• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
bubli, kuk IP prosim
1. kvě 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky moje,
ivus - drzim palce, aby lieky na bolest RYCHLO zabrali!!! A nic si nevycitaj, kojila si nadherne, ty truhlik!!! Budem na Vas vela vela mysliet, aj ked Misko to, zda sa, zvlada ukazkovo. :wink:
Babky moje, aspon Vas vsetky zdravim!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. kvě 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli no zas neposadili sme toho extra vela sice z kazdeho nieco ale len par korenov bude. Piesok prave moc nejedol asi len dva krat dal do pusy skor sa hral s lopatkou. horsie ze dava do pusy kamienky :unamused: ked tam nejake najde to musim striehnut. ale ten piesok sme dva dni vyvarali na 250 stupnov. Ivus aj aj drzim palce nech lieky na bolest zaberu!!!!
k autosedacke my mame uz normalnu nie vajicko ale stale proti smeru jazdy je to vraj do 3 rokov bezpecne kvoli krcnej chrbtici. vo vajicku nam inak straasne reval a tu sa mu paci lebo je vysoko a konecne vidi z okna.
Baby teraz zaciname uz 7kurz plavania ako to leti. No a bavili ste sa co k narodkam tak my mu kupujeme tie okruhle rukavce co mavaju na plavani nech ma aj u nas na bazene v lete a este odrazadlo ktore asi vyuzije neskor ale je to replika motorky Ducatti Monster od Chicca no a Mato pretekar aj jeho otec tak sa v tom idu vyzivat :grinning: a tortu jednu malu pre Nika spravim ja taka ze piskotky jablcko banan a druhu taku peknu objednam kvoli foto :grinning: :grinning:
1. kvě 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška, to ako ste vyvarali ten piesok????? to ma zaujíma
1. kvě 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj mna to napadlo, že ako sa piesok vyvára?
1. kvě 2010 ve 22:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ved predavaju detsky piesok, nie? :confused:
2. kvě 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
normealne sme ho dali vypiect do truby. My mame plne vrecia piesku ale uz v nich rasia rozne rastlinky a podobne. Mali sme aj po neteriach ale aj ten uz dlho stoji takze takto sa potom dezinfikuje poradila mi to teta ona robi vo vyskumnom polnohosp ustave a oni takto prepekaju zeminu ked idu zistovat klicivost aby bola cista bez plesni atd. Ono je to vraj dobre urobit po sezone aj s tym detskym ale netreba ved na pieskoviskach medzi panelakmi to necisti nikto takze to ja len tak pre dobry pocit. To ze predavaju detsky ani neviem je to nejake male mnozstvo?? ale my sme raz kupovali morsky pre netere a tam boli aj muslicky :grinning:
2. kvě 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlastne sme to prepiekli ale da sa aj prevarit normalne vo vode dat prevriet a potom von na slnko ta sa odpari a mate dezinfikovany piesok
2. kvě 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky :wink:
ivuska, Miško je šikulka, krásne prijal UM a Ty si ozaj nič nevyčítaj, 11 mes je riadna doba ! V jednej relácii pre maminky hovorili, že najdôležitejšie je dojčiť 6 týždňov, do pol roka sa odporúča, do roka je výborné a potom je to skôr o mojkaní. A aj pri pití z fľašky si ho predsa môžeš chytiť do náručia :wink: Kôli zastaveniu laktácie určite zbehni k dr., mne po Romankovi museli napevno zaviazať prsia s elastickým obväzom a ešte som dostala tabletky na 2 týždne. Boleli ma prsia určite tých 5 dní, potom už mäkli, no a hneď po dobratí tabletiek sa nám pošťastil Maťko :grinning:

ja sa už druhý deň trápim s teplotou, včera večer až 37,7° a to ja nemávam viac ako 37 , total prechladnutá, neviem, kde som tú hnusobu chytila. Už sa len bojím, aby to nechytil aj Maťko, MM už sa sťažuje na bolesť hlavy a tým to aj mne začalo :rolling_eyes:
našťastie som si obed včera uvarila, dnes len ryžu.

macinka, Emmička je krásna čarodejka :slight_smile: a aj na tom videu ako beží - nie chodí, fakt šikulka :wink: Teraz v májovom Dieťati je o Prvých krôčikoch a v Mame a ja zase o Nočných papáčoch
2. kvě 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na tashkaa my sme kúpili tuším v baumaxe vrece čistého piesku
dadka tak nech ti to skoro prejde
2. kvě 2010 ve 12:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby :slight_smile:

jé vy dezinfikujete písek??? A není to zdlouhavé, přece do trouby vleze jen malé množství, Nataško jak dlouho jste to dělali?
Jinak kamínky i Peťovi chutnají, ale tak nějak si říkám, že je snad nespolkne. Jinak už bych zneurotizovala úplně, ono se totiž říká, že na mateřské ženská zneurotizuje, nepozorujete to na sobě náhodou? :grinning:

Dadka, hnusná choroba ať je rychle pryč.

Ahoj Lentilko, taky zdravím, nechce se Ti tu chodit častěji? :wink:

Dneska den blbec, Peťule protviný, po obědě nespal a teď mám strach jít nahoru, producíruje se po postýlce, celý zpocený, uřícený, uřvaný. v náručí nechce být, nic nechce...jenom řvát.
Manžel dneska na rybách zlomil prut, vykoupal se i s mobilem..no samé radosti.
2. kvě 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my sme dnes mali tradičnú nedeľu. Boli sme plávať, bol s nami aj tatino, Sonička sa predviedla v plnej kráse. Poobede prišli naši kmotrovci. Mali sme tu od včera ich 6 ročného syna, oni si boli trošku užiť sami. Tinke sa náramne páčilo, že tu má bratrančeka, spolu papali, kúpkali sa...A inak ...na plávaní som v bazéne na niečo stúpila. Tak som to vytiahla z vody a kukám jak puk - Soničkina náušnička. Musela sa jej v bazéne rozopnúť. Ale to bolo mega šťastie, že sme ju tam našli a okrem toho v bazéne je aj sanie, ktoré nasáva vodu a filtruje ju. Keby ju tam stiahlo tak už ju nenájde nik.
2. kvě 2010 ve 22:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer maminky....
Mufo, tak to musela být fajn neděle, já dneska makala, ale šlo to v celku dobře... :dizzy_face:
Ještě, že jste tu naušinku našli, byla by to fakt škoda...

Dadi, ať se choroba brzy vytratí a ty jsi zase zdravá a hlavně, ať se vyhne Maťkovi.
Jinak všem děkuju za pochvalu Emmky, a dadi, máš pravdu, ona teď nechodí, ale běhá a maminka nějak nestíhá... :grinning:

Ivuško, nezoufej, opravdu jsi kojila dlouho a hlavně Miško to zvládá na jedničku. Mě taky mrzelo, že se malá odstavila, ale nic s tím nenadělám. Tulinkat se můžete i bez kojení. Teď je důležité, aby jsi se dala brzy do kupy ty a bylo ti zase do zpěvu. Držíme s Emmičkou všechny pěsti pro štěstí... :wink: :dizzy_face:
2. kvě 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli mali sme velky 10 litrovy hrniec a dali sme ho dva krat takze behom jedneho dna to tolko piesku mu bohato staci na to jeho hrajkanie sa takze to bolo celkom v poho.

mufo a ten v baumaxe predavaju aj ako male 5 kilove vrecka?
2. kvě 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já mám malou na pískovišti před panelákem, takže neudělám nic...ale dávám pozor, aby ho nejedla, což naštěstí nedělá, tak snad to bude v poho...
2. kvě 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi nech si cim skor ok a hlavne nech to nechyti manzel lebo chory behat okolo Matka nic moc :unamused:
ja uz neviem co mam malemu varit poradte
bubli definuj presne co znamena zneurotizuje ale urcite to uz chytilo aj mna :grinning: :grinning:
ja uz to jeho ocucavanie tiez neriesim keby som mu mala milion krat za den vsetko vyberat stale ho prenasat uz by ma asi kleplo fakt nevladzem. A to ked mi niekto povie ze ved si ho daj na chvilu do ohradky ked si chces navarit to urcite najnovsie si ju tlaci a prechadza sa po dome a vzdy sa dostane presne tam kam nema. Nastastie dnes namontoval Mato mreze na schody KONECNE doteraz to vyzeralo tak ze osupala som jeden zemiak utekala som na koniec obyvacky dala ho na druhy potom osupala druhy zemiak znova som utekala na koniec obyvacky a presunula ho na druhy a obed bol hotovy tak za dve hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no teraz to uz bude pohoda ked su tie mreze.
aha a konecne zavesil hojdacku to sa mu tiez pacilo

maci fakt kraasna carodejnica!!!!! sikovna neuveritelne
2. kvě 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataš, dík...dělá nám radost... :dizzy_face:

tak to musí být náročný, jak to tak čtu, já mám všechno v jednom patře, takže naštěstí schody nehrozí, ale taky musím být pořád ve střehu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: asi by jste potřebovali ohrádku s podlážkou :wink:

já dnes měla pro emmku dušenou mrkev, na máslíčku trošku cibulky a česneku, mrkev, maličko jíšky, a uvařila jsem jí k tomu brambor. Mooooc jí to chutnalo :wink:
2. kvě 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
cize nemusim uz len varit vo vode? hej prave ta ohradka je bez podlozky. Ale to je jedno aj keby ju mala reval by tam a nechcek by tam byt
2. kvě 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko, i ked leje ako najate!
ivuska drzim palceky aby bolest rychlo presla, a ako uz baby pisali skoro 11 mesiacov kojenia je super a Misko je velky chlapcek a vsetko pekne zvladne!
adel drzim palce aby prechladnutie rychlo preslo.
ninny asi 2 stranky doźadu si sa ma pytala, ze ako sa maly naucil spavat v postielke, ale mam pokazeny napajaci kabel k notebooku, tak som si vcera nabila u bracha, tak teraz trocha mozem. No maleho som davala uplne od babatka do jeho postielky a mava tam taku zvonkohru - plysovu ovecku, co som mu pustala, ked bol este v brusku a tu si pritulka a spinka, ale podarilo sa mi to az potom co sme skusali tu metodu 3,5,7 a odvtedy ani v noci nekojim, lebo to som ho len nastvala, ked som mu pchala cecik. Takze ja mozem povedat ze u nas zabrala ta metoda a je to parada, ked sa aj on aj ja rano zobudime oddychnuty!
No uz vykrikuje z postielky, tak musim ho ist vybrat, prajeme krasny den!?
3. kvě 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda, taky u nás prší a asi bude celý týden.
Ivuško taky je mi moc líto, žes musela takhle utnout kojení, ale malej to snáší celkem fajn, tak nebuď smutná. Hlavně, aby už i tobě bylo líp. Koukám, že co jsi ty přišla o zuby, tak Miškovi o to rychleji rostou. :wink:
Maci, Emmička krásná čarodějnička - asi první běhající červňátko/květnátko??? Nebo už někdo taky tak běhá?
Carodejnica - vy si to teda "užíváte", z čeho může mít malá takový krevní obraz? Chuděrka, tak ať už to máte co nejdřív v pořádku. A dej pak vědět, jak jste dopadly na očním.
A co Dada už je líp? Doufám, že jo.
Jinak s pískem - my měli u mamky koupenej ten dětský z Baumaxu, ale byl dost hrubej a hodně kamínků, tak jsme vyměnily, za písek z lomu a když si nehraje, tak se pískoviště přikrejvá. Sice Danda na něm ještě nebyl, tak jsem zvědavá, jestli ho nebude strkat do pusy. Když to bude v pohodě, tak půjdem před panelák, ale tam je nekrytý a z koček nemám moc dobrý pocit. No, jsem pejskař. :grinning:
Ale takhle jsme kdysi v troubě vyvařovali kamínky z řeky do akvárka.
My dnes jdeme na kontrolu k doktorce, tak se mi do toho počasí ani nechce.
Ve středu jdem na zápis do školky, tak snad Adámka vezmou, už by to potřeboval jako sůl. Ale to se dozvím asi do konce měsíce, to budu ty dny pěkně napnutá.
Tak zatím.
3. kvě 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko kočky,

už tretiu noc obmedzujem kojenie a začínajú sa tuším už ukazovať aj nejaké výsledky.. túto noc sa zobudil len 5 krát a len 1 krát som mu dala mliečko... a plačkal minimálne... takže konečne som sa zobudila bez bolesti chrbta :wink:

dnes budeme celý deň "na ceste", Milan ide do Bratislavy na pracovný pohovor, tak ideme s ním a beriem hneď aj niekoľkým babám plienky.. potom ideme do Senca, navštíviť sesternicu a jej polovičku... tiež tam berieme jednej babe plienky a potom ešte vezieme plienky do Trnavy.... takže domov prídeme niekedy večer.. uvidím ako to zvladne Sebinko :sweat_smile: ale on je na cestovanie zvyknutý :grinning:

Lentilka, ahojky :wink:

Ivuska, ako?? Dúfam, že lieky zaberajú a Miško je tiež v pohode..

Dadka, skore uzdravenie prajem, dúfam, že Maťko to nechyti.. drž sa :wink:

Nataška, Sebko to Spievankovo zbožňuje... on mal vždy rád pesničky od Podhradskej a Čanakyho.. ale DVD je ešte lepšie, aj Niko to rád pozerá?

Sebuško si práve prišiel vypýtať mliečko... tak idem:slight_smile: Teraz už tiež papa cez deň menej ako inokedy, ale nečudujem sa, veď papa už všetko možné a papa rád :wink:

Všetkým prajeme krásny deň.. :slight_smile:
3. kvě 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslela som tým, že papa oveľa menej mliečka ako predtým... :grinning:
3. kvě 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, diky.. no u nás metóda 3-5-7 nepomáha.. Sebko sa v postieľke postaví a hrozne plače a kričí :frowning2:
3. kvě 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, konecne som Vas docitala, ale zase som si nic nezapamatala, ale tak skusim reagovat aspon na to, co si pamatam.

nataska, obdivujem Tvoju snahu dezinfikovat piesok, na idem s malym kazdy den na pieskovisko, sem-tam si trochu strci do pusy a nejak vyrazne to neriesim. hanbim sa no. ale proste mna on svojou imunitou nejak presvedcil, este ani raz nebol chory a nejak spolieham na to, ze mu to neuskodi. ale ja som aj dost ppohodovy typ, takze vo vseobecnosti si vela vrasok z veci nerobim.

ninny, dufam, ze sa Vam to spanie uz konecne konecne umudri, vsak to je na nervy. drzim palce.

bavli ste sa o praci...akurat mi z nej minuly tyzdne volali, ci nepridem. haha, tiez do vidim podobne ako ivushka, ze nechcem ani za svet. okrem tho cakame druhe, tak sa mam asspon na co vyhovorit :slight_smile: peniaze by sa nam isto zisli, ale u mna je teraz priorita rodenie deti, tak tomu sa prisposobujeme :slight_smile:

autosedacku dostaneme od nasich na narodky, konecne, lebo aj tak je vacsinu casu na mojich kolenach. zasa sa hanbim :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. kvě 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, užívaj si toto obdobie... :slight_smile:

pridávam fotku zo včerajšieho kúpania.. Sebinko miluje keď na neho lejeme vodu :dizzy_face: :grinning:
3. kvě 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj a niekto sa ma tu pytal na to, ake je to cakat druhe.....no dufam, ze nebudem dlho jedina v tejto teme :slight_smile: ale tak je to super no. zasa si prezivam nanovo vsetky tie tehu starosti a radosti, poradne, ultrazvuky, tehu oblecko a strasne sa uz tesime na toto nase babatko, aj ked si uvedimujem, ze to bude na zaciatku zataz, ale kazde dieta je nadherny dar.

mam to stastie, ze maly je fakt strasne pohodove dieta, uzasne spi, papa, je sikovny, sam sa zahra, takze s nim nie je vela prace uz.

ako to opisat, je to taka nova radsot do zivota :slight_smile:
3. kvě 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ciiipa, ninny, sebinko je celyyy tatino!!!!!
3. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, jj celý tatino :wink:
ja som sa pýtala aké to je po druhé :grinning:
3. kvě 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuki, děkuju, dneska je malý 11.měsíců... :dizzy_face: určitě není první chodící... :wink:
Leni, malej je fakt náááádhernej, já nemůžu z těch zoubků...ty děti vypadají úplně jinak, naše malá stále žádné nemá... :dizzy_face:
bambulka, docela ti to těhu závidím, vlastně závidím (samozřejmě v dobrém) každé nastávající mamince s bříškem. Hrozně mi to chybí... :dizzy_face:
ale rozhodli jsme se, že na 2.miminku začneme pracovat za rok, ono to uteče jako voda, když si vezmu ten čas od doby, kdy jsem se dozvěděla, že jsem těhu až do teď. Je to prostě neuvěřitelné... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

zítra nás čeká poradna, tak jsem zvědavá, ale zatím to vypadá, že malá hodně vyrostla, podle domácího měření to vypadá na 6cm za měsíc...to už nebudu mít malé miminko... :sweat_smile: :grinning:

Nataško, myslím, že už můžeme dětičkám vařit v celku normální jídla, samozřejmě z povolených surovin, ale už bych nevařila jen ve vodě, teda aspoň myslím. Pokud je to jinak, tak mě prosím opravte.. :wink:

tak vám holky přejeme krásný den... :wink: papapa
3. kvě 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!

Musím se přijít pochlubit. Mám pro Kryštofa chůvu! Tak jestli nám teď tatínek zase začne jezdit, tak to bude bez stresu a bez jeslí. Mám z toho takovou radost!

Ivuško, brr. Hlavně ať ty bolesti rychle odezní. Kojila jsi hodně, udělala maximum. 11 měsíců je krásná doba.!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek