• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
cernobilka sa ides vydavat? gratulujem.

ja este nie :slight_smile:.

carodejka, no mas pravdu, ze im je dlho papat a treba ich pri tom nejako zamestnat. moju knihy nebavia len chvilocku a tak som ju zacala (viem, ze sa to nema) krmit pri tv. a ked sa zakuka tak sa mi podari jej supnut do ust lyzicku, ale nie vzdy je to tak.

ake intervaly mate medzi krmeniami? ponukate casto?

co myslite preco sa moje dieta budi stale po hodine od narodenia aj ked ju uz kazdu hodinu nekrmim? zobudi sa, bud sa rozplace a musim ju tisit alebo si sadne pomrnka a lahne a zaspi, tak je to dookola celu noc. dojcim ju 2-3x za noc a pred spanim jej davam kasu. budila sa aj ked kasu nedostala tesne pred spanim, to sme skusali.

marti to budete mat super vikend, ja by som sa pridala. uz si ani nepamamtam kedy som bola mimo domu bez deti. nie ze by som si stazovala ale ked som bola tehu tak som stale spala a nemala som zaujem o ziadne kulturne a menej kulturne podujetia :slight_smile: . ta tak :grinning:
16. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka, gratulace ke svatbě :slight_smile: .
Já taktéž zatím nikam nepospíchám v tomto směru :slight_smile:

emli a není malá žíznivá??? může mít žízeň..
16. dub 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Černobilko - Luci, však Ty to zvládneš, většinu už máš zařízeného :wink: A je ještě 1,5 měsíce času.

Teplota bohužel pořád leze :frowning2: teď 39,1°C, tak jsem dala již sirup na bolest. Je to evidentně od boleti, protože pláče a spí. :frowning2:
16. dub 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
My s tým jedlom to máme také, že Kubko by papkal stále keď niekoho vidí. Vždy mi spapá všetko a ani by nemal čas sa hrať s niečím. On sa sústreďuje na misku, lyžičku a či tam ešte niečo má. Myslím že ani nie je jedlo čo by nespapal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
On sa vždy teší keď ho dám do sedačky v kuchyni lebo vie že ide papať akeď zoberiem misku alebo jogurt, výživu - až víska od radosti - radosť krmiť..... prajem všetkým mamičkám takéto krmenie :slight_smile:
Martinka - dúfam že do zajtra to Kryštofkovi prejde a zajtrajší deň si užijete :slight_smile:
16. dub 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Martinka - super, že výsledky s očkami dopadli dobre. No len teraz nech klesne aj teplotka. Môj chorbáčik, tie zúbky vytrápia riadne.

Lucka - gratulujem k svadbe a nech všetko dobre dopadne. Hlavne, aby ste sa dobre cítili a zabavili, nech je na čo spomínať. :slight_smile:

Poobede som vyrazila s babami do mesta. Pridala sa ku mne kamarátka, ktorá má tiež dve dievčatá ( 4 a 1 ročnú), tak to bola taká dámska jazda. :wink: Staršie sa vybehali, mladšie schrúmali kukuričné chrumky a išlo sa domov.

U nás je to teraz s papaním celkom dobré. Cez deň Ľubku posledné dni už ani nedojčím. Len večer a v noci. Akurát, keď sa jej viac tlačia zúbky, tak vtedy papá menej. Ale každý má svoj vlastný apetít, aj my dospelí, takže aj detičky, jedno papká lepšie, druhé menej. Aj keď ani mňa nebaví variť, a potom to vyhadzovať (ja to teda vždy dojem, mne tieto detské gebuzinky chutia :slight_smile: )
16. dub 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, prepac, ze sa pytam, ale stale tomu nerozumiem....a kto Vas bude kontrolovat, ked colnice uz nie su? nejak mi to nejde do hlavy :slight_smile: asi je to moja nevedomost, tak aspon sa nieco dozviem.
17. dub 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka - to ze nie su hranice neznamena, ze ta kdekolvek v EU nemozu zastavit colnici alebo policajti a pytat si doklady. tak ako sa ty preukazes op, tak sa dieta preukaze pasom. nasa ma tiez vlastny pas - hlavne kvoli dovolenke ale aj preto aby som s nou mohla napr. do rakuska na nakupy zajst, alebo do ciech na vylet...
17. dub 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, sa voľačo natrápiš s tým drobcom.. držkajte sa ! :unamused:

emla, tak môj jedálny-stravný režim vyzerá takto (hodiny sú orientačné, pomedzi to kedykoľvek dojčím, aby mala tekutiny, ponúkam aj vodu z pohárika, normálnu čistú z vodovodu):
8:00 - dojčenie (zobúdzanka)
9:00 - raňajky (kocôčky chlebíka s maslom), vodička na zapitie
10:30- desiata (jogurt, alebo ovocie)
12:00-obed (mäsovo zeleninový príkrm, zemiaky, alebo ryža, alebo cestovina), vodička na zapitie
14:00 - dojčenie (po popoludňajšom spánku)
16:00-17:00 -olovrant - jogurt, alebo ovocie
18:00-19:00 - večera (kaša), vodička na zapitie
20:00 - večera II., dojčenie (uspávanka)

emla, moja malá celú noc prespí (našťastie), ale my spíme spolu, takže ju dojčím v polospánku, ona sa poriadne ani nepreberie... keď bola malinká, tak sa budila len 1 x za noc (cca od 1-3mesiac), potom mi zhruba do 4-5mesiaca prespala celú noc, potom sa začala budiť častejšie, no a kým som zareagovala na plač a kým som ju vytiahla z postieľky, tak sa prebrala úplne a nechcela už zaspať, tak som sa naštvala a od cca 6 mesiaca spí so mnou... vyhovuje mi to, lebo sa vyspíme obe... :slight_smile: a ráno ani za toho pána neviem, koľkokrát som dojčila... :grinning:

cernobilka, gratulujem ku svadbe.. :slight_smile: ja som pri vybavovaní svadby nemala žiadne starosti, mala takú romantickú svadbu, len dvaja svedkovia a my.... a ani nie v sobotu, ale v stredu o piatej :grinning: .... bolo parádne.... potom sme sa išli odfotiť do Vrátnej pod Rozsutec, potom na večeru do reštiky a hajde domov na svadobnú noc.. :grinning:

...a stým preukazom totožnosti v EÚ by aj mňa zaujímalo.. musí byť dieťa zapísané v pase, alebo mať vlastný pas? .. nestačí rodný list??? .. možno aj my pôjdeme na dovču do čiech dakedy a by ma to veru zaujímalo....
17. dub 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
od 5 rokov musi mat vlastny pas, do 5 rokov je bud u rodica v pase zapisane alebo ma vlastny pas.
rodny list nestaci, ten nic nepreukazuje...
17. dub 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jamin.. dakujeeeeeeeeeeeeeeeeem !!! :slight_smile:
17. dub 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet - dík za ozrejmenie, si ma predbehla :slight_smile:

carodejnica - aj Kubko spí s nami..... večer zaspí cca okolo 20.00 keď pije flašu na našej posteli, potom ho preložím do postieľky a potom papá cca okolo pol dvanástej a už ho nechám pri nás.... presne ako píšeš ty, keď bol postieľke tak sa budil, nebol kľudný - takto ho dám k nám a spinkáme už celú noc všetci spolu :slight_smile:

Prajem všetkým pekný víkend - konečne slnečný :slight_smile:
17. dub 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zoubky už nebolí, Kryštof je zase pohodové usměvavé miminko, tak vyrážíme na trucktrial.

K obědu jsme měli celá rodina roštěnky a rýží. Je fajn vařit 1 jídlo pro všechny. Samozřejmě jsem je trochu přizpůsobila, ale i Alešovi chutnalo.
17. dub 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte:slight_smile:
luci-cernobilka-gratulujem k svadbe,a kedy je datum? :slight_smile:
carodejnica,ty si odniekial od ziliny,ked ste sa na svadbe fotili pod rosutcom?jaaaj,tam je krasne,naposledy sme boli,ked mal Brunko 3 mesiace...
17. dub 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsme doma. Kryštofovi se autíčka strašně líbila :slight_smile:

Čarodejnice, o rychlo svatbě mi něco povídej. Ty jsi tu vloni v květnu ještě nebyla. Já se měla vdávat 6.6. včetně všech hotových příprav. Nakonec to dopadlo tak, že jsme v pondělí 18.5. v 17 hodin přišli na úřad, že se potřebujeme hned vzít. Tam nám odpověděli, že snad ve středu, ale teprve druhý den to potvrdí. V úterý v poledne volali, že ano, ve středu v 17 hodin jsme se vzali, hostinu strávili se svědky a 1 fotografem (kamarádem) v pizzérii a ve čtvrtek jsem měla nástup na rizikovku do špitálu. A za 6 dní po svatbě se narodil Kryštof. A to ještě v úterý ráno odjížděl Aleš do Německa a říkal jim, že se musí zítra do oběda vrátit, protože se žení. Nevěřili mu :wink:

Julenko, Černobilka má svatbu 5.6. v 9:30 hod. na jednom zámku ve Středních Čechách.
17. dub 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ve Středních Čechách?? A kde přesně. :slight_smile:
17. dub 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heliik - poslala jsem IP.
17. dub 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luckaaa gratulujem uz som z prispevkov nieco tusila.... :wink: drzim palce nech je to cele podla Tvojich predstav a nech vsetko stihnete

vy sa budete brat den po Jenikovych narodeninach? uf to bude oslav. Dominik sa narodil 11.6 a brali sme sa 13.6 :grinning: (samozrejme rok pred) takze tiez budeme oslavovat tak blizko pri sebe
17. dub 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, vyřídím jí. Moc sem na MK nechodí.

S těmi hromadnými oslavami to bude i u nás veselé. 20.5. - 1. výročí svatby, 26.5. 1. narozeniny.
17. dub 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
S těmi oslavami, to máme podobně, akorád v červnu, Lukáš(přítel, tatínek Týnky) má 20., a Týnka 21. 1.rok :grinning:
17. dub 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulovať budem po svadbe, teraz prajm nech sa všetko Lucke vydarí podľa predstáv. My to tiež máme tak, že 9.9. má Tinka meninky a my výročie svadby(tento rok už štvrté). No a 13.9. má potom Tinka narodky. A 7.6.keď sa narodila Sonička má narodky aj moja mama :slight_smile:
17. dub 2010 ve 21:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás my 6.5. desiate výročie svadby a Kubko 22.6. jeden rok :slight_smile:
17. dub 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute normalne uz hodinu citam kona a to som chcela ist dnes skor spat... :confused: :grinning:
zajtra nam teda drzte palce na tie preteky, len pisali, ze sa ozvu este a prd sa ozvali, ani lenorke nevolali...tak snad v tom nemaju bordel... :unamused: aspon si urobime teda minizraz s dankou a lenorkou :dizzy_face:

co sa tyka maminkovania, to je uz aj u nas, Terezka uz neni sice taka samostatna, ako ked bola mala, ale stale sa vie sama zahrat...ked vidim ze sa pekne hra, tak sa nemozem ani pohnut, len ticho sediet a kukat, lebo akonahle sa k nej priblizim, uz mi visi na teplakoch :grinning: a musim sa priznat, ze sme zdedili taky starsi behak a veru si ju tam na par minut za den "odlozim" ked potrebujem dovarit, ze nestihnem kym spi, alebo ked ranajkujeme...je tam za cely den mozno 15-20 minut a viac ju to aj tak nebavi...

inak som momentalne uz zopar dni jak sfetovana, alergia sa u mna rozbehla na plne obratky :frowning2: :frowning2: este tu nadchu by som prezila, ale to neskutocne svrbenie oci a celej hlavy zvnutra je strasne :angry: :pensive: su aj lepsie dni, aj horsie dni...ach jaj

my mame tie vyrocniky tiez tak nakope...v juni ma mala narodky, v juli je vyrocie svadby a moje narodky...aspon bude veselo :dizzy_face:

inak som si neotvorila dve okna, tak si uz ani nepamatam, co som citala, tak dnes nebudem reagovat.....jej len ma prekvapilo, som nevedela, ze cernobilka sa ide vydavat :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pogratulujem potom na FB

ozik a este jedna vec, dnes sme boli na jednom castingu do reklamy, bol to sutazny casting, Stevo sa uz tak davnejsie prihlasil do jednej sutaze, v ktorej sa ma vyhrat nejaka financna ciastka a plus ze s nami natocia reklamu na ten ich produkt (Hellmans), no a na zaklade poslanych fotiek si nas vybrali do uzsieho vyberu, resp. na osobny pohovor, ktory sme dnes absolvovali, tak drzte palce, mozno vas budeme strasit z reklamy, ked to vyhrame :grinning: :grinning: :grinning:

idem do hajan, brunocku
18. dub 2010 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Julenka, bývam 12km od Žiliny, smer Terchová.. :slight_smile:

Marti, až na to, že my sme nemali rýchlu svadbu.... my sme si želali a plánovali takúto malú svadbu o dvoch svedkoch :wink: - my nemáme radi veľké a pompézne oslavy, brali sme sa v roku 2007, obaja sme mali už po 30tke, mužovi rodičia mali tiež takú svadbu za mlady a moja rodina sa s tým už nejako zmierila.. :slight_smile:
18. dub 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Muím sa hneď pochváliť. Malá prespala prvý krát úplne celú noc! Od 20.00 do 6.54 :dizzy_face:
18. dub 2010 v 11:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
davno som sem nepisala ale snazim sa spon sem tam precitat ak stiham :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja ani neviem co napisat kde zacat
v prvom rade bambulka gratulujeme k tehulkovaniu :dizzy_face: mna niekedy tiez chyti take tehulkovske obdobie ale rychlo ma privedie do reality FIlipkovo spanie-nespanie :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj ked mozno by som si to odkrutila razom ale tak zatial asi nehrozi aj dom treba dokoncit a aj ja sa musim spamatat a hlavne moje teo z toho rizikoveho tehotenstva :sweat_smile: Filipko mi vobec nespava v noci.rano vstava unaveny niekedy mrzuty a s placom a s riadnymi kruhami pod ocami :confounded: naozaj neviem ako ho naucit hajkat skusala som aj potielku ale tu som uz zrusila pretoze to sa len vystresoval vyrevala a aj tak bol po hodine hore :pensive: v noci.a mne bolo tak divne samej v posteli takto mi je aj teplejsie a neni mi tak smutno kedze mm chodi mimo na tyzden a doma je len cez vikend.inac chodime plavat a aj katy s Hanickou chodia :slight_smile:Hanicka je krasne babo :dizzy_face: je to riadna kocka uz odteraz.snad sa podari aj Katke s Damiankom prist si zaplavat.FIlipko miluje smykalku rad sa smyka do bazena nevadi mu ani ze sa ponori pod vodu rovno zo smykalky.len sa mi zda ze posledne hodiny je dost unaveny na plavani a ani po plavani mi nespi vela :pensive: vcera napr 20 minut. K papaniu sa ja velmi vyjadrovat neviem tiez viem tak ze do roka je to len prikrm a pokial je dieta kojene z vacsej casti mu to staci a ostatne jedlo je len ako doplnok.no coskoro uz budu mat rok tak by sa uz mohli rospapat.mne predvcerom napr Filipko za cely den nic nezjedol len vecer si dal trosku acidka.uz ani vyzivy tie co mal rad nechce staci mu acidodilne mlieko a biely jogurt.nic sladke nic prisladene nezje a len to potom vylievam.minule zjedol napr na veceru jogurt a na to si dal 1,5 dcl acidka a potom dalsie dva dni nepapal nic.kakanie nas stale trapy a aj napriek tomu kolko zivej kultury popapa sa nam t nejako nelepsi.niekedy to sice ide lepsie a niekedy s total placom. :cry:
mufo tvoj posledny prispevok radsej ani necitam :grinning:
Filipko u krasne chodi ale sam sa boji musim ho stale drzat ale ked zacne utekat tak ho ani drzat netreba :grinning:
a na stretko sa uz aj my tesime snad nic do toho nepride :confused:
18. dub 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este som zabudla k tym sviatkom u nas je jun narocny FIlipko je 5 jun ja som 16 jun a svagrina so synom su 27 jun :slight_smile: takze je nas riadna kopa a ak bude dalsie babo tiez by som chcela take junovciatko :dizzy_face:
18. dub 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo gratuluji. :slight_smile: Mě se Týna budí teď 1-2za noc. Za to když byla úplné mimi tak do4.měsíců, mi taky spala celou noc. Usínala teda kolem 22:00Hod. někdy dřív, někdy dýl, ale spala do 8-9do rána... Za to teď vstáváme od 6:30-8:00 tj. naše hodina :wink:
18. dub 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
K těm svatbám-Říkám jen můj názor, nikoho nechci urazit.
Mě je 22 a přítelovi bude v červnvu, mimi máme, ale na svatbu se zatím necítíme, ani já ani on... Samozřejmě je to asi krásná věc, to všechno obřád, svědci, hostina, oddací list, ale zatím mám takový názor, že svatbu ne, zatím ji nepotřebujem, na to abychom spolu mohli bydlet a starat se o mimi, k tomu ji nepotřebujem.. Nevím asi je to zvláštní, ale v naší rodině moc svateb ani nebylo, a zatím moc nebude..
18. dub 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka- jej tak to máš pořád co dělat, že když Filipko tak pěkně cupitá :grinning: :grinning: :grinning:
To mi asi na 10.Měs. chodit nebudem, pořád moc ty nohy nepoužíváme, ostatně jako skoro celý tělíčko.. :wink: :frowning2:
18. dub 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek