• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Baby, ja už začínam vážne stresovať s tým našim stretkom :grinning: dnes ma napadlo, že musím začať vybavovať tie pasy - Sofinke aj Kubkovi. A tiež ma napadlo ako budem zohrievať na izbe v noci vodu na Kubkove mliečko ?????? neviem, stresy začínajú - poraďte kto má dieťa na UM a v noci papá ako to budete riešiť :unamused:
15. dub 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zbaľ kanvicu a vybavené. A ak ti môžem poradiť daj si deti zapísať do svojho pasu. Stojí to 3eurá. Ak im dáš urobiť vlastné pasy, budeš musieť o rok robiť nové, lebo v nich má byť aktuálna fotka. No a takí krpci sa za rok teda dosť zmenia...
15. dub 2010 ve 22:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani bude tam určo varná konev a pokud ne, tak večer uvařit a dát do termosky
15. dub 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som to robila tak keď sme niekam s Tinkou cestovali, že som si vzala v termoske prevarenú vodu a zarobila som si z nej keď bolo treba.
15. dub 2010 ve 22:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj babulky
dakujem za rady, ale v lekaroch ani v plastoch to nie je....skor nastroje, ich zvuk a to hrozne ticho ked sa nieco deje...Pamatam si ako som sla s klbnou mysou (ulomok z klbu na prste) na chiru, lebo sa mi to cvakalo do nervov a prst mi stal aj pol dna vztyceny....no to vam bola situacia....rano v autobuse, jedna pani sa aj odstupila nechapala to moje ,,gesto'' ze sa drzim tyce styrmi prstami a ten nestastny malicek vystrety smerom k oknu...no proste pruser! navyse som ten prst potrebovala ku klavese este vtedy pisacieho stroja, ktoru som denno denne potrebovala v praci na najfrekventovanejsie pismeno A! navyse to bolo neprijemne lebo sa ten ulomok obaloval chrupkou a hrcka v prste sa zvacsovala nenapadne.... Ja som sa nicoho nebala stala som tam odhodlana na krajanie, ale co mi robilo problem boli ostatni pacienti, najma stari ludia co stenali od bolesti klbov a neviem coho...az som si tam pripadala zbytocna s mojim fatalnym problemom....Sla som hned na rentgen a doky sa ma len spytal co mam pod pulovrom a ja ze tricko s dlhym rukavom a on tak pome na operacku.....suseda co tam so mnou stala iba vzdychla ze ,,Jaaaaj Evicka, co ti idu robit!!!!'' a ja spokojna usmiata ze konecne! (predchadzajuci doktor mi to odmietol urobit...) No a bolo to bez problemov...lezala som pri tom a hladela do vytriny kde mali diplomy....bolela akurat injekcia, teda dve, neviem preco mi vzdy musia dat dve davky! no a ani spatne mi nebolo ani som sa nebala, bola som stastna, ze mam o problem menej! domov som sa sice doplazila (straaaasna unava) a skoro som sa utopila v polievke co mi hlava kydala....no a spala som az do rana Bola som prestastna ze uz to tam nemam!
15. dub 2010 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok cas pokrocily, viecka spadnute, postel tepla - caka ma

letim
pa cmuk a veeelmi pekne vsetkym dakujem za zaujem o moj problem, kiezby ziaden nebol Vsetkych s podobnym problemom velmi chapem a zaroven lutujem ze nas je viac....takze este raz dakujem a prajem veselu dobru noc
15. dub 2010 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielko, nejprve jsem četla FB a až potom zde. Řešíš vodu mimo domov. Rychlovarka a termoska či termotaška to jistí. Už teď když někam jedeme, tak hřeji vodu na hodně a pak dám do termotašky od Aventu. V zimě v mrazech jsem to celé ještě dávala do jedné termotašky a bylo vyřešeno.

Narcisko a problém jsou kovové nástroje? Napadlo mě, že třeba můj gynekolog používá plastová jednorázová zrcadla.

Jedeme na to oční a do Motola podívat se na princezničku Elišku. Odpoledne se ohlásím.
16. dub 2010 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zbalím kanvicu a hotovo..............a ako sa chystáte riešiť jedlá pre drobcov?

mufo - sofi musí mať už svoj pas a ja aj muž máme platný do 20.6. takže by sme potrebovali obidvaja nové a Kubka zapísať obidvaja - takže radšej dám jemu to je predsa jeden - z fin. dôvodov mi to vychádza teraz takto lepšie :cry:
16. dub 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bréé ránko :wink:
presne ako som čakala, teplota Maťka neminula :unamused: a k tomu sa nám o pol 4 povracal :frowning2: zlatko malé, taký bol bledý ako stena ani sedieť nevládal. Ešte má zvýšenú teplotu, ale už nie cez 38° snáď to rýchlo prejde
16. dub 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka tak si to Maťko zas odbije s teplotami :confounded:Nás takéto nepríjemnosti po očkovaní zatiaľ vždy obišli. Zato sú baby usoplené až hrôza...
16. dub 2010 v 09:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam trosku cas, tak tu niecim prispejem.

dadka no aj my sme po ockovani a musim zaklopat, zatial ziadna reakcia aj ked ja mam velky strach ked ju ockuju ci sa neprejavia nejake neziaduce ucinky s trvalymi nasledkami. furt sa toho bojim. o mesiac idem so starsou tiez na ockovanie tak to zase budem stresovat. neviem ci viete ale moje dve dievcata sa narodili skoro presne len s 12 rocnym rozdielom. lala ja 27 a emka 28. oslavovat budeme spolu a aj dve torty budeme mat.

viem, ze sa tu rozoberalo papanie deti ale mna to trapi. myslim, ze malo pribera t.j 800G za 3mesiace aj to si myslim ze len z MM. ona fakt tu tuhu stravu berie ako nutne zlo a najradsej by sa kojila. no myslim si, ze kojenie uz nepostacuje na vyvoj. a tym ze ju casto kojim, tak ona nema zaujem o jedlo... ci?

baby radte.

v jeseni sa chystam do kysuckeho noveho mesta na kurz strihania psov. je niekto odtial prip. poblizku? dali by sme kafco?
16. dub 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

konečně jarní počasí. Dnes na oběd těstoviny s rajčaty a parmazánem, pokud se mi podaří oloupat rajčata - dala jsem je do horké vody na pár vteřin a nic - tak je luhuju dál, snad to půjde. Jsem zvědavá, jak mu to bude chutnat.

Narcisko, je jedno jestli máš strach z pláště, nástrojů, zákroku...prostě to vše spadá pod tu fobii. Dobrý popis operace :grinning:

Dadi, pitomá reakce, tak jste museli ponocovat, bobeček malý :frowning2: . Peťa dostane 3. hexu až v roce.

Emli, na vývoj to určitě nevadí, i když by bylo lepší, kdyby jedla normál. jídlo. A co kdybys jí to všechno dělala s mléčnou příchutí, prostě do jídel dávala MM nebo UM? Nebo jí vadí lžička? Já jsem pro, že už takové větší děti by měly jíst z větší části příkrmy, takže bych zkusila jí prostě nedat po obědě kojení..toť můj přístup k věci.
16. dub 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem bubli za odpoved, no zvazujem zrusit doobedne kojenie. uz to skusam 2 den, neprotestuje, ale ani neje a vypila len 10ml vody a zjedla asi 8 pidi kociek zemle so syrom. teraz jej dam zeleninovu polievku. a poobede nakojim. no aj tak jej jedlo velmi neckyba.
z tych paradajok budes mat pretlak :slight_smile:
a ako kacka z velkej noci? ziadne nasledky?
16. dub 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rajčata drží ještě pokupě, ale oloupala jsem i část dužiny, škoda :sweat_smile: . Holt jsem "méně zdatná kuchařka" :grinning:
Jaká kačka?
16. dub 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jó, už mi to došlo - kachna :grinning: Byla výborná i teď, bez následků :grinning:
Pekla jsem ji letos poprvé 13 hodin, je to spešl recept a můžu doporučit.
16. dub 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
cooo????? 13 hodin? kedy si zacala rano? sa nevypiekla? daj recept :slight_smile:
16. dub 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dávám do pažravce
16. dub 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
oki kuknem, tesim, idem,papa
16. dub 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
S tím kojením Emli, já jsem to začala, taky tak praktikovat, začala jsem jí kupovat zeleninové přesnídávky,(od 6.měsíce) aby si zvykla na chuť(po měsící jsem začala vařit, aby tam měla malé kousky). A vždy jsem začala ubírat kojení. U nás to problém nebyl, chvilku teda trvalo než si Týnka zvykla na lžičku, ale později to už nebyl problém, za začátku to chce větší trpělivost. :grinning: :grinning: A postupně jak jsme přidávali jiné druhy jídel, už ani ona sama nechtěla mlíčko ode mě. Do konce 8.měsíce jsem kojila, už jen večer, a stějně jsem jí i dala UM a kaši na noc. Teď už úspěšně 3.týdny nekojím, a malé to ani nevadí. :grinning:
a stím pitím, dělej hodně čajíky ale aby byly vlažné, Týna mě taky kolikrát odmítá studené pití... A až si zvykne na chuť tak se rozpije, a nezoufej když nebude chtít bumbat, já měla to samé s Týnou, nejdřív pila jak ,,blázen" :grinning: :grinning: třeba i 3flašky denně čaje, a pak z ničeho nic, přestala a bumbat nechtěla. Jo a také záleží podle mě i na počasí, když je vedro pijem hodně, když je zima, nebo né takové teplo pijem míň. :wink:
16. dub 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byli jsme dnes na tom očním. Změřili mu dioptrie "barevnou pistolí" (takový jakoby ruční radad, kde svítila všechna a blikala světýlka), prý dobré. Nešilhá, sleduje dobře. Oční pozadí se pořádně vyšetřit nepovedlo, protože pořád bral paní doktorce ten mikroskop s lampičkou. Prostě to potřeboval :wink: Něco se paní doktorce nezdálo, ale spíš si myslí, že jen špatně viděla, protože fakt byl neposedný a do toho oka si kouknou prostě nenechal. Raději máme přijít na kontrolu v půlce prosince. Dostali jsme obrázky, abychom cvičili ukazování těch obrázků. Děti neumí číst svítící tabuly, tak pak ukazují na papíru stejný obrázek co vidí, proto se to musí trénovat předem. Očička mu paní doktorka ani nerozkapávala, že to není nutné. Dle ní by problém viděla už teď. No nevím zda mě chtěla uklidnit, či to tak opravdu je. Byli jsme ve VFN na Karláku a tam jsou online propojení s Apolinářem, takže hned dle rodného čísla věděla, kolik kyslíku dostal atd. No, myslela jsem si, že ho nedostával moc a paní doktorka mě vyvedla z omylu :frowning2: prý ano. Tak nevím. Buď si to nepomatuji, nebo mi to neřekli, nebo je špatně zapsaná jeho dokumentace. Ale vsázím na kombinaci 1 a 2. Myslím, že mě nechtěli víc stresovat. Vůbec mi to však nevadí ani se na ně nezlobím. Mě ta informace stejně k ničemu není. Kryštof je zdravý! A ti, kdo ty hodnoty potřebují vědět (dnes doktorka na očním) si je najdou. Tak co.

Konečně je dnes krásně. Chystala jsem se s kočárkem ven, ale vyhlásili, že nevycházet s malými dětmi kvůli tomu sopečnému prachu. Dokonce jsou uzavřená letiště. Ale zítra si to vynahradíme. Budou u nás závody v Trucktrialu, tak se tam půjdeme podívat na autíčka. Přijede i pár kamarádů.
16. dub 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela29

a naco Ti treba pas? ved idete do CR, nie?
16. dub 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
pridala som do albumu nove foto....ak chcete, kuk :slight_smile:
16. dub 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, ja To neviem, lakt.poradkyne hovoria, ze ak je v roku dieta kojene v pomere 75:25 (MM:prikrmy), vraj je to uplne OK.
by som sa asi nestresovala, udajne MM naozaj do roka pokryva z velkej miery potreby deti. u nas je iny problem....simonka kojim za 24 h tak 4-5 x, z toho 2x v noci, 3x za den, ale len po troske. cez den vobec nepyta, kludne by som ho uz mohla odstavit.

marti, mas pravdu, dolezite je, ze krystof je zdravy a ostatne veci neries.
16. dub 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, uvidis bude dobre a ten kyslik potreboval... len tak by mu ho nedavali :frowning2: :wink: ..

bambul, dik za pochopenie, akurat som sa dnes z toho jedenia len vynervacila :rolling_eyes: . jest nechce a v podstate ona si kojenie nepyta, to ja jej nukam tak cca po 2-3hod. po jedle. som taka nervozna, dnes nic nezjedla a nakojila som ju o pol 4 a to pila cca 3min.. a vypila za cely den 40ml vody.

s lyzickou problem nemame a aj zeleninu papa na kusky ale stale len par lyziciek. nikdy nezje napr. 50ml. vacsinou varim ale davam aj kupovane a je to rovnako.

furt daco sa najde, aby som riesila... (pretacanie, lozenie, papanie...) no hlavne, ze je zdrava. inac mi nespi od 11hod. a to zvykla ist spinkat o 15h. uz jeu nebudem davat hajat a ulozim ju o 18h... to je moj plan, ale jej plan este neviem :sweat_smile:
teraz som jej nukla banan tak ho len olizla a uz nechce. este mam v zalohe zemiaky s maskom od vcera. dam jej to na veceru a kasu vynecham, aj tak ju len vyhadzujem.
16. dub 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
to vazne sa nesmie ist vonku kvoli tomu sopecnemu popolu??? k nam to ma dorazit niekedy teraz prip. podvecer.
hmm, aj spravy pozeram a ziadne upozornenia nevravia. púre istotu ostavam doma :slight_smile:.

co planujete cez vikend?

ja nic len flakacka po sidlisku s detmi, varit, prat, zehlit, nakupovat, vencit....
16. dub 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emlo, u nás to hlásili v rádiu, že nedoporučují malým děten, důchodcům, astmatikům. Že je to sice vysoko, ale může dráždit dýchací cesty.

Na víkend tu asi bude veselo. Alešovi přijedou na Trucktrial kamarádi z Truckfora. Je to jeho MK, na kterém fičí a první sraz měli už vloni v květnu a pak několik. Ti řidiči se přeci jen jednoduššeji sejdou. Jsem na to docela zvědavá. V červenci na naší oslavě k narození Kryštofa bylo těchto řidičů 12 a na zítra je objednáno 8 lidí na přespání. Karimatky v garáži na zemi to jistí :wink:
16. dub 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka - deti tiež musia mať doklad totožnosti a keďže teraz nie sú zapísané v OP tak musia mať pas alebo zapísané v pase rodiča :slight_smile:
16. dub 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti tak to je super, že je malej v poho. :grinning:
16. dub 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, v prvom rade mám radosť, že ste ok. Super ! :slight_smile:

K tomu popolčeku. Celá ja, všetko si vždy overujem na internete... :grinning: Podľa mňa zase voľakto zbytočne šíri paniku s tým popolčekom. Tu som si pozrela reportáž - pre bežného človeka sa nič nemení.
http://www.tyzden.sk/reportaze-tyzdna/co-nam-hrozi-z-islandu.html
alebo
http://www.sme.sk/c/5330908/popol-ochromil-lietadla-slovensko-uzavrelo-vzdusny-priestor.html
citujem
"Je popol nebezpečný?
V podstate nie. Sú to drobné častice skla, akoby prach. Nie sú ani toxické, ani rádioaktívne. Neškodí to viac, než akýkoľvek iný prach, ktorého sa bežne nadýchate na ceste. A u nás je už taký riedky, že ho ani nebudeme pozorovať. Je to podobné, ako keď sem vietor donesie prach zo Sahary. Dážď môže byť trochu zafarbený. Niečo podobné by sa mohlo stať."

Emla, akoby som čítala o mojej Nadenke. :grinning: Preeeeeesne to isté, pár lyžičiek a koniec. Najnovšie zabralo to, že jej dám pred nos knižku a "čítame" si z nej a medzitým jej nenápadne strčím lyžičku do úst. :grinning: Akože to beriem v pohode (ja som bola údajne rovnaká) a presne ako písala bambulka, do 1 roka MM pokrýva z veľkej miery potrebu dieťaťa.... veľmi dôležité je neustále príkrm ponúkať, aby si dieťa trénovalo žuvaciu motoriku. Každé dieťa je iné a zrejme sa mu treba prispôsobiť, niektoré cická dlhšie ako iné. Kamoška chcela tiež dlho dojčiť, ale obe deti sa jej hneď rozpapali, takže sa samé odstavili pre rokom. Na nervy je to kvôli tomu, že ma nebaví variť tie prťavé porcie. :unamused:
16. dub 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky nakukuju po velmi dlouhé době, ale dočítat nebudu :frowning2:. jsem pořád nějaká unavená. Nemoc jeníkova už je snad za námi, už má jen trošku rýmu, ale byl to teda zase záhul. V noci několikrát zábaly, pláč, no děs. S jídlem jsme opět na začátku, každá nemoc zapříčiní, že jeník přestane jíst a chce se kojit. Bohužel tato poslední mne připravila víceméně o mlíko. Prsa mám skoro prázdná, tak zkoušíme bebu. Celkem to jde, večer má bebu, pak několikrát v noci a k ránu kojím.
Jinak začínám mít nervy ze svatby, netuším co vše zařídit a vždy na mne někde něco vykoukne :grinning: a já nevím co s tím :slight_smile:.
16. dub 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek