• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte!

martinamil mne sa maly tiez roz4norzkoval vonku na trave a v dome mame bud dlazbu, alebo drevene dlazky a tam sa mu smykalo, ale asi do 5 dni krasne zacal aj po dome behat po4 a teraz je prudko nebezpecny, lebo uz lieta ako blesk a to som rozmyslala, ze mu objednam tie nakoleniky, aby sa mu nesmykalo a hold by ani nestihli prist :grinning:
Dame si dve anketove otazocky:
1. pasete deti v kocikoch do popruhov?
2. mate deti otocene tvarickou k sebe v kociku?
A ja si hned aj odpoviem, len som zvedava, ako to mate vy, ja pasem maleho hned ako som ho supla do sportaka a kocik mam stale otoceny k sebe, len vcera som ho asi tak na 100 metrov prehodila naopak, ze ako sa bude tvarit?! :confused:
natashkaa tak to mas vesele, Niko teda vie ako vsetko "vymalovat" podla seba!
mufo gratulujem k odhodlaniu na skusku!
carodejnica tak super Nadka je sikulka a za chvilocku jej to pojde paradne a na takom peknom koberceku, tak to nepochybujem!!!
Co sa torty tyka, akurat som pisala jednej pani, aby mi napisala cenu takej krasnuckej torty, ale budem piect aj ja taku, aby ju mohol papat aj Luko a asi mandarinkovu, to som este neni rozhodnuta. No ale ako pisala carodejnica na jedenie super, len ta uhladnost, no ale ved nie som cukrarka!
Prajeme krasny den!
12. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
už nedávat žádné odkazy! chci tu bílou hmotu white icing!
12. kvě 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasimk,
- přikšírovaný je od začátku,
- zatím pořád tváří ke mě, tedy kromě vyjímek, kdy jedou s tátou buggynou.
12. kvě 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, máš to v Pažravci
12. kvě 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasimk, kšíruju pouze napůl, tzn. nedávám přes ramena jen přes pas. A jezdí po směru jízdy, nemá na výběr :slight_smile: a neprotestuje.
Zjišťovala jsem dort a vyjde cca na 300,- kg, takže dvoupatrový, 4 kg, cena šílená. Manžel prej: to si uděláme sami ne? :grinning: :grinning:
no na efekt drahý špás. tak ještě uvidíme...
12. kvě 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino u nás 250 Kč/kg. Nesmíš to tak brát. Na efekt jsi měla i svatební šaty - taky drahý špás :wink: Já ušetřila za ty šaty, tak to mohu vrazit do dortu. :grinning: :grinning: :grinning: Sama bych se s tím těch 6 hodin patlala, to mi za to nestojí.
12. kvě 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky :slight_smile: chcela by som sa opytat co vsetko uz davate vasim malym laskam papat ? myslím skor na obediky uz nemam napady dakujem :wink:
12. kvě 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak už se tu probírají a zařizují dortíky, to táááááák hrozně letí. A dokonce tu už bude první "ročátko". My teď řešíme čtvrté narozeniny Adámka, to už máme za necelé dva týdny a pak 14 dní Danda. Dorty asi necháme na babičce a pro Danýska udělám. Ale s dárkama pro Danýska je to hrozný, vůbec nevím, když hodně podědí po bráškovi, ale tak snad to vymyslíme.
V kočárku kšíruju a jezdí ve směru a také nic nenamítá. Akorát mi v kočárku nechce moc spát, přijde mi, že je tak zvědavej, že se bojí, aby náhodou něco neprospal. :slight_smile:
Ninny - to máte smutný, že tu tatínka nemáte. Snad vám to rychle uteče. A přijede alespoň na narozeniny Sebastiánka, nebo to má hodně daleko?
Marti Hugo krásnej a malinkej, to snad ani není možný, že to tak bylo. :dizzy_face:
Všem nemocným, ať se co nejdříve uzdraví.
12. kvě 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
tak my sme definitivne chorucki :frowning2: vecer zle zaspavanie, lebo stekali sopliky, v noci vacsinou prisata na mojej didke, rano o stvrtej som zistila ze ma teplotku 38,3 :unamused: ale najhorsie su aj tak sopliky, tecu stale, stale odsavame, ale je to ako soplopad :sweat_smile: :pensive: a od siestej do osmej si pekne pospala v kociku u nas v spalni, je to lepsie, moze byt trochu vyvysena a potom tie sopliky tak neotravuju...aj teraz spinka v kociku
ktovie dokedy, kedze tatinko si tu trieska dverami, vrzga stolickou a nahlas smrka :angry: :angry: :angry:

mufo drzim palce!!! si odvazna :dizzy_face:

carodejnica super spravy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a koberec je paradny! my mame v obyvacke taky vacsi pod stolikom a siaha aj dalej, tak staci tak, aj tak mi mala beha po celom dome kde su neni koberce....a tiez sa naucila najprv na koberci a az potom na dlazke

jasimk:
1. byva zapasana, lebo sa potom posmykuje stale dolu...ona to robi aj v ked je v jedalenskej stolicke aj na hojadcke...takze musi byt stale niecim istena medzi nozkami....
2. mavam ju tvarou k sebe, zatial neprotestuje, aj ked myslim ze sa jej viac paci ked je opacne, ale to mi potom chyba :grinning: :grinning: takze bude po mojom :grinning:

no mala je hore, spala "az" pol hodinu :frowning2:
12. kvě 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucia k tomu papaniu...
tiez uz som nemala inspiraciu, tak som zacala brazdit po nete a pozerat nejake receptiky pre krpcekov..
ale posledne nase tri jedla napr.: cuketovy privarok (cuketa, maslo, zemiacik), cestoviny s mrkvovo-syrovou omackou a dnes mame rizoto (ryza, masko a zelenina-hrasok, mrkva a kukurica)...
a este sa chystam urobit tu zemlovku, co napisala Dadka na pazravca juniora :dizzy_face:
12. kvě 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
naše prvé júnovčatko Márinka ma dnes 1. rôčik - všeeetučko naj prajeme.. nechce sa mi veriť, ten čas ale letí... :wink:

macinka, ta torta je perfektná :wink:

Martinka, moja kamoška robí perfektné tortičky, chuťovo fakt jedná lahôdka.. sama sa ta torta je :slight_smile: prikladam fotku
tiež je ten vrch z Marshmallow.

jasimk,
1. Sebinka v kočiari vždy pripútavam, jemu to nevadí :grinning:
2. väčšinou ho mávam tvarou k sebe, ale dávam ho i naopak, keď vidim, že sa otáča, alebo mu veľmi svieti slnko do oči

zukina, nepríde :( bude tam vkuse 3 mesiace..

lucia, my papame všetko možné.. mäso, zemiaky, ryža, zelenina, cestoviny, syr.. väčšinou varím vo vode alebo v pare, ale už aj zapekám.. teraz začínam veľmi vymýšľať.. používam už aj korenie, bylinky.. napr. bazalku, fenykel, petržlenovú vňat, troška vegety bez glutamanú, atď.. do varenia pridávam cibuľu, cesnak pre lepšiu a zaujimavejšiu chuť.. potom to samozrejme vyberiem..
12. kvě 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucia, ta žemľovka je super, Sebkovi ju robím od 8. mesiacov... chutí mu veľmi. My sme napríklad posledne dni mali - zapekané zemiaky s dusenou šunkou a kukuricou poliate troškou kyslej smotany+žltko a posypané strúhaným syrom eidam, dnes mal Sebko kuracie rizoto s hraškom,...
12. kvě 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
v prvom rade, všetko najlepšie prajeme malej Marinke od sarii :wink: našla som foto z 10.mes : http://www.modrykonik.cz/fotoblog/sarii/album/papousci/5133071/ krásna princeznáááá

jasimk,
1, musí byť zapásaný, lebo by mi utiekol :grinning:
2, keď idem von so športiakom tak ide v smere jazdy a myslím,že to má radšej ako keď ho dám do "starého kočára" - mám trojkombináciu a dávam ho tam,keď je chladno vonku, vtedy musí čumeť na mňa :sunglasses:
Mne osobne sa viac páči,keď na neho vidím, zase na druhej strane on chce spoznávať a nemusí sa vykláňať do strán :sweat_smile:

zuzec, nech to Terezke rýchlo prejde. Smrkanie a kašľanie tatina bolo u nás často diskutované, Maťko máva nad ránom taký ľahký spánok a ozaj stačilo máličko a zobudil ho, teraz už chodí či sa mu to páči či nie, vykonávať tieto aktivity na záchod alebo do kúpeľky, tieto miestnosti sú na opačnej strane bytu a keď zatvorí dvere je to tlmené :sweat_smile: :confused: mama rozhodla tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inak aj mne Ste narobili chute na tie torty, som si myslela,že si dáme upiecť, ale možno skúsim niečo vykúzliť, veď kedysi som robila aj z marcipánu ružičky a také torty, 3D tortu som veru ešte neskúšala. Veľmi veľa báb na materskej u nás teraz s tým začalo, a vôbec sú neni vyučené cukrárky a teda neni to poznať, torty majú náááádherné :slight_smile:

carodejnica, my sa našej maminke smejeme,že pečie chuťovo výborne, ale výzorovo by si moc nezarobila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Naďke určite pomôže ten koberec, my sme najskôr dali puzzle, ale to sa tiež šmýkalo :confounded:

koberec do detskej sme aj my museli dať, vlastne po výmene izieb, aby mal Maťko viac priestoru na štvornožkovanie to bolo aj nutné, lebo na parketách sa mu to šmýkalo. Nakoniec nám ponúkol koberec prechádzajúci majiteľ bytu, a teda nie je vôbec poznať,že bol aj používaný :dizzy_face:

Maťkovi dnes dorazila trojkolka, podarilo sa mi tu v bazare od jednej maminky z Východu kúpiť za 19Euro - no nekúp to !Možno si na začiatok ešte požičiam od kámošky takú s ochranou pred pádom, tá naša má síce popruhy, ale je skôr pre staršie detičky. Maťkovi sa hneď páčila :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

andreaber, Ľubke gratulujeme ku včerajším 11.mesiačikom, nech Ste rýchlo všetci zdravučký :wink:

bubli, u nás to býva podobné, jeden pri telke, druhý pri PC, táto moderná doba ... hneď je jasné, prečo mali naše babky zo 10detí, čo mali po večeroch robiť :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
12. kvě 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marinka je nádherna na tej fotke :slight_smile:

Zuzi, dúfam, že bude Terazke čím skôr v poriadku.. držte sa.
12. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maťko mal dnes na obed polievku s kur.mäskom a brokolicou a do toho nakrájaný rožok, ja som to milovala ako dieťa a tuším to zdedil po mne :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ninny, telepatia :wink:
12. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ešte som zabudla - Sebinko od pondelka začína pomaličky chodiť len s držaním za jednú ručičku :slight_smile:
a najradšej hovorí "ňe, ňe, ňe" - aj 10x za sebou :slight_smile: a potom klasicka "mama, baba, tata" a viete čo ho naučil tatino?? Som neverila vlastným učiam, že "kuk" a pri tom vždy spoza niečoho vykuka :slight_smile:))
12. kvě 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie moje chyby :grinning:

Dadka :wink:
12. kvě 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes bola Danielka už v škôlke, lebo už včera bola celkom fajn. Najhoršie to chytilo mňa, ani si nepamätám, kedy naposledy som mala takúto silnú nádchu. Ale keď to zostane len pri nádche, tak to nejak prežijem. Len nech to nezbehne na priedušky. Ľubka soplí a použijem výraz od Zuzky ako soplopád. Tiež toho v noci veľa nepospí. Tie sopliská protivné zatekajú. Dnes má poobede Danielka vystúpenie zo škôlky, tak sa ideme pozrieť. Dám potom vedieť, ako to dopadlo. Prvé vystúpenie.

Čo sa týka torty na oslava, upečiem ju doma, skúsim mliečny marcipán a čokoládové ozdoby (farbivám nefandím). Plány sú, ale či aj vyjdu :slight_smile: .

Zuzka - želám zlatíčku Terezke rýchle uzdravenie

Ninny - Sebinko je šikovník, za chvíľu bude bežkať sám

Jasimk - 1. priputávam len cez pás a nožky
2. podľa toho v akom kočíku, v tom súrodeneckom je v smere jazdy a keď je v športovom (taká klasická poľská trojkombinácia) tak je otočená ku mne. Ale už idem vytiahnuť golfky, a tam bude pozerať v len v smere jazdy.

Carodejnica - krásny koberec, podobný ale v modrom majú aj škôlke :slight_smile:
12. kvě 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Jasmik ja tiež pripútavam a malá je otočená v smere jazdy - má super výhľad
:wink: Tortu ešte stále nemám zabezpečenú ale pracujem na tom. Dnes sme boli cvičiť, teraz baby spia. Chcela som si pozrieť záhradu, včera som to dala nahrať na magiu, lebo sme boli u kamošov pozerať hokej. No a ordinácia sa nenahrala, lebo je plný magiobox. Samý futbal a cestopisné dokumenty :angry: Tak dnes nič duchaplné neuvidím :grinning: :grinning: :grinning: Sonička lozí ako drak, behá aj okolo nábytku ale keď ju chytím za ruky aby išla tak sa hneď pustí na zem a nespraví ani krok. Takže chodenie u nás ešte tak skoro nebude.
12. kvě 2010 ve 14:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zkopíruji sem kousek zprávy od Sárii, snad se na mě nebudeš zlobit :wink:

Přála jsem Márince k roku:

Ahoj Marti,
jéé, děkuji... však si vzpomínám, jak to před rokem bylo... ach ta nostalgie ...

Pokroky... Mar se plazí, neleze. Snaží se stavět, snad všude, kde to jde. Opakuje táta, bába, děda...
Dělá pá pá, indiána, paci paci, ne ne ne...
Má 9 kilo a 70 cm.
A jak vy, holky? Čtu vás, ale každý den ne...

Tolik zprávy o našem prvním ROČNÍM Červňátku.
12. kvě 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Zuzec Terezke skore uzdravenie ved za chvilku ma rok tak nech je fit. Tak aj ja som konecne nasla cukrarku a spravi mi NEma kedze maly je plavec :grinning: a chcem tam zakomponovat aj postavicku dominika v rukavikoch.
Jasmik - musim priputavat inak sa mi postavi
mam buginu kde to prehadzujem raz v smere raz proti smeru ale radsej ma ked ma nevidi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a mozem pozerat vsade navokol.
Vsetko naj prvemu junovciatku inak naaaherna na tej foto ona sem pisala ked som ja este asi nebola v skupine kedze som ju videla prvy krat
Ja som Nikovi skusala robit zapkane zemiaky s rajcinou a zeleninkou poliate zltkom podla ninny a tak sa zalizoval
Dnes sme boli v Rakusku kupili sme nejake vyzivky a tlaciacu trojkolku na narodky. inak baby posielam foto tej torty co chcem sa stastna ako blcha, ze sa mi podarilo ajst cukrarku len na cene sme sa este nedohadovali :unamused: :unamused: :sweat_smile: takze to bude zaujimave ale kaslem nato lebo v ramci BA kraja su vseetky na jun obsadene a tato je fakt sikula. Samo spravim aj nikovi torru nejaku bananovo jablckovu s piskotami. On banan este nejedol (kvoli tej alergii na latex) co sa tu pisalo takze to bude pre neho narodkovy darcek nova chut no snad mi ju neopraska o hlavu :grinning:
12. kvě 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataško, dort je úžasný, určitě pak musíš dát fotku jak to dopadlo.

Sarii - Šárka, je spíše naše čitatelka. Porodila jako první předčasňátko.
12. kvě 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska je nějaký utahaný den....nevím, jestli to bylo tím, že jsme nebyli nikde venku..
Peťa vynechal dopolední spaní takže šel hned po obědě v půl1, o půl 3 začal plakat tak jsem ho vyndala z postýlky, ale chytil takový hysterák, to jsem už dlouho nezažila :confused: :confused: tak jsem ho nosila, vzala do velké postele, zkusila přebalit..no řev řev řev. Pak jsem ho šoupla zpět do postýlky a hned usnul. Tak jsem ho asi rozebrala...pak vstával až ve 4 s úsměvem.

Zuzi, Andrei at vás choroby nedrží dlouho. Jak dopadlo představení???

Ty děcka jsou fakt tak šikovné, za chvíli už budou všechny běhat. Dort zatím nechávám tak, ale zrovna teď bych si tááák dala něco sladkého..jak tady vidím ten Nataščin a představuju si, jaký tam je krém, nadýchaný korpus, marcipán....
Začala jsem regulérně dávat banán na dopolední svačinu. Chutná mu a mě vyhovuje, že ho nemusím loupat tak jako jablka a hrušky, to už mě šíleně nebaví. Kolikrát dám i přesnídavku, ale leze to do peněz...kašlu na alergie...
Jinak u nás se situace se psem uklidnila, asi si na sebe začínají zvykat..

Gratuluji 1. červňátku k 1.roku. Na fotce je to hotové dítě do reklamy! Krásná holčička!

Jo Mufo, jaký byl fotbal? :grinning: :grinning:
12. kvě 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také přidávám gratulaci k prvnímu roku!!! Marinka je moc hezká, opravdu jak princezna.
Holky tady je odkaz na stránky, kde jsou výrobky co nevyhovují normám a tak je tam i dost hraček, tak když bude čas, můžete pokoukat, aktualizují to vždy po týdnu: http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/rapex_archives_en.cfm
Hezky si užijte večer.
12. kvě 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

dlho som sa neozvala .... Di mala a este stale ma zdravotne problemy....

co uz skolka prinasa ovocie.....
Vsetko najlepsie prvej jubilantke, vela bezpecnych krocikov, bezproblemove spoznavanie sveta

choruckym skore uzdravenie, ostatne som nedocitala...ale nech sa dari kazdemu babenku

Nove mame : 2.5. prvy krat sa postavila v postielke
7.5. prvy krat sa posadila.....o 2 hodiny nato zacala stvornozkovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
11.5. mame zuba! dole vlavo jednotka, asi o par dni bude vedla kolegynka...tak som zvedava....kazde rano utocim s lyzickou, mala ked ma uz vidi ma mizereeeere zo mna....

takze ako vidite vsetky dolezite pokroky sa udiali v priebehu 9 dni.....tak som zvedava ako to bude s chodenim :slight_smile:

uz som ani nedufala ze niekedy zacne stvornozkovat....ale priznam sa ze som jej pomahala v tom...asi tyzden mozno dva pred tym ako zacala sama... verim tomu ze to zabralo
12. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcis skvělé pokroky :wink: mrzí mě, že má Dianka zdravotní problémy, doufám, že to aspoň není nic vážného... :pensive:
12. kvě 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak ja len v skratke, kým sa pobudí náš kindermanežment (výraz mm). Vystúpenie bolo super, aj slzy sa tisli do očí. Danielka bola s ďalšími detičkami z triedy Macko Uško a tancovali na pesničku z tej rozprávky (v takej disko úprave). Mala oblečené hnedé pančušky a hnedé tričko, ktoré mala až po kolená :slight_smile: a mala na hlave aj ušká. No všetky deti boli super. A tie najstaršie zo škôlky (predškoláci) sú také šikovné. Klobúk dole aj pred učiteľkami, že s nimi taký program nacvičili. Trval 1 hodinu.
12. kvě 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko
tak kedže som včera Sebka vychvalila a on asi nechce aby som si na to zvykla, tak opäť v noci parádne buntošil a definitívne bol hore už pred šiestou, ako mal vo zvyku i predtým :grinning:

Narciska, Mariannka je šikulka :wink:

andreaber, bomba výraz :grinning:

pekný deň
13. kvě 2010 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím náš včerejší stav. Kryštof usnul v 16 hodin (celý den nespal) a vzbudil se až dnes v 6:04 hodin. Takže jsem si ho včera vůbec neužila. Zato ráno, jak mě viděl, okamžitě mě začal válcovat. On je jako tank, hlava nehlava, pořád dál.

Narcisko, snad bude Dianka brzy ok.

Andrej, to muselo být super vystoupení.
13. kvě 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hodím pár foto z utorka keď bolo ešte pekne...
13. kvě 2010 v 10:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek