• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte, nejdřív odpovím Danielce, pak bych ráda dočetla a něco napsala, uvidím co mi Peťule dovolí :wink:

Dani, imazol na to nezabere, je to na plenkovou dermatitidu. My jsme asi 14 dní zpátky, měli stejný problém. Měl to opravdu hodně škaredé tak jsem investovala do krému od Biodermy, stál teda 300 kč., ale dopoučuji, za 2 dny zahojeno. Je tam nějaká látka, která rozkládá enzym slin. Jmenuje se peri oral, koupila jsem v lékárně.
10. kvě 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

dnes som Danielku nedávala do škôlky, lebo je nejaká zachrípnutá, nemá zatiaľ ani soplíky ani teploty. Na noc som jej dala zábal na hrdielko, cmúľame nejaké homeo, tak uvidíme. Ja mám nádchu a aj Ľubke už tečú soplíky ( a to som sa bola v sobotu na salaši nadopovať probiotikami :grinning:). Podľa toho ako bude poobede a v noci pošlem zajtra Danielku do škôlky. V stredu majú mať to vystúpenie, tak hádam bude už vtedy v poriadku.

Počasie nič moc a podľa predpovede má byť takýto "úžasný" celý týždeň. :unamused:

Danka - podľa mojich znalostí, je Imazol (krémpasta) určený na mokvajúce ranky (zaparenú riťku), tak neviem, či by to pomohlo resp. či sa to môže použiť. A iný krém nezaberá ?
10. kvě 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka - aj Kubko to má tiež dosť škaredé.... A nevracia sa mu to späť? od čoho to môže byť? pôjdem ešte dnes kúpiť ten krém

Andreaber - skúšala som už viac, SOS nivea, Fungicidin - to mi dali v lekárni, hojivý zázrak z oriflame a nezaberá nič. je to škaredé
10. kvě 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, nejdou Kubkovi zuby? Protože potom hodně sliní a sliny obsahují enzym ptyalin - pomáhá rozkládat potravu už v ústech. No a pokud jsou sliny na kůži dlouhodobě tak se kůže podráždí a je to tu :frowning2: . Přes cumel kůže špatně dýchá a je tam pořád vlhko.
10. kvě 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím mazat tak 3x denně a stoprocentně i na noc, jinak se mu to vrací. Ale krém se může používat dlouhodobě, nejsou v tom hormony tak to nevadí..
10. kvě 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny a jaká je další perspektiva, pojede potom manžel zase? To už bych asi fakt chtěla jet s ním...
Každopádně přeju ať vám to utíká!

Marti Hugo je super a má i super jméno. Původně jsem ho chtěla dát taky, ale štvalo mě že se nedá nějak normálně zdrobnit. Pak byl v kurzu Oliver a nakonec máme Peťu po taťkovi :grinning:

Zuzec, co se v mládí naučíš - dobrá postelová story :grinning: :grinning: :grinning:

mám dilema, jestli mám jít s místníma maminkama a dětma do bistra nebo jít Peťku a sebe uložit k odpolednímu spánku...
10. kvě 2010 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinka - dík za ten tip ešte raz - na FB v našej skupinke som to posunula a baby ďakujú tiež majú takéto problémy. Máš pravdu idú mu zuby a slintá ako malý bernardín :slight_smile:
10. kvě 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že to tu už dříve psala ninny o tom krému, ne ? :wink:

tak jsme zůstali doma a dobře, že tak, protože se rozpršelo. Já jsem chtěla zdřímnout s malým, ale bolí mě zub tak jsem šla na prochajdu se psem. Dneska jsem byla zas u zubařky, mám tam vložku ať se mi to umrtví už úplně a příští týden snad naposledy :unamused: ..
Prádlo jsem dneska věšela 2x, jednou venku a pak převěsit dom, ať už neprší.
Jdu na FB ať jsem v obraze...
10. kvě 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublina, ja netuším.. chcem veriť, že už bude fajn, ale to je asi tak všetko.... rozmýšľame nad všetkým možným....
uvidíte čo bude reálne...

no tak pre dnes sa lúčim, stravila som dnes na PC viac času ako za posledný mesiac dokopy... :grinning: drobec mi akurát rabude šuflík so svojím oblečením... aby sa mamina nenudila... jaaaj, strašne ho ľúbim...

ideme na prechádzku a ku kamoške... zatím sa majte krásne :wink:
10. kvě 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
*rabuje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. kvě 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
krémik Ľuboš nezohal v piatich lekárnach - tak mu ho objednali a bude do 3 dní- to sú ale služby :frowning2:
10. kvě 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
V 5 ho neměli??? já jsem ho koupila na první šup...
10. kvě 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
leni, Terezka tiez na vsetko zacala ukazovat, niekedy ani neviem na co ukazuje :grinning: je to podarene
a Sebko pri ranajkach je bohovsky hehe
my aby sme sa v klude naranajkovali, musim jej nieco dat zuzlat - kusok chlebiku alebo hocico, lebo akonahle si sadame k stolu tak hned krik, ze co si to dovolujeme :grinning:

dnes sme mali zvlastne rano, mala mi vstala o siestej, ale bola nejaka mrzuta, poplackavala, ani na serbliku sa netesila, vzdy tam rada cita knizku a nechcela nic, ani sa nevykakala, ani hrat sa nechcela, uz som sa bala, ze bude chora, lebo aj Stevo je :frowning2: tak som jej okolo pol osmej dala cecik, nech si podudka a zaspala, tak som si povedala, ze to nebude na viac ako hodinu, ze schrupnem s nou, no ked sme sa zobudili, neverila som vlastnym ociam - bolo 11 hodin :sunglasses: :grinning:
nechapem preco bola taka unavena, posledne noci sa mi bude uz len raz, aj vecer pekne zaspava, tak neviem co to malo rano znamenat....ale konecne mala usmev na tvari :dizzy_face:
a poobede dala dalsie 2 a pol hodky :confused:

a este sa idem pochvalit, dnes sa naucila Terezjka pit zo slamky :sunglasses: :dizzy_face: a bavi ju to, tak konecne vypije aj nieco z toho cajiku
a naucila som ju posielat pusu, aj ked ona to robi po svojom - strci prst do pusy a fukne :grinning: no zlata je

andreaber, drzim palce nech je Danielka fit na to vystupenie
danka, aj Kubkovi, aby sa mu vyliecila pusinka :frowning2:

ten dazd je otravny, aj ked nemusime polievat zahradu a Terezkina travicka je uz paradna :dizzy_face: ale radsej nech je pekne teplucko

dobrunocku
10. kvě 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko

Zuzi, jeeeej, že o jedenástej :grinning: nevymeníme si niekedy na pár dní deti?? Ja by som sa zregenerovala a ty by si si ešte viac vážila akého spachtoška máš doma :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale neboj, žartujem.. moje zlatíčko by som nedala nikomu ani za svet :wink:

Si predstavte mi sme dnes spali až do SIEDMEJ :wink: a v noci sa Sebko zobudil len 3 krát :wink: dúfam, že to opäť zariaknem :grinning:

Milan už bývam inde, neni tam net, ale kúsok od domu majú internetovú kaviareň len za 2 eura na hodinu, takže cez víkendy sa budeme vidieť a počuť... cez týždeň fungujeme na sms-kách a keď niečo súrne tak si zavoláme.... jooj, chýba mi..

Pekný dník :wink:
11. kvě 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute zeny, co tak malo pisete???

ja ze sa nieco nove docitam...

ked vam deti chodia ako vytacaju nozky? maju ich rovno? lebo moja dava jednu rovno a druhu lavu dovnutra tak ako keby chodila popri stene. moze to byt z toho, ze som jej zo zaciatku nedavala topanky? alebo je to zvyk ako ked chodi pri nabytku?
k mudr idem o 2 tyzdne. pockat, ci to riesit uz teraz? vytaca nozku aj ked je obuta a aj ked je bosa.

a vsetky uz davate na nocnik? lalka place ked ju posadim, cize davam sporadicky.

hmm, este nieco som chcela... aha zubky, uz cistite? ak ano, aj pastou?

inac mozno v lete pojdeme do brna, ale to vsetko zalezi na tom ci budeme mat peniazky. ak by sme sli, tak by sme sa mohli stretnut, kto je tam poblizku.
11. kvě 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
neboj lenka, dnes sa to vratilo do starych kolaji, boli sme hore uz pred siedmou :sweat_smile: ale moja predtucha sa naplnila....predsa len budeme chorucki :frowning2: uz dnes Terezka soplikuje :frowning2: :cry:
neviem...co jej mozem dat, aby sa to nerozbehlo naplno? ci uz je neskoro? lebo zatial to neni az take zle, len sviecky z nosa, ale dychat este moze...
akurat som ju uspala, spi s nou aj Stevo a ja idem varit obed...
prajem pekny den
11. kvě 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím se po šíleném včerejšku. 15 hodin v autě (Kryštof a Aleš jel se mnou). Ale stavili jsme se v jednom velkém hračkářství a koupili Kryštofovi dárky k narozeninám. Od nás dostane velké auto na písek. Od prarodičů odstrkávací motorku. Zároveň jsme nakoupili mnoho příkrmů, plenek, vlhčených ubrousků, aviváží,...... Prostě nacpané auto. Nechápu, proč je u některých věcí v ČR takový cenový rozdíl :frowning2:

A taky jsme mu koupili a hned sestavili aktivní chodítko.
11. kvě 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě se mi nepřiložily ty dárky :wink:
11. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
emli ja sa priznam, ze malej cistim zuby ked si spomeniem :frowning2: hanba mi....
ale kazdopadne pastou nie, kedze este nevedia vypluvat...teda ak neexistuje pasta, co sa moze zjest :grinning:

a s tym chodenim neviem...Terezka ide celkom dobre, sem tam zasmatle alebo si stupi na nohu :sweat_smile:
11. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emlo, my čistíme silikonovým kartáčkem - prsťáčkem (TUPPERWARE) každý večer. Přes den si čistí sám - okusuje kartáček (CURE KIDS). Pastu nepoužíváme, nemá to smysl, protože má jen 2 spodní zouky úplné a u 3 zubů koukají špičičky.

Nočníček se líbí, ale pokud Ti malá pláče na nočník jí nedávej. Do 18 měsíců má čas, tak to nelámej přes koleno. Protože jinak si ho zošklivý a později chtít nebude. Dejte si měsíc pauzu a pak zkus znovu. Teď je to jen o tom, aby si zvykla, že je jiná možnost než plenka. To vše.

Nožičky nevytáčí, ale poradit Ti nedokážu, že je to ok, či není. Zeptej se pak doktorky.
11. kvě 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky...
Marti, krásné hračky, to se bude Kryštůfek mít... :dizzy_face: :wink:
Emli, já taky musela od nočníku ustoupit, na chvilku, začala se mi vztekat a staví mosty, tak to neřeším. On správný čas přijde... :dizzy_face:

Jinak tu nožičku malá taky dávala dovnitř, samo se to upravilo :wink: řekla bych, že to bylo proto, že byla zvyklá chodit u nábytku. Teď běhá jak šlak a naprosto normálně :dizzy_face: ale radši se poraď i s doktorkou.

Mě teď Emmča spinká s tatínkem (je po noční), tak mám veget...asi bych se měla věnovat škole!!! Už jen 2 víkendy a mám 1. ročník za sebou. Teď mě čekají 2 zápočty a jedna písemná zkouška, tak už to chci mít za sebou. A samozřejmě to nejlepší na konec, 28.5. píšu němčinu :confounded: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka darceky su super, Krystofko sa bude tesit :wink:
to aktivne choditko je suprove! take by som chcela pre Terezku, ale Stevo je taky...no...skoda hovorit :pensive: :sweat_smile:
ale akurat som sa nastvala, kym som pisala tuto spravu a objednala som malej z mmb za 20 euro taketo http://www.najvyber.sk/Tovar_8947_Choditko-Fisher-Price.html :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: sak Stevo spi :grinning:

a uz mozem ist varit
11. kvě 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec :grinning: :grinning: to bude mít malá radost. Choroba fuuuj, asi hlavně odsávat...

Marti, tak už máte nakoupeno na narozeniny a my máme inspiraci, ta tatra vypadá super, je i festovní? Protože my už jednu máme, ale na sezení na ní to není, už z ní i spadl. Ty jo tak dlouhá cesta, jak to Kryštof zvládl, spal? Já jsem ještě pořád nevyměnila tu AS, tak dneska na plavání pojede ještě ve vajcu, když je nejlepší co nejdýl vydržet proti směru jízdy...

Emli, já tady taky nakukuju, ale nějak nemám co nového psát...zuby (2) jsem poprvé zkoušela čistit včera - kartáček elmex, bez pasty, ale moc se mu to nelíbí tak to bude asi boj. U nás vidí jen elektrické tak asi neví co po něm chci s tím normálním...Když chodí za ruce tak spíš vytáčí špičky ven...asi se to upraví, jak už psaly holky.
Na nočník se snažím dávat pravidelně, ale od včerejška jen s dozorem, protože jsem přišla a Peťule si kutálel s nočníkem, naštěstí jen čural :grinning:
Už se na Tebe v Brně těším! :wink:
11. kvě 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, to bude mít malá radost... :wink:
nám už je to chodítko celkem k ničemu, občas si s ním zahraje, ale už s ním moc nechodí (fakt jen občas :sweat_smile: )

bubli, nočník taky dobrej, to znám... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. kvě 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maci, s tou školou jsi dobrá, aspoň na MD nezakrníš :wink: držím pěsti aby to dobře dopadlo.
11. kvě 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli, nevím, nevím, jestli nezakrním... :stuck_out_tongue_closed_eyes: právě jsem napsala sestřence dobrou blbost.. :dizzy_face:
11. kvě 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, inu my patříme k Červňátkům co začínaly a slavíme už v květnu :wink:

Festovní je. Hlavně je na ní sedátko, takže je to uzpůsobené k tomu, aby se na tom děti vozily.

Přemýšlela jsem i o tříkolce, ale když my máme tu "tříkolku - kočárek" tak mi to na to obyč ježdění přišlo zbytečné. Za rok dostane tu klasickou šlapací. Dříve se stejně šlapat nenaučí.

Moc toho v sedajdě nenaspal. Hrál si, opravoval pískacím kladivem auta, četl si, koukal na kamiony co jsme předjížděli, jedl rohlík, piškoty, .... Podotýkám, že je stále (i když ve velké sedačce) proti směru jízdy, takže hezky vidí nejen do bočního okýnka, tak dozadu.

Bublino, dej mu ten kartáček do ruky, ať si ty štětinky okusuje. Tak mi to radili. Že si na něj zvykne a nebude mu tolik vadit, že ho šimráš po dásních :wink:

Zuzko, :wink: :grinning:
11. kvě 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
My sme strávili víkend na Orave. Čítala som vás len sa mi nechcelo písať. Včera ma zas navštívila mrcha tak som jak skapatá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Práve som uložila baby tak mám chvíľku. Dnes Sonička konečne normálne kultúrne zjedla na raňajky krajec chleba s maslom. Doteraz ho buď drobila alebo si vzala kúsok do úst a po chvíli ho vybrala a skúmala...Ma išlo poraziť :angry:
Emla ja malú na nočník nedávam. Skúsila som raz a vôbec sa jej to nepáčilo tak som to nateraz nechala tak. Však na toto je ešte času dosť. Zúbky si čistíme asi tak, že večer vo vani jej dám kefku do ruky a ona ju obhrýza - hrá sa. A ráno si ja čistím spolu s Martinkou zuby v kúpeľni tak aj jej dáme kefku do ruky a ona opakuje jak najatá. Aj pri Martinke som tak začínala, okolo 10mes., že som jej pri kúpaní dala na hranie kefku. Pastu sme začali dávať cca v 15mes. Doteraz ju nevie vypľuť, všetko zje :grinning: Ale pozerala som debatu s detskou zubárkou a ona tvrdila, že ak už majú deti viac zúbkov tak treba aj pastu a to, že ju jedia vôbec nevadí, nieje v nej nič čo by im mohlo uškodiť, teda pokiaľ nezjeddia tubu denne :grinning: Martinka mala okolo roka a pol fázu, že mi nechcela dovoliť aby som jej čistila zuby, tak som ju jednoducho chytila a vyčistila ich aj nasilu. MM sa somnou hádal, nech to tak nerobím - on je taký ľudomil, ani sopeľ by nasilu neodsal. Tak mu hovorím a čo jej tie zuby teraz necháme zhniť alebo čo? Asi po týždni Tinka zistila, že zbytočne robí cirkus, zuby sa proste musia umývať a hotovo a odvtedy je kľud. Dokonca keď som niekedy zabudla tak sama kričala - ešte si mi neumyla zúbky! Soničke tiež dám pastu až keď bude tých zúbkov viac. Zatiaľ sa jej prerezáva len piaty.
Marti hračky krásne! Ja teraz zháňam niekoho kto upečie Soničke tortu, lebo ja na to nemám bunky :unamused: Tinke som piekla, bola aj chutná ale design... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No a už som sa rozhodla, že si idem urobiť tú rigoróznu skúšku. Doteraz som zvažovala ale idem do toho.
11. kvě 2010 ve 12:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka, tuším to máme rovnaké doma :grinning: :grinning: :grinning: treba keď tatino spí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses: inak včera letel ponad nami bocian, tak mu hovorím,že tak v lete :grinning: :grinning: :grinning:

emli, v májovom čísle Dieťa je písané o Prvých krôčikoch a niečo aj o tom vybočovaní, určite by som na to upozornila dr.,nech rozhodne,či je to OK alebo treba cvičiť
zúbky čistíme bez zub.pasty, tiež ako Martinka s kartáčikom od Tuppeware :dizzy_face:
nočník dávam ráno a keď vidím,že ide kakať, neviem ako to opísať, ale už to na ňom vidím :sunglasses:

martinka, parádne darčeky :slight_smile: veru zachvíľku začnú oslavy prvých rôčikov
11. kvě 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, mne Maťo vôbec nechce sám jesť, tiež všetko chytí, rozmrví, skúma to, ale sám aby si dával to nie :angry: zato naša Hanka čo má o 4mes menej sa kŕmi kukur.slížami jedna radosť ... tí chlapi sú asi takí pohodlní už od narodenia !
Včera som sa u našich ponosovala,že sa len smeje,keď mu ukazujem ako sa robí pápá, taký veliký, robí to len so mnou, ale keď chcem aby sám zopakoval tak sa mu nechce. Tak sa ho môj tatino opýtal a Maťko aký budeš veliký ? takýto veliký ukázal mu ruku hore a Maťko hneď opakoval ! no skoro ma piclo! asi mi to robí naschváľ,že sa tak snažím :confused: :sweat_smile:
11. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek