• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
heliik - krásne miery :slight_smile: váhou predbehla aj nášho chlapa :grinning:

bola som s tým hrdlom - zápal mandle aj s povlakom, zdurené uzliny na krku z toho - po 8 rokoch beriem antibiotiká :frowning2:
21. dub 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka děkuji :wink:
Ale ta choroba ajajaj. :frowning2: takž je to angína? :frowning2:
21. dub 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
angína vraj nie, nemám ani teplotu nič iné :(
21. dub 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no k psom my byvame s Matovimi rodicmi nastastie nie v jednom ale mame spolocnu zahradu no a tam si moj 73rocny svokor kupil 85kiloveho psa!!!! vsetci sme mu rozpravali ze nema sancu ho zvladnut ze uz nema silu sa s nim vlacit a dopadlo to tak ze mame na dvore totalne nevychovaneho absolutne nedisciplinovaneho psa ktory uz skocil na Nika tak ze mu treskol hlavu o z chodnik jakmile ho vonku uvidi rozbehne sa ako blazon a neraz ma uz zhodil aj s nim na rukach :angry: :angry: :angry: darmo mozem rozpravat nech ho uviazu asi az ked Nika bude viezt sanitka na Kramare. Ten pes znici vsetko co mu pride do cesty odhliadnuc od toho ze rozkusal aj nasu korytnacku, pravidelne zo smetiaka vybera bordel a rozvlaci ho po zahrade pozor !!!!! jedava sklenene flase!!!!!!! pomaly sa k nam ludia boja chodit. Darmo sa mozem stale stazovat 72rocni penzisti maju uz svoj svet ja sama sa ho bojim priviazat by ma este dokantril klud mame jedine vtedy ked je Mato doma ten ho vie spacifikovat. Ja sama mam doma u mamy psa beagla milujem psy ale baby tohto psa by som normalne dala ....... no viete.....strasne sa bojim ze Nikovi ublizi a uz bude neskoro
21. dub 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky. Prosim Vas poradte mi! Mam problem prejst na "dospelejsiu", ak to tak mozem nazvat stravu. Moja mala najviac inklinuje k Hami poharikom, tam nema problem pekne sa naobedovat, ale ked ponuknem nieco z nasej kuchyne, alebo jej varim domacu stravu, to je katastrofa. Nechce, vypluva, otaca sa, nezaberaju ziadne moje herecke vykony a hracky.
Mate niekto takyto problem? Ako to riesite? A este, co jej chuti pochrume, ale obed stale mixujeme, vypluje aj maly kusok zeleninky. D a k u j e m.
21. dub 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaa.

Ja som tiez chovala pitbuly, nakoniec som skoncila pri bišonikovi, ale aj toho som dala do dobrych ruk, ked sa mala narodit malicka. Vacsinou pes cielene dietatu neublizi, pokial to neni nejaky zmutovany nezvladnutelny cholerik, ale pisem CIELENE, pretoze od samej radosti moze dietatu ublizit FATALNE, no a to 85 kilove hovado by som si ku dietatu nepustila ani na 5 metrov!!! Som psickar, ale toto nie.
21. dub 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha som si spomenula bullmastif je to
21. dub 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
trogir no ale tento pes to robi vyslovene cielene proste je vidno ako po nom ide aj po nas. Neznasam ho ale zato nemoze on ale jeho pan - svokor pes je vzdy vizitkou pana...

k tomu jedeniu skus si pozriet recepty na nete. mne to dost pomohlo - smozrejme normalne nie tipu pridajte cierne korenie cibulku :unamused: aj take som od 10 mesaicov nasla. Skusila si pridat do varenia olivovy olej? alebo umele mliecko namiesto smotany na varenie - ktora sa vraj moze ale ja ju teda este nedam. Ja som mu napriklad minule uvarila ryzu pri vareni som pridala trochu UM -on je kojeny tak nevedela som co to urobi - konkretne BEBu je sladka a uvarila mu tam este jablcko a mal taky sladky ryzovy nakzp strasne sa olizoval. Alebo odporucam si vypestovat bylinky ja ked do masa pridam petrzlenovu vnatku tak to zbasti aj ked normalne by to nejedol to iste aj bazalku. No a do tretice ak nieco nezje uz to v ten isty den neponukat lebo ja som to tak sem tam robila . ved nech usetrim no a to jedlo to tomu dietatu len sprotivys. A k tomu mixovaniu aj my musime mixovat maximalne mi zje taku tvarohovu konzistennciu a to ma uz 8 zubov. :unamused: no a nic ine okrem mlieka nechce pit to je dalsi nas problem
21. dub 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, moc všem díky za psí odpovědi!

Některé mě uklidnily -viz černobilka :wink:přeci jen, 4 jsou víc než jeden. K tomu bych ještě dodala: naší feně je letos 9 let, nikdy nikoho nekousla, je abnormálně klidná a hodná, jen nemá ráda děti. Doma má své 2 pelechy, kam jí Peťka NIKDY nejde. Jeden nahoře a jeden dole v obýváku, takže má VŽDY možnost odejít. Na to ovšem kašle a leží a vrčí, potvora, takže dostává kartáč.
Nataško, to je fakt hrůza, takový skalní pejskaři jsou někdy dost mimo...škoda, že není v kotci, když jste vy venku :confounded: ale jinak bulmastif je krásný pes, ale já bych se ho bála z hlediska té váhy. Když člověka nebere jako pána, tak prostě skáče a je to na prd.
Ti psi nám teda dokážou zkomplikovat život...ale ten jejich oddaný pohled :wink:

Dani, ty jo, tak to je nějaký absces nebo co? ať léky co nejrychleji zaberou
21. dub 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nase miery su 8170g a 75 cm:slight_smile:
21. dub 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka super miery :wink: Nataskaa tak vidím, že niesom jediná kto čaká kým pes dožije :grinning: :grinning: :grinning: Ale ja sama by som ju nedokázala dať utratiť...Svokrovi by som teda dala hubovú. Ten náš už dostal inštrukcie, že po Aile NECHCEM!!! žiadneho psa do domu. Max. tak do záhrady.
dani a ty sa poriadne polieč :wink:
21. dub 2010 ve 20:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky míry máte krásné :wink:
Trogir bohužel neporadím, možná by pomohlo domácí jídlo okořenit bylinkama, podusit na másle...

Jo nataš, ještě jsem si vzpomněla, že známých pes sežral jednou jídlo i s miskou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dneska totálně nabitý den, dopoledne 2 hodinová procházka se sousedkou a na oběd ke kámošce, tak jsme pak s děckama strávily odpoledne, dojel i MM a pokecali jsme...Peťa z toho byl paf, bylo tam živo, kromě jejích dětí ješě jeden klučina na hlídání. celkem ho to zmohlo a odpoledne se vztekal a nervoval. Přijeli jsme až večer, ani jsme nestihli večerníček...
21. dub 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
trogir skus tvoje navarene dat do poharika.mozno len osalit treba ze to je to co stale len nie na taniery ale v pohariku
21. dub 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky vám moc <3
zajtra ma čaká ešte zubár :frowning2:
21. dub 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
<3 malo byť srdieťko :grinning:
21. dub 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
do tretice mi to dúfam vyjde bez chyby - srdiečko
21. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
trogir- mně jeník skoro nejí. A pokud už něco zbaští, tak jen úplně dohladka rozmixované...... jsem z toho už nešťastná.
21. dub 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moja kámoška musela malému dávať jedlo na ich tanier keď jedli, lebo on chcel vždy len to čo mali oni. Inak nejedol...Tak mala na tanieri napr. kura s ryžou a naboku jeho gebuzinku. Raz dala sebe, raz jemu a malý celý vytešený, že papá to, čo rodičia. Ale s nami cvičia tí krpci, čo?
21. dub 2010 ve 21:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
to teda cvičí...teď jsem volala s kámoškou a malou odstavila v 1,5 roce a ona pak už nechtěla vůbec pít mlíko....naštěstí sní denně 5 jogurtů.
21. dub 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak hej toto zabera aj u nas ze musim jest aj ja takze ho dam do stolicky a ja si nieco naservirujem a sem tam kusnem do svojho ja a veelice sa tvarim ako mi chuti. Ale je pravda ze najviac nam zje cez vikend ked stolujeme vsetci spolocne aj s Matom
21. dub 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
A x-krat sa mi stalo, že som niečo navarila, malá nechcela tak som to dala do chladničky a na druhý deň to celé zjedla jak nejakú delikatesu
21. dub 2010 ve 21:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo malá mi to také dělá, i když jen občas, protože ona je jedlík :grinning: :grinning:
21. dub 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nám sa posledný týždeň o dosť lepší aj jedenie, tak dúfam, že to nezakríknem :confused:
21. dub 2010 ve 21:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

som tu milion rokov nebola. stiham este tak FB ako asi vacsina ale mi to tu zacalo nejak chybat a vidim ze sa rozrastame :grinning:

co sa tyka mixovania... ja sa snazim mu tak roztlacit vidlickou alebo nakrajat na malilililililinke kusky. a celkom to spapa. ale problem je ze nevie nic rozhryzt. dnes sa mi skoro zadusil kuskom jablka, ktore mi ukradol z taniera a odhryzol si z neho ale nepohryzol :confounded: a minule mu dali piskotu taku klasicku okruhlu, strcil si ju celu do pusy a ked sa mu polovica rozpustila chcel ju prehltnut a tiez sa zacal dusit a potom ma celu ogrckal, islo to von aj s vyzivou co jedol hodinu predtym. chudacik. vobec neviem ako ho naucit ze ma niektore jedlo hryzt. aj chrumky si sem-tam odhryzne prednymi zubami ale tie sa mu rychlo rozpustia, mozno zacne hryzt az ked mu narastu aj zadne zubky :slight_smile:
21. dub 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
Já jsem začala taky trošku vařit pro Marinku, ale moc nadšená z toho není. :confounded: Ale asi si musí zvyknout. :wink:
Mariellka začala konečně lozit. :dizzy_face: Ještě to střídá s plazením, ale přeleze místost a docela rychle. Tak jsem ráda, že nezačne rovnou chodit. Protože pomalu začíná obcházet nábytek. :wink:
Dneska se asi definitivně dozvím, jestli Ameli vezmou do školky. Ale vypadá to dost špatně, tak si nedělám moc naděje. Ale trošku ještě doufám. :pensive:
22. dub 2010 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no uz sa mi podarilo tu dostat.

est som chcela k tomu spoluzitiu hafana a dieta.

urcite by som viac odmenovala psika pri spolocnosti s dietatom, aby si to spojil ze ked je s babom tak je to super lebo ho caka pri tom nejaka dobrota, no vrcanie a steknutie by som brala fakt ako vystrahu a urcite by som to netolerovala. t.j hned by som ju poslala na miesto. je to tazke radit, no ak by sa to stupnovalo uvazovala by som o nejakom inom domove pre psika. predsa ak raz napadne dieta tak to uz je asi dost blbe. ja so psom nemam problem, ona je uplne v poho a ked sme spolu vonku tak laura ju drzi na voditku a ajsinka si pekne cupka pri kociku, netaha a je trpazliva, no ale takto sme ju ucili od mala aby netahala deti, lebo som ju kupila ked emka mala 2roky.

co ma zlosti je kocur, u neho som si nie ista a tak ked sa mala k nemu blizi, tak sa za nu postavim, zasycim a on zdrha... no ale neviem ci robim dobre. odvahu nemam ich nechat spolu, lebo sa bojim aby po nej nevystartoval a neposkriabal.

inac nie som zastanca toho, aby siel psik z domu preto, ze sa ma narodit dieta. vsetko zalezi ako sa zvladnu veci ohladom ziarlivosti.
22. dub 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky

dlhšie som tu nebola... nebol čas.. zažívala som asi najhoršie chvíľky môjho života :frowning2:
teraz už viem, že nešlo o nič strašne, dejú sa aj horšie veci.. ale Sebinko chytil nejaký vírus... začalo to v piatok... prúdom vracal, hnačkoval a mal aj horúčky.. v piatok večer som s ním šla na pohotovosť... mali sme šťastie - práve mala službu naša doktorka...
zlepšilo sa to až v nedeľu... stále ešte hnačkuje, ale je to už oveľa lepšie.. nevracia a nemá už chvalabohu ani horúčky..
prvý krát bol choručky :frowning2: :frowning2: deti by nemali byť choré... ta jeho bezmocnosť mi trhala srdiečko.. pozeral na mňa svojimi smutnými očkami a vôbec nevedel čo sa s ním deje.. vždy si len položil hlavičku na moje ramienko a oddychoval alebo zaspinkal... bol úplne vyčerpaný a unavený...

takto sme privítali tatinka.. prišiel v nedeľu poobede... takže sme už konečne všetci traja spolu.. aj keď vyzerá to tak, že len na tri týždne a potom pôjde Milan späť do Nemecka... ale stále verím, že dovtedy sa niečo pritrafí...

čo je nové tu? nemám kedy Vás dočítať..

pekný deň :dizzy_face:
22. dub 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava.. tatino nám prišiel v sobotu poobede..

zajtra ideme ešte na kontrolu k našej doktorke... boli sme už 2 krát, v pondelok a včera a ešte raz musíme ísť... Sebko schudola za 4 dní pol kila :frowning2: tak ideme na preváženie a pre výsledky z výteru z konečníka...
22. dub 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, pěkný den

Mon, držím pěsti s tou školkou! Ty jsi doteď dávala Mariellce skleničky? Je šikulka, že chodí po4.

Emli, dík za odpověd :wink:

Ninny, jéjéj, nemoci jsou fakt na pytel. Ještěže to trvalo krátce a je vám líp. Ale zhubnul teda dost :frowning2:bobek.
To by mě zajímalo, co vyjde pozit. ve výtěru. A jak pil a jedl? asi nic moc co?
22. dub 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli, díky :slight_smile: Dávala jsem skleničky, protože se mi nechtělo vařit pořád dvě jídla. Už tak vařím skoro každý den pro nás a Ameli. Tak bych nedělala nic jiného než stála u sporáku. A další důvod je ten, že se mi pokazil mixér. Takže bez rozmixování by to stejně nejedla. Teď má 3 malé zoubky, tak je to lepší. :wink:
Ninny, cháďátko malinký. :frowning2: Ale neboj, určitě se mu zlepší chuť k jídlu a zase to přibere. :wink:
22. dub 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek