• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
A jó, tak to je jasné, mě nedošlo, že máš i druhého malého strávníka, který jí zase něco jiného. Já jsem tak líná a šetřivá, že bychom asi všichni najeli na tu kosmickou miminčí stravu :grinning:
22. dub 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka, zo začiatku nechcel skoro nič jesť.. iba som ho kojila.. chvalabohu, že ešte kojím... rozbehlo sa to viac až včera... uvidíme koľko bude vážiť zajtra..
22. dub 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry den kocky,
tak som dnes bola zase u zubara :rolling_eyes: . mam von dalsi zub, v poradi treti za 10 dni :confounded: Dufam, ze sa to skoncilo, lebo uz odmietam znasat bolave zuby. Zubar sa ma uz ani nepokusal presviedcat, ze to bude liecit a podobne. som si sadla, napichal a vytrhol a bolo :frowning2: . Potom ho dobre polhodinu neobzeral a nevedel prist na to, preco ma to tak bolelo, ale uz je von, tak je to jedno..

Trogir, velmi PRESNE viem o com hovoris s jedenim.. Napisem ti IP :wink:
22. dub 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi :frowning2: :confused: :frowning2: tak to je maso, 3 zuby...snad už budeš mít pokoj
22. dub 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli, mi hovor :pensive: :confounded:
22. dub 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já úplně zapomněla napsat, že dnes má Mariellka 11. měsíců. :dizzy_face:
Ivuško, to je teda divný zubař. :astonished: Šla bych jinam.
Bubli, Marinka by byla zatím radči na skleničkách. :confounded: Ode mě jí to nejede. :frowning2:
22. dub 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pravdou je, že se vždycky zubaři snaží zachránit co je možné...?
Zapomněla jsem k tomu jídlu ještě napsat, že když měl Peťa období, že nechtěl domácí vařené jídlo tak jsem k domácímu do misky prdla trošku skleničky a nejdřív podávala skleničkové a postupně míchala a nabírala oboje..fungovalo to.
22. dub 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli, právě proto se mi zdá dost divné, že jí chudince rvou jeden zub za druhým a je mu jedno, co s tím má. :rolling_eyes:
Já jsem to taky tak dělala u Amélie. Tak jestli to dál nebude chtít, tak budu muset i teď. Ale včera měla skleničku a taky moc nechtěla. Tak možná má jen období. Uvidíme. :wink:
22. dub 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aj my so Sofinkou sme sa vrátili od zubárky :( - mne vyčistila zubný kamen, vraj mám aj ďasná zapálené.... objednala ma ešte na jeden malý kaz a jeden zub 8 vytrhnúť :( oni asi najradšej tie zuby trhajú....
Sofinke dnes vytrhli mliečnu jednotu :( - zvládla to, ako všetko ostatné, statočne bez plaču - moje zlaté dievčatko

Kubinko má dnes 10 mesiacov :grinning:

Mariellke blahoželáme k 11 mes.
22. dub 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, aspoň to máš za sebou. Já bych se měla taky objednat. :confounded: Sofinka je teda strašně statečná! :dizzy_face: Děkujeme za přání. :dizzy_face:
22. dub 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminy,
ja som tu nebola tusim od porodu :sunglasses: dufam, ze sa mate vsetky fajn a deticky vam robia velku radost

chcela som sa opytat na jedalny listok vasich deti, co a kedy papaju...musim nacerpat inspiraciu :wink:
22. dub 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

boli sme po Danielku v škôlke, teraz ešte obe spia, aj keď predpokladám, že za chvíľu vstanú. Dnes je tu taká zima, fúka silný ale hlavne studený vietor. Brrr

Mon - s tým varením mi ani nehovor. Ja si teraz tak užívam, keď Danielka papá v škôlke a nemusím variť. Teda len niečo pre Ľubku a ja zjem, čo príde pod ruku. Držím palce, nech to s tou škôlkou vyjde. Gratulujeme Mariellke, už len mesiac a chystať narodeninovú párty.

Danielka - gratulujem aj Kubkovi k 10. mesiačikom. Sofinka je statočná, keď to tak bez plaču zvládla.

Ninny - dúfam, že sa Sebinkovi polepší a bude rýchlo zase zdravučký. Chrobáčik malý. Aspoň, že tatina máte doma. :slight_smile: Aj keď len na chvíľu. :unamused:
22. dub 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Ja som sa v noci zasedela pri PC - hrala som sa s fotkami. Išla som spať o 1.00 a všetko som nechala tak, takže ma ráno čakal v kuchyni výbuch :grinning: Celé doobedie som upratovala, pomedzi to navarila Soničke. O 11 prišla kamoška s deťmi task sme si posedeli. Teraz sú obe slečny v postieľkach a ja míňám chvíľku kľud :sunglasses:
Ninny Sebkovi prajeme nech sa rýchlo vyzdravie aby si ho tatino mohol poriadne vychutnať a ty zas tatina keď už nebudeš mať takéto stresy.
Ivuska tak to si sa za posledné dni riadne vytrápila - chúďatko :pensive:
Monrou prajeme nech vás do tej škôlky vezmú. Sonička tiež dosť dlho odolávala domácej strave ale teraz papá ako drak.
O tom varení mi niečo hovor...Boli aj dni, že som varila jedno jedlo pre nás, niečo iné pre Tinku a ešte aj pre Soničku... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Našťastie už má pestrejší jedálniček tak môže jesť to čo Tinka a občas aj to čo my.
Aj u nás fúka studený vietor. Bo la som vonku zavesiť prádlo, tak ma skoro odvialo.
22. dub 2010 ve 14:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andri, to chápu, to máš pohodičku. :wink:
Děkujeme za gratulace. :dizzy_face:
Se školkou se to nakonec dozvím až zítra kolem oběda. :unamused: Mě už z toho klepne. :frowning2: Ale vypadá to dost špatně. :unamused:
22. dub 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:
Monrou také gratulujem k 11ti měsícům :slight_smile: A také ať to vyjde s toz školkou
:wink: Ivuš soucítím s tebou.. Tak snad už budeš mít konečně klid. :wink: Já jedu s přítelem zase 5.k zubaři. Mě bude dávat bílou plombu, jemu bude dělat resekci. :frowning2:
22. dub 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boze :astonished: ninny daj vediet co ho to vlastne chytilo ked sa to zisti drzim palce nech je ci skor ok a hlavne sa tesim s vami ze tato uz prisiel. Ten moj je na sluyobke treti den zajtra pride ale mam pocit, ze to uz nevydrzim nieto 3mesiace....

no a baby Dominik dnes zaspal bez kojenia normalne nechapem to je prvy krat za celych 10m. normalne som si lahla k nemu a dala som prso on sa odtiahol a lahol si cezo mna napriec tak ze mu hlava vysela cez moje brucho a normalne zaspal celkom som v soku :grinning:

cez vikend ma byt vraj naadherne co planujete??? my by sme mali este na tej zahrade co to porobit ale rada by som niekam vypadla juu nech uz je to stretko
22. dub 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak sa vám idem vyžalovať a poprosiť o radu... :frowning2: :frowning2:

Máme za sebou 10-mesačnú poradňu s otrasným výsledkom... máme problém a musíme navštíviť neurológa.
Som spomínala, že Naďka je lenivka, nechce sa stavať na nožičky....lekárke sa to nepáčilo a posiela nás na neurológiu....
Horšie je však to, že sa okrem toho objavil väčší problém, ktorý sme doteraz všetci považovali len za milú zvláštnosť, bez vážnejších dôsledkov. Naďka má svoj systém plazenia, ktorý je však asymetrický, používa viac pravú nožičku a a ľavý lakeť.. nejdem to tu popisovať, podstatné je, že sa to lekárke vonkoncom nepáčilo a zistila, že v súvislosti s tým má nábeh na skoliózu...
Konečný verdikt v karte = hypotónia axiálneho svalstva, ssp. skoliotický vývoj s odporúčaním na neurologické vyšetrenie.... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: Odporučila by ma hneď na cvičenie, ale to nie je možné bez vyšetrenia neurológa.

Inak sa jej páčila, že je veľmi živá a vnímavá (džavotala tam o stošesť), a myslí si, že celé to zrejme bude spôsobené tým, že je veľká (9270g) a zároveň dlhá - obliekame už aj veľkosť 80... kamoškina dcéra má rok a je menšia a ľahšia.... a že sa to pri väčších deťoch stáva, že majú takýto problém...

Objednané sme na utorok, ale som úplne zúfala, že mrháme s časom, rada by som s ňou začala cvičiť nejaké cviky, také čo pomôžu a neuškodia... neviete mi poradiť??.. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: Alebo nepoznáte vo svojom okolí niekoho s podobným problémom a čo im najviac pomohlo?? Ono asi zbytočne panikárim, treba si počkať na vyšetrenie... ale však sa mi nečudujete?.. :pensive: :pensive:

Inak si vás tu priebežne čítam, chcela som zareagovať aj na tú psiu tému (psy mám rada), ale som akosi mimo.... :unamused:
Ďakujem...
22. dub 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj čarodejnica. Nemyslím si, že to súvisí s tým, že je Naďka veľká. Sonička mala ešte pred veľkou nocou 9710g a 76cm a problémy nemáme. Podľa mňa to bude tým, že si vytvorila nesprávne pohybové stereotypy, ktoré vedú teraz k ďalším problémom. Cvičenie určite pomôže. Za seba môžem povedať, že moje deti sa veľmi pohybovo rozbehli keď sme začali plávať. Myslím, že aj tvojej malej by to urobilo dobre. Kde idete na vyšetrenie, k Orvanovej?
22. dub 2010 ve 21:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica - budem držať palce, dúfam že cvičením dáte všetko do poriadku

mne zase dnes večer teplotuje Sofinka - 38 mala o ôsmej a zaspinkala - chúďa moje,, ale že nič ju nebolí "len" hlavička....môže to mať spojenie s tým trhaním zuba????
22. dub 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo.. no vidíš, tak už potom neviem, čím to je... najviac ma štve, že som zarytý odporca pavúkov, chodítok, pasívneho posádzania a iných somarín, som sa skoro rozvadila s rodinou.... malú som nechala na "samovývoj", celé dni trávi na zemi, hraním sa na brušku a tu ho máš... :frowning2: Hej, idem k Orvanovej.... a ty si so ZA? :slight_smile:

Danielka, ďakujem, si zlatá aj ja želám Sofinke skoré uzdravenie.. :slight_smile:
22. dub 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej som zo ZA, bývam v Bánovej. Orvanová je taká málovravná, na mňa pôsobila tak apaticky :grinning: ale je to dobrá odborníčka, neboj, niečo pre vás vymyslí. Nič lepšie si pre malú nemohla urobiť, týmto si jej to isto nespôsobila.
22. dub 2010 ve 22:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, davno som tu nebola... ja skor na FB
carodejnica, urcite cvicenie pomoze... podla mna to dr. zanedbala, ved mala sa ti plazi uz dlhsie, nie? my sme cvicili od 5.tyzdnov do konca novembra a od januara, pre podobne dovody ako u vas, sme zacalai vojtit znova. Cvicili sme do zaciatku aprila a uz je to v poriadku.... teda drzanie tela.... pomohlo urcite aj plavanie....
urcite bude treba cvicit, robi to divy, priprav sa na to, ze malej sa to vobec nebude pacit, bude to boj, ale oplati sa.... neboj, vsetko sa vyriesi..... prajem vela sily a trpazlivosti....
22. dub 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo24 - vďaka ....inak ja som z Varína... :slight_smile: nedáme dakedy rande v ZA? :wink:
22. dub 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, dakujem za podporu, ste zlate :slight_smile:

carodejnica, drzkajte sa s malou, neboj do utorka este vydrzite. Je ale zvlastne, ze sa doktorka zbadala az teraz. Podla mna uz skorej si to mala vsimnut. Vobec si to neber za vinu. Co sa velkosti tyka, nas drobec ma skoro 10,5kg a vyse 80cm. Nosime uz 86 asi 2 ci 3 tyzdne :sweat_smile:

ja som dnes konecne vytiahla kolieskove korcule, tak som sa bola trochu previezt. Celkom mi to dalo zabrat po troch rokoch :sweat_smile: Dufam, ze z toho bude rutina, lebo mi to uz velmi chyba :slight_smile:

Mariellke a Sebastiankovi zelam vsetko najlepsie :dizzy_face:
22. dub 2010 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja viem, kukala som fotky vášho domčeka. Niekedy sa dohodneme, len teraz mám pokazené auto tak sa mi s tými mojimi babami ťažšie organizuje :wink:
22. dub 2010 ve 22:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

pretie, kt ste z KE a okolia mam super tip na nakup celokozenych detskych topanociek znacky Bartek za 7 E,ks.

vcera ma tam kamoska zaviedla a kupila som hned 4, maleho 3 a sebe jedni Goratex cizmy tiez za 7 E :slight_smile: tie topanky dostal vraj ako barter nejaky podnikatel a chce sa ich zbavit.

takze...je to v cermeli za futbalovym stadionom v modrej budove-podnikatelskom centre, pri vstupe je aj tabulka, ze "predaj topanok", su tam vzdy od 8-12 a udajne to cele nebude dlho trvat, tak sa treba poponahlat. este mali zopar 19tok a tiez kopu 20tok.

inak, ja som unavena k smrti, aj zle mi uz poriadne byva, uz som pomaly zabudla ake to bolo, ale maly mi spinka denne 3h, takze stale si s nim lahnem. a uz pomalicky pozeram surodenecke kociariky :slight_smile: , najviac sa mi paci Phil and teds.
23. dub 2010 v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
citam to po sebe, su tam pon-piatok od 8-12, cez vikend nie.
23. dub 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :wink:
Carodejnica, neboj se, neurologické vyšetření je dobré, aspoň budeš vědět, jak na tom malá je. :wink: Je to lepší, než kdyby měla v později zdravotní problémy. Tak třeba budete něco cvičit a chodit na rehabilitaci a bude to určitě dobré. :wink: Držíme palečky. :dizzy_face:
23. dub 2010 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky :slight_smile:
carodejnica, neboj ono sa to cvičením určite zlepší, zober si ako príklad Kryštofka a Haničku, čo všetko dosiahli cvičením,držíme palce

katrin79, rada Ťa tu vidím :wink: neni si na facebooku, my sa tam viac menej nachádzame všetky :slight_smile:

ninny, dúfam,že chrobáčikovi je už lepšie

monrou, Marielke posielame pusinku k výmesačníku :dizzy_face:

bambulka, včera mi kámoška prezradila že tiež je tehu, takú som mala z nej radosť, dlho váhala, kôli finančnej situácii, ale hypotéku teraz má asi každá rodina, ešte je to tajné :sunglasses:

mufo, robila si fotoknihy ? ja som včera jednu odoslala, robila som 32stranovú a vošlo mi tam až 250 fotiek ! je s tým roboty, hlavne keď tam dávam popisky a efekty, ale výsledok za to stojí a aj cena keď je v akcii :wink:
23. dub 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko, nemalo byt dnes krasne a slnecno, u nas sa zatiahlo a je nejaka kosa!
carodejnica drzime Nadke palceky a ja byt Tebou by som asi do toho utorku vydrzala, aby Vam Dr naordinovala specialne cvicenia a uvidis za kratko sa to zlepsi. Co sa tyka toho, ze mala je velka, tak moja kamoska ma 3 mesacneho synceka a ma 8520g, tak neviem, kolko bude mat, ked bude 10 mesacny :grinning: , Ale rodicia su obaja nad 180 cm, tak asi aj maly bude dlhan, lebo co my vyzlecieme, on to uz s kludom moze nosit :wink:
My sme vcera skusali trosku po ulici maleho posadit do sedacky na bicykel a straaaasne sa mu to pacilo hikal a pistal na celu ulicu :sweat_smile:
ninny Sebkovi skore uzdravenie zelame!!
monrou dufam, ze ta skolka Ti vyjde, ked Ta tak natahuju!
Majte sa krasne
23. dub 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek