• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte,

taak ja som toho zazila, ze az...

rozhodla som sa mlau odstavit, mozno ma odsutite ale je to moje rozhodnutie...
davam sunar no vobec jej nechuti... v noci som mju nekojila a v podstate sme sa ani nevyspali... je to asi tazke, no mna uz to kojenie otravuje... zacina mi tahat tricko dolu aj ked sme vonku, ked mam vacsi vystrih tak to v kuse mi cicky vytahuje z podprdy... musim si davat satku okolo krku aby som skryla ten kus koze co mi vidno, aby ju to nelakalo.
kedze som ju nekojila od vcera rana, tak si nepyta cicik len je nervozna samozrejme je zle vyspata... mam jej nukat ten sunar??? nechce pit z flase a z pohara len pije vodu a aj to malinko... alebo to vzdat? no je mi neprijemne ked mi vytahuje kozy na verejnosti a neda sa nicim inym uputat.

cez viken nam vypadol kocur z okna 5. poschodie... taak som bezala dolu, uz osm ho videla rozcapeneho.. no on superman pilotek sedel pri vchodovych dverach a cakal... cely den prespal a teraz je ok... ako keby sa nic nestalo...

prosim napiste ci robim dobrfe ked ju odstavujem, je to tazke... no moje presvedcenie, ze na verejnosti kozy neujkazujem je silnejsie...
4. kvě 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

u nás nič nového, taká klasika. V nedeľu sme boli poobede u svokrovcov v SNV, tak sa deti vybehali von na dvore. Včera bola Danielka už v škôlke. Poobede som sa vybrala von a Danielka sa akurát raz šmykla a začalo pršať. Tak len rýchlo do obchodu a domov. V noci spala Ľubka zle, sa mi zdá, že ju trošku bolelo bruško, lebo celú noc prdkala.

No vidím, že nie som sama, komu sa taký samostatný vysávač páči. Ale ja to vidím až na obdobie, keď nastúpim do práce. Ráno do roboty a do škôlky a vrátime sa pekne do čistého. Juchuchu

Emla - ak Ti už kojenie nevyhovuje, tak podľa mňa je odstavenie na mieste. Ja si stále myslím, že dojčenie je aj záležitosťou matky, nielen bábätka. A psychická pohody mamičky je veľmi dôležitá. Možno to bude trošku trvať, ale nakoniec sa drobček odučí. Ani Ľubka nechcela najskôr Sunar, prvé dni vypila len 30 ml, postupne 60 a teraz vypije ráno pekne 100. Ja som to robila tak, keď ráno vypila málo, tak som jej zvyšok dala na pitie popri chlebíku na raňajky, alebo som je spravila nejaký obed do ktorého som pridala UM.

Bubli - cha, tak to sa mýliš, že neurotičky ste len dve. Mňa si môžeš kľudne zarátať. :wink:

Bibijana - krásne miery má Kubko :slight_smile:

Ivus - tak sa teším, že to ide tak dobre s UM. Už len nech si aj Ty rýchlo fit :slight_smile:
4. kvě 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
panebože Emli, ten kocour!! :confused: :confused: :confused: ještěže je v pohodě :sweat_smile:
S kojením chápu, ode mě máš podporu. Za odměnu Vás obě čeká kvalitní spánek v noci :wink: Citové pouto je sice krásná věc, ale nestojí na kojení. Podle toho co píšeš bych si troufala tipnout, že bude čím dál obtížnější s Laurinkou na veřejnosti...
Já bych přes den nabízela vodu, mlíko jen ráno a večer. Zkoušela bych co zabere nejvíc - cumel, pítko, slámka, hrnek...
Hodně trpělivosti přeji!
4. kvě 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrea, dik za pochopenie.. a ako dlho ti to trvalo kym lubka vypila skoro celu davku mliecka? a pije z coho? ty uz nekojis?

ten vysavac sa mi tiez paci, ale to asi musi byt vacsi priestor Hala?.. co ak sa niekde v byte zasekne?

bubli jojojoj zubar.... aj ja sa bojim za teba...
4. kvě 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli aj tebe dik,,, fakt ta podpora je potrebna... hned to vidim ruzovejsie..
a treti zubok? no tak to meskate... ale urcite bude mat pekny usmev s troma...

hej kocur je blbec, lebo som teraz otvorila okno ze co bude robit a on frajer zas vyliezol na vonkajsiu parapetu.. to je na prd ked clovek nemoze vetrat.
4. kvě 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emli, náš pije z cumlu MAM 3, je takový zploštělý a hodně měkký. Ráno 200 ml (na to se dostal za takové 2 týdny bych řekla) a večer po kaši nic moc - jen asi 30 ml, ale něchám mu to do rána, ani nedávám do ledničky a ráno jen přidělám na těch 200.
4. kvě 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak ten MAM jsme měli taky a bylo to super, malá mi nechtěla pít čaj z normální flašky, z té pije jen mlíčko. No a teď už jsme přešli na hrneček Farlin s brčkem, a už mi pije z něj. Vypije mi tak těch 200ml čaje za den, samozřejmě podle toho jestli je teplo, nebo ne.. :sweat_smile:

Emli, je to jen na tobě a nemyslím si, že by tě mohl kdokoliv odsuzovat!!!! Naše malá se sama odstavila v 9.měsících, takže já to měla o dost jednodušší, i když jsem to obrečela, ale neudělám nic. Pro ní totiž prso bylo hrozně svazující, byla zvyklá na flašku (jezdím do školy), a při tom mohla krásně hýbat hlavou a sledovat co se kde děje. Od prsa mi pořád utíkala, tak jsme to nakonec vzdali...
Tak ti držím pěsti, ať to jde v pohodě!!!! :dizzy_face:
4. kvě 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno! Začal další pracovní den. Ale zítra a pozítří budu jezdit pro změnu do školy - do Jihlavy, tak bude změna.

Ivuško, snad už je lépe!

Bublino, vysavač automat můj obrovský sen. Ale bohužel u nás nereálné. Máme "moc nízkou" sedačku. Pod skříňky by se vešel, pod sedačku bohužel ne (i když je na nožičkách). A hlavně kdo nejprve uklidí všechny ty hračky po zemi? :wink:
Zub, brrr. Já bych měla asi taky zajet na prevenci, ale když já se tááák bojím. Žádného jiného doktora se nebojím, ale zubař - ač kamarád....

Emlo, mě se Kryštof odstavil sám, tak bohužel poradit neumím.
4. kvě 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, my stále žádný zoubek nemáme... :sweat_smile:
4. kvě 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla - ja už cez deň nekojím, len večer a v noci. Suner som jej začala dávať pre tromi týždňami a také dva týždne si zvykala. Ja jej dávam z Lovi pohárika s nepretekajúcim náustkom, ale takým starším typom, čo mi zostal po Danielke. Ale minule som sa pomýlila a dala som jej na fľašku len ten originál náustok (bez ventilu, tak jej dávam cez deň piť vodičku) a vypila bez problémov.
4. kvě 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Macinka - mám kamošku a jej staršej dcérke vyšli prvé zúbky po roku a mladšej až okolo 14 mesiacov. A potom sa to už sypalo rýchlo.
4. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy já si říkám, že zoubky vylezou, mě byl taky rok a asi týden když vyšel první... :dizzy_face:
4. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Macinka a ešte som sa chcela opýtať, ako si Emka pripravovala ten kuskus, len si varila alebo parila ?
4. kvě 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla, dojčenie má prinášať radosť obom. Aj tebe aj malinkej. Nikto nemá právo ťa odsudzovať. Dievčatá ti tu poradia ako na to. :slight_smile:

To chytanie za prsia mi ale pripomenulo historku z môjho detstva. Mňa mama nedojčila (len prvý mesiac, potom stratila mlieko kvôli stresom v rodine), ale mi veľakrát spomínala, že keď som bola väčšia a sedela som jej na kolenách, že som ju večne (doma, na verejnosti, kdekoľvek) chytala za prsia a "hnietla" ich... :grinning: Že už nevedela čo so mnou.. Deti sú výmyselníci. :grinning:

Mne na dojčení vyhovuje to, že sa nemusím naťahovať s fľašami a cumľami.... mlieko je ihneď hotové, správnej teploty, sterilné a navyše zadarmo.. :grinning: Ja po dlhodobom dojčení chcem hneď prejsť na plnotučné kravské... žiaden sunar :slight_smile: ... ale je to moje rozhodnutie a hotovo. Ja mám zas opačný problém, veľmi často sa v mojom okolí stretávam s udivenými pohľadmi, keď poviem že ešte dojčím a ľudia sa čudujú, že ako je to možné, že už nedávam Sunar.. no nenavyberáš si, či dojčíš, alebo nie.. furt je zle :grinning:

Ja sa chcem ešte spýtať na zoznam "povolených" korenín... bylinky - tymián, bazalka, oregano, provensálske, petržlenova vnat, koriander, rasca, kari.. . atď... toto všetko sa môže v obmedzenej miere? Môžem dať aj trošinka soli (na štipku noža do cca 0,3dcl polievky), alebo soľ sa nesmie vôbec, ani zrnko??

Potrebujem niečo vymyslieť, pre tú moju sojku.. teraz sa to zhoršilo, lebo je chorá (priedušky) a užíva ATB, ktoré do nej musím doslova nacpať... takže okrem toho, že jej nechutí kvôli soplom, je teraz taká vystresovaná, keď idem s čímkoľvek v ruke k jej puse, tak zatne pery a začne šermovať ručičkami pred sebou.. už štvrtý deň je vpodstate len na MM ... :unamused:
4. kvě 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, jen jsem ho zalila vodou, 1:1.... :dizzy_face:
4. kvě 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ďakujem Macinka :wink:
4. kvě 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Carodejnica - ja som sa rozprávala s jednou známou, ktorej vraj doktorka poradila, keď mal jej syn horšie krvné výsledky, aby mu skúsila dávať tie detské sušienky (Sunarka, atď.), lebo sú obohatené o vitamíny. Možno, keď sa Naďka vylieči, zlepší sa jej chuť do jedla. Aspoň ja to mám takú skúsenosť, že pri chorobe papajú detičky málo, ale po vyzdravení sa im nestačí dávať. Tak držím palce nech je Naďka rýchlo zdravučká a hlavne, nech sa zlepší tá krvička.
4. kvě 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, neboj. Po B12 se rozpapá - vlastní zkušenost, úspěšně jsem v těhu vyrostla do vorvaně. Sůl - na špičku nože by asi nevadilo, ale sůl je v jiných věcech, které děti jedí (např. pečivo), tak do vaření jí přidávat nemám.
4. kvě 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, ďakujem pekne si zlatá. Sunarky doma máme, aj instantné kaše (Hami, Sunarka) obohatené o vitamíny.. :unamused: Kaše jej robím tak, že rozmrvím vždy do nej jednu/dve sušienky. Pichajú je B12, takže myslím, že sa to časom zlepší, lebo nič nerobím len vyváram a vyhadzujem... :frowning2:
4. kvě 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti a ako je to s koreninami?
4. kvě 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, presne takto vnímam dojčenie i ja a tiež chcem po skončení dojčenia prejsť na kravské mlieko, žiaden sunar! :grinning: a pri dojčení je nádherná ta blízkosť, to prepojenie a neha... dúfam, že sa mi ešte nejaké tie mesiace kojiť podarí a že takýchto pretrapených noci ako bola ta dnešná bude čo najmenej..
4. kvě 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koření je jednoduchá poučka. Zelené bylinky všechny - i sušené. Mleté bobule velmi omezeně - např. pepř. Ne směsi koření. Buď jedno nebo druhé, např. oregáno+bazalku+ tymián (všechno jsou sušené zelené listy) ano, kari ne.

Tak se Aleš s Kryštofem vrátil od dětské. V noci hrozně kašlal, trochu mu teče z nosu. Měla jsem strach, že chytil ode mě nějaký bacil. Výsledek = dostal prášky na alergii. Průdušky, plíce vše je čisté. Dala Aerius a za týden se uvidí. Testy na alergii na podzim. Inu dítě alrgika :frowning2: :cry: a já doufala, že ho tohoto ušetřím :cry: :confounded: :frowning2:
4. kvě 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže už můžeme tolika koření?! To je super, aspoň můžeme obídky trošku oživit. marti a jak je to se skořicí?! Když jí budu dělat třeba něco sladkýho?!
4. kvě 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak s tou alergií je to samozřejmě naprd... :unamused: ale třeba to ještě bude v poho, ne?! Třeba vyjdou testy dobře!!!
4. kvě 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravim kocky,
pozeram, ze som to s tymi zubami asi nejak rozbehla :slight_smile:
bubli, mati, ninny, drzte sa! Treba tam ist a vybavit to co najskor, az mate pokoj. Nie ako ja, som tam chodila mesiac v kuse, ale aspon ich mam v poriadku. Uz mi ostal len jeden otvoreny, provizorne zablombovany nejakou docasnou blombou, ale to budeme riesit, az ked sa vyzdraviem

Co sa tyka UM, chcela by som ho davat tak aspon do 18mes, ved predsa v tom kravskom nie su tie potrebne vitaminy.. :slight_smile: Maly mi dnes , az na jedno zobudenie a podanie cumla, prespal celu noc a vstal 5,45 na to, ze som mu sla spravit mlieko. Potom uz nezaspal ale sam sa hral. Ja som si pospala ,ved nech sa hra, z postele zliezt vie aj vyliezt, tak sa nemam coho obavat. Len teraz ma novu maniu hadzat hracky za postel, tak kazde rano odsuvam a zbieram :slight_smile:
Hami mu zatial berie, na noc Hami hajaja :slight_smile:

emi, keby mne maly tahal tricko, tiez by som odstavila. To by ma asi tiez obtazovalo. Drzim palce s umelym :slight_smile:

Co sa tyka chuti mliecka, ja by som to riesila tak, ze ak mate maminu v okoli, co tiez dava UM, skuste ju poziadat o vzorku, ci vam to dietatko vypije. Zbytocne kupovat, ked to cele balenie potom vyjde na vnivoc. :slight_smile:)

z byliniek ja davam petrzlenovu vnat, pazitku a rascu. Bazalku mi nezje :(

Inak hlava boli rovnako, som stale na analgetikach, ale konecne zacali zaberat (mozno aj lieky na liecbu) tak uz vydrzim aj 8-9 hod bez tabletky :D
4. kvě 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, koukám, že končí platnost slevových kuponů DM (30.6.2010). Mám jich pár co nevyužijí, tedy ta co pošle adresu do IP, je může mít.

MAM láhev na učení 220 ml
MAM Twister chladící kousátko
Hipp Baby - dětská pěna do koupele 350 ml
Hipp Baby - dětský šampon 200 ml
Hipp Baby - jemný pleťový olej 200 ml
Johnson´s Baby Soothing naturals - intenzivní hydratační krém 100ml
Johnson´s Baby Soothing naturals - mycí gel 250 ml
Johnson´s Baby Soothing naturals - krém proti chladu a větru
Pampers dětské vlhké ubrousky - Jumbopack 4x72 ks 2kupony
BEBA 2 Premium - 800g - 3 kupony
Humana 2 a 3 pokračovací mléčná kojenecká výživva
Humana kaše - 2 kupony
Hami - masozeleninový příkrm 125g - 2 kupony
Roční předplatné Máma a já - sleva 10%
Nestlé nemléčné kaše 250 g - 3 kupony
Hipp - instatní čajový nápoj 200g
4. kvě 2010 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kupony platné do 30.6.2011

Sebamed - dětský šampon 150 ml
Sebamed - dětský ochranný pleťový krém 50 ml
Sebamed - dětský krém extra jemný 200 ml
Hipp Babysanft - dětský sprchový gel 400 ml
Hipp Babysanft - dětské pleťové mléko 350 ml
Hipp Babysanft - dětský intenzivní krém 50 ml
Lovela prací prášek 1,9 kg
HAMI 3 - kojenecké mléko 600g 2 kupony
SUNAR 3 - Complex 600 g nebo Premium 600 g - 3 kupony
Fotokniha - DM digifoto sleva 100 kč
4. kvě 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata, potrebujem dobru radu. Nielenze mi ochoreli obe dietky, mm ale uz aj ja. Na nadchu mam mar plus aj nasivin, na kasel hedelix a tu koncim. Kojim a neviem, co by mi pomohlo a mliecku neublizilo, ale ked kaslem, ide mi hrudnik roztrhnut od bolesti. Hlava mi drniiii a celkovo ma boli cely clovek.
Dakujem za dobre rady. :slight_smile:
4. kvě 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

tak zub byl mrtvý, dr, to vůbec nechápala, prostě vrtala a mě nic nebolelo. Prý by mě to mělo nějakou dobu bolet, když zub odumírá - no mě bolel až dnes, tak aspoň že tak. Takže čištění 3 kanálků a nechala ho otevřený...auauau. ještě půjdu 2x .
Ivi, jsi to tu rozpoutala :slight_smile:
pak jsme byli na babském pokecu s kámoškama - byla i měsíční holčička a byla jsem ráda, že je Peťa velký, vzpomněla jsem si na koliky, fuj..

Dankolucka, jestli máš vlhký kašel a vykašláváš, tak mucosolvan, jinak jsem se dívala na stoptusin a ten prý při kojení ne. Ale v lékarně Ti dobře poradí.

Čarod, vitamíny dostává, B12 taky tak zbývá vydržet..

Marti, to je fakt na prd :frowning2:, ale dalo se to čekat, že...třeba aerius zabere rychle a už ho nebudete nikdy potřebovat..
4. kvě 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli, no u mna si hrdinka... ja idem k zubarke az ked je najhorsie a ty si sla hned ako tazub zabolel... palec hore

cely den bez koejnia,, no uvidime co prinesie noc...

teraz som dorobila skvarky a mast, fuj strasne tu mastno smrdi, ale chuti :slight_smile:
4. kvě 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek