• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
mufo,

som asi v 5-6tt, stale sa velmi bojim, stale sa sledujem, no dufam, ze vsetko bude OK. bojim sa akosi viac ako pri simonkovi, neviem preco.
27. dub 2010 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
joj a fotky malickeho v brusku? jaj, na to ja nie som :slight_smile: poslem az ked bude na svete, vychadza to presne na vianoce :slight_smile:

Ty to ako zvladas s dvoma? na co sa pripravit?
27. dub 2010 ve 13:56  • Odpověz  • To se mi líbí
inak baby, mna tu uz tolko ludi objavilo, ze sa vas chcem opytat, ci si predsa nezamkneme temu, fakt nechcem, aby o mne vedel kazdy vsetko.
27. dub 2010 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
veru bol krasny vikend, urobili sme si maly vylet....je to super, ze uz ide leto :dizzy_face:

bambulka neboj, mysli na to, ze malicky v brusku pekne rastie a ani sa nenazdame a uz su Vianoce :wink:
takze aj Simonko bojkotoval preteky lezunov :grinning: :grinning: aspon bola sranda hehe

inak tu je lovacka som ju nasla :dizzy_face: :dizzy_face: http://www.cas.sk/clanok/161743/preteky-malych-batoliat-lezunov-pohanali-chrumky.html

carodejnica mrzi ma, ze ste takto dopadli u doktorky, neboj vsetko sa napravi a ja som tiez neni zastancom behakov, pasivneho sedenia a pod....a Terezka sa naucila...takze prajem ti pevne nervy pri rodinnych stretnutiach, mna by islo roztrhnut :angry: Nadka vsetko dozenie, este budes rada spominat na casy, ked sa len valala na zemi :wink:

a uz si nic nepamatam na co som chcela reagovat....hlavne nech sa chorucke deticky vyzdraveju aby sa mohli tesit zo slniecka :dizzy_face:

minule som mala zaujimavu konverzaciu s Terezkou - drzala plysoveho macika za rucicku a hovori : "toto je co?" ja kukam jak blazon, ze co to povedala :grinning: :grinning: ona si zacala dzavotat a znelo to uplne ako veta...tak som jej odpovedala ze: "mackova rucicka" a ona ho chyti za nohu a hovori: "a toto?" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak hovorim ze "nozicka"..... :grinning:
ona si stale nieco rozprava, tak to niekedy znie ako ozajske slova, tak som to brala ako srandu :sweat_smile:

ale dnes bola zase zlata, som ju prebalovala a zapocula ako sa otvorili vchodove dvere (prisiel tatinko z mesta) a ona usmev od ucha k uchu ze "tata tata tata" :sweat_smile:

no prajem pekny den!
27. dub 2010 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
bambulka, ja neviem s tym zamykanim temy....ja sa snazim sem pisat veci, ktore mozu o mne vediet aj iny a keby som mala nieco take intimnejsie, tak sa spytam na FB, tam mame zamknutu skupinu....
27. dub 2010 v 16:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Bambulko, já už jednou svůj názor vyjádřila a tak ho zopakuji. Jsem proti. Vzpomeňme si,jak jsme četly cizí diskuze, občas tam i napsaly... Souhlasím se Zuzkou. Na "intimnosti" máme uzamčenou FB skupinu.

Mě je dnes hezky blbě. Ta moje alergie sedla na průdušky. Takže astma vítej zpátky. 5 let jsi tu nebylo a vůbec mi nechybělo. :frowning2:
27. dub 2010 v 19:00  • Odpověz  • To se mi líbí
bambulka - krásny to bude darček na vianoce.... aj ja som sa viac bála pri druhom bábätku - to je asi prirodzené :slight_smile:

ďakujem za pochvalu fotiek

Dnes opäť krásny deň, strávený s detičkami až na jednu výnimku :angry: Išli sme poobede do blízskeho mesta cca 3 -4 km. Takže Sofi rozhodla, že ideme autobusom, pochodíme po meste a zase domov autobusom. Prišli sme na zástavku, o chvíľu prišiel autobus, sofi čakala pri zadných dverách s kubkom kým ja kúpim lístky, nikto iný nenastupoval. Tak som išla kúpiť lísty, mala som platiť 1,3 € no mala som drobné len 1 €, tak som chcela zaplatiť 50 € drobnejšie som nemala. Len "milý" pán autobusár, že on nemá vydať, mám dať drobnejšie peniaze, tak som sa omluvila že bohužial nemám. Tak ma pekne krásne poslal "tak vystúpte" ja takéto peniaze neberiem. Vravím, prečo mám vystúpiť keď mu chcem normálne zaplatiť, a jeho chyba je že nemá vydať. Tak vystúpte, aj som vystúpila, ale nie preto že mi kázal ale deti som mala vonku. On by ma aj zavrel v autobuse a deti by nechal tam - NO BLÁZON, zajtra volám na SAD. Tak sme nakoniec išli povinne peši. Kubkovi nevadilo, mamičke nezaškodilo, len moja zlatá Sofi bola riadne unavená prešla cca 5 km keď rátam aj prejsť celé mesto :( Ja som bola riadne naštvaná - hrozné ako sa niektorí ľudia správajú :( a to pritom na zástavke v meste som mohla rozmeniť a dať mu, ale on nesúhlasil :( lebo nechcel

Marti - dúfam že ti to skoro prejde :(
27. dub 2010 v 19:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby :slight_smile:

dneska byl nějaký divný den, dítě protivné, já přinasr...ještěže už je večer.
Usínání je nic moc, od doby co se naučil vstávat a sedat, běhám tam za ním jako pako a ukládám ho. I když je fest unavený tak prostě sedne a řve a sám si nelehne. Jak to máte vy?

Co se týče zamknutí tématu - samozřejmě, že by se mi líbilo psát o každém prdu, intimně atd.., ale beru to tak, že jsem odsud i z jiných dikuzí čerpala info a rady, o což bych nechtěla ochudit jiné čtěnářky. Takže také proti. Než něco napíšu tak holt cenzuruji.

Mufo, trojkolka super, se těším až bude peťue jezdit, budem aspoň trochu rychlejší na vycházce :slight_smile:
Mě se ty zappky dost líbí, já jsem na quinny asi zatížená :wink:

Jasimk, krásné míry, ať nemáte reakci na očkování.

Čarodějnice, tak jak dopadla nerologická kontrola?

Lovi, to je síla, jak jste dopadli, no snad už je líp. Očkování povinné ano, ostatní bych řádně promýšlela.
Jo a na odkaze vypadáte fájn :wink:, Filipko má dobrý styl lezení :slight_smile:

Černobilko, Jenda je fešák! Držím pěsti ke zhubnutí, ale opatrně, aby si Tě potom manžel ještě chtěl vzít :slight_smile:

Mufo to Tvoje kojení je ideál, tak bych si to taky představovala, žádné tahání za triko někde na veřejnosti, pěkne večer se pomazlit :wink:

Ninny, Sebinko je šikulka, chápu, že není na dočítání čas, věnuj se raději manželovi :wink:. moje rada k častému buzení - vystěhovat z ložnice.

Dani, Kubko se Sofi úžasní sourozenci, už jsem obdivovala na FB. Řidič byl pěkný ko...co naděláš, blbost je věčná.
27. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ježiš na Zuki jsem zapomněla! a ona má chudera nemocné prcky :frowning2: Tak ať je to rychle za váma a můžete najet na normál režim.

A Marti, to je hrůza s tím astmatem, fuj :frowning2: já jsem na to trpěla jako dítě, pak naštěstí zůstala jen rýma.
27. dub 2010 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
A Zuzec: jsem dostala záchvat smíchu jak jsem viděla v autě kozu :grinning: , do toho ty komentáře ...no konec :grinning: :grinning:
Terezka je šikula, vždyť už krásně mluví, jen Ty jí nerozumíš :wink:
Já mám někdy výčitky, že na Peťku moc nemluvím, ale fakt nevím co bych mu furt vykládala, např. dnes na procházce - to je kytka, to je domeček, má dveře, okno...už mi z toho hrabalo :grinning: :astonished:
27. dub 2010 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte maminky, poctivo Vás čítam, všetkým maródikom držím palce nech sú rýchlo fit. My teraz s Maťkom trávime viac času vonku ako doma, poznať to na nás, normálne máme opálenú tvár a ruky :grinning: :grinning: ale len po rukáv bundy :dizzy_face: Maťko vyzerá, akoby si ruky neumýval :sunglasses:

poslednú noc mal nejakú divnú, zobudil sa mi okolo polnoci a až do 2:00 vymýšľal, asi to bude tým druhým zúbkom dvojkou, tlačí sa len nie a nie preraziť :angry: už mám gélik na zúbky nachystaný.
Dnes som ho posadila na húpačku pri činžiaku čo je ihrisko a ľúbilo sa :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

čo sa týka zamykania tém som tiež proti, lebo tak by sa k nám nemohli dostať maminky ako bublinka, helik, zuzki a ostatné, čo prišli až po pôrode a priznávam,že veru nakukujem k júnovkám 2010, taká nostalgia, už jedna má bábinko :slight_smile: na FB máme uzamknutú skupinu a tam sa dá baviť aj o tajnostiach, xixi

bubli, ja Maťovi tiež rozprávam keď ideme na prechádzke, a aj blbneme, cez okienko na neho robím kuk :sunglasses: ... niekto si môže myslieť, tej musí riadne hrabať !

Dani, takých blbcov vodičov máme bohužiaľ aj u nás, ešte za éry SKK som musela so sebou nosiť drobné, max 100,-, raz som tak manželovi mojej spolužiačky platila cestu do práce na nový rok, ráno vybral z bankomatu 1000,- a nebolo kde rozmeniť .... ešteže som tam vtedy bola, nemohol by ísť do práce, je to fakt sila :angry: :unamused:
27. dub 2010 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
aby som uviedla na správnu mieru počet zúbkov je teraz 5 a tlačí sa 6tý :slight_smile:
27. dub 2010 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
jasne baby, rozumiem, nebudem tlacit na pilu, ono to cele v mojej hlave vzniklo kvoli druhemu tehu, takze asi tak, viac uz o tom ani muk. pa
27. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
a my mame furt len tie 2 zuby, mam pocit, ze ostatne nevylezu nikdy :unamused:
27. dub 2010 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Bambulko, chápu, člověk to těhotenství nechce zpočátku nikde roztrubovat, že. A pak se to okolí stejně dozví díky netu...co naděláš.
27. dub 2010 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
My sme sa dnes mali fajn. Doobeda som staršiu vyhodila do piesku, Sonička zatiaľ spala kým som varila. No a poobede sme boli v meste s kamoškou a jej deťmi. Zaparkovala som u švagra,rozložila kočík, vysadila Tinku, potom Soničku a zrazu cítim smrad :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak som začala prebaľovať, malá vrieskala, krútila sa v kočíku, nedaj boh ju poutierať. Ruky celé od h...a Tinka veselo rozhadzovala kamene okolo miliónového auta :angry: Tak som medzi tým ešte vyvreskovala na ňu. Keď som konečne skrotila krpca, poutierala sa a odpratala biologickú bombu, vybrali sme sa na námestie. Vyšli sme na chodník a Tinka, že ona chce cikať...Široko - ďaleko žiadne vhodné miesto tak sme cikali uprostred chodníka :sunglasses: Ale potom to už išlo hladko. Starší sa vybehali, Tinka o 20 odpadla. KDHáci mali na námestí pre deti nafúkaný skákací hrad. Voliť ich určite nebudeme, ale zaskákali sme si dobre :grinning: No a mladšie kočky obkukovali z kočíka.
27. dub 2010 ve 21:39  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
takže fajn den :grinning: já si nedovedu představit, že jdu někam sama..bez přebalovací tašky,nedejbože s kabelkou :grinning:
27. dub 2010 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
To si už ani ja neviem poriadne predstaviť. A ak náhodou aj niekam idem sama tak stále telefón poruke a v pohotovosti. No inak to už asi minimálne najbližších 20 rokov nebude :grinning:
27. dub 2010 ve 21:49  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
aj u nas 2 zubky ale uz treti je len len tak dufam ze sa prereze kazdym dnom :slight_smile:
27. dub 2010 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko, opäť svieti slniečko :dizzy_face: hneď je krajší deň.

babenky, poraďte, aké "pohotovostné" lieky máte doma pre prípad, že niečo drobca chytí cez víkend ? my máme od teploty čípky a sirup a ešte sirup od kašlu, minule som poslala MM nech kúpi pre prípad hnačky a povedali mu že iba Smecta, no to by som "chcela" vidieť decko čo to vypije :confounded: . ďakujem :wink:
28. dub 2010 v 08:13  • Odpověz  • To se mi líbí
dadi, smectu užíval Sebko teraz čo bol chorý, nechcel to piť, tak som mu to striekala striekačkou od panadol sirupu, vtedy to šlo.. je to dobra "vec" na hnačku..
28. dub 2010 v 09:30  • Odpověz  • To se mi líbí
a inak mám také isté "pohotovostné" lieky čo Ty - sirup a čipky od teploty, a ešte teraz mám tu smectu a probiotika, akurat ten sirup proti kašlu nemáme
28. dub 2010 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky hlavne KULÍŠKA!!!! Je to na dehydrataci našich drobečků. Kdyby nebylo kulíška, tak už jsem byla s Jeníkem dvakrát na týden v nemocnici na kapačkách.
28. dub 2010 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, vôbec nič nestíham.. tak len v rýchlosti, ako sme dopadli na neurológii.

Máme axiálnu hypotóniu (plus tá asymetria).. kineziologicky sme na úrovni 6. mesiaca :frowning2: ... .príčina nie je jasná, ale zrejme súvisí to s tým, že som rodila akútnou sekciou.. a stačí chvíľu menej kyslíka... ťažko povedať.... chybu som neurobila, chválila ma, že nepoužívame pavúka a že ju mám stále na zemi na brušku.. nesmiem ju ani dávať sedieť... inak sme ok, dá sa to upraviť cvičením.. lenže tu v ZA sa dostanem k cvičeniu (ktoré je platené z poistenia) až za cca mesiac.. až 11.5. idem na prvovyšetrenie k primárke RHB v nemocnici.. ktorá ušije cviky na mieru a že zhruba do cca 15 dní sa dostaneme k fyzioterapeutke.... skúšala som aj u súkromníka, ale tam sa dostanem tiež až o 3 týždne, jedno cvičenie stoji 10€ a mala by som tam chodiť 1-2 týždenne... je to veľmi veľa pre mňa :frowning2: .. okrem toho sa mi nepáči, že pôjdem rovno k masérke, bez prvotnej prehliadky lekára.. tak sa mi aj tá nemocnica páči a má aj dobrú povesť... tak držte palce...

Teraz chcem skúsiť nejaké domáce cvičenia, ako ju motivovať aby šla na 4x4.. neviete poradiť Tým by som jej nemala uškodiť, čo vy na to? Skúšame teraz napr. také, že ju motivujeme, aby nám preliezala nohy... myslím presne niečo také jednoduché, čo jej nemôže uškodiť... Ďakujem.

Inak na záver ďakujem za spoluúčasť.. keď bude viac času tak si vás počítam,,, želám všetko dobré !
28. dub 2010 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré poledne a dobrou chuť k obědu :wink:

dovařuju Peťovi oběd, už je nervózní tak jsem ho šoupla na zahradu a dala na hraní košík s kolíčkama - ten zabere vždy.
Tak já vám vyjmenuju léky, ale neděste se, je toho trochu víc :sweat_smile: :

Stoptusin sirup i kapky (kapek je míň a líp je spolkne, sirup dáví)
Mucosolvan sirup
Paralen čípky
Nurofen sirup
Libenar kapky
Otrivin kapky
Spiropent sirup
Imazol krém
Borová voda
60% líh
Fenistil kapky
Prothazin
Diazepam roztok
28. dub 2010 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci co to je?
28. dub 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Čoveče - dobrá věc :wink: , rozšířím si lékárnu
28. dub 2010 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojki

Bublina to nie je veľa :wink: ja mám aspoň 3x toľko liekov + kopu homeopatik :slight_smile: to tu ani nejdem vypisovat lebo by som zavrala polku strany :grinning:
ale to je aj tým že mám 2 deti...
28. dub 2010 v 11:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Zavrala = zabrala
28. dub 2010 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek