• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Zdravim kocky,
tak moje podozrenie sa potvrdilo, nas maly krokodil uz ma na svete prvu stolicku - hornu stvorku :D , cize v poradi deviaty zub :D

ja, po telefonickom hovore s krcnou lekarkou, idem zajtra na neurologiu s podozenim na podrazdenie trojklanneho nervu. Kopa srandy ak sa to potvrdi :(((
29. dub 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no fakt jsem si říkala, že to je neuralgie trigeminu!!! tak potom ty zuby asi nemusely jít ven v tak hojném počtu...asi
Miško je krokodýlek :slight_smile:
29. dub 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :dizzy_face:
ďakujem za rady ohľadom liekov, veru že máme doma Libenar a Otrivin, lieh pre ošetrenie poranení a pupočníka, to ma ani nenapadlo :sweat_smile: chcem si urobiť takú detskú lekárničku, pre istotu.
Maťko sa náramne baví vyvliekaním šnúrok z papučky, sranda ho pozorovať :wink:

ninny, neboj Sebko sa naučí spinkať, to je ako s chodením a všetkým, každé má svoj čas. Mojkáčik na spinkanie je super, ja dávam Maťovi takého zeleného havina, čo dostal od môjho šéfa, má ho rád, aj mu dáva pusinky, vie na ňom ukázať,kde má oko -kuk :dizzy_face:
včera sme boli drobcov fotiť medzi kvetinkami, keď Lenka dodá foto prihodím, už to neni také jednoduché, Maťo nám odštvornožkoval preč a Hanička si viac všímala kvetinky ako objektív :sunglasses: ľudia okolo mali show :grinning: :grinning: :grinning:
30. dub 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, konecne som si nasla cas...

co sa nam v noci stalo. este stale pouzivam monitor dychu (aj ked som ho uz chcela predat) a vcera okolo polnoci zacal pipat... hned som z obyvky utekala k malej a trosku som do nej stuchla... spala a potom pravidelne dychala... lezala na tom mieste ako je ta snimacia doska... nerozumiem ci ozaj nedychala ci ten snimac blbne... no nebolo mi vsetko jedno.

ako si uzivate tieto pekne dni???

ja som zacala od seba... bola som sa ostrihat, chodim do solarka, zacinam korculovat od buduceho tyzdna ked bude mily doma, a cez vikendy na kone...

volaju ma naspat do prace cca od augusta... mam dilemu, lebo je to na tu poziciu z ktorej som sla na matersku... aj by som sla, no aj by som este ostala pri malej, lebo viem ze ked nastupim tak tam budem od rana do vecerra... pracovnu dobu (uvazok) budem mat 40h tyzdenne... co robit?

ninny ja ti verim, ze to so spankom a ukladanim je tazke... u nas je to podobne.. idem riesit asi odstavenie.. kupim sunar a skusim... .no nechcem to silit placom,. uvidim budme vas informovat. t

papa
30. dub 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emli - aj ja sa chystám do práce od septembra. Volali ma keď mal Kubko 3 mesiace, ale to bolo skoro, tak som povedala že keď bude mať rok, ale nakoniec som im povedala že až v septembri, nech som cez prázdniny s nimi doma, keď aj Sofi bude. Išla som aj po Sofinke do práce keď mala rok - a zvládla to super. Aj keď trošku mi je to ľúto. Tiež sa vraciam na tú istú pozíciu.
30. dub 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jak to tady vypadá?!... :dizzy_face:
vůbec už nemám čas sem zajít, tak jdu aspoň ukázat berušku, dneska jsme byli na čarodkách...měli jsme tam nejmenší čarodějničku a měla velký úspěch... :dizzy_face:

Ani vás nestihnu dočíst, jdu chystat oslavu. Konečně jdu oslavit své narozky, které jsem měla před 14. dny... :sweat_smile:

Tak se tu opatrujte a užívejte si krásného počasí... :dizzy_face:
30. dub 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
tak
bubli, mala si pravdu, diagnoza znie neuralgia trig 2-3 vetva, cize sanka spodna, horna a ucho. Mam silne lieky, cize som dnesnym dnom dokojila. Este som chcela poobede, ale maly nechcel. Keby vedel, ze je to posledny krat, isto by si dal. :cry: Vecer to bolo hrozne, urobila som mu nutrilon aj hami, ale nechcel ani jedno. Nechala som ho tak, ze nech zaspi, tak plakal velmi, tak ho uspal az Dodko na rukach a potom v posteli spolu lezali, kym nezaspal.
Cely den som preplakala, plakala som v restike pri obede, v aute cestou domov, na prechadzke s malym, poobede doma, vecer ked plakal aj on.. No strasne.. Este stale som sa s tym nezmierila, ale uz som si nasadila tabletky, takze je to nezvratne. Keby liecba trvala tyzden dva, tak odsavam a potom pokracujem, ale to vyzera, ze to bude na dlho, tak sme asi s kojenim skoncili. Vobec som si to takto nepredstavovala :frowning2: . Len sedim a je mi stale do placu... :frowning2: .. a aj placem uz.. :cry:

inak dam par fotiek z dnesnej prechadzky

dnes v roznave som mu v Deichmane kupila sandalky elefants, mali v akcoske z 39€ na 14,90€, no nekup to a este jedne klobudik a piratku v KIKu :grinning:
30. dub 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a sakra , vsetky fotky su otocene, dufam ze neva :sweat_smile:
30. dub 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som chcela, ze cele to ma jedno pozitivum, uz nemem ziadnu vyhovorku drzat dietu a schudnut, kedze uz nekojim.. :sweat_smile:

a jedno negativum obrovske, kym beriem tieto lieky, nesmiem v ziadnom pripade otehotniet :frowning2: :cry:
30. dub 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuska - krásne fotky - parádny je koľko má tých zúbkov :slight_smile:
neplač - veď si robila čo si mohla, skoro 11 mesiacov. Ja som kojila 2 mesiace a z toho som bola na nervy, ale čo už - nezbláznim sa, život ide ďalej...
ak budeš mať nejakú oskúšanú diétu hoď ju do placu...... ja rozmýšlam nad delenou stravou
30. dub 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi, nebuď z toho smutná, 11 měsíců kojení je fakt hodně. Mazlit se můžete i bez prsa přece.
Co bereš? carbamazepin?
30. dub 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak fotky krásné, rodiče s roztomilým chlapečkem.
Jsi mě navnadila na ty boty, zítra se taky do Deichmana kouknu a taky do Bati.
30. dub 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska nesmies si to vycitať, jednoducho sa to takto stalo...Misko tym nijak neutrpi,neboj. Pomaly si zvykne a budete sa mojkat pri flaske. Ja som sa tiež tak vyrevala ked Martinka nechcela pit mliecko odo mna a ja som nevedela preco.Mala som ho tolko az som vytápala posteľ. A potom znova ked po troch mesiacoch uz nebolo co odsavat. Ona pila z flase nutrilon a ja som ju kropila slzami...A nic jej nechyba, je spokojna a stastna aj tak. A ja si to vynahradzam pri Sonicke. Ty si to tiež vynahradis pri druhom dietatku :wink:
30. dub 2010 ve 22:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme dneska byli na táboráku, přišla jsem v 9, Peťa spí od půl desáté, ještě jsem ho koupala a dávala mlíko.
pak jsem vykoupala psa, sundala prádlo, poskládala, pozalívala trávník, pověsila věci mm z posilky, osprchovala se....a dívám se po robotickém vysavači ať taky dělá něko něco za mně.

emli, ty jdeš teda do sebe, já s jarem jaksi nemám energii na nic...od prázdnin budu sloužit noční, ale to je přece jen něco jiného než jít na celý úvazek do práce...

Maci, krásná čarodějnička! Máte fajn památku.
30. dub 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli, liek sa vola Lyrica... ake poeticke :confounded: a novalgin od bolesti :unamused:
30. dub 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo znám, to se dává i v psychiatrii. na úzkostné poruchy. jak dlouho to budeš brát?
30. dub 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivush, joj, to ma mrzi :frowning2: , ale tak ako hovoria dievky, misko ma uz takmer rok, takze naozaj si vydrzala velmi dlho.

drzte sa obaja!
1. kvě 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuska, hore hlavu, 11 mesiacov je krásny výsledok :wink:
čo je presne ta diagnoza?

ja pre istotu ani k zubárovi nejdem.. :grinning: jeden zub ma boli už hádam aj pol roka a taktiež i ucho, v podstate som si na tu bolesť už asi zvykla, lebo ju už ani nevnímam, len občas keď to parádne zabolí...
mala by som ísť.. ale stále si nájdem dobrú vyhovorku... a zubárku mám v BA.. takže o to lepšie výhovorky...
1. kvě 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nadherny slnecny den Vam prajem kocky,
tak idem referovat prvu noc "bez" ... Ako som pislala, maly zaspal s muzom vecer. Prvy krat sa zobudil okolo 00,30, dala som cumel a bolo dobre, ale okolo 1,15 bol zase hore, tak som mu narobila Hami a nechcel, ale po asi 10 min sa posadil, zobral flasu zo stolika, lazkal si a 70 ml vypil. Od vtedy do rana bol hore 2x, to som mu dala cumel a bolo dobre. Vstal o 8,00 (!!). Je pravda, ze celu noc sa vrtel a kňučal trochu, ale spal
Tak neveim, ale asi dobre :slight_smile:. Cicik nezhanal (ale to nerobil ani predtym, ze by ma tahal za tricko a pod.).
Rano som mu narobila skusmo 170ml, tak vypil a teraz pred spanim 200 ml a vyplil vsetko. Bal som sa, ze stratime tento spanok, lebo zaspaval mi na ciciku, ale tak som si ho vzala do narucia, pritulkala a zaspal :D

danielka, dieta u mna osvedcena, prestat žrat a zacat jest :D

bubli, ako dlho budem brat tie lieky ani netusim, ale podla toho, co sa vyjadrila doktorka asi mesiac isto :(

ozaj, este som chcela, ze ma brutalne bolia prsia, odsavala som v noci aj rano, mam ich ako kamen. Mam aj rucnu aj elektricku odsavacku, ale toho mlieka je strasne moc.. Budem musiet zajst na gyndu v pondelok, nech mi doky cosi da na to ..

Ale aby som nezabudla, kocky DAKUJEM za podporu.. Velmi mi to pomaha, lebo je mi z toho akosi stale na nic :((

ninny, trojklenny nerv je piaty mozgovy nerv, ja mam porusenu druhu a tretiu vetvu, cize horna a dolna celust a ucho (oko chvalabohu nie). Nevedia, ci je to podrazdene ,zapalene, alebo tam na to cosi tlaci alebo je to pricviknute. Este ma caka MRI(magneticka rezonancia mozgu) a infektologicke vysetrenie, aby sa vylucilo infekcne ochorenie mozgu a potom sa uvidi, co s tym dalej.. :(

preberate odchod do roboty.. ja osobne by som nesla.. Teraz je to najkrajsie obdobie ake prezivam a nechcem stratit ani minutu s mojim drobcekom nadhernym.., ale kazdy sam vie, ake pohnutky ho vedu k tomu aby sa do prace vratil, ci uz su to peniaze alebo kariera, cize kazdy sa musi rozhodnut sam...
1. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, keby si mala toto co ja, tak to by si len tak nechodila po svete.. pacienti s touto diagnozou sa vyznacuju samovrazednymi sklonmi, kedze ta bolest je nesmierna.. Priznam sa , vo stvrtok ma to tak sialene bolelo, ze mi uz nebolo vsetko jedno :((( Ta bolest sa neda ani opisat :((
1. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
ivuska neskusala si si obviazat prsia a pit salviovy caj, vraj to pomaha. A nepit vela inych tekutin. Prajem skore uzdravenie.-
1. kvě 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš ivuska, misko je už veľký chlapec a krásne to zvláda. Tak sa už prestaň pre to trápiť,nech má usmiatu maminku :wink: A možno sa už konečne aj poriadne vyspíte...Ku gyn si určite zájdi, lepšie lieky ako schytať k tomuto aj zápal prsníka. Ja som po Martinke začala brať parlodel, lebo aj pol roka po ukončení odsávania mi kvapkalo z pravého prsníka a aj ma pobolieval. Ale po tých tabletkách som bola jak zdrogovaná doga. Tak som ich prestala brať a potom som otehotnela zas tak to bolo vyriešené :grinning: ninny je celkom dobre možné že tým odkladaním zubára si vypestuješ to čo ivuska. Ja by som to nepodceňovala...
Do práce sa ani ja ešte nechystám, uvažujem, že tak o rok. V septembri ide Tinka do škôlky a ja si budem malú 100%ne vychutnávať. A keď bude Tinka zadaptovaná tak potom začnem niečo hľadať. Tých peňazí nieje nazvyš ale ešte sa mi to teraz zdá veľmi skoro.
1. kvě 2010 ve 12:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes musel ísť mm do roboty, tak sme samé. Ale poobede niekam vyrazíme von. Ak nezačne pršať.

Ivuska - moja, to máš riadnu chorobisko, teraz je hlavné sa dať do poriadku. S kojením sa netráp, 11 mesiacov je krááásne a ak si Miško zobral pekne UM "nemaš problema" :wink: . Neboj nič mu nebude chýbať, mliečko pije, tulkať sa budete aj naďalej, možno začne v noci aj lepšie spinkať. Držím palce, nech si skoro fit.
1. kvě 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuska- držím palčeky aby bolesť ryyyyyyychlo ustupila, aby choroba zmizla, a neplač nad kojením, skutočne si dosť dlho kojila, Miškovi si dávala mliečko tak dlho ako to len šlo a tých 11 mes. je skutočne krásny čas!!! Skoro sa uzdrav!!

Baby, už ste menili autosedačky- vajíčka za normálne autosedačky??? Lejke som už vybrala sedačku, pretože do vajíčka sa ledva narve, a chcem aby si zvykla do leta, do dovolenky, na novú, že bude sedávať vzadu a v smere jazdy. Tak som zvedavá, majú mi ju doniesť cez týždeň, dúfam, že to nie je skoro, ak jej vymením za vajíčko...hmmmmmm???????
1. kvě 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
prajem vsetkym pekny vikend, dnes ideme k nasim - robia gulasparty a prespime tam do zajtra...

ivuska mrzi ma, ze ste takto museli prestat dudkat, ale chvalabohu ze to Misko celkom fajn zvlada..teda podla mna :confused: len ti prajem aby si to hlavne ty zvladla s tou bolestou, aby si uz mala po tom :frowning2: radsej si to ani nechcem predstavovat ako to musi boliet :cry:

vcera som si kupila sprej do nosa s morskou vodou, zevraj je to dobre na alergiu, ze to zmyje zo sliznice to co ma drazdi a chvalabohu mi to celkom pomohlo, uz tak sialene nesvrbi hlava zvnutra, tak aspon volaco co mozem aj ked kojim :dizzy_face: az na tu aplikaciu, je to neprijemne a aj v usiach mi z toho cvrka :unamused:

majte sa maminky
1. kvě 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, pekne ste to zvládli :slight_smile:
a ako to vlastne u Teba začalo?
1. kvě 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievčence, tak mám chvíľku čas, troška som si vás počítala.... idem čosi napísať... :slight_smile:

ivuska... som zástanca dlhodobého dojčenia (sama chcem dojčiť čo najdlhšie, veď dievčence ma už troška poznáte, ťažký agent laktačnej ligy :grinning: ), ale v tvojom prípade si absolútne nemáš čo vyčítať, proste máš zdravotné problémy, musíš brať lieky, kde sa vylučuje dojčenie... proste sa to stalo.. žiaľ.. viem si predstaviť, čo cítiš, aj ja by som plakala.. ale dieťatko ťa potrebuje zdravú a silnú.. ak máš problémy so zastavením laktácie.. skús sa poradiť s Katkou Glavovou - annag, tu na koníku, alebo jej napíš na mejl - tu sú kontaktné údaje - http://dojcenie.wordpress.com/about/ - určite ti poradí aj dáke "finty" laktačných poradkýň...držím moc palčeky a posielam energiu :slight_smile:

macinka, tvoja čarodejka je úžasná, kam sa ja hrabem... :grinning:

marfuska, aj ja už plánujem vymeniť sedačku, malej trčia z nej nohy, ale keďže nám teraz neurologička zakázala sedenie.. tak neviem... budem musieť s tým počkať a malá sa bude musieť krčiť vo vajci ešte... :slight_smile:

Inak mám úžasné dni, fakt.. :angry:
Tak najskôr tá neurológia s diagnózami - axiálna hypotónia a asymetrický vývoj s nábehom na skoliózu - prvý šok.... potom druhý šok z toho, že musím čakať mesiac na RHB a cvičenie.... na to všetko zistili malej že má otrasný krvný obraz - príšerný nedostatok železa, vitamínu B6 a B12, kyseliny listovej (tak musí chodiť každé tri týždne na injekcie B12, denne jesť vitamíny - 1 x denne B6, 2x denne železo, obdeň kyselinu listovú -je to boj, musím to všetko nadrviť, rozpustiť v nejakej tekutine a nejak to do nej naliať, ryčí ako tur, vôbec jej to nechutí).... no do toho mi už tri dni nechce nič jesť, len cicík.... včera mi to už bolo jasné, že to bude asi tým, že prechladla, doobeda bola ako novorodenec, len spala, plakala, alebo cicala - večer horúčky 38, do rána neklesli, sople až za ušami, budila sa s plačom každú hodinu a visela na mne celú noc.... no a ráno začala aj tak divne chrčať a chripieť... tak sme leteli na pohotovosť, že ma chytené priedušky... tak máme prvé ATB.... no a že dojčené deti sú zdravé, podaj ťa porantalo... :angry:
Murphyho zákony platia.. keď sa "darí" tak sa "darí"... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Držkajte sa mi všetky a nech ste zdravunké a aj vaše pokladíky, neberte si zo mňa príklad... :unamused:
1. kvě 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaj, a ešte som zabudla napísať, že švagrinej sa zdá, že Naďke "uteká" ľavé očko dovnútra, nikto iný si to síce nevšimol, len ona, ale aj tak ideme pre istotu na očné, na nejaký prístroj, ktorý to vie odmerať.. :unamused:
Ach jo...
1. kvě 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby tak som vas trosku precitala lebo cele dni sme na zahrade.

ja by som Nika nevedela dat od nas v noci prec uz sme sa s nim tak zzili ze aj manzel minule ako bol na sluzobke vravel ze mu normalne chybalo ako po nas rano skace. Ja proste musim citit, ze je so mnou ze je pri mne nevedela by som si predstavit, ze by bol v inej izbe. Aj mne sa budi ale uz len tak 4x a chvalabohu staci dat cecok a do 5minut je tuhy takze len pre toto to neriesit leby mi mal vyplakavat este pol noci asi to tiez vyriesim radikalnejsie.

Ivus drzim moc palce a vidim, ze on to dobre zvladol uplne ukazkovo

Mne zas prestal konecne pytat prso 8x pocas dna ale kojim uz len tak 2x cez den!!! :slight_smile: len problem, ze nechce pit nic ine tak neviem aby zas nebol dehydrovany :slight_smile: maximalne vypije 10ml.

Dnes sme vytiahli pieskovisko maly bol uneseny stravil tam snad hodinu bez placu a normalne som si hovorila , ze keby bol taky viac krat ani sa nebojim mat druhe :- D stihli sme posadit zemiaky a mrkvu. A robia nam vonku terasu dlazbu uz tyzden takze samy prach mam vnutri.

oki pekny vecer babky jezibabky
1. kvě 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Čarodějnice drž se, myslím na Vás, fakt když se se... :angry:

Nataška zase pilná jako vždy, máte fajn, že budete mít všechnu zeleninu bio, ovoce taky budete mít nějaké? Co ten písek, nejedl ho moc?

Ivi, doufám, že už je líp. Léky asi měsíc, jo? To je NIC, zvládneš to. Pak Tě nic bolet nebude otěhotníš a za chvíli kojíš další. Miško je strašný šikulka, jsem zvědavá, jestli bude líp spát..
Ještě k té zástavě laktace, zabandážovala bych si prsa a pro léky k dr.

Marfuško, já zatím nechávám ve vajíčko, jelikož je to bezpečnější. Ale teď mi nějak blbne klimatizace tak se v tom šíleně potí a taky si myslím, že se víc zabaví, když bude po směru jízdy. Asi ještě před prázdninama vyměním.

Holky, dneska jsme koupili 1. botičky, v Baťovi, zlomový okamžik. Ještě sice nechodí, ale vzala jsem na radu prodavačky 21 tak snad začne chodit než mu budou malé. Venku chce někdy z kočáru tak ho nechám chvíli capat.
Do capáčků se mi nechtělo investovat, tyto jsou kožené a za 400, sleva ze 700.
1. kvě 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek