• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojky, dnes je zase tak krásně, se těším, až se Týna vyspí, a půjdem někam ven. :grinning:

Marti mrkni na IP. :slight_smile:

Adndreaber, fakt hezké fotky z výletu, hned bych si to s tebou vyměnila. :wink: :sweat_smile:
19. dub 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Už som späť, boli sme po Danielku v škôlke. Dnes sa učili pesničku Ó reťaz, ó reťaz, tak mi ju po ceste spievala. :slight_smile:

Emla - ja som jej to ranné dojčenie chcela nahradiť Sunarom. Danielka s tým nemala problém, ale Ľubke sa to veľmi nepáči. Mliečko jej dávam v poháriku s nepretekajúcim náustkom. Fľaška je Lovi, ale náustok som jej dala starší typ od Canpolu (železná rezerva po Danielke), lebo tento nový má ten ventil príliš silný a nevládze cez neho ťahať. S rovnakej fľašky jej dávam aj čistú vodu, ale tam má ten nový náustok, len ten ventil tam nedávam.

Výlet bol super, ale ja a mm sme ešte aj dnes unavení. Vytlačiť hore spolu 45 kilo, tak to dalo zabrať. Samozrejme, ja som tlačila kočík, len keď v ňom bola Ľubka a Danielka išla sama a asi 1 km som Ľubku niesla aj na rukách, lebo nemohla v kočíku zaspať. Výhľad krásny a aj počasie bolo super. My s mm sme tam už raz boli pred 5 rokmi na bicykloch, aj keď ten kopec som si bicykel len tlačila pred sebou, lebo pre mňa je to príliš strmé.
19. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla - Danielka si teraz na škôlku pekne zvykla, dokonca aj v sobotu sa tam chystala. Len tam nechce spinkať. Síce minulý štvrtok celý deň vyhlasovala, ako ona bude zajtra v škôlke spať, ale v piatok ráno ju to prešlo. :slight_smile:
19. dub 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, :slight_smile:
dnes spravil Brunko prvy krok :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ,stal pri ohradke medzi dverami,potom sa pustil,chvilku len tak stal a zrazu vykrocil :sweat_smile: sice hned capol na ritusu,ale nejaka snaha uz tam je :dizzy_face:
nataska,ja uz kojim asi mesiac iba v noci,Brunko sa cez den tak dokaze napraskat,ze si na cicu ani nespomene,on dokaze jest s kazdym :stuck_out_tongue_closed_eyes: nedajboze,aby videl niekoho jest...a odkedy sa cez den nekojime,tak aj v noci zacal postupne lepsie spavat,teda neviem,ci to s tym suvisi,ale ide to jedno s druhym,teraz spava od tej 8 do 02...do 5 a niekedy potiahneme aj do pol 8,fakt,preco chces davat Nikovi UM?ked chces skoncit s kojenim,tak nemusis davat ako nahradu umele...aj Brunko pil UM naposledy v porodnici,aj to som potom oklamala sestricky,ze uz mam dost mlieka a kojim uz kazde 2 hod.,nemajte mi to za zle,ale oni ma neviem preco chodili strasit na izbu,ze po CS nezvykne byt mlieko :angry: :angry:a ja som tak strasne chcela kojit,ze len co zamrnkal,hned som mu dala cicik,aby sa mi mliecko rozbehlo...
no zuzec,skoda tej mrchy,uplne som si myslela,ze nieco s toho bude :wink:
19. dub 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej, tak to gratulujem k prvemu zabudnutemu krocku... :slight_smile: , urcite bol zamysleny ked len tak vykrocil, no super ked si vie poradit a hacat na peluchu.

andrea, ja si pamatam ako emka zo skolky chodila a tiez mi spievala s odusevnenim isol kohut z ameriky do domu alebo pod ku mne milacik upeciem kolacik. teraz sa na tom smejeme aka bola zlata a ako vazne a dolezito pri tom speve tvarila. no o retaz nepozname... pridaj text :slight_smile:

martina, urcite tie auta stali za to, no u krystofa urcite vyhrali urasteny strejdovia.

rodicko dopadlo celkom ok, znamky vhodne pubertaka vsetky sa najdu ale spravanie ma super, ze si povie aj svoj nazor, zastane sa slabsich a chce byt psychologickou... to ale musi dohnat ucenim, aby mohla studovat vysoku.
19. dub 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer prajem!

andreaber tak asi pred 13 rokmi som bola na priehrade Cierny Vah a slapali sme to hore do kopca z od spodnej nadrze a to bola velka sranda, lebo sme si nezobrali ani nic na pitie, na stastie nam isli rodicia naproti po ceste. Ale vyhlad je z tadial super, museli ste mat pekny vylet.!

julenka Brunko je sikulka, len nech sa mu dari.

zuzec, tak mrcha dorazila...
U nas je to s papkanim asi tak, ze ked niekto "pokyve hubou" tak sa maly k nemu doplazi a hned pozera do taniera, ci by sa aj jemu neuslo, nech je to cokolvek, hlavne, aby toho bolo veeela!
Prajeme krasne snicky a prespinkane noci!!
19. dub 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, a pěkný večer :slight_smile:

jsem tu o víkendu nebyla, měli jsme návštěvu. Peťka se nám rozlezl jako drak, je úplně super jak vždycky přileze a chce vzít na ruce, miluju ho :slight_smile:
Dneska taky jaksi nebyl čas, nějak jsem si zvykla si s ním jít po obědě lehnout...tak až teď:

Helíku, paradentózy se bát nemusíš, není dědičná! :wink:

Ivuško, upřímně Tě lituju a přeju, aby zuby byly rychle ok! Mě na bolest zubů nejvíc pomáhal Valetol..

Nataško, já jsem nejprve přešla u kojení na Nutrilon HA a za 3 týdny na Sunar HA. Ne že by Nutrilon nevyhovoval, ale snažila jsem se najít levnější alternativu. Oboje mu chutnalo. Pije z cumlu Mam 3, i kdy mám milardu avent flašek a cumlů, ten mam je takový měkčí a zploštělý..Hypoalergenní mlíka z toho důvodu, že já i MM jsme alergici, ale i tak bych mu ho asi do roka dala..Bílkovina kravkého mléka je dost silný alergen tak je lépe, když jí zpočátku dostanou naštěpenou..

Julenko, nataška chce asi dát UM proto, aby si mohla někam odskočit a manžel mu mohl dát mlíko, ne? Aby jí nemuseli stříhat prsa :grinning:. Brunko je šikulka :dizzy_face:

Emli, máš doma šikovnou dcérečku..vlastně 2 :wink:

Andrei, někdy je potřeba dát si do těla, výlet vypadal na fotkách úžasně, my jsem byli o víkendu akorát provést známé po Brně, na Špilberku...

Mufo, super, že baby konečně začly spát ať jim to vydrží! Spánek je fakt super věc :slight_smile:
PLavání se zalíbilo i Peťovi, potápění sice nějak nevyžaduje, ale přežije ho. Zítra jdem a budou už hotové fotky! se těším :slight_smile:

Zuzec, lenorka, danka: gratuluji k účasti na závodech, aspoň se děcka pobavily a vy jste vyhrály pár drobností. Já jsem o něčem takovém v Brně zatím neslyšela. To je sranda, jak za Zuzkou došla Sofinka a prej teto :grinning:
Zuzi, přeju ať vám to vyjde v reklamě! a test vyjde pozitivní ve vhodnější dobu :wink:

Ke svatbám - my jsem s MM byli v březnu rok, vdávala jsem se v 30.t.g., beztak by si mě nevzal, kdybych nebyla těhotná :grinning:
Ale svatba byla úžasná, krásný zážitek, doporučuju všem. Velký podíl na tom, ale měli naši svědci, který připravili skvělý program a taky hudba k obřadu, kterou vybíral MM.

Zuki, ať je nemoc rychle za váma, je to škoda, když je venku tak pěkně. Ale od středy se to má kazit...

Náš Peťa má prarodiče všechny, ale dneska mu umřela jediná prababička :frowning2:
Je mi líto, že vás tolik nemá rodiče, je krásné, když si ty vnoučky můžou pochovat....já je i hodně zvu k nám nebo k nim často jezdíme..

Marti, tak pak dej plán hřiště i sem ať se inspirujem. Jaký plot na chalupě děláte?

Jo a ještě jsem zapomněla - peťkovi se klube 2. zub, ale naštěstí bez nějakých příznaků.
19. dub 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Před chvilkou mi volala kámoška, že včera vlastníma rukama porodila sousedce zdravou holčičku. Prý je to úžasný pocit :dizzy_face:
19. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli, tak to je fakt skvělý. :grinning: :grinning: :grinning: A mi jezdíme do porodnic. :wink: :wink:
S tou paradentozou, bojim se, i můj doktor mi, řekl, že k tomu mám sklony. :frowning2:

Julenko gratulujem k prvímu krůčku. :slight_smile: :slight_smile:
19. dub 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Helíku, tak pokud Ti to říkal zubař??? Já vím, že se od rodičů dědí pouze špatné návyky čištění...Hlavní je používat mezizubní kartáčky, aby dásně netrpěly zánetěm.
Říkala, že to byl překotný porod, za 15 min bylo po všem..zrovna jela ze služby v nemocnici, ještě byla v bílém, nepřevlíkala se..no a doma na ni čekala zase práce :grinning:
19. dub 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko!
No my sme ako tradicne hore od 6, teda vlaste maly uz znvu spi, tak reku, aky je to prekazkovy spanok, starsi bol na to expert, a toto male cudo, asi nebude zaostavat :grinning:
Ozaj zabudla som k svadbam, my budeme mat 9 vyrocie 5.5.a o piatej, aby sa to lahko pamatalo aj MM :wink: a chodili sme spolu 3 pol roka. A svadba bola super, taka domacka v urbarskom dome a varila moja krstna, ludi sme mali asi 38 a este po polnoci prisla banda kamaratov a stale na to spominaju, lebo vonku bolo take drevene posedenie a krstna im vylozila vsetky plechy, kde sa pieklo masko a kuriatka a mali tam samoobsluhu. A este co bolo najlepsie, tak hned na druhy den rano sme cestovali na svadobnu cestu a nemali sme starosti uz s nicim. :slight_smile:
No a ku starkym, som velmi rada, ze moje deticky maju vsetkych starkych, lebo ja som nemala ani jedneho a to teda bola pre mna hroza, hlavne cez prazdniny, lebo som sa nemala potom cim skole pochvalit, ze kde som bola. :unamused:
bubli to musi byt super pocit pomoct malemu cloviecikovi na svet! :sweat_smile:
No ja idem nieco uvarit, lebo vcera sme konecne vsetko podojedali!
Prajeme kraaaaaaasny dnicek!
20. dub 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes nás čaká 10 mesačná poradňa o asi aj tretie očkovanie - dúfam že všetko dobre dopadne :slight_smile:
Prajem krásny slnečný deň
20. dub 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé tady nikdo?

My jsme byli na plavání, bylo fajn, pak jsem se stavila do hornbachu a koupila bylinky a ještě nějaké kytky na zahradu.
Peťku jsem nemohla nechat v autě dospat, by se uvařil. Přenesla jsem ho do ložnice, ale moc tomu nedal, teď už řádí v ohrádce.

Jasimk - Lukášek je strašně roztomilý jak spinká - Peťa zatím jen na zádech nebo na boku, nepřišel asi na to, že se dá spát i na břiše. jojo svatební cesta musela být krásná, když byla hned v kupě se svatbou. My jsme zatím nebyli :grinning:

Dani, ať vše dobře dopadne a není reakce na očkování

Holky, kdo máte psy v bytě, jak se chovají k Vašm dětem? Naše si ho nevšímá, popř. když jde Peťka za ní tak zavrčí nebo štěkne tak jí za to mlátím a nevím co s tím...
20. dub 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: my sme si dnes maximálne užívali slniečka, normálne mám opálenú tvár a trocha aj ruky - toľko čo držím rúčku kočára :confused: ostatné je ako mlynár - bieloba :grinning:

bubli, ja som zrovna včera zasadila si do kochlíka semienka petržlenovej vňaťky, vraj do 75 dní by sme ju už mohli užívať :wink: snáď vylezie aspoň čosi :dizzy_face:

danka, ako Kubko ? snáď bez teploty

andreaber, super výlet, hneď by som sa pridala, mne ako odišla kamarátka s malým do Malajzie za manželom robím po meste okružné jazdy a je to nuda, už sa teším,že nájdem spriaznenú dušu na dlhšie vychádzky
20. dub 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.
Dnes jsrm byla u zubaře, vrtal mi jeden zoubek, já si myslela, že mi jen vypadla plomba a on to byl kaz, tak mi ho vybrtal a dal tam plombu, a teď mě to bolí. :frowning2: Za 10 dní tam jdu znova, na další kaz, a pro bíloi plombu. Já si můžu čistit zuby 3krát deně, používat zubní nitě, ústní vody a stejnak je mi to k ničemu. :frowning2: Achich

Bubli mi máme doma Hanoverského Barváře(Lovecké plemeno) a na Týnu nedá dopustit. :wink: Pořád jí hlídá, když spí v kočáru, nehne se od ní ani na krok. :slight_smile: Akorád občas je ten problém, že Týna pláče při převlíkání(nemá to ráda), ano a To Šeri(náše fena), příjde, a kolikrát se mi zdá, že na mě cení zuby, že si myslí, že ji ubližuju. jinak vše v pohodě. :wink:

Jasimk Hezké fota. :slight_smile:
20. dub 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
heliik, sucitim s tebou.. Ja po vsetkych peripetiach so zubami si ich nedam nikdy zavriet hned po navrtani, lebo pravidelne mi ho musia otvarat alebo cistit kanaliky, preto mi ho zubar len zalepi akousi pastou, nech sa zub spameta a az potom zatvara. Ja idem vo stvrtok v dalsom kole. Ide mi riesit jeden rozvrtany a jedne bolavy. Tak cakam, ze ci z toho bude aj dalsie trhanie :pensive: :frowning2:
20. dub 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli,no ked som pred 13 rokmi mala irsku setricu a narodila sa mi emka, mali sme podobny problem. nechcem tym povedat, ze to plemeno je problematicke. ked mala zacala lozit, tak som mala ten isty problem, vrcala na nu a sem tam aj stekla. vyriesila som to nie velmi stastne, darovala som ju mojmu kamaratovi. viem, ze som pri jej vychove urobila chybu ja. pozormnost som venovala len malej, nedovolila som jej ju onuchat a celkom sa priblizit, skratka psik zacal ziarlit a vynucovat si pozornost inak.

terajsi psik je uplne v pohode, najradsej ma malu ked papame ale inac si ju nevsima... potom dopisem, lebo idem skusat starsiu biolu... majte sa
20. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Dnes sme boli v meste nakŕmiť holuby a kúpiť starkej nabíjačku na mobil. Má starý siemens a nechce ho ani za svet vymeniť. Odišla jej nabka tak sme obiehali bazáry a zháňali novú - misia splnená! Pridávam fotky z piatka
20. dub 2010 ve 20:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejde mi to...:frowning2:((
20. dub 2010 ve 20:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já má dnes den blbec. Vůbec nic jsem nestíhala, takže i vás jsem si zapnula až teď.

Nataško, Kryštof má Bebu HA. Měli jsme i Nutrilon a ten nevyhovoval. Pěnil a bolelo ho z něj bříško. Beba mu vyhovuje, tak nezkouším nic jiného.

Bublino, budeme dělat laťkový dřevěný. Mám v práci velké množství stejných latiček na vyhození, tak to využijeme. Až bude mít plán hřiště konečnou podobu určitě dám info.

Ještě vám dlužím fotky z Trucktrialu, tak tady je pár. Pak už jsem nefotila.

Jo a přišly mi šatičky na Lucčinu (Černobilky) svatbu. Mám z nich radost, jsou úžasné :slight_smile:
20. dub 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já bych neřekla, že se jí nevěnuju, to zase ano, chodím s ní na vycházky, češu jí, dávám žrát, házím tenisáky. Vycházky jsou sice kratší, ale řekla bych, že rozhodně nestrádá.
Do kontaktu s malým jsem jí dávala hned od počátku a nebyl problém, olízla ho a dál si nevšímala. Problém nastal teď co se pohybuje po zemi a dostane se, kam chce.
Samozřejmě ho pes zajímá a když ji vidí tak jde hned za ní. Já se snažím, aby si ho oblíbila takže mu dávám do ruky dobrotky pro ni, ráno snídá chleba co Peťka nechá, z jeho ruky, dává si pozor, aby ho nekousla...Ale když leží např. pod stolem a on tam jde tak prostě někdy zavrčí..a dostane seřezáno vařekou. K jejímu pelechu ho vůbec nepouštím, to nevím nevím...
Takže jsem jak na trní, když jsou společně v pokoji. Na houby. :confused:

Už jsem dospěla k tomu, že jednodušší pro mě by bylo ji taky někomu věnovat, ale zaprvé nemám komu a zadruhé, nevím jestli bych to dokázala, že přecí je tolik domácností, kde jsou společně děti i psi...tak mě zajímá, jak to je třeba u Vás.
Emli dík :wink:
20. dub 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo Marti, kočka
jsem si zrovna dneska říkala, že bych měla oprášit sukně a boty na podpatku, aby bylo poznat, že jsem ženská :grinning:
20. dub 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, s Tvým účesem hned poznají, že jsi ženská, ale já? V pátek mi Aleš řekl, že vypadám jako školačka. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
20. dub 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka - šaty sú krásne a tá červená Ti pristane.
O výzore školáčky viem svoje. Keď sme sa raz stretli so spolužiačkami z gympla, to sme už mali po výške, čiže okolo 24, pýtal od nás čašník občianske preukazy. No a raz jeden šofér v autobuse mi ako 27-ročnej chcel predať polovičný študentský lístok, lebo predo mnou nastupovala skupina stredoškolákov.
20. dub 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
si připadám jak unisexový sportovec, když taky běhám furt po venku v teplákách, ještě, že mám aspoň ten culík :grinning:
20. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti šaty krásne. Bubli my máme fenu rhodesian ridgeback 10ročnú a žiadny problém. Deti si absolútne nevšíma, môžu si s ňou robiť čo len chcú... :grinning:
20. dub 2010 ve 21:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo a je s váma doma?
20. dub 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak desať mesačná prehliadka za nami s mierami 8360 g, 71 cm. Tretie posledné očkovanie - bez bolestí a teploty :slight_smile: dúfam že aj noc bude ok.
20. dub 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela super miery!
bubli ano mame ju v dome, svokrovci si ju zobrali ako trojročnú keď sa pôvodným majiteľom zunovala :unamused: Ja by som psa do domu nechcela alečo s ňou...
20. dub 2010 ve 21:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
co znamená "zunovala"? :slight_smile:
fotky super, zase rodinná idylka, manžel fešák :wink:

Dani, krásné míry a ať vydrží stav bez komplikací.
20. dub 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek