• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte maminky...u nás slnečno, celý deň je Lejka vonku, veľmi dobre sa jej spinkalo dnes vonku- cez 2hod spala doobeda, len skoro nič nechce papkať, okrem didíka nechce nič :frowning2: :frowning2:

bambuľka, ja som kupovala autosedačku cez internet v českom obchodíku, pretože som kupovala kvalitnú Romerku (9-18kg) a vyšla ma aj s donáškou kurierom 170€, a keby som to kupovala na SK, tak len samotná autosedačka by ma vyšla cez 220€- to bez poštovného, presne ten istý typ...a ked som pozerala, tak aj za "priemernú" autosedačku zaplatíš od 150€... takže si myslím, že som kúpila veľmi doobre, Romer je Romer- tam nie je čo dodať. A Lejka sa včera prvýkrát v nej vozila, bola nadšená že sedí v smere jazdy, doslova si to vychutnávala, potom som ju dala do 4-tej polohy a ten blažený výraz... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pri oddychovaní.

ninny- viem ako ti je..ja mám traumu ked ochádza v nedeľu a príde v piatok, alebo sobotu- celý týžden na figu :confounded: :confounded:

Pekný dník vám všetkým...
8. kvě 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
marfus, to je skutocne vyborna cena, daj prosim link. diky
8. kvě 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, dávam link, len ako pozerám už sú drahšie ako minulý týždeň :fearful: :fearful: , pred ťýždňom v piatok maly tie autosedačky za 4026Kč, a teraz ich majú za 4395Kč- no nestačím sa diviť :confounded: :confounded: . Fíííha..
bambuľka skus popozerať aj iné značky na tom linku a porovnať s našimi na Sk..ja som kvoli Romerkám prehľadala asi celú Európu :grinning: :grinning: :grinning: a jediný tento obchodík bol najlacnejší, rozdiel bol 50€ a vyššie na autosedačke.. :rolling_eyes:
Ale prečo ich majú teraz drahšie, no nechápem :fearful: :fearful: :fearful: :fearful:

http://www.kocarek.cz/kocarky-R%C3%B6mer-Autoseda%C4%8Dky%20R%C3%B6mer%20King%20Plus%20Maxim%202010%20TrendLine-1890.html
8. kvě 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambuľka, to nie je správny link, našla som ten správny, majú veľmi podobné názvy, ale aj tu sú už drahšie ako som ja kupovala, no žasnem :angry: :angry:

http://www.kocarkycz.cz/cz-detail-252189-autosedacka-romer-king-plus-2010-trendline-maxim.html
8. kvě 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bože, ale som urobila preklep, až sa červenám- nie "maly" ale "mali"...

ešte som našla túto- bambuľka kuk na ňu- má až 6 polôh- čo je uplne superné a cena je tiež dobrá:
http://www.kocarkycz.cz/cz-detail-252097-autosedacka-babypoint-coneco-atos-2009-ruzova-01.html
8. kvě 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
marfus, dakujem velmi pekne, si zlata. no sranda s tymi cenami, asi je teraz vyssi dopyt? neviem naozaj. ale zase Ty mozes byt spokojna, ze si ju kupila za perfektnu cenu. :slight_smile:

ta coneco naozaj nie je zla, cena je uzasna, len asi nema tu kvalitu ako napr romer, ale tak co uz no. musim to uz zacat riesit, takze dakujem za infosky.
8. kvě 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby

ninny dufam, ze to co najrychlejsie znova prefrci a Milan bude doma!! hlavne nech si najde robtu to som ani netusila, ze aj v Ba je to taky problem,
K autosedacke my mame BE SAFE proti smeru jazdy podobne ako Martinamil sa budem snazit ho tak nechat co najdlhsie. K tej autosedacke kiddy pro comfort ci ako sa vola co ma pred sebou ten chranic tak kamos ma obchod s detskym a predali uz 10 sedaciek z toho 9 sa im vratilo, ze deti v tom proste nechcu sediet - ani mne by sa teda nechcelo..
mufo pekna akcia v Tescu :grinning:
Aj my mame hojdacku este po Matovi vysi o strop v tramoch a malemu sa straasne paci.
Su to nase sikuliatka a kazde vie nieco ine Niko sa konecne postavi bez drzania ostane stat a straasne chce vyskocit dopredu ale vzdy capne. A miluje plisove hracky s nimi sa totiz rad mojka a tuli si ich da k líčku a sucha si tvaricku a usmieva sa.
Aha a tento vikend robime dlazbu pri vchode baby uz sa nam to tu pekne rysuje zacali sme v januari a uz to bude za chvilku kraasne prerobene. AHA a este nieco Dominik mi dnes spi od 16:00 a doobeda spal dve hodky :confused: :confused: :confused:
8. kvě 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha este som docitavala - ja mam rovnaky nazor ako carodejnica a annag.
Ninny Ty dobre vies ake je to s Dominikom a spanim od narodenia zobudenia 10x za noc jasne pozanam aj ja som mala tendencie upustat od nocneho kojenia dat ho do postielky a podobne bolo to este horsie ja som bola este viac nevyspata nervozna a kazda noc bola este horsia. Nadalej spime vsetci spolu systemom ze ma svpju postielku prisunutu k nasej a ma spustenu mrezu mame veeelke letisko a toto nam fakt vyhovuje skusala si to???? je to super riesenie je vo svojom a zaroven s nami. Su noci ked sa zobudi 1x niekedy 3x ale noci ked bol hore 10, 12x uz nepoznam!!!! prislo to tak nejak samo ked som sa s tym vsetkym uz zmierila, ze inak to nebude vsetci mi rozpravali ze mam prestat kojit ze je to jedine riesenie :angry: akonahle som sa s tym zzila ukludnila sa menej som obskakovala okolo domu a ked na chvilu zaspal dopriala som si odpocinok aj ja vsetko sa zlepsilo. Dnes prespi aj cez den 4 hodky !!!!! Ja si neviem predstavit, ze by s nami v posteli nebol kazde rano ked ho vidim a to nas budi celkom nesetrnymi sposobmi - pichanie do oka tahanie vlasov alebo prelieza mi cez hlavu....To upravenie spanku prislo tak uplne samo ked som sa proste uz vykaslala nato vsetko. A ja mu to prsicko dam ked chce etse je malinky
8. kvě 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fakt je to obdobie ktore sa uz nezopakuje chvile ked sa bude chcet chalan tulit s maminou ryyychlo pominu :grinning: :grinning:
8. kvě 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka má preslov... :grinning: :grinning:

aj naša Lejka spí s nami, neriešim...nechcem byť nervózna a sklamaná, že v tej postielke bude len a len plakať, a tak je s nami, kľudná, zavesená v noci na prsníku ale zato ráno je krásne oddýchnutá!!... a mne tiež ide oči vypichnúť, len aby som ich otvorila :grinning: :grinning: , vlasy vytrhať, nos poťahuje, ústa mi otvára..no spať sa pri tom určite nedá :grinning:
8. kvě 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naty, pekne si to napísala, detičky vycítia kedy sme nervozne a oni sú potom z nás. My spíme rovnako ako Vy, postieľka prisunutá k veľkej posteli a keď chce som hneď poruke,koľkokrát ani som neni celkom prebratá :confused: keď papá, ale tiež to býva tak 3-4x ako kedy. Maťko mi dnes spal od 11:50 až do 14:30 a ja s ním :sunglasses: stejnak nemôžem vtedy moc robiť, lebo cez deň má moc ľahký spánok a zobudil by sa.
8. kvě 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak som už babule uspala. Dnes poobede, keď sa dievčatá vyspinkali, sme si spravili malý výlet na salaš Krajinka pri Ružomberku. Popozerali sme zvieratká, potešili črevnú mikroflóru so žinčicou a bryndzou a hajde domov. Je to tam veľmi pekné a jedlá sú fakt super. Bryndzu, ovčí syr a parenicu sme si kúpili aj domov. Mňam, zajtra bude nátierka na raňajky. :slight_smile:

Ninny - tak je mi ľúto, že budete zase bez tatina :unamused: Nech to teda čo najrýchlejšie prejde.

Natashka - super, že Niko začal tak pekne spinkať. Uvidíš, že za chvíľu prespí celú noc. :slight_smile:

Bambulka - tak mi teraz pripomínaš časy, keď som bola tehotná s Danielkou a potom aj s Ľubkou a bývalo mi tak zle, že som prisahala, že tehotná už nikdy v živote :slight_smile: Ale tieto nevoľnosti sú vlastne dobrým príznakom, tak sa len držkaj. Šimonko je šikovník veliký :slight_smile:
8. kvě 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás dnes bola na chvíľku na návštevu kámoška z pôrodnice, ale ešte čo sme boli spolu prvýkrát s Romankom. Maťkovi sa malý Kubko páčil a aj Kubkovi Maťko :slight_smile: Jej sesternica má tiež malého Martinka o 3mes mladšieho od nás :dizzy_face: dám pár fotos:slight_smile: a aj nejaké akutálne Maťkové :slight_smile:
8. kvě 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak sa mozem pridat, tak aj u nas fungujeme na prisunutej postielke... kojim ani neviem kedy a ako, ale viem ze po polnoci urcite.

ninny, asi ten prvy vecer je najhorsi ked odcestuje. ja to nepoznam, len viem ze je to tazke, lebo moj brat takto cestoval a pracoval v nemecku a tu nechal zienku s 2r a 3mesacnym detmi. (neviem to nasklonovat, kedze som malo v spolocnosti dospelych) :slight_smile:. svagrinka bola smutna, no ja som u nej travila co najviac casu a brala deti alebo sme chodili spolu na vylety. to boli casy ja som mala svoje prve auto skoda 105L. detom sa v nom pacilo lebo strasne tam hucalo, to nie ako teraz, ze ides v aute a nepocujes motor.
a v podstate to aj poznam taku samotu, lebo som nejaky ten cas bola slobodna matka a boli sme s emkou jeden celok.

nejako mi je asi clivo ci co... mozno dostanem kramy.. od septembra 2008 som nemala :slight_smile:
8. kvě 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes je tu akosi ticho.. rozmyslam co vybrat z mrazaku na zajtra. pride svokrocka na obed, tak nech sa predvediem :sweat_smile: .
8. kvě 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
dnes sme boli pozriet malinke 8 tyzdnove babo a len mi nehovorte, ze aj Terezka bola taky drobcek!! keby sme nemali v zime tie debilne zaveje, tak by som hned zacala robit na druhom, ale este aspon 3 mesiace musime pockat :sweat_smile:

lenka skoda, ze Milan s vami nemoze byt :frowning2: a my truby Mikulovske sa nedokazeme normalne zorganizovat, aby sme vas prisli pozriet, uz mi to je to az blbe....vtedy ten pondelok som na to zabudla ako na smrt, po plavani sme isli hned domov, lebo sme od rana behali po meste, ale potom si pisala, ze ste mali tiez nejake vybavovacky...no ale aj tak, nakopat nas do riti :sweat_smile:

k tym naozajskym slovickam...Terezka ked sedi na hojdacke, tak ja na nu "hooojda" a ona na mna "hhhhjda" :grinning: :grinning: alebo ked pocuje nasu macku mraucat, tak jej vzdy odmnauka naspat...vcera mali asi 10 minutovy dialog, som sa narehotala :grinning:

aha a dnes moj muz zahajil vychovu o ochrane pri sexe...mala nam nasla v posteli frcgumu (zabalenu samozrejme :grinning:) a zacala si tak obzerat a Stevo jej hovori: "Terezka ako ukazes chlapcovi, ktory si tuto vec zabudne?" a ona toci hlavou ze nie nie nie :grinning: :grinning: :grinning: a mam to aj natocene na videu, ale nejak sa neviem odvazit to dat na youtube :sweat_smile: :confused:

idem si dat tiramisu, vcera som urobila, tak uz je fajne odlezkane :dizzy_face: :dizzy_face:

brunocku
8. kvě 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
....všetko najlepšie maminky ku dňu MATIEK :wink:
9. kvě 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den děvčata,

jdu se pochlubit. Dnes v 0:05 hod se mé sestřence narodil syn Hugo.
9. kvě 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, marfus prosim, mozes mi trochu popisat do akych poloh sa da tvoja autosedacka sklopit? Velmi nad nou rozmyslam. Diky.
9. kvě 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
co ste vsetky na fb?

marti, aky je krasnucky... take babenko bezbranne... ja si uz malu taku nepamatam.

vsetko naj mamky... ja som dostala merci.. a uz som ho aj zozjedla..
9. kvě 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko bambulky

tak mi máme prvé 2 noci bez tatinka za sebou a musím povedať, že tatinko chýba nie len mne, ale aj Sebkovi.. dokonca sa v noci začal opäť častejšie budiť.. túto noc každú polhodinku až do tretej... potom si schrupol do pol siedmej z 2 zobudeniami...
Tisnu sa mi slzy do oči, keď si pomyslím, že to je ešte len začiatok a opäť nás čakajú 3 mesiace bez neho... a najhoršie na tom je to, že keď šiel prvý krát, verila som, že to bude jediný krát.... že si teraz nájde robotu a zostane s nami, tak ako to ma byť..... a on šiel znova a ktovie ako to bude, keď sa nám vráti... či to znova nedopadne rovnako (a viem, že nie som sama... že sú aj oveľa horšie prípady)..... je mi z toho na nič... z celého Slovenska.... z celého tohto systému... z tých egoistických haj...ov "tam hore"..

Martinka, Hugo je nádherný.... ani mne sa nechce veriť, že naše pokladiky boli také drobné.....
včera som si zaspominala.... prezerala som si fotky z prvých 3 mesiacov...

Aj Vaše detičky sú ráno taký papkači ako Sebko? Keď sa zobudí, do polhodinky musí mať raňajky... inak je strašne mrzutý :grinning:
Teraz mi zbuchal jeden dosť veľky krajec chleba s masielkou, dusenou šunkou a paradajkou...
Prikladám foto, ako zamyslene papkal :slight_smile:

Najradšej dáva posledne dní papa a na všetko ukazuje... je to zlatunke..

Prajem Vám krásny deň a dúfam, že sa nenahnevate za tie pesimistické slova.... ale mne je všetko tak ľuto, niekedy ma prepadne totálne beznádej a úzkosť....

Papa a úsmev na perách prajem všetkým maminkam a detičkam :dizzy_face:
10. kvě 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
sorry za tie gramatické chyby....
10. kvě 2010 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,
emli, ja som dostala Kinder čokoládu :wink: ku Dňu Matiek

ninny, nerozmýšľala si, že by Ste išli za Milanom ? tá moja kámoška išla až do Malajzie za manželom, bývajú v takej vile s ďalšími kolegovcami a teda malý sa aklimatizoval na jednotku s hviezdičkou.

martinka, Hugo je podarený, taký pekný výraz hodil na fotku :wink: želáme mu veľa zdravíčka a nech chutí mliečko :dizzy_face:
10. kvě 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, rozmyšlali... ale nie je to možné.... firma by to nedovolila.... a ak by aj áno, musela by som si platiť cestu a ubytovanie, čo by bolo za 3 mesačne minimálne 800 eur a na to momentálne nemáme :frowning2:
10. kvě 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
*za 3 mesiace
10. kvě 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, no škoda :frowning2: :unamused:
10. kvě 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, a ako spinka Maťko? :slight_smile:
10. kvě 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, mám ho vedľa seba, tak ako som písala, že bok postieľky je daný preč a nemusím v noci k nemu vstávať, iba si ho preložím. V túto noc sa budil častejšie, asi aj 6x ale už sme mali obdobie že bol hore len 2x a potom až ráno o 6:00 , celkovo sa mi zdá, že na nočný spánok má vply aký má deň - koľkokrát spinká, či ideme niekde na návštevu, a samo či jedujú zuby
10. kvě 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, včera som pozerala "nove bývanie" a všimla som si, že aj majitelia bytu mali takto spravenú postieľku.... tiež nad tým rozmýšľam, keď príde Milan skúsime... lebo všetkým trom sa nám ťažko spí na posteli, keďže sa Sebko poriadne rozvaľuje a pendluje po posteli hore dole celú noc...
tiež si myslím, že na nočný spánok má vplyv to aký ma deň, čo robí, kde sme.... aj keď niekedy mám pocit, že je všetko naopak a nič nemá logiku.... ale zmierila som sa s tým (zatiaľ), veď aj tak mi nič iné nezostáva :grinning:
10. kvě 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, chcem sa Vás spýtať - minule tu niekto (Lenka?) spomínal tú mastičku Imazol.... Kubko má stále také škaredé červené okolo pusinky - možno od dudla, možno od slín - neviem skúsila som už všeličo..........mohol by byť na to aj ten Izamol???

Poraďte mi prosím niečo. V noci sa mu to ukludní a cez den zase horšie - je to ako keby "vyštípané", neviem?? :frowning2: :frowning2: :frowning2:
10. kvě 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek