• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte,

u nás lazaret. Danielka je na tom najlepšie, len ráno kašle, ale inak je v pohode. Ľubka soplí, tak len utierame nosík a odsávame. Striekam jej Quix, poradil doktor, že je to koncentrovanejší roztok ako Libenar, tak trošku sliznica aj odpuchne. No a najväčšia hrôza som ja - zapachatý nos a v noci som mala aj teplotu. Síce som nemerala, tak neviem akú vysokú, ale spotila som sa ako somár v kufri. Jediná kto odoláva je mm, no horšie bude ak ho to chytí budúci týždeň, lebo má ísť na služobku na Ukrajinu.

Emla - ja dávam Ľubke do ruky zubnú kefku a ona ju obhrýza a tým si trošku tie svoje tri zubáky vyčistí. Zatiaľ tak, a keď ich bude viac, kúpim kefku a budem jej zúbky čistiť. Danielka si čistí sama a jej ich potom dočistí. Inak pasta je jedna z pochúťok, tak kto by to vypľúval :grinning: Ale momentálne je veľká zábava si vyplachovať ústa, vodu si naberie do vrchnáčika od pasty a odtiaľ chlípe a vypľúva. Akurát, že je potom celá mokrá.

Martinka - krásne hračky ste kúpili Kryštfkovi. Ja práve vôbec neviem, čo kúpiť, lebo hračiek majú milión, čo sa kupovali Danielke, po Danielke je aj motorka, aj odrážadlo, takže netušííím. Ešte som rozmýšľala na tým psom od FP, ale neviem, predpokladám, že hneď skončí v Danielkiných rukách. Uvidíme.

Mufo - skús si pohľadať na stránke tortyodmamy, tam je mapa cukrárok, aj s fotkami ich výtvorov. Super, že si sa rozhodla pre rigorózku, budem držať palce. :slight_smile: S tým chlebíkom je to u nás rovnaké. Keď chcem, aby niečo zjedla, a nielen mrvila, tak jej dávam do pusy kúsočky ja. Keď zje tak akurát, tak jej chlebík nechám v rukách, ale to sa už s ním len hrá. Dá do pusy, vyberie, okuká, dá do pusy, vypľuje,zahodí, až kým nie je celý kus rozotrený po dlážke.

Zuzka - Terezka prajem rýchle uzdravenie, a keď hovoríte o skorom vstávaní u nás je to pravidlo 5:30. :slight_smile:

Ninny - super, že táto noc bola taká pokojná, nech už je takýchto len viac :wink:
11. kvě 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka ja už som dávala piecť jednej pani z tej stránky. Aj Soničke na meninky upiekla tú nádhernú ovečku, je strašne šikovná. Ale už sme o d nej mali asi 8x tortu tak som teraz chcela skúsiť niečo iné. Od tých čo sú poblízku a páčia sa mi sa nedá, lebo jedna už nepečie a druhá je v nemocnici :confounded:
Ja tiež Soničku kŕmim, sama by sa nenajedla chleba ani náhodou, ale ona to potvorka robila doteraz tak, že si odo mňa vzala do úst kúsok chlebíka a vzápätí tam vrazila ruku aby ho vybrala a mohla sa sním hrať :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
11. kvě 2010 ve 13:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej, hej, aj u nás tak, mama vloží do úst a krpec doluje, lebo najlepšie je to roztierať si po rúčkach.
11. kvě 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebinka zatiaľ baví, keď papa sám, z ústočiek si nevyťahuje :wink:
11. kvě 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas sa tiez papa samostatne radsej, ako ked krmim ja....teda nehovorim o obedoch, ale take ze chlebik, roztek s niecim a podobne...horsie je ze sa niekedy netrafi du pusy, ale snaha sa ceni :grinning:
11. kvě 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
akoze dat chleba alebo rozok to nehrozi to je od neho nielen cela obyvacka ale aj ja aj Niko a pritom nic nieje zjedene este si to aj potajomky nacpe do nohavic a potom ho najdem v kutiku a ja ze co je tak ticho a on si to z gati vytahuje a praska o stenu a podobne uz to skoro ani nedavam
11. kvě 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihihi som sa nasmiala pri natraske... jak si niko vytahjue rozok z gati..

u nas samostatne jedenie nefunguje, bud ju nezaujima to co ma na stoliku, alebo krmi psa a macku.. minule som ich zavrela do izby aby neotravovali a lalka to hadzala na zem a cakala kedy pribehnu, a zjedia to... a ked nechodili tak sa rozplakala..

musim vstava pa
11. kvě 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas podobne ako u emly funguje to ze chlebom krmi akurat kocura.Teraz som mu dala mesiacik jablcka no a status kusok pri telke kusok pri mojich nohach to mi ho este pred chvilou rozmagával o palec dalsi kusok pri stole no a kooopu povypluvaneho na tricku a ked tak to tak skusam ratat ale zjedeny nieje asi ani centi z toho jablka.
11. kvě 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj a este to som chcela on ani nedokaze kusat pritom ma uz 8 zubov ale ja mu dam napr spaldovu susienku a neviem ci ich poznate oni su celkom dlhe a on si to narve cele do pusy a poto mstvornozkuje po byte zastavi sa vypluje znova zoberie narve cele do pusy stvornozkuje dalej znova zastavi vypluje a takto to opakuje kym z toho nieje riadny maglajz a ako ceresnu na torticke cely ten maglajz nacapne na ruku a otiera o nabytok stenu a naaramne sa rehoce takze u nas je to ako v zoo
11. kvě 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: to mas "vesele" uff....
neboj ved sa nauci a ty budes mat jake zocelene nervy! :wink: :slight_smile:
11. kvě 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte žienky!
Tak som dnes bola na prvovyšetrení u primárky na RHB oddelení u nás v nemocnici. Strašne ma ta pani doktorka potešila. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Ubezpečila ma, že to určite bude v poriadku, také detičky tam mávajú, že sa nám Nadenka jednoducho zasekla v nesprávnom pohybe (požíva pri plazení len ľavú ruku, pravé koleno), z ktorého nevie ako ďalej, že stačí len reštartovať reflexné prepojenia mozog - svalstvo, a že si myslí že možno bude stačiť 2-3x pocvičiť vojtovku a jednoducho jej to "zapne". Pochválila ma, že s ňou už cvičím také všeobecné cvičenia, ktoré podporujú štvornožkovanie, lebo presne to je najdôležitejšie (dôležitejšie ako státie a chodenie) dostať ju na 4.. ostatné, už pôjde samé. :slight_smile: A zdôraznila - žiadne pasívne sedenie, žiadne chodítko !!!

Ozaj a pri tej príležitosti ma napadlo... natrafila som na jednu zaujímavú vec. Kamoška mi požičala jednu starodávnu knihu o výchove kojencov (autor doc. dr. Koch, CSc. - tituly pred menom i za menom), z roku 1977 (!!!!), kde sa vyslovene píše, že dieťa sa musí najskôr naučiť liezť a až potom sedieť, skôr NESMIE byť pasívne posádzané ! Prosím Vás, odkiaľ to tie naše mamy, tetky, švagriné majú - dieťa obkladať vankúšmi a posádzať od 3 mesiacov ??!?!? Lebo mne to už parádne lezie na nervy, dnes mi zase švagriná povedala, že či mi náhodou na RHB nepovedali, že som sa mala vykašľať na tie drísty z internetu a malú som mala nechávať sedávať od malička,... :angry:

Aj my už čistíme zúbky, používam zubnú kefku na prst - http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6429608 s troškou zubnej pasty, ohromne jej to chutí a drží ako hluchý dvere.. :grinning:
11. kvě 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, gratuluji! Vidíš, jsme Ti říkaly, že to bude ok, Cvičením jí trochu pomůžeš a bude dobře. Vidím to na Kryštofovi. Je sice pravda, že on doma neleze, ale plazí se. Vím, že to umí, leze venku, ale doma jsou plovoucí podlahy a tak se mu lépe plazí. Je to hold lenoch.
11. kvě 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak děvčata velký kolotoč se roztáčí. Zítra má 1. narozeniny Márinka od Sarii. První Červňátko. To snad ani není možné. Nedavno jsme porodily a teď už 1. narozeniny :dizzy_face:

Hele, já už pár let slavím z různých pragmatických důvodů 21. narozeniny. Ale když teď bude Kryštofovi rok, tak bych asi měla slavit 22. nebo se pletu? :wink: :wink: :wink: Dobře, pro příších 10 let zůstanu tedy u té dvaadvacítky :grinning: :grinning: :grinning:
11. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, ďakujeeeeeeem! Inak Marti, aj my máme doma palubovku, ale čítala som niekde - ja som teraz, pri týchto problémoch, presurfovala net krížom krážom :grinning: - , že hladká podlaha dieťa nemotivuje k lozeniu, lebo sa mu na nej šmýka a potvrdila mi to aj neurologička. My sme preto kúpili do izby - kde sa malá najviac hráva- veľký metrážový koberec... a mám pocit, že to pomáha trošinka. :slight_smile:

Žienky pripájam link na prekrásny článok, annag sa teda vydaril.... . :slight_smile:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/11/o-dojceni-noseni-spani-v-spolocnej-posteli-a-strese-v-zivote-babatka-a-mamicky/
11. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, právě. Kryštof na trávě leze krásně, po posteli taky, ale normálně ne. Pokud ale jinak leze, tak je to ok, alespoň mi to říkala neuroložka.
11. kvě 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti si to tak pekne napisala ze mam az zimomriavky :slight_smile: mas pravdu je to neuveritelne ako to ubehlo inak my mame po celom dome drevene lakovane parkety a je pravda, ze Niko straaasne dlhu dobu len plazil tusim az do 8mesiacov no potom isiel mato na tyzden mimo a bola som u mamy a ta ma koberec a behom dvoch dni sa rozstvornozkoval a vsetky velke pokroky ako prve postavene nasledne prve posadenie urobil u nej na tom koberci
11. kvě 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

aj Ľubka vlastne začala loziť asi 3 týždne, dovtedy sa plazila (asi od 7,5 mesiaca), a tiež sa to naučila na koberci a teraz jej to už ide aj na dlážke. Ale keď sa vyberie na dlhšiu špacírku po byte uprednostní stále plazenie.

Marti - veru, veru už budeme sfukovať prvú sviečku. To letí tak rýchlo. Len prednedávnom tu Ľubka spinkala na gauči v zavinovačke so zdvihnutými ručkami, že ju ani vidno nebolo a dnes už má 11 mesiacov za sebou. :slight_smile:
11. kvě 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer,

Andrei, přeji brzké uzdravení všem holkám. Tak takové ranní vstávání by mě asi zabilo, už teď jsem na mrtvici, když Peťka vstává v 6. A to si ještě můžem gratulovat, že většinou až po 6 :grinning:

Mufo, tak první krok jsi udělala, rozhodla ses, teď jen přežít to učení. Já se vůůůůbec nic neučím ani nečtu nic odborného, ale napsala jsem do diskuze lékařky na mateřské tak mám i docela chuť se učit, mě to nastartovalo...ale musím si koupit knížky :grinning: . Na 30 jsem dostala na ně prachy tak ať je neutratím za blbiny.

Dorty jsou krásné, ale já jsem k těmto oslavám trochu laxní, ale na ty první se to jaksi očekává takže pozvem rodinu a nějaký dort vykutím :slight_smile: ale musím říct, že ty debaty na FB mě strhly :wink:

Čarod, krásně to nakonec dopadlo, co? :slight_smile: mám radost..

Nataš ty si ted užíváš s Nikem, dává Ti zabrat, fakt budeš zocelená matka. Vy jste byli s manželem taky takoví živí jako děcka??

Dneska jsem se rozhodla, že budu chodit na plavání až do prázdnin. Původě jsem myslela, že příště naposledy, malému se to nijak extra nelíbí, dneska dokonce řval jen co viděl, že jdem k bazénu :frowning2:, ale nakonec se uklidnil a ani během plavání neřval. Přes prázdniny se neplave tak jsem si řekla, že to doklepem a v září zas. Přijde mi to takové zpestření programu, když cvičit ještě nechodíme..

Celý večer trávím na netu a mm u pc hry - no s takovou nevím, kdy budem mít druhé :sweat_smile:
11. kvě 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čo sa týka ranného vstávania, mám veget. Naďa spí obvykle do 8ej, predvčerom do 9:30, prosím pekne.. :sunglasses:

Ozaj a ešte tu rozoberáte plávanie, aj ja nad tým uvažujem, že začneme... a chcela by som chodiť tuná
http://www.babyplavanie.sk/

Pripájam foto koberca a malej šibalky.. :slight_smile: Koberec som chcela akýkoľvek, lacný, s detským motívom, a môj drahý doniesol taký myšací... :grinning: Ale malej sa na ňom krásne hrá. :slight_smile:
11. kvě 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naďa má super prostor na hraní, my máme koberec jen pod stolkem, takže většinu času peťa klouže :grinning:

Doteď jsem hledala dorty, mám dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale našla jsem paní z Brna: http://www.dortyodradunny.estranky.cz/fotoalbum/dorty-detske/dorty-k-prvnim-narozeninam
zkusím zítra zjistit cenu, když to bude moc drahé tak si dort udělám sama, někde jsem viděla recept na tu potahovací hmotu z marshmalow bonbonů :grinning:
11. kvě 2010 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrou noc!
11. kvě 2010 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminky... :dizzy_face:
Tak Emmča se naučila slézat z postele, tak mám zase o něco pohodovější ráno...nemusím se bát, že z naší postele spadne, tak jsem klidnější :dizzy_face:

Jinak před hoďkou vstala a už zase spinká, takže já mám taky docela vegetík :sweat_smile:

Ty dorty jsou fakt moc krásný až oči přechází. Já budu mít takový jednoduchý, jdu si ho dělat sama, tak abych ho zvládla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

je barevný, tak snad se jí bude líbit... :dizzy_face:
12. kvě 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo, zapomněla jsem. Gratuluji k rozhodnutí!!! Neboj, to zvládneš a bude to v pohodě!

Čarodejnice, plavání nám doporučila a napsala neuroložka. Určitě to bude i pro Naďu dobrá rehabilitace. Koberec super. Jste mě nahlodaly, zda nemám taky koupit. Já vím, že lézt umí. Leze po trávě po posteli, ale na podlaze se mu klouže, tak ne.

Bublino, Ty moc odolná nejsi. Nahlodali jsme Tě dobře :wink:

Hmota z Marshmallow bonbonů

450 g marshmallow, 950 g moučkového cukru, 2 - 5 lžic vody nebo citrónové šťávy, Můžete přidat aroma.

Marshmallow rozpustíme v mikrovlnce (cca 2 minuty na plný výkon) s vodou (pokud chceme nakyslejší chuť, tak použijeme citrónovou šťávu). Promícháme do úplného rozpuštěni a zapracujeme cukr. Je možné, že cukru bude třeba méně. Hmota by měla být krásně zpracovatelná, lístečky růží by se neměly ohýbat a hmota by rozhodně neměla lepit. Na podsypáváni použít moučkový cukr nebo škrob (kukuřičný, bramborový).
Uchovávat dobře zabalené v potravinářské fólii a v sáčku. Nemusí být v lednici.
Pokud je hmota příliš tuhá, stačí strčit na pár vteřin do mikrovlnky (5-10).

Tato hmota má výhodu, že když použijete jen bílé části bonbonů, je krásně bílá. Špatně se však barví. Nedocílíte sytých barev.

Také se po přidání 60g hořké čokolády (v průběhu tavení bonbonů v mikrovlnce) a hrsti neslazeného kakaa (při zapracovávání moučového cukru), dá vyrobit čokoládová Marshmallow hmota.

Recept je zkopírován z Cakes.cz od paní Lidunka25.
12. kvě 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se, ještě se mi po ránu nenastartoval mozek, tak jsem recept vložila sem místo do Pažravce. Už jsem to napravila.
Je tam i recept na mléčnou potahovku zadělávanou v pekárně na chleba. S tou mám velmi dobré zkušenosti, protože se velmi dobře barví.
http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/recepty-cervnovek-2009-aneb-modry-pazravec-uto/?collapse=true&page=last&post=last

K těm barvám ještě. Pozor jaké si koupíte. Doporučuji Malátkovi z Kosovky. Ty mají barvy bez soli. Některé ty sypké sáčky totiž obsahují sůl a pokud potřebujete velmi sytou barvu, tak vám potahovku osolí! Nevěděla jsem, bohužel zjistila až pozdě, takže jsem musela vyhodit a dělat znovu :frowning2:
12. kvě 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
a Marti, máš odkaz?! Na ty barvy myslím!!!! :dizzy_face:
12. kvě 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tady http://www.cukrarskepotreby.cz/

Pozor je to vražedně dobrá stránka, dají se tam utratit miliony :wink:

Ale tyto barvy prodávají i v potravinách, super a hypermarketech. Jen je potřeba se fakt dívat na složení.
12. kvě 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, tak z té už mám napsaný seznam... :dizzy_face:
12. kvě 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ženy obdivujem Vás, že si na tie farebné torty trúfate samé. Ja pečiem rada, ale moje zákusky viac chutia ako vyzerajú.. :grinning:

My veľkú oslavu robiť nebudeme.... Nadenke k narodeninám tortu upečiem sama, alebo poprosím susedu. No a keď pôjdeme ku svokrovcom, tam tortu upečie mužova krstná mama. :slight_smile:

Ozaj a to pečiete takú tortu, čo by aj drobec mohol??? Je to ťažká voľba, kakao, orechy nemôže... aj keď naposledy, keď som bola pri svokre, tak ta jej dala obliznúť s orechového koláča... ja neviem, tak ma to vytáča, prečo všetci silou mocou musia tomu dieťaťu niečo dať jesť.. som nič iné nepočúvala, len "my jeme a tebe nedáme", a všetko čo sme mali naložene pomaly musela okoštovať, už som sa cítila ako debil, keď som stále vravela, že veď pred chvíľou jedla, šľahačku nesmie, orechy by ešte nemala... jajaajajaj :angry:
12. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, já letos péci nebudu. Prostě bych to nestihla, tak jsem si dortík 3D objednala. Bohužel čas nekradu. Ale upeču mu malý, který jíst bude moci. Piškotové těsto, jogurtový krém, ovoce (poradila sestřička na metabolii). Smetanu (v malém množství na dortě) již v roce může, piškotové těsto (pokud ho nestí kila) taky.

Pozor na ořechy a med. Dětem způsobují alergické reakce a docela závažné. Do 3 let ne. Kakao se do 3 let taktéž nedoporučuje.

Nezávidím Ti Tvou situaci. Mě naštěstí v tomto všichni respektují a ptají se co mu mohou dát, koupit. Ale asi je to jiné, když v rodině máme alergiky na lepek, kravské mléko a když vidí jak já bojuji se svými alergiemi. Vysvětlila jsem proč určité věci ne a chápou to. Jediné, kdo mě v nerespektuje je švagrová. (teď se strašně diví, že jsem se domluvila s chůvou, že by ona hlídala, je přeci na mateřské). Minule ho hlídala hodinu. Dala jsem jí jogurt, kdyby náhodou. Když jsem přišla zjistila jsem, že do něj cpe Pribiňáka a ten náš jogurt (bílý bez příchuti) leží otevřený na stole. Prý mu nechutnal, že není sladký. Dala mu tak 1/4 než jsem přišla. Zajímavé je, že doma bilý bez příchuti baští normálně a žádný problém. Inu teta chtěla rozmazlovat,....

U nás bude oslava zase velká, ale už ne tak velká jako v loni. Jsme veliká rodina, máme mnoho přátel. Takže soudek piva, krůta na rožeň, zelenina na gril,....
12. kvě 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak to ti teda závidím, lebo ja miestami vyzerám ako hysterka.. :unamused:
Ozaj môžeš prihodiť recept na tú tortičku? Piškótu upiecť viem (robím takú klasickú, koľko vajec, toľko PL cukru a múky, a najskôr vyšľahám sneh do ktorého opatrne vmiešam žĺtka a múku, opačný postup mi poradila kamoška cukrárka), ale zaujímal by ma ten jogurtový krém... a aké ovocie.. čerstvé?
Díííík !
12. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek