• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
mufo, to Ste si spravili super večer,aj my by sme to potrebovali, preto sa teším aj na stretávku,že vypadneme z domu, na dovolenku tento rok neni, keďže sme dosť prerábali, ale aj tých pár dní bodne :slight_smile:

babeny,čo Vás trápia povodne, držím palce,nech voda rýchlo zmizne, je to fakt sila ako rýchlo dokáže stúpnuť hladina :unamused:
17. kvě 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak rušný deň za nami, štyri deti dali zabrať, aj keď sme na ne boli traja dospelí. Von sa nedalo ísť, lebo fúkal silný vietor a občas popŕchalo. Aspoň cez obed pospali.

Inak to počasie je strašné. Pozerala som správy a už zase je veľa domov vytopených. :unamused:

Macinka - krásne ružičky

Marti - to je dobre, že chodíte na tie kontroly a všetko je sledované a Kryštofko je zdravučký

Bubli - takže prvá návšteva Peťka u zubára :slight_smile: Ja sa chystám v lete s Danielkou, som zvedavá, či otvorí ústa, ale ako prípravu si každý deň rozprávame rozprávku Macko Uško Boľavý zub :slight_smile:
17. kvě 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem,či som spomínala, Maťko sa rozchodil s pridŕžaním sa jednou rukou a dnes urobil úplne sám asi takých 6 krokov :dizzy_face:
Dám sem foto jeho obľúbenej hračky u mojej maminy, majú kúpenú novú kefu na záchod, ale nemôžu to rozbaliť, lebo Maťko sa s tým hráva :grinning: :grinning: :grinning: Moja mamina mu vymýšľa rôznorodé hračky, po 4 deťoch má aké také skúsenosti, minule ho čakal starý telefón :slight_smile: no a ešte pár akčných - keď niečo varím, musím mu ukázať,čo to tam škvrčí a trojkolka,čo sme super kúpili od jednej maminky z MK až z Východu SK
17. kvě 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli ja som stale pindala, ze sa mi nepaci, ze uz len pri PC sedime kazdy vecer tak vcera MM prisiel s tym ci nejdeme hrat karty. Ulozili sme Tinku a kym som jej prečítala rozprávku tak otvoril vino, nakrájal syry...Bolo to fajn
Andrejka macko uško, špeciálne boľavý zub aj u nás fičí. MM posťahoval nejaké časti z netu tak kukáme často. No a čítame aj knižky s touto tématikou, lebo aj u nás sa pomaly schyľuje k návšteve zubára :wink:
17. kvě 2010 ve 22:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby mozem sa k vam pridat???aj ked nie som tak uplne junovka?
17. kvě 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
silvia.t, vitaj :wink:
18. kvě 2010 v 00:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silvia.t vítej. Napiš něco víc o vás :wink:

U nás noc zase nic moc. Pokračujeme s teplotami a průjmy. Bojkotuje vše teplé - mléko vypije, až když je úplně studené. Násilím jsem mu koukala do pusy. Má úplně opuchnutý vrček (jako by tam měl váček) jedničky a dvojky a i spodní dvojky se hlásí. Už aby vyrostly.

Jinak naše dítě absolutně začalo bojkotovat spací vak. Když ho dám do pytle, tak začne řvát. Když usne, tak se za chvíli vzbudí. Potřebuje se točit na břicho, na bok a v tom pytli mu to nejde.

Černovky, nabízím - pokud by měl někdo zájem spací vak Sterntaler (s rukávy) 90 cm. Oranžový s myšičkou - loňská série - teď nemohu najít na netu odkaz, tak tady podobný. Já ho koupila v březnu za € 49,90 cena pro vás by byla Kč 500,--

Pokud by jste některá měla zájem, tak ho samozřejmě doma nafotím.
18. kvě 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
silvia.t vitaj!
martinka, aj moj uz nespi vo vaku, lebo ho obmedzoval i ked teraz by som bola aj celkom rada, keby v nom je, lebo sa odkope a kazdu chvilu spi na perine, tak som mu na noc zacala davat taky zamatovy teplucky overal a pod to este body, lebo tie jeho spacie novotvary su uz krkolomne!

mufo super vecer, my s MM si sem tam urobime taky veget, ze si pustime nasho oblubeneho Colomba a pri tom chlipkame vinko, lebo na stastie mame len jeden PC :grinning:

adel no take nezvycajne hracky su najsamplepsie, maly ma u nasich zase sacok so zabalenymi drotenkami, lebo ten susti uplne inak a to sa mu paci a tiez minule mu moj bracho doniesol stary telefon, ale s cuplikmi a aj to je super hracka!
Zajtra by sa mala vratit svagrina uz s malou domov, tak idem dnes pomoct brachovi vsetko pripravit a nieco jej navarit, take pre zacinajuce kojace matky, normalne si uz pomaly napamatam, co som si varila a bude to este len rok :angry: Co uz ta sklennaroza!
Vypisujem ziadost za pekne pocasie, kto sa podpise!!!!!
18. kvě 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ženy,

Jasimk, z fleku podepisuju! Byla jsem nakoupit a katastrofa, vichr jako blázen, poprchává. Peťule po návratu začal řvat tak jsem ho dala spát. Ale hraje si tam a je absolutně potichu už cca 20 minut. Tak asi chtěl jít do postýlky.
Dneska nás čeká plavání, dnes i s potápěním mamin - jak já to nemám ráda, mám čočky tak se s nima nerada potápím.

Silvi, ahoj, jsi docela mladá maminka :wink: a vybrali jste pro synka nezvyklé jméno, teda aspoň u nás v ČR. Teď jsem koukla na album a bydleli jste v NL?

Marti, vy si teda užíváte se zubama :frowning2: snad rychle vyrostou..Spací vak bychom nevyužili, v tom by se asi Peťa uvařil..

Dadi,, fotky krásné, Maťko je malý dobrodruh :slight_smile:
18. kvě 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
konecne u nas neprsi, aj ked vietor stale poriadny...dnes ideme na plavanie...nevedela som sa rozhodnut, lebo Terezka ma este trosku soplik, ale som si viac ako ista ze jej ide nejaky dalsi zub, lebo sa jej leju sliny prudom...tak snad aj z toho ten soplik, lebo ked byva chora, tak ho nemava takto dlho :unamused:

bubli ja si neviem predstavit, ako by sa tvarila Terezka u zubara, ona nechce do pusy pustit okrem zubnej kefky nikoho :confused:

dadka paradne fotky :grinning: :grinning: :grinning: je to vymyselnik, verim, ze aj Terezka by bola hotova zo zachodovej kefy :grinning: to je tvoja maminka na fotke? lebo cela ty! :wink:
inak u nas teraz ficia kocky, co ma po nas este, take tie klasicke a este detske golfove palice....docahuje nimi jeden kvet, ktory vie ze nono, ale mysli si, ze palicou moze....a este cd-ckom :grinning:

silvia.t vitaj :wink: zaujimave meno ste vybrali pre synceka :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj dadi gratulacia k prvym krocikom!! musite mat radost :dizzy_face:
18. kvě 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Berík od Martuli má dnes 1. narozeniny. Gratulujeme!!!!
18. kvě 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, Peťa dlouho čekal v čekárně tak byl celý happy, že je najednou někde jinde. Navíc miluje světla a tam na něho jedno přímo svítilo. Takže jsem jak pako opakovala blik blik blik a on vysmátý hledal vypínač a mezitím proběhla prohlídka :slight_smile:

Bertíkovi všechno nejlepší!
18. kvě 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...

Marti o mně psala... jsme snad první "červeňčátko". Ikdyž narození v květnu...

Začíná tu smršť narozenin, tak všem prckům, špuntům, tigrům, princeznám... hromadně přeji... Vše nej, hodně zdraví a hodné rodiče :wink: ...
18. kvě 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

dlho som sa neozvala
oslavencovi, zdravicko, stasticko, vela bezpecnych krocikov, chut do jedla, a najlepsie huncuctva

ostatnym krasny dnicek

ako som uz spominala nemam najlepsie obdobie s Diankou....Zacali sme urologickymi problemami, a moznymi parazitmi....dala som jej nabrat stery zo stolice a mali sme bacila! takze v priebehu 2 mesiacov co zacala skolku sme uz vybrali dvojo antibiotik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: :angry: :cry: som z toho znechutena a navyse ma dojalo to ze ja poctivec poctivy, ja by som spavat nedokazala keby som to v skolke nespomenula ze mala bacila.....a teraz sa na mna pozeraju ako na prasivu! musim poslat muza pre potvrdenie od doktorky, ze bacil neohrozuje ostatne deti, lebo sa prenasa iba vylucenim z tela stolicou! a pokial viem Dianka mi v skolke ani raz nekakala! my sme toho krasavca dostali tam! takze nech hladaju na detoch co kakavaju v skolke, ale samozrejme ja som sa priznala a teraz vidim co robia....Mame samostatny nocnik (vraj aby nemala stresy s kakanim) ale ja sprosta nie som! kukaju po mne ako keby som byvala na mesiaci , je to strasne neprijemneeee....viem ze je to koli tomu....

navyse Dianka mi od vcera zacala cirkusovat rano....Normalne spusti hysaaak a reve do bezvedomia....vcera ju niesol muz lebo strasne prsalo a aj mala Mariannka koli zubom sopluje tak sme nespali celu noc....takze ju niesol on ...a vraj robila cirkus.... Mne sa to nechcelo verit, lebo Dianka sa do skolky vzdy tesila! zrejme sa tam na nej vrsia koli tomu bacilu, neviem si to inak vysvetlit, lebo vsetko sa zmenilo odvtedy ako som to ohlasila, zdalo sa mi to fer z mojej strany, oznamit ze nechodime do skolky, lebo mame ATB koli bacilovi! a v pondelok sla prvy krat do skolky! aj s nocnikom! dnes dalsi hysaaak to som uz bola aj ja aj muz, lebo bolo treba vyplatit skolne a aj fotky co sa fotili....a s kocikom by som to sama nezvladla....takze sme sli obaja, ci to bolo koli tomu ????????????????/ :cry:

podstatne pre mna bolo vidiet ako ju ucitelka sikuje do triedy za obe rucky ako macku, kazala mi rychlo odist, co je pochopitelneee....mi az srdce pukalo ona toto nerobila......zrejme sa nieco stalo o com neviem! :confused: a vcera mi tak naznacila ze ju ucitelka zbila lebo revala za ockom, a to sa mi nechcelo verit, nesedelo mi to k tej milej osobe! a dnes som sa presvedcila o opaku....ked mi kazala odist ja som odisla ale nie celkom cakala som na muza kedy vyplati sek, tak som sa skryla za murik a ucka si zrejme myslela ze uz som odisla ale ja som ju videla ako jej sibla na zadok aj viac krat a ona stale kricala maminkaaaa auuuuuu auuuuuu Chystam sa teda na jeden velmi neprijemny rozhovor s pani ucitelkou....som z toho zrutenaaa
18. kvě 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy Narcisko, není co dodat :frowning2: :frowning2: :frowning2: :angry: :angry: :angry: :cry: :cry: :cry:

Holky držte se, ať je co nejdříve dobře.
18. kvě 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska :angry: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: je mi to strasne luto, hlavne kvoli Dianke....neviem co mam na to povedat :unamused: :frowning2:
18. kvě 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisko, to je teda baba, drzte se, to si prece nesmi dovolit

Jinak dekujeme za prani k narozeninam, moc moc
18. kvě 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda narcis to je děs!!!!!!! Nemám pro to slov!!!!! držím pěsti u hovoru, to si přece nemůže dovolit, tohleto!!!! Hlavně bez důvodu!!!!
18. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,dakujem za privitanie :dizzy_face:
pisala som aj k majovkam lebo nas tamer sa narodil 29.5.2009 ale tam maximalna ignaracia,tak som sa pridala sem ,ved je to len paru dni do juna

meno sme vyberali turecke pretoze mm ma tam korene a bolo to jeho zelanie ak bude chalan dat meno po jeho ocinovi.lenze ten sa volal Husain :sweat_smile: a to som nechcela zas ja tak sme sa dohodli na mene tamer

bublinka ano byvali sme dlho v NL,ale tesne pred porodom sme sa vratili na SK a sme tu doteraz,ale planujeme is spat,ked mm zozenie pracu,lebo tam je teraz tiez kriza co sa tyka zamestnania
18. kvě 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Narciska to je strašné. Ja tomu nerozumiem, ako môže niekto s takýmto prístupom k deťom robiť učiteľku. :angry: Moja zlatá Dianka :frowning2: A máš pravdu, nesmie sa to nechať len tak, a treba sa porozprávať. Mňa by asi porazilo, keby učiteľka dala po zadku Danielke za to, že plače za rodičmi. No a s tým bacilom :astonished: Je to pri deťoch úplne normálna vec, tak nechápem ten prístup. :astonished:

Martuli - Bertíkovi všetko najlepšie k 1. narodeninkám, veľa zdravíčka a veľa šťastia. Nech ďalej krásne rastie a robí Vám velikánsku radosť.
18. kvě 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silvia T vitaj :slight_smile: , nezvyčajné ale pekné meno máš pre synčeka.
18. kvě 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli aj ja vam prajem vsetko naj k 1.narodenikam :dizzy_face:

narciska tak to je sila co si pisala,jea by som tu urcite nenechala len tak,je mi luto ze take osoby maju diplon a vyucuju deticky v skolke...drzim palce nech to vyriesite
18. kvě 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcis :unamused: :unamused: :unamused: minule som sla s malym po ulici a videla som skupinku skolkarov, ako idu a ucitelka stale po nich vrieskala, az mi srdce pukalo, nakoniec tam zabrechal nejaky pes a ona ze "to preto brecha na vas, lebo ste zliiii". tak mi tych deticiek bolo luto. ved sme v roku 2010, toto si pamatam este za mojich cias dokelu. najhorsie na tom je, ze je to ucitelka zo skolky, kam chcem dat maleho, je to pri nas najblizsie :angry:

dadka, gratulujem k prvym krocikom. jeeeeej :slight_smile:

a tu sa uz rozbieha narodeninovy kolotoc, tak vsetkym krasnym junovciatkam chcem takto hromadne zazelat vsetucko najkrajsie. su to nase naj pokladiky, zasluzia si len to naj naj naj.
18. kvě 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambula,pozerala som tvoj fotoalbum a mate nadherne fotky...mozem sa spytat aky mas fotoaparat???
18. kvě 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
silvia, nejaky Canon, ale neviem aky, :slight_smile: MM je fotograf, je to jeho velke hobby, tak sa na simonkovi plne realizuje :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
urcite mu poviem, ze sa pacia, bude rad :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli, Bertíkovi želáme všetko najlepšie k prvému rôčiku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ešte si pamätám ako si bola trikrát na vyvolávaní a stále nič, vždy sme čakali na info od Martinky a hops - Bertík má už rôčik !!!

silvia.t vitaj medzi nami, my tu máme aj májovky aj júlovky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

narciska, učiteľke by bolo treba dať výchovnú a ten prístup .. nemám slov, práveže môžu byť radi,že si ich na to upozornila :angry:

dnes sme neboli vonku,lebo od rána je hnusno, pridávam sa k peticii proti zlému počasiu :unamused: pustila som sa do upratovania letného oblečenia a aj Maťko podostával od kámošky, značne mi pri upratovaní pomáhal :grinning:

zuzi, hej moja mama je celá ja :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silvio, vždyť i některá naše červňátka jsou také narozená v květnu, takže žádný problém. Právě se roztočilo kolo 1. narozenin.

Tak já si právě odškrtla další úkol v diáři. Soudky s pivkem na oslavu jsou objednané. Teď už jen vymyslet dárky, které dá Kryštofovi babička s dědou z Hůrky, teta se strejdou z Hořetic, Čelákovská prababička a mám to všechno dořešené.

Zítra k nám přijede chůva (kamarádka s 2 letou dcerkou) a budou u nás do pátku. Aleš ve čtvrtek ráno odjíždí kamionem do Brna a bude se vracet až v pátek v poledne. Tak jsem zvědavá, jak se to bude všem třem (Kryštofovi, chůvě a Anežce) líbit. Kryštof je zná, horší bude až si s Anežkou navzájem budou brát hračky. Ale zatím je to tak, že jí Kryštof pořád něco nového podává. Tak to snad bude ok.

V pátek odpoledneme jdeme do ateliéru nechat udělat fotky k 1. narozeninám, abychom měli vzpomínku a i pro babičky. Aleš nutně!! potřebuje ostříhat, ale nejsem schopna ho dokopat. Asi ho dnes večer odvezu násilím do MB do Kleru. Je to tam bez objednání, tak snad...
18. kvě 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka - no vidno, že Maťko si už pripravoval svoje letné odevné kombinácie, nech je in :slight_smile:
18. kvě 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti - tak prípravy oslavy v plnom prúde :grinning:
18. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek