• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
nazdarek,

preberate spanie??? ninny ja ta uz dlho sledujem aj sebka a vas spanok...ale nemysli si v spalni nie som :slight_smile: viem, ze to mate vselijake... take podobne ako u nas... len teraz sa to zmenilo, ze moja spi do polnoci a potom sa do 6h rannej zobudi este 2x., ale tiez si pamatam ako som tu riesila vstavanie za noc 9X... mne pomohlo obmedzenie kojenia... na radu bubliny

sedacku som vymenila, za naniu hoc tro nie je ziadna vychytavka ale v testoch obstala, mozem ju mat aj proti smere jazdy do 13kg a aj v smere jazdy od 9 do 19kg a cenovo je pre mna najpriatelnejsia, len znovu ked sme dosli domov tak som nenasla navod na pozitie v slovencine... ta predajna je fakt na prd... uz tam nejdem, ale mali by si dat do poriadku nejake tie veci.

k vareniu: tiez varim osobitne prilohu a masko a aj tak jej to davam... nemixujem len tlacim vidlickou.

ale ste mi nenapisali ake mate sedacky...
6. kvě 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, my ešte sme vo vajíčku, minimálne do roka budeme, Sebkovi je stale dobre :slight_smile:
a sedačku plánujeme túto:
http://www.babytrend.sk/kiddy-autosedacka-kiddy-comfort-pro-p-1415.html

Chceme kvalitnú, keďže často cestujeme a ide mi hlavne o bezpečnosť a taktiež nechcem sedačku meniť každé 2 roky.. a táto bola víťazom eurotestu 2008
6. kvě 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute...jáj, vidím že zasa na pretrase autosedačku, u mňa je to teraz moooooc aktuálne, lebo mne dnes doniesol kurier takuto:

http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-9-18kg/ROMER-King-plus-2010-TrendLINE

vyzerá super, sú na nu perfektné recenzie, aj ostatné mamičky sú spokojné.. :wink: :wink:
Inak vajíčka sa môže používať dotiaľ, kým nepretrča bábätku hlava, nohy môžu pretŕčať, ale hlava nie, ak hlávka pretŕča, už je nutné vymeniť- zadovážiť si väčšiu..záleží aké veľké je bábo..

a k spaniu- Lejka spí so mnou, takmer celú noc používa môj prsník namiesto cumľa :stuck_out_tongue_closed_eyes: , myslím že nemusím nikomu vysvetľovať, že do postielky ju dávať by bol obyčajný boj, neuspešný, tak sa o to ani nepokúšam, ja som spokojná aj ked mám chbticu v háji, Lejka je totálne spokojná- a niet nad spokojné dieťatko :dizzy_face: :dizzy_face:
6. kvě 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame tuto :
http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_page=product_info&products_id=1415&zenid=4d99d33426ed57fadae032342a2682ca

a pozeram, ze uz ju mame asi dlhsie, ked je v nej este zimne zababuseny (neda sa mi otocit fotka :( )
6. kvě 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bola som s babami na nakupe. Vosli sme do tesca a v polovici mi Tinka hovori, ze chce cikat...Tak som nechala kosik v obchode, tasku na plece, jedno deco pod pazuchu, druhe za ruku a hajde na wc. Tam tiez zaujimavo. Sonicku som drzala jednou rukou a druhou Tinku nad WC-vykon hodny olympionika. Pytam sa jej hotovo? Ano maminka. Tak som ju postavila na zem a ona ale ale ale No co?Ja som si ocikala gatky. Sice povedala hotovo ale este neskoncila...Tak som jej vyzliekla pancusky aj gatky. Nastastie mala suknu, s nohavicami by to bolo dopadlo horsie. Vosli sme spat do obchodu, zhrabla som balenie gatiek, jedny som jej hned obliekla nech tam nebeha s holou...No a nejak sme to prezili.Autosedacky my dedime tak nemam co dodat...
6. kvě 2010 v 18:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, dneska milujem Tvoje príspevky :slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
6. kvě 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
u nas tiez nehrozi spanok v postielke ale na druhej strane mm nikdy nie je cez tyzden doma a mne by uz bolo samej smutno v posteli :slight_smile: mame valndu pri posteli tak sem tam ho dam na nu ale v noci ho potom tam aj kojim a zapsim s nim :slight_smile: teraz spi tak lepsie lebo berie fenistil a ten ho tlmi tak sa budi cca kazde dve hodky ale tuto noc sme boli hodinu hore co mal taky kasel ze ho az napinalo na zvracanie :pensive: neviem asi je to fakt tak ze aj by sme chceli aby prepsali celu noc aby boli aj s nami aj aby sme sa my vspali no hold nemozeme mat vsetko :slight_smile:
my sme nemali vajicko kedze sme mali sedacku britax od narodenia http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=1166110 len mame rok 2009:slight_smile:takze maly ju al ako vajicko a aj ako teraz a myslim si ze nam bude nadlho kedze je do 18kg a mame teraz 8 :grinning:
mufo som sa nasmiala na vasom nakupovani ako ja dnes tiez na mna prislo u dr ze mi treba na wc tak maly na mne zaveseny a ja som obliekala seba jednou rukou no hotova komedia :grinning:
6. kvě 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Žienky, dve otázky. :slight_smile:
1) Ako teda robíte tú paradajkovú polievku pre drobca?
2) Skúšali ste dávať drobcovi červenú repu/cviklu? Nemáte nejaký dobrý recept?
Díííík. :slight_smile:
6. kvě 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, vam dnes isla karta :grinning:
6. kvě 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes u nas pod mrakom, mozno vychadzka ak nebude prsat.

carodejnica, paradajkovu robim klasicky... trosku masla, muka oprazim zalejem vodou a dam pretlak (alnatura bio), do toho cestovinu, 1xbobkovy list,2xnove korenie a po vypnuti nastruham syr eidam trosku...
cviklu som este nedavala...

mufo, mas ty ale pestre vychadzky... sa aspon nasmejeme.. no co ty?

co robit, ak sa dieta uz 2noc zobudi o pol noci vyspate, pripavene na nove dobrodruzstva a takto vydrzi aj do 4h rannej?

nemam na to nervy, ked nevstava kazdu hodinu tak potom od polnoci nespi... preco moje dieta nespi???

dik za sedacky.. no velmi dobre ste si vybrali, je len dufam, ze my budeme spokojni.
7. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
včera sme mali 10 výročie sobáša. Najkrajší darček sme dostali do Sofinky (ako vždy :slight_smile: ) - Maľované srdce s 10 a napísané: "tatičko, mamička ľúbime Vás - Sofi a Kubko. A darovala nám ho originálnym spôsobom - zavesila nad našu manželskú posteľ. Zlatíčko naše - dojala nás :slight_smile:

carodejnica - ja mám domáci pretlak, vlastne čisté rajčity rozmixované. dám trošku masla, múku pridám pretlak a nič viac dám zovrieť. A potom pridám postrúhaný syr, niekedy aj cestovinové písmenká.
červenú repy myslím že dávala Martinka Kryštofovi - tak asi ona poradí, ja som zatiaľ nedávala.

Mufo - super výlet.

Mamičky, ktorým detičky dobre nespia (emla, ninny) - veľmi vám držím palce aby sa to čo najskôr zlepšilo a dobre ste si v noci oddýchli.

Kubko odkedy sme prešli na Nutrilon 3 prespí celú noc - už nepapá. Dovtedy papával jeden krát. Asi to bolo už pre neho slabé mliečko. Teraz sa viac zasíti. Nutrilon pijeme už len 2x - večer cca 180 ml, ráno cca 120 ml.

Všetkým prajem krásny - už dúfam nie upršaný deň.
7. kvě 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se vám děvčata hlásím zpátky po škole. Ještě příští týden 2 dny a mám to za sebou. Tedy řeknu vám. Kvadratické rovnice a derivace, integrály,.... připadá mi to jako sprostá slova..... :wink:

K váze: mě Aleš dostal absolutně do kolen. Minulý týden mi řekl, že jsem "hnusně hubená". Tak nevím co si o tom mám myslet. Když jsme spolu začali chodit, tak jsem měla ještě o 5 kg méně než teď. Samozřejmě se mi po těhu změnila postava, ale to asi každé.

Všem nemocným přeji, ať je to brzy přejde. Já jsem se z nejhoršího doufám vyhrabala a teď musím vydržet do podzimu na vakcíny.

Zuzko, super fotky. Vypadá to jako u nás. Hračky jsou prostě všude!

K autosedačce. Kryštof jezdí od Vánoc v Britax First Class 0-18 kg proti směru jízdy. A u Aleše v autě má Bebe Confort Iseos Neo 0-18 kg, taktéž proti směru. My jsme museli z vajíčka kvůli šířce. Prostě se mu už nelíbilo být tam zmáčknutý. Chci ho udržet proti směru co nejdéle (obě sedačky to umožňují do 18 kg - záleží na rozhodnutí rodiče).

Červenou řepu Kryštof papá. Uvařím jí s trochou fenyklových semínek, uvařím brambory a trochu hovězího. Miluje jí i samotnou - uvařenou, nastrouhanou na jemno.

Mufo: to musela být ale komedie :wink:

Danielko, gratuluji k výročí svatby. Sofinka je šikulka! :dizzy_face:

Včera jsem Kryštofovi koupila houpačku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00131628 a zatloukací špalíky http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/57212295 to by jste měly vidět co dělal. Houpačku si zamiloval okamžitě (zná jí z čekárny u doktorky). A ty špalíky, to jsme nechápali. Okamžitě bafnul kladívko a bušil hlava nehlava. Kde to viděl? Kde se to naučil? Nechápu. Je tedy pravda, že má pískací gumové kladívko, kterým s táto opravují (např. i rozebrané puzzle na zemi), ale tohle jsem nechápala. Koukala jsem jako puk.
7. kvě 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,

jsem u našich v Ostravě takže jsem nějak nestíhala. Scházíme se tu s kámoškama ze základky a vozíme společně děcka.
Mám ale dočteno, no moc si nematuju, ale zareaguju:
AS - stále máme vajíčko, ale po příjezdu do Brna ho vyměním, zaprvé je v něm teplo a těsno, zadruhé Peťa bude určitě víc v klidu, když uvidí dopředu a pořádně z okna, teď se točí a když nespí, tak se víceméně nudí. Naštěstí, když jsem jela sem tak skoro celou cestu spal, vzbudil se až těsně před dojezdem. Jak je nová dálnice tak je to paráda, za 1 hod 30 min jsem tu.
Na půdě už čekají 2 - po neteři jsme podědili nějaký Romer od 9 kg, nevím přesně typ. A pak jsme vyhráli ten Kiddy discovery pro, co má i Ninny, ta je ale až od 13 kg.

Rajskou polívku vařím stejně jako holky, co už napsaly, jen protlak dávám kupovaný, co mi zrovna přijde v obchodě pod ruku. Jídlo stále mixuju, dávám pohromadě, ale snažím se už nevařit "gebuzinky" :wink: , ale normál. jídla. Dneska hovězí, koprovka, brambory, zítra kuře s rýží - je paráda, když vaří místo mě mamka!

Marodům přeji brzké uzdravení! Já se zubem ok.

Marti, jen buď ráda, že jsi hubená, ztloustnout lze velmi rychle a hlavně je to příjemné! :grinning:
Jo a jak se vám změnila postava? Já jsem v tomto směru celkem spokojená, mám pocit, že se mi "vytvarovala" - sice selka hadra,ale tak nějak souměrná ...Ale pořád nic moc, te'd jsem si koupila 2 - dílné plavky a pro jistotu jsem je ještě nevyzkoušela :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ty špalíčky koupím taky, když se Kryštůfkovi tak líbí. :slight_smile:

Mufo, máš teď akční dny, člověk by neřekl, jaký může být nákup adrenalin :grinning: :grinning:

Emli, Ninny ať se vám ty noci zlepší, musí to být na palici. My bojujem s usínáním, asi týden je to u nás tak, že uložím a odejdu, Peťa si klekne, šmejdí po postýlce,hraje si..asi za 10 minut řve tak tam jdu položím, za 5 min opět řev tak ho vezmu na sebe a sednu si s ním na gauč, on na mně usne asi za 1 minutu, pak ho dám zpět do postýlky a spí až do rána naštěstí.
7. kvě 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
idem vam len rychlo napisat kedze vidim ze sa to celkom na fb pacilo
Filipkovi som robila spenatovu polievku s jogurtovo krupicovymi haluskami.uavrila som normalne spenat a ked uz bol uvareny tak som si v miske spravila zltko+krupica+jogurt.asi tak jednu kavovu lyzicku jogurtu aby to nebolo prilis huste ale ani prilis riedke.a nahadzala som ich do polievky.jasne ze nebudu drzat tak pokope ako ked tam je bielko ale aj ked sa trosku rozmoci vo vode tak je taka kremova od jogurtu a fajnova.Filipko mi prvykrat plakal ze mama este chcem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:zjedol taku davku ze som neveria kam to slo do neho
7. kvě 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani, šup s receptem do Pažravce juniora, až ho budu hledat, tak ho tu nenajdu :wink:

Holky, asi půjdu na rodičák. Aleš má ale život. předevčírem, včera byli s Kryštofem na zahrádce, dnes jsou na akci na praseti. A já blbnu v kanceláři. Asi jsem si to fakt nějak blbě zařídila :wink:
7. kvě 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2: :frowning2: :frowning2:
Milan ide opäť do Nemecka.. na 3 mesiace... cestuje zajtra :(
Ešte dnes som dúfala, že sa ozvu z jednej firmy čo bol na pohovore... zaujímavé miesto i plat... a neozvali sa.. a tak som dúfala :frowning2:

je mi smutno.. :rolling_eyes:

tak sa zatiaľ majte, krásny víkend prajem..
7. kvě 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny to je na houby, ale prachy jsou potřeba :frowning2: :frowning2: :frowning2: myslím na Tebe!
7. kvě 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, to mi je ľúto, že sa nepodarilo Milanovi zohnať robotu tu :cry:

lovacka, super nápad :wink: ja som Maťovi dnes robila cuketovú mňamku, dám recept na juniora :grinning:
7. kvě 2010 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, to je fakt na figu.. :frowning2:
Môj muž je zoológ-idealista :wink: takže zárobok hlboko podpriemerný... ale nemenila by som...robí 5 minút pešej chôdze od domu :wink: ,každý deň odchádza o pol ôsmej a o štvrtej je doma..a je s nami... :slight_smile:
7. kvě 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
Leni, to mě mrzí, nedovedu si to představit. I když Michal je policajt, takže je taky věčně v čudu, ale přijede domů...drž se!!!!!

Dneska jsem byla u zubaře a jsem naprosto v pořádku, jen mi udělal rentgen, no a za 14 dní uvidíme, tak snad to bude dobrý... :dizzy_face:

Jinak autosedačku chceme koupit také tu Kiddy discovery pro (ale měla by být normálně od 9-36kg)

Jinak co se týče postavy, tak já jsem v celku spokojená. Mám váhu jako před těhu, možná ještě o 2 kg méně. Ale hlavně, mám doma nejúžasnější princeznu, a ta stojí za cokoliv... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Jinak holky, zítra to bude už jen 2 měsíce do srazíku... :dizzy_face: já se táááák strašně těším :wink:

Bubli, malá taky usíná u mě v náručí... :dizzy_face:
7. kvě 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.babylife.cz/autosedacky-cybex/cybex-pallas-2010-berry

o téhle nám v prodejně řekli, že je na stejné úrovni jako ta kiddy comfort pro, jen je prý ještě lepší na údržbu

ale v testech obstála perfektně stejně jako kiddy. Hrozně mě překvapilo, že u nás není při splnění normy pro prodej a bezpečnost vůbec zohledněný boční náraz do vozidla. Testuje se jen čelní náraz, což je teda dost špatný. Ten prodavač říkal, že další norma už to bude zohledňovat, jenže to už na nás bude pozdě. Taky se chystáme pro koupi tento měsíc.
7. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, môžem dávať malému keď mu varím do jedla trošku vegety??? ak nie, tak odkedy môžem?
7. kvě 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dani, ak kupis bez glutamanu, tak preco nie
7. kvě 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuska - myslela som kvôli tej soli, ja kupujem len bez glutamanu :slight_smile: aj kvôli sofinke
7. kvě 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
macinka,

kiddy discovery pro je od 15-36kg
http://www.kiddy.bejby.cz/dokumenty/discovery.php
kiddy comfort pro je od 9-36kg
http://www.kiddy.bejby.cz/dokumenty/comfort.php
8. kvě 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ahoj,

ako dnes u vas? u nas svieti slniecko, tak niekam vyrazim s malou, lebo velka uz so mnou nemoze lebo som trapna a trapne je aj kocikovanie na verejnosti... . ta puberta je otrasna. este si objednala z avonu sminky za 15 eciek, som na nu vcera vrieskala ci je normalna, ved ma len 13rokov a tolko mina (mala nasetrene) a neviem kde sa chce malovat, do skoly jej nedovolim a vonku len spiralu moze. no vecer som si vyskusala spiralu i linku :slight_smile:.

kkiddy su fakt super, no nemam tolko penaziiii.. mozno ked budeme kupovat vacsiu a uz budem makat tak ju kupime.

rozhodla som sa, ze do prace teraz nepojdem, aj ked mi davaju vela (ale musela by som makat na plny uvazok a ako poznam aj viac) a to mi nestoji za to, aby som nebola s malou.
8. kvě 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

emla - podla mna mudre rozhodnutie. peniaze su dolezite, ale byt s detmi je aspon pre mna to naj.

aj ja uz dlhsie obkukavam sedacky, bohuzial na moc drahu nemame, tak sa uspokojime s nejakou priemernou, aj to bude prijemna zmena, kedze momentalne je v aute viac na mojich rukach ako kdekolvek inde, autosedacky vyslovene simonko neznasa, aspon teda tie, ktore proti smeru jazdy.

baby, neviem, ci je to nejaka pevratna novinka, ale po mama, baba mame podla mna prve normalne slovo na svete - baaaac, hovori to stale, ked nieco spadne, pripadne vyhodi :slight_smile: takze casto ideme po ulici, zakrici mi baaac a ja viem, ze cosi vyhodil z kocika. doteraz hovoril iba baaaa, ale uz asi 2 dni sa naucil aj c na konci, len sa pritom cely zaslini :slight_smile:

a uz tyzden nam dokola ukazuje aky je velky a vie zopakovat po mne, ze "havo", aj ked trochu kostrbato. ma teraz pekne obdobie opakovania a prvych ozajstnych slov, tak sa vytesujeme.

no a nmne je klasika stale zle, stale mam pocit preplneneho zaludka, aj ekd zjem malicko, ale co je zahada...pribrala som 1 kg, co ma teda vobec nepotesilo :frowning2:
8. kvě 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jopj a konecne nam narastol horny zub, som myslela, ze uz asi nikdy.

a k chodeniu mame stale daleko, zatial ani sami nestojime, takze prepdokladam, ze do roka to asi simonko nestihne.
8. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - to ma mrzi s tym odchodim Tvojho manzela, tak si sa tesila a dufala, ze uz ostane :frowning2: joj, stave ma, ze na tomto slovensku sa clovek uz neuzivi, ze musi zarabat inde :angry: je to na zaplakanie :unamused:
8. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, díky moc... :dizzy_face:

Bambul, Šimonko je šikulka... :dizzy_face: my jsme se naučili říkat "hají" a to si i lehne, na zem, na míč, na skříňku, na kočárek, prostě všude, a nejlepší je, když to k tomu i řekne... :dizzy_face: a taky se snaží říkat Pápá, když nám mává (i když se jí to motá s táta... :dizzy_face: )))

Jsou to prostě poklady a je úžasný je pozorovat... :dizzy_face: emla, ani se nedivím, že se ti do práce nechce!
8. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek