• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
martinka, Kryštof včera spal 14 hodín bez prebudenia?? :confused: To Ti takto zvykne spávať?
13. kvě 2010 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
mufo krásne fotky, to máte v záhrade? :wink:
13. kvě 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Hej v záhrade. Majú tam aj plastový domček, tak sa môžu hrať dosýtosti, len keby bolo pekne...
13. kvě 2010 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Mufo - krásne fotky, dievčatá sú rozkošné. To je tak super mať vlastnú záhradu, tam deti "vypustiť". No čo už nám zostáva len to naše sídliskové ihrisko. :slight_smile:

Marti - No čo dodať, Kryštofko už teraz vie, že najdôležitejšie je sa dobre vyspať :wink:
13. kvě 2010 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Sonička tiež včera potiahla od 18 do 8.30 s dvomi prestávkami.
13. kvě 2010 ve 14:05  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dievčatá ja zas bývam so svokrovcami, čo má občas tiež nevýhody aj keď spolu vychádzame výborne :wink:
13. kvě 2010 ve 14:16  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
všetko ma svoje pre a proti :slight_smile:
ja sa snažím o to, aby som bola spokojný s tým čo mám.. keď si uvedomím, že koľko ľudí nemá ani desatinu z toho čo my... aj keď samozrejme občas na to zabúdam...
13. kvě 2010 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
*spokojná

nebojte sa, nie som chlap preoblečený za ženu :grinning:
13. kvě 2010 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
no veď ani ja to moc neriešim. Keby sme bývali sami, nemali by sme dve deti, možno ani jedno, lebo by nám to nevychádzalo... A ja som deti chcela viac ako nejaký byt
13. kvě 2010 ve 14:53  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
mufo, krásne si to napísala :slight_smile:
13. kvě 2010 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
dnešná prechádzka v gumákoch :grinning:
13. kvě 2010 v 19:13  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ninny, večer jsem´mu vnutila láhev, aby se najedl, ale spal u toho. Toto byl extrém. Normálně spí od 19-19:30 hod. do 6-7 hod. v kuse a to už od srpna :wink: Inu, to se někdo má!

My máme třetí možnost. Máme zahradu 5000m2, ale dohromady s 11 sousedy. Má to své výhody. O zahradu se stará firma. Někdy i nevýhody. Jako všechno.
13. kvě 2010 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
mufo sme na tom podobne teda mozem povedat rovnako.
13. kvě 2010 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak dneska jsme pořídili sedačku a je super... :dizzy_face:
13. kvě 2010 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí
jsem chtěla přidat fotečku spokojené majitelky... :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. kvě 2010 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
zlatučká, fakt sa jej tam páči!
13. kvě 2010 ve 21:53  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
jj, jsem fakt ráda... :grinning:
13. kvě 2010 ve 21:54  • Odpověz  • To se mi líbí
macinka, jeej, aj my budeme kupovať túto kiddy :slight_smile:
14. kvě 2010 v 06:36  • Odpověz  • To se mi líbí
Děvčata, dnes vydám já anketní otázku:

Máte pro svá dítka životní pojištění?

Docela mě teď rozhodila finanční poradkyně, proč mám pro Kryštofa životní pojištění, jestli čekám až umře. Abych to zrušila a ty peníze, které mu tam posílám raději dávala na stavební spoření.

Jak jste na tom vy ostatní?

My máme pro Kryštofa:
- životní pojištění Sluníčko,
- úrazové pojištění - prvních 5. let zdarma od zdravotní pojišťovny,
- stavební spoření,
- bankovní účet Berušku (spoření na studia).
14. kvě 2010 v 08:23  • Odpověz  • To se mi líbí
marti,

uvazovala som uz nad tym, ale vidim to realne az ked zacneme byt opat obaja produktivni. to s tym sporenim a ziv. poistenim je pravda, urcite su tie penizky v sporeni lepsie vyuzitelne pre krystofa.
14. kvě 2010 v 08:34  • Odpověz  • To se mi líbí
U nás je to to isté ako u bambuľky...ked ja budem zarábať, potom budeme uvažovať ako dalej, zatial má Lejka poistenie- ja to nanazývam životné- je to proste sporenie, kde sa jej zbierajú korunky a ak bude chcieť isť študovať, tak prosím- má našetrenené..a je v tom aj úrazové, kdyby neco (samozrejme že si nepripúšťam že sa niečo stane) :wink:
14. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, u nás sa zase zatiahlo :unamused: ale aj tak musím do obchodu.

martinka, my sme Maťkovi,tak ako aj Romankovi dali poistku hneď po prvom mesiaci, vybavila nám ju dokonca jedna sestrička z pôrodnice a to vo výške rod.prídavkov, zahŕňa aj životn.poistenie a v prípade smrti rodiča poisťovňa preberá na seba platenie až do 18tky.
Človek nikdy nevie,čo sa stane, peniažky z Romankovej poistky budú na pomník, je až neuveriteľné koľko si za to pýtajú :rolling_eyes:

čo varíte dnes drobcom ? my si dáme karfiol na spôsob mozočka - rozvarím a maťko dostane len žĺtok a ja celé vajíčko :slight_smile: a k tomu nové zemiačiky :-P
14. kvě 2010 v 10:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Dakujem za rady na obedik tu zemlovku urcite skusim :slight_smile: Včera sme boli na ockovani do oboch noziciek Vanes teraz stale buva a ma teplotky ... martinamil no my sme na tom tak ze ked zacnem pracovat urcite ju poistime :slight_smile:
14. kvě 2010 v 10:06  • Odpověz  • To se mi líbí
inak, musim sa postazovat......obaja sme s malym trochu nachladeni, ale to je nic proti tomu, ze v utorok a stredu som spinila, so strachom som sa vybrala na pohotovost, mam tam akusi krvnu zrazeninku, babatko je Ok, ale mam sa setrit, tede nedvihat simona. hmm, tak mi povedzte ako to mam urobit :unamused: stale dufam a verim, ze to roka zacne chodit, uz sam stoji, veeelmi by mi to pomohlo, aj ked s tym samozrejme nic nenarobim.

dadka, ja dnes varim malemu to iste...mozocek z karfiolu so zltkom :slight_smile:
14. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Normálně jsem to teď počítala a životní pojistka = 60% peněz spláchnout do záchodu (tedy pokud dítě nezemře). Adélko promiň, ale na to se opravdu připravovat nehodlám.

Já, ekonom, stydím, stydím. Příští týden jdu k té poradkyni tak to změním. Zvednu mu asi úrazovku a zbytek "jeho" peněz hodím na spoření na studia (či něco jiného).

Velmi dobře chápu, že nemáte všechny finanční možnost teď pojistit dítka, přeci jen já pracuji, Aleš občas brigádně taky odjede. Spíš jsem to sem dala, aby jste neopakovaly mojí chybu. Protože když ne teď, tak třeba v budoucnu budete hledat optimální finanční produkt a toto vám pomůže.

Jen na vysvětlenou, proč to teď řeším. Končí mi fixace na hypu a přemýšlím co s ní dál. A finanční poradkyně mi nabídla i optimalizaci pojistek, spoření apod. Tak jsem k tomu došla.
14. kvě 2010 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
my sme dali Terezke tu poistku "Farbicka" co ma teraz Allianz, su tam vselijake moznosti, tak sme dali napr. urazove, alebo ona ked sposobi nejaku skodu napr. v skole...uraz s nasledkom smrti sme vylucili...
a este ma zalozene aj Stavebne, bola na to aj nejaka dotacia, bolo to aj medzi tymi kuponmi z DM-ky...

inak ja som uz tiez nachcipana a poriadne, dokonca vcera bolo Terezke uz lepsie a dnes zase horsie :cry: chvalabohu perfektne spala, ale to zaspavanie....az o dvanastej zaspala, nechcela byt v postielke, v posteli, na rukach, na cecku, nechcela nic! vyplakat som ju nemohla nechat, lebo by mala sopel hned po kolena a nezaspala by uz duplom, uz aj tak nemoze dychat a do toho mna boleli usi, zuby, hlava mi zvonila, sopel kvapkal :unamused: a do toho celeho mi svokor zahlasil, aby som ju nechala vyplakat a aj ked som cakala presne ze mi to povie, tak som sa neudrazala nakricala na neho :confounded: :frowning2: a pritom som mu chvilu predtym vysvetlovala, preco ju nemozem nechat vyplakat....ach jo, su tu len dva dni a uz som nervozna jak pes a pritom sme si dobre rozumeli, len odkedy mame Terezku, tak si nenecham len tak drkotat do mojich sposobov vychovy a starostlivosti a potom je ohen na streche.....musela som si v noci dat paralen, som myslela ze mi vybuchne hlava...najhorsie, ze som stale cakala, ze pride Stevo do spalne a ponukne sa ze mi ju ponosi, ale on musel kukat hokej....ze co som mu nepovedala :angry: :angry: :angry:

bambulka, neboj, dobre bude....nemusis maleho nosit, napr. ja nechavam Terezku nech sa sama pohybuje a ked ju chcem odniekial dostat prec, tak ju chytim pod pazuchy a kracame...prebalujem na zemi, uz nie na prebalovaku...ona sa nenosi uz moc rada....sice som neni tehu, ale keby som bola, tak by som s tymto nastastie nemala moc problem...tiez by som sa ju bala nosit na rukach...

dadka super napad s tym karfiolom :dizzy_face:

nataska aj vy byvate so svokrovcami? som myslela ze sami, nikdy ich nespominas...ale asi mate kazdy svoje poschodie...
my to tak tiez budeme mat, ked nadstavime, budeme mat aj samostatny vchod....spolu by sa nedalo byvat, to myslim ze doslo uz aj im...len to musime stihnut kym sa vratia z Fr...

no idem poupratovat, vsetci isli do Trnavy, som s malou sama, tak som uz trosku kludnejsia, aj Terezka mi krasne zaspinkala, vcera doobeda nemohla...asi citi zo mna nervy trochu :frowning2:
14. kvě 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som deti ešte nepoistila, ani ja nemám životku. Budem o riešiť keď budeme obaja pracovať. Zatiaľ má u nás ŽP len MM
14. kvě 2010 v 11:52  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte ženy,

pro Peťu máme stavební spoření, pojistku žádnou, přijde mi to jako tahání peněz z lidí. Do budoucna počítám s tím založit spořící konto. Až budou prachy přebývat :wink:. Díky za info Marti. Kryštof je normální ukázkové dítě, to máš asi za to těhotenství :slight_smile:

Mufo, baby máte krásné, zahrada je výborná věc. K tomu soužití, já jsem ráda, že jsme sami, i když hlídací babičky hodně chybí. Ale máme klid, hádáme se akorát spolu :grinning:.

Maci, sedačka je fajn, ale měla bych trochu strach, že v ní bude hic, ten pultík je tam napevno, bez něj to nefachčí?
14. kvě 2010 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, dávno som tu nebola akosi nestíham

Martinko je od nedele choručký, soplíky, zapálené hrdielko teplota dostal antibiotiká teraz je už lepšie, až na to že som to chytila od neho.

v urotok sme mali íst na očkovanie ale pre chorobu nám ho preložili.

oficiálne sa už nekojíme prešli sme na HAMI mlieko, vyskúšali sme všetko možné nič nechcel dal si jeden glg naplo ho a hotovo, až HAMI zabralo aj ked nie je to žiadna sláva vypije za den len 120 ml ale sapon niečo.

kolko vypijú vaše deti UM .

čo sa týka torty budeme piect doma objednala som ten jedký tortový obrázok, som zvedavá kedy príde už sa teším.
14. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Marti, aby som uviedla na správnu mieru - keď sme uzatvárali poistku vždy išlo o hlavne úrazové poistenie a tiež nejaké to šporenie peňazí. Prípad smrti si nikto nepraje a po pravde ani s tým nepočíta, radšej. U nás to skôr vyplynulo z toho, že svokrovci vždy svojim deťom dávali takéto poistky a od nás sa to tiež "čakalo". Moji rodičia keďže mali 4deti nemohli si dovoliť každému platiť ešte poistku, mali sa čo obracať.

bambulka, neboj, hematom som mala aj ja pri Maťkovi, dali Ti Duphaston a Ascorutin ? viem,že sa to moc nedá,ale snaž sa viac odpočívať :wink:

zuzec, " a čo si nepovedala ?" ... tak toto poznám, zo mňa leje, čo drem ako drak, nech je všetko rýchlo hotové a táto otázka ... :angry: vždy si spomeniem na kámošku : "kľud, to je diagnoza chlap!"

Maťkovi karfiol spočiatku moc nechutil, mal ho takto upravený prvýkrát, ale keď videl,že aj mama to šrotuje, tak spapal dosť :slight_smile:
14. kvě 2010 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek