proste odrazam od toho, ze my s MM nie sme absolutne ziadni alergici, a simonko este na nic alergicky nezareagoval. my sme mali problem s tymi kolikami jedine. jaj, dufam, ze moje druhe toto obide :wink: dakujem, uz neprosim.

ja musim fakt povedat, ze pri simonkovi sa toho druheho ani nebojim, spinka mi cez den aj 3-4 h, v noci sa mi budi 2x, zaspi tak za 5 min, neviem cim som si ho zasluzila, ale teda dakujem :slight_smile:
15. dub 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, já ráda vařím v páře a nebo v mikrovlnce. Nepoužívám sůl, ale používám koření, které zlepšuje trávení.

Z citrusů již dávám mandarinku (pokud je sladká) a pomelo.

Já jsem silný alergik (pyly) a mám metabolickou poruchu. V rodině máme nesnášenlivost lepku, takže musíme s určitými věcmi opatrně.
15. dub 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pre tie, čo sú aj na FB, v diskusii je Pažravec junior, tiež tam môžete hádzať recepty. Je fajn, si prečítať niečo aspoň pre inšpiráciu, niekedy ozaj len experimentujem :sunglasses:

mne Maťko spí tiež len v kočári a chcem nechcem musím ísť voziť aj keď prší. Keď náhodou zaspí doma, tak len na prsníku a aj to musím byť pri ňom a je to max pol hodinka. Tiež keď sa hrá, nesmiem sa stratiť z dohľadu. Najradšej búcha s vecami o seba, alebo keď je v kuchyni v ohrádke, pri varení ho tam musím mať, tak tam zase vyhadzuje veci z ohrádky a šúcha vecami o stenu. Ja ho učím ťapi ťapi ťapušky, ale hoc to miluje, smeje sa na tom, robiť sám to nerobí, iba ak jednou rukou a druhú používa moju :grinning: :sweat_smile: Potom sa učí ukazovať aký bude veliký, ako sa má - tak tak všelijak - pritom vrtíme rukou v zápästí. ešte ukázať aké máme starosti - to je chytiť si dlaňami hlavičku a pohýbať do strán. Pri varila myšička kašičku sa stráášne vrtí, asi je tiež šteklivý na dlani po mne :sunglasses: niekedy mu spievam mu pesničky od Čanákyho a Podhradskej ale najradšej má pesničku, ktorá sa u nás traduje po generáciach:
/:Ja som dobrý remeselník z tej trenčianskej stolice, po mestách a po dedinách chodím drotovať hrnce:/
Tu ma všade radi majú, hrnce drotovať mi dajú, (zase refrén)
Hrnce , misky aj rajničky, dajte drotovať ženičky.
Pri refréne sa natriasajú kolená a pri slohe sa kolíše do strán :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: hold sme hudobnícka rodina

narciska, ja si vždy pri takých nepríjemných vyšetreniach poviem, že to musí byť, ale teda rada to tiež nemám :unamused:
15. dub 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcisa
neboj ja som na tom podobne navyse mam az 180 tachykardie a musia mi davat lieky na ukludnenie. Nemozem ani prejst okolo napisu poliklinika uz som tu aj v jednej diskusii uzkost z lekarov normalne ma poslali k psychologicke ale este som tm nebola
:grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: akoze pravidelne odpadavam na poradni s Nikom a to POZOR mne nic nerobia!!! som zvedava ked ho budu prvy krat ockovat to tam tusim ani nepojdem. A keby som mala opisat moj porod no som rada ze som tu aj cele tehu hruza.

Drzim Ti palce
15. dub 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kde mozem najst pazravca Junior?
15. dub 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha uz vidim :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
15. dub 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zabudla som,čo Maťo vie sám :sweat_smile: :dizzy_face:
robí tani tani - začal to robiť na pesničku Hlava,ruky, bruško kolená ... čo spieva FP hovoriaci pes - vrtí hlavou zo strany na stranu, potom robí ježka, na jednej fotke sa mi to podarilo odfotiť - akurát chýba to funenie :sweat_smile: našla som :grinning:
keď stojí pri zrkadle a poviem,nech dá Maťkovi božtek tak otvorí pusu a akoby božkal sám seba v zrkadle :grinning: :grinning: :grinning:
reaguje na kde je havo ? dostal takého zeleného a keď poviem kde má kuk tak začne škrabkať po očkách :dizzy_face: a vonku miluje keď ideme okolo potoka, to musíme aspoň chvíľku pozerať na vodičku.

veru má moja svokra pravdu,keď hovorí, že dá to roboty deti "vychoblať" všetko ich treba učiť.
15. dub 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Marti super nápad s těmi recepty :grinning: :grinning: chválím, chválím :grinning:
15. dub 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau baby, dobrý večer přeji :wink:

téda velká pochvala za pažravce jr. :grinning: Marti, kde bereš ten čas??? Já jsem dneska skoro nic nedělala a nedostala jsem se k tomu, abych tu něco napsala...

Narcisko, to je blbé a musí Ti to znepříjemňovat život. Fobie z lékařů, jinak taky iatrofobie, se léčí psychoterapií (cílená terapie vedená psychologem nebo psychiatrem s psychoterapeut. výcvikem), má počátky v dětství, roli hraje i osobnostní nastavení atd atd. Řadí se, jako ostatní fobie, mezi neurotické poruchy.
Takže doporučuju kontaktovat psychologa, popř. psychiatra. A taky pomáhá před návštěvou doktora krátkodobá medikace - protiúzkostnými, anxiolytickými léky (ze skupiny benzodiazepinů - neurol, lexaurin, ale i jiné, např frontin..). Ale základ je ta psychoterapie - záleží do jaké míry Tě to obtěžuje a chceš to řešit. Panák tuším nezabere :sweat_smile:
Pojedeš na sraz? Že bychom zkusily, jestli se mně budeš bát :grinning:

Dadka, máš doma pořádného chlapa! :wink:

My jsme na tom s kašlem už dobře, po týdnu je Peťule vyléčen, dneska jsem dala naposledy mucosolvan. Chudák se při tom vždycky tak naštve...
15. dub 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, kde beru čas? Asi ho kradu sousedům :wink: Já sama nevím, tak nějak žiji v poklusu. Až se jednou zastavím, bude zle.

Bublino, Narcisa se Tě asi bát nebude, tedy Ty jí asi nebudeš nikde šťourat :wink:

Ráno jedeme na to oční v Praze, držte palce.
15. dub 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

mne je dnes od obeda mizerne. Zjedla som šunku, čo mala asi tie lepšie časy za sebou, a tak mi zaškodila. Hlavu mi išlo roztrhnúť, krútilo sa všetko so mnou, ako by som si uhla aspoň 2 litre vína. Tak som rýchlo stiahla manžela z roboty. Potom som poslala všetko dolu záchodovou misou a ostalo mi lepšie, ale stále to nie je nič moc. Idem si už ľahnúť, snáď to prejde.

Narciska - takáto fóbia nič moc :unamused: Ja osobne nemám fóbiu z lekárov, mne vadia jedine ihly. Nie je to ani tak strach, ako pre mňa strašne nepríjemný pocit, keď je vo mne ihla. A to aj vtedy, keď si napríklad vyberám triesku z prsta. Tlak klesne, hučí v ušiach, tma pred očami. Najhoršie je, keď mi berú krv. Žily ani nevidno (hoci inokedy ich mám ako drevorubač) a krv netečie. Tak som si vždy v poradniach "užívala".

Martinka - super témička, zajtra niečím prispejem. Teraz radšej o jedle nechcem ani čítať. :slight_smile:
15. dub 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéjé Andrejko, ať je rychle dobře. Nám naštěstí kachna nic neudělala, byla snad ještě lepší než na ty Velikonoce.
Syndrom bílého pláště se tomu taky říká, v malé míře to má dost lidí. Např. tlak, tep se naměří vyšší než u lékaře..
15. dub 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslela jsem samozřejmě "vyšší u lékaře"
15. dub 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek