• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
simonko si lahol k ockovi na dopoludnajsi spanok, tak mam trochu klud.

jeeej, tie hracky od FP su velmi pekne. dobre, za davate tipy, ja sa tiez chystam s MM do dracika, tiez uz vselico vymyslam. MM chce malemu urobit domcek z kartonu, to by bolo super super, chceme kupit nejaku motorku (rozumej odrazadlo) a nejake hracky nove, asi hudobne, lebo simonko sa javi ako velmi muzialny, stale ked pocuje hudbu tak spieva a tancuje :slight_smile: minule som mu hrala na flaute, taky bol rad.

inak, viete ako som Vam tu pisala, ze budem si musiet postacit s priemernou sedackou...tak moja zlata kamoska mi vydrazila uplne novucicku Concord Trimax za na nemeckom e-bay za 69 E!!! u nas stoji aj 220!!! take uzasne ceny my mame :angry:

dadka, k tomu hematomu....duphaston sme zatial este nedali kvoli tomu, ze kojim simonka, ale mozno ma to neminie, zatial ascorutin a vitamin e.
16. kvě 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, ovečky :grinning: teším sa na fotky :slight_smile:

ivuska, super nákup... kukam, že v nákupnom koši máte i Pampersky.. po čom ich tam majú?

bambulka, super dražba... jej, 10 týždeň... ja som sa v tomto týždni dozvedela, že čakáme Sebinka :wink:

dadka, takto robievam karfiol i ja...

U nás všetko po starom.. akurát, že ma po 20 mesačnej pauze dnes navštívila mrcha.. skoro som už zabudla, že existuje.. ako ste s ňou vy? :stuck_out_tongue_closed_eyes:

peknú, aj keď upršanú nedeľu prajem
16. kvě 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné nedělní dopoledne maminky a děťátka naše... :dizzy_face:

Mě to tady spinká, tak mám čas relaxovat, pračka naštěstí pere sama, tak čekám... :grinning:

Malá je teda stále se sedačkou spokojená a já taky, někdo se mě ptal, jestli jí v tom není horko, no, zatím samozřejmě ne, a doufám, že ani nebude, snad je to pro tento případ uzpůsobené... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak mrchu já už si užívám poměrně dlouho... :rolling_eyes: nic moc, občas přijde i 2x do měsíce týden po sobě. :rolling_eyes:
Jinak moc gratuluji všem k narození nových kamarádů a kamarádek, taky očekávám každým dnem narození neteřinky (včera měli termín... :dizzy_face: ) hrozně moc se na tu berušku těším, holky budou mít od sebe skoro rok, je to neuvěřitelný, jak to uteklo... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. kvě 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,

v 10.tt si zistila, ze si tehotna? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: iiha, to si dobraaa!! :slight_smile: ci ze cakate chlapceka? lebo mne to uz povedali v 12tt.
16. kvě 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
macinka, citam, ze mame rovnake deti...aj Ty mas v statuse, ze emmka vie zliezt z postele a aj nas maly sa to tento tyzden naucil. :slight_smile:
16. kvě 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, v 10 tt mi gynekológ potvrdil tehotenstvo.. prišla som na to tak max. týždeň predtým... totiž my sme sa o bábo snažili skoro pol roka a stále nič a pre mňa to bola hrozne dlhá doba /viem, že sú páry kt. sa snažia aj 10 rokov/.. no a potom som si povedala, že už na to prestanem myslieť... a keď som mala príznaky tehotenstva, tak ma vôbec nenapadlo, že som tehotná.. myslela som si, že mám brušnu chrípku :grinning:
16. kvě 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je si mala velmi rychly prvy trimester :slight_smile: o 2 tt si uz vlastne bola v druhom :slight_smile: aj moja mama mi hovori, ze teraz, ked uz vieme tak skor, ze sme tehu, tak potom tie nase tehotenstva straaasne dlho trvaju, co je aj trochu pravda.

teraz pri druhom som to tusila hned po pocati, meriam si bazalnu teplotu a stupla mi na druhy den, tak som tusila, ze asi prebehla ovulacia. pri prvom asi v 5tt, plus minus.
16. kvě 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebko vie vyliezť a zliezť z gauča :slight_smile: aj zo svojho kresielka, ale to už dlho... z postele ešte nie, máme ju veľmi vysoko...

bambulka, a keď mi Dr. potvrdil, že čakáme bábo a počula som biť jeho srdiečko až mi vyšli slzy z oči... hrozne sme chceli bábenko a ja už som sa bála, že niečo neni v poriadku.... a keď som prestala na to myslieť a pripúšťať si zlé veci.. tak sa to podarilo... pravda, že veľmi veľa robí psychika..
16. kvě 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambul, jj, tento týden to zvládla... :dizzy_face:

a jak se daří?! Už je ti lépe?!

Já jsem na těhu přišla hned, asi ve 4tt... :sweat_smile:

takže vy jste se teď o mimčo snažili, nebo to byla náhoda?!
16. kvě 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
macinka, ja som to tu uz pisala, my sme to neriesili, ale chceli, takze taka velmi prijemna nahoda by som povedala :slight_smile:

no, lepsie mi moc nie je, stale som priserne unavena, je mi tazko na zaludku, okrem toho som ttoto tehu nejak moc precitlivela, viac sa bojim....proste sama sebe leziem na nervy :wink: a vsetkym okolo samozrejme :wink:

uz dlhsie sa tu chcem opytat....idete robit nejake zasadne zmeny, co sa tyka stravovania drobcov teraz, ked uz budu mat rok?
16. kvě 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsem to asi přehlídla, omlouvám se... :sweat_smile: :dizzy_face: tak to je super... :wink:

tak snad to bude už brzy v pořádku...ještě máme rozharašený hormony z předchozího těhu, tak je jasný, že to bude teď ještě náročnější... :dizzy_face:

já asi zatím žádné změny nechystám...uvidíme... :wink:
16. kvě 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, nejaké zásadné zmeny nechystám.... pridáme nejaké nové potraviny a tak.. a to je asi všetko.... určite nebudem dávať sladké, vypražané, mastné, atď :sweat_smile:
16. kvě 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne, tak nejak to asi vezmem aj ja, aj ked co planujem urcite je varenie pre nas oboch, uz asi je ten cas.
ale priznam sa, nejak som sa v tom stravovani maleho uvolnila, uz to tak neriesim, minule papal popcorn :slight_smile: , vcera sme opekali a dala som mu trosku maska grilovaneho :slight_smile: proste vidim, ze je OK a zdravy, tak ma to nejak vedie k vacsej lenivosti asi.
16. kvě 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ja nechapem, ze som tu tolko popisala a cely cas sa maly hral na zemi...to nepoznam..ked je hore, treba sa mu venovat. ale uz ma nejak chytaju vycitky svedomia, tak sa asi sa s nim idem trosku pohrat.

pa a peknu nedelu
16. kvě 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Strava dieťatka po 1. roku (článok z Mama a Ja - Výživa a zdravie najmenších):

Základné zloženie stravy, hlavne v prvom polroku druhého roku života, je síce pestrejšie, no neznamená to že po pomerne prísnom období výživy v 1. roku života dieťatku ponúkneme odrazu všetko a čo najskôr.
Medzi 1. a 2 rokom by malo dieťa vypiť 500 ml mlieka (alebo mliečnych výrobkov).
Pri tom:
100 ml = 15 g syra (1 plátok) alebo 30g mäkkého syra (tvaroh, žervé).
100g jogurtu = cca 150 ml mlieka

U dojčených deti pokračuje v dojčení podľa toho, či to matke alebo dieťatku vyhovuje. Pri priemernej tvorbe 0,5l denne v tomto období materské mlieko poskytuje 1/3 potrebnej energie a bielkovín. MM kombinujeme v strave s inými mliečnymi výrobkami. Mlieko kravské a mliečne výrobky patria k základným potravinám vo výžive obyvateľstvá a hlavne vo výžive deti sú nesmierne dôležité.

Jednou z najdôležitejších nutričných zložiek sú mliečne bielkoviny, ktoré obsahujú 18 z 22 známych esenciálnych aminokyselín. potrebných pre stavbu a udržiavanie ľudského organizmu. Tieto esenciálne aminokyseliny si organizmus nevie vytvoriť sám, preto ich musí prijať´t v strave. Mliečne bielkoviny sú aj neoddeliteľnou súčasťou enzýmov a hormónov.

Medzi 1. a 2. rokom nemá dieťa dostať žiadne malé pevné kúsky potravy, kt. by mohlo vdýchnuť - oriešky, cukríky, kúsky mrkvy. Pri jedle ma mať pokoj - určite si neobľúbi jedlo pri kt. je karáné. Nemôžeme ani používať argument, že jeho neobľúbené jedlo je "zdravé". Dieťa si môže vytvoriť predstavu, že zdravé potraviny nechutia a že sa delia na "dobré" a "zdravé".

Deťom treba ponúkať pestré jedla rôznej chuti. Deti uprednostňujú mierne teplu formu jedla. Niektoré jedla odmietajú skôr pre ich vôňu či pach, ako pre chuť.
16. kvě 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, 4 maxi 7-18 vychadza 16 centov/ks
16. kvě 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to nie sú oveľa lacnejšie ako čo predávam ja, my ich máme za 19 centov za kus :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. kvě 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby prosim vas ake maju byt prve topanocky na doma??? teda na von mame ale na doma sme kupili take papucky normalne v lekarni maju aj ortopedicky certifikat . Zirafa (najlepsia obuv pre deti) ale kamoska mi dnes vravela, ze take papucky su absolutne da doma nevhodne ze sa rozcapcu a tak ale preco by mali potom ten certifikat?? takze mam mu kupit na doma normalne boty co su na von???
16. kvě 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska my pouzivame klasicke papučky - ortopedicke, kupene v zdravot. potrebach..
16. kvě 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
my mame taketo
16. kvě 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
podla mna aku su to ortopedicke papucky, tak nevidim dovod preco by boli zle a nemohol ich drobec doma nosit...

my mame taketo
16. kvě 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni a kde sa zapinaju hore na nozicke ci uz tam ako ma nart lebo mne ta kamoska vravela, ze sa maju uz tam ako je nart aby bola noha fixnuta. Hej tie co som kupila su normalne z vydajne maju aj certifikat ortopedickej obuvi ale prave ma uplne nalakala ze tymito topankami mu mozem pokazit nohu ze jej kamosky prave take davali konkretne od RAK a ze teraz sa vsetky stretli na ortopedii a deti musia nosit speci orto topanky
16. kvě 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška teda ja som používala pri Maťkovi všetko so žirafkou a aj také papučky ako ty som kúpila tie sú katastrofálne kamoška má pravdu....pri Danielke používam väčšinou obuv s makkou podrážkou alebo naboso, lebo som sa dozvedela, že Maťko má ploché nohy a to som dávala taký pozor aby nosil ortopedicky vhodnú obuv pre deti...samozrejme, že má malá aj pevnú obuv hlavne ak je škaredé počasie...
16. kvě 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
fíha.. toto som nepočula, praveže mne každý odporučal tieto papučky... a kamošky čo maju deti, tiež kupuju tieto.. aj od sestry mam asi dalsie 4 pary po syncekovi, su skoro ako nove, ale to su uz vacsie velkosti..
prikladam detailnejšie foto, teraz som ich odfotila.. len sme si ich trocha vylepsili, aby som ich stale nemusela snurovat.. :grinning:
16. kvě 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny použité aj keď len pár krát určite nedávaj, obuv je jediná vec na ktorej by sa nemalo šetriť
16. kvě 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta "zirafa" to je značka? :grinning:
16. kvě 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, prečo? niežeby som chcela na Sebkovi šetriť, ale ak mám od segry kvalitné skoro nové topanôčky.. tak prečo ich nevyužiť? veď do nich nejde nožička naboso... je mi ľúto potom topanočky vyhodiť.... :(
16. kvě 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
žirafa je značka pre obuv nezávadnú pre detské nožičky....čo som zistila je somarina :angry:
16. kvě 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny preto, lebo každé dieťa má inú nožičku, inak chodí a "vyčapce" si ich na svoju nožičku a keď to dáš druhému dieťaťu tak mu ju tým môžeš pokaziť....
16. kvě 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme značku Protetika
16. kvě 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek