• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
oazka baby ked robite papat detickam uz im to servirujete normalne zvlast akoze maso a zemiaky a zelenina alebo to vsetko pomiesate dokopy?
5. kvě 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataš, záleží podle toho, jaký to je jídlo a hlavně u nás je to ještě komplikovaný tím, že Emmča je bezzubá, takže já musím ještě mačkat... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. kvě 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
naty ja to pomagam vsetko dokopy tym udelatkom na zemiakove pyre...ja to vlastne aj vsetko spolu varim, zatial mi to tak vyhovuje a Terezka sa musi prisposobit :grinning:
5. kvě 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataška - záleží čo..... napr. pečené mäsko, pyré a kompót nepomiešam, prívarok s vajíčkom áno..... zaleží aké jedlo, Kubko už dávno nemixujem.......

Dnes veľmi Kubkovi chutili cherry paradajky :slight_smile: so syrovým rožštekom - s tých paradajok až výskal od radosti :slight_smile:
5. kvě 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataška, ani my už nemixujeme, ale vacsinou mu vsetko varím spolu.. napr. zemiaky+masko+zelenina.. ale zalezi tiez od toho co mu robim, nie vsetko sa da varit spolu...
6. kvě 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa, väčšinou varím spolu, akurát tak ryžu a zemiaky väčšinou samostatne a primiešam až potom

babeny, kedy začínajú deti sami papať, myslím tým triafať sa lyžičkou do pusy (teraz je to skôr náhoda, aspoň u nás) ?
6. kvě 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
no Zuzi to je celkem mazec, manžel hezky upřímný, alespoň to nakopne k činům, že by se tomu Terezka na těch fotkách hezky smála.
Danielo to máte moc krásný fotky - krásný děti, fotky jak od profíka. Taky máme v plánu vyrazit někam do přírody, když to všechno krásně kvete, ale počasí je teď hnus, tak snad se umoudří.
Luci oznámení opravdu trefný a hezký.
Nataška, taky většinou všechno vařím zatím dohromady a mixuju.
Včera jsme byli u zápisu do školky a děsný, dětí až na půdu. Ani nevím jestli se dostanem, přednost mají sourozenci a děti předškolního věku a ptala jsem se jak to vypadá, tak když jsme tam byli, tak byli už asi jen 3 volná místa a to ještě chodili další děti. Tak nevím kolik přišlo ještě sourozenců a starších dětí. Uvidíme. Dozvědět by jsme se to měli do 14 dnů.
Tak zatím.
6. kvě 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminky, včera byla rajská omáčka s hovězím masíčkem...no měli jste vidět tu chuť k jídlu... :dizzy_face:

dneska plavat nejdeme, pořád jsme chcíplí... :confounded: tak budeme odpočívat :dizzy_face:

Přejeme vám krásný den... :wink:
6. kvě 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja už tiež nemixujem, malej to nerobí problém. Akurát nemá rada jogurty s kúskami. Ak tam nájde kúsok jahody alebo čučuriedku okamžite si strčí do úst celú ruku a doluje to von :grinning:
Dnes budú varené zemiačiky s pažítkou a prírodné kuracie prsia, už mi to tu rozvoniava.
Včera večer som bola so švagrinkou v kine. Film sa volal nine - teda nič moc podľa mňa ale asp´ň som si oddýchla, lebo včera boli obe dve ja k besné celý deň, ani poriadne nespali...Tak už o 17. vaňa a Sonička 17.30 už aj spala. Zato Tinka posledné dni nechce spať vôbec, keď som sa vrátila o 21.30 tak bola ešte hore...
6. kvě 2010 v 10:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som Sebinkovi robila masko aj podla návodu misuldy, recepty pridala na modrého pažravca junior:
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/modry-pazravec-junior/?collapse=true&page=last&post=last

Sebkobi takto upravené mäsko velmi chutila a nielen jemu :grinning:
6. kvě 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
a čo sa týka Sebkovho spania.. tak sme minulu noc vysáčkovali tatina zo spálne :grinning: ale to preto, aby sa vyspal aspoň on, keď už sme nespali všetci traja a Sebko sa zobudil v noci len 2 krát... raz o pol tretej, druhý krát ráno okolo piatej, definitívne vstal pred šiestou... zakaždým som mu dala mliečko, iba večer zaspal bez..
no a túto noc spal už s nami aj tatino a Sebinko sa zobudil len 4 krát, ale rýchlo opäť zaspal..
som zvedavá ako to pôjde ďalej, možno štrajkoval posledné noci preto toľko, že som mu nedávala prsník...
ak sa bude budiť len 3 krát tak to nechám tak, ak to bude viac, tak budem odnaučať, len neviem ako to dopadne
6. kvě 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny a nerozmýšľala si nad tým, že by si dala postieľku niekde mimo spálne a v noci po nakojení ho tam šupla čo to spraví? Trápite sa už strašne dlho... :pensive:
6. kvě 2010 v 10:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kocky,
pozeram, ze je tu vela choruckych maminiek aj s detickami. Nejdem menovite, len prajem skore uzdravenie, nech nas uz vsetkych obchadzaju tie bacily hnusne :angry:

zuzec, no s tymi pirohami to vidim blede, lebo to bola taka babracka, ze dovidenia. Ale ak najdem recept, kde nie je zamiakove cesto, tak som ochotna sa s tym popasovat. Ved uvidime, nechaj sa prekvapit,ale este sa pred zrazom pripomen :wink:

este som chcela, ze sa tu riesili autosedacky. Tak mi nemame vajco uz dobre dva mesiace, lebo Mimovi z neho trcali nohy, takze mame sedacku 9-25kg. Ktosi tu vravel, ze ju montuje proti smeru, tak ak to nie je vajce alebo vyslovene 0-18kg, tak by sa rozhodne mala montovat v smere. Tieto autosedacky su konstruovane podla inych parametrov ako vajicka.
Inak ,minule som videla maminu, co sla v aute a mala vajce vpredu v smere jazdy... :confused: :confounded:

nataska, ja varim vsetko zvlast, zemiaky zvlast aj masko zvlast a aj servirujem zvlast, za mi to zda byt uz strasna gebuzina pomiesane... Zemiacky pucim vidlickou, masko krajam na male kusky a uz nemixujem..

mufo,s tym jogurtom si ma dostala, som sa rehotala , ked som si to predstavila :grinning:
6. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak, ja som za nasáčkovanie Sebinka k mamine pod duchnu... :grinning:

Ale teraz vážne... Ninny, písala som ti aj na FB včera, Ja mám z toho taký pocit, že malý to cíti... že si nerozhodná.. na jednej strane by si ho chcela mojkať, na druhej strane chceš aby ti pekne prespal v postieľke bez zobudenia. Moja Naďa pekne spinkávala vo svoje postieľke medzi 2-6 mesiacom, bez jediného zobudenia. Len prvý mesiac sa budila 1x za noc, nakojila som ju a keď zaspala na prsníku, šupla som ju do postieľky. Zhruba od pol roka sa začala budievať častejšie, vydržala som týždeň, potom som si ju nasťahovala ku sebe do postele. Odvtedy mám kľud, sú noci keď sa vyspím, sú noci, keď sa zobudím celá dolámaná, lebo chce cickať každú chvíľu. Dôležité je, že neplače.. (a manžel sa vyspí) len ma poťahá za pyžamo.. :grinning: Vie, že nemusí bojovať o prsník, vie že som pri nej... :slight_smile:

Na záver ti už len odcitujem slová Katky Glavovej (annag):
"...Bábo potrebuje byť dojčené, nosiť sa a spať s maminkou. Nemusíš ju nosiť a spať s ňou, no celé mesiace budeš riešiť to, čo opisuješ, ako málo spí, ako sa často budí, že je nervózna a dožaduje sa neustálej pozornosti. Budeš si vlastne kaziť jedinečné , neopakovateľné obdobie svojho života tým, že ju budeš učiť prežiť (pravdepodobne neúspešne) samotu. Budeš sa usilovať zmeniť na správaní bábetka niečo, čo je pre neho fyziologické, prirodzené....Máš doma malý veľký zázrak, kašli na zaužívané spoločenské normy, múdre chladné knihy, ktoré potláčajú v mamičke materinské city. Sama vidíš, ako je Vám dobre do 10.00 v posteli, užívaj si, pozoruj jej mimiku, pohyby, sleduj ako rastie a dospieva k samostatnosti. Na postieľku príde čas o pár mesiacov -rokov. Potom sa budeš od dverí pozerať na svoje veľké dievčatko (chlapčeka), ktorému stačí pusa na dobrú noc. Dovtedy máš fúru času mojkať sa s malým prítulným vysnívaným batôžkom..."

A na úplne samý záver e-mail od dobrého rodinného priateľa, MUŽA - otca 4 detí... :wink:
"Vrele doporucujeme nocovani s Nadenkou v manzelske posteli a zavrhnuti postylky, coz je nejprirozenejsi a nejpohodlnejsi a celkove nejlepsi pro vsechny tri zucastnene strany (obdoba medvedice nebo vlcice v brlohu). Je to take zdroj nezapomenutelnych zazitku, i kdyz to casto znamena odreknuti si shlednuti noveho hororoveho filmu mezi 20:30 a 23:00."
6. kvě 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, az mi slzy vyhrkli, co ti napisla annag

my spine vsetci v jednej posteli a Misko sa uz prestal prehadzovat a cestovat, tak uz sa to da.. Az na vynimky, ked som ho dnes nasla lezat nam pri nohach.. (esteze mame celo aj na spodku postele :slight_smile: )
6. kvě 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska.. pekné však? :slight_smile: annag to napisala jednej maminke vo svojej diskusii...krásne slová... :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne je to napísané, ale ani toto neplatí na všetky detičky. Keď som si Soničku dala k sebe do postele tak spala veľmi nepokojne a budila sa oveľa častejšie. Ona očividne potrebuje svoj priestor. Zato Tinku máme u nás teraz skoro každú noc. Predtým spávala vo svojej postieľke, ale teraz už som jej zrušila na noc plienku, tak keď sa ide v noci vycikať do kúpeľne, povyzlieka sa tam hdohola a potom taká holatá pribehne do našej postele. Dnes som spala tak, že som mala líce opreté o tú jej teplučkú holatú prdelku :grinning:
6. kvě 2010 ve 12:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, ani za svet nechce spať v postieľke :(

ivuska, ja robievam pirohove cesto niekedy aj zemiakove ale robievam aj nezemiakové cesto... recept je aj na modrom pažravcovi... ale takých receptov je hodne aj ne nete :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, neuveris, ale ziadny som nenasla. Som surfovala o dusu a nenasla som :unamused:
6. kvě 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, to s tou prdelkou bolo mile :dizzy_face:
6. kvě 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, ďakujem.. annag čítam často a som jej veľká obdivovateľka, takisto aj zástanca kojenia bez neprirodzeného odstavenia.. a vystihla si to skvele, bola som nerozhodná, na jednej strane som chcela spinkať s nim v posteli a nevadí mi ani kojenie (samozrejme nie 10x za noc ako to bolo posledný mesiac) a na druhej strane som chcela aby spinkal v postieľke... aby sme sa vyspali aj my s manželom... nejde mi o to, aby prespal celu noc bez zobudenia, na to budenie som si už zvykla a patrí to k tomu, ale trápilo ma hlavne to, že sa Sebinko posledný mesiac budieval hrozne často a s plačom a zakaždým si vyžadoval prsník.. ako náhle som mu ho vytiahla z ústočiek, potom čo zaspinkal, sa opäť zobudil... preto som to chcela riešiť a kedže spinkať v postieľke nechcel, tak som myslela, že dobrým riešením bude obmedzovanie kojenia v noci - dúfala som, že sa to potom zmení a bude spať lepšie...
ale prišla som na to, že sa v noci nebudieval hlavne kvôli tomu, že je kojený... ale pravdepodobne v tom bolo niečo iné.. asi cítil zo mňa tu nervozitu, ale prečo to začalo.. netuším..
rozhodla som sa, že to viac riešiť nebudem.. bude spinkať s nami a keď bude v noci chcieť prsník, dám mu ho.. nechcem prísť o tie krásne chvíľky so svojim synčekom..
6. kvě 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, vážne? :grinning: tak kuk na modrého pažravca, je tam ten môj recept.. takéto cesto robievam na pirohy často a je výborne :slight_smile:
zemiakové robievam tiež, ale len keď sa mi chce :grinning:

mufo, máš pravdu, nemôže to iste platiť na všetky deti.. každému vyhovuje niečo iné... a samozrejme je dôležité ako sa vyspia aj rodičia.. veď čo ma potom dieťatko z rodiča, ktorý je unavený, mrzutý a nepokojný...
každopádne teraz na výber nemám, v postieľke nechce vôbec spať.. takže zostáva s nami v posteli :wink: verím, že sa to zlepší, že mal len zle obdobie..
6. kvě 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Danielku sme už vyzdvihli zo škôlky, a celkom sme vystihli chvíľu, keď pršal len taký malinká dážď. Zatiaľ obe spinkajú.

Keď riešite spanie, tak u nás spíme všetci na jednej posteli. Už som si zvykla, že Danielka si na mňa nohy vykladá a Ľubka je na mne prilepená. Minulú noc som sa zobudila a zistila som, že ležím na boku a z jednej strany ma objímala Danka a z druhej Ľubka. No obložený chlebík šuvix. :grinning:

Ja varím Ľubke mäsko a zeleninu spolu a prílohu zvlášť a servírujem jej to všetko oddelene. Zemiačky a zeleninu trošku popučím, mäsko nakrájam na malinké kúsky. Chcela som sa opýtať, keď varíte paradajkové jedlá, dávate pretlak, paradajky v konzerve alebo čerstvé ? Neviem, tie čerstvé teraz v tomto období nemajú chuť ako paradajky, je to ako voda. Minule som celkom natrafila na také chutnejšie, tak som Ľubke spravila cestovinky s omáčkou, ale teraz také paradajky nemám.

Ešte chcem všetkým choručkým zaželať skoré uzdravenie. Som zvedavá, či aj u nás niečo nevypukne, lebo dnes na obed v škôlke jedno dievčatko zvracalo a malo teplotu. :unamused:
6. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubko spáva od začiatku s nami :slight_smile: postieľku máme na hranie :slight_smile: (nechcel v nej spinkať), dôležité že je spokojný a vyspíme sa všetci :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka, a tvoja polovička spí kde? :grinning:
6. kvě 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny - tak my máme "oddelené" spanie, lebo medzi nami spí Danielka :grinning: :grinning:
6. kvě 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, a keď spí Sebko medzi vami tak v pohode?
6. kvě 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo, jasné, že to, čo som naísala neplatí pre všetky detičky... mám tu kamošku v dedine... jej dcérka má rok... celý čas ju dojčila, pred mesiacom prestala, lebo je tehotná a mliečko sa jej pozvoľna strácalo (inak má v pláne dojčiť obe deti.... super, mne sa to páči).. ale malá nie je, ani nebola "prsníkový závisláčik" :grinning: - spinkanie má ukážkové od narodenia... malú buchne do postieľky s cumľom a do 5 minút je tvrdá a prespí celú noc... cez deň detto... ja len slepo závidím.. :slight_smile:

Ninny, presne tak.. ja si myslím, teda cítim to tak, že keď sa s tým zmieriš, že sa to zlepší... :slight_smile: Držím palčeky.. :slight_smile: a neboj sa, keď bude z neho 12-ročný puberťák a bude prevracať očami, keď mu budeš chcieť dať božtek, tak si ešte spomenieš, aký bol "mojkáčik".. :wink:

Dievčence, inak aj mňa zaujíma ta paradajková polievka.. ja ju robím tak, že si najskôr urobím zápražku a pridám pretlak a vodu, ochutím.. myslíte, že už môže takú zapraženú polievku??
6. kvě 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebinko akurát prvý krát jedol paradajky - konkrétne cherry :slight_smile:
ale bola to náhoda, sedeli sme spolu pri stole.. a ja som si niečo čítala na nete a zrazu na neho pozerám a on ju papa.. tak som mu k tomu pomastila rohlíček so syrečkom... chutilo mu teda riadne :wink:
6. kvě 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
danka, kedy ako - niekedy sa zobudí len 2 krát, inokedy aj 10x
6. kvě 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek