• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
silvi

ked si spomeniem co robievala Dianka v Mariankynom veku....a porovnam tieto dve sestry dokopy tak mam pocit akoby Marianka zila niekde inde....Dianka uz pol rocna studovala knizky, isla sa zblaznit za vsetkym co malo obrazky, a ''citala'' vsetko aj letaky, ukazovala prstekom ocko, usko,ustocka...prvy krat mi povedala mama ked mala 4,5 mesiaca, v bezke piratila od 7mesiacov a hned vedela co ma v tom zazraku robit, aj ked zo zaciatku isla len dozadu, na miesto zaujmu sa dostala ako rak a potom sa otocila tak ako potrebovala, bola rychla ako blesk az som sa bala ze si ublizi....

Maruske som dala knizku ako pol rocnej a ona otocila hlavku do okna, vypustila slinu a to bolo vsetko...knizku doslova odkopla a zaujimal ju jedine moj vystrih na pyzame alebo sa len tak brlala vo svojom rozkosnom pupceku....ked som ju dala do bezky stala na jednom mieste aj par minut, iba sliny vsade dookola ako votrelec akoby nemala pojma co tam ma robit...a to uz tahala na 9mesiac....rozbehla sa mi len pred mesiacom, mama hovori ako 8mesacna, vie urobit jezka, havka, rybku, konika a hada.....dva dni dozadu sa naucila tani tani, zdvihne rucku nad hlavku a vykruca s nou ako na ludovkach....no a este vie ukazat aka velka bude....ale to je vsetko Knizky stale ignoruje, bavia ju akurat kluce , mobil, ovladacky na telku z ktorych uz asi dva dni vybera baterky....

stvornozkovat a sediet sme zacali pred dvoma tyzdnami, zuba mame asi tyzden, v postielke sa postavila pred 3tyzdnami, vsetko akoby naraz....chodit sa jej nechce, ked ju dam k stolu chytit, iba pozrie ci tam nieje nieco zaujmave a uz ide dole aj s ovladackou......takze nestresuj, maly je v poriadku Predvedie ti vsetko v jeden tyzden a ty nebudes stihat zapisovat pokroky...tak ako ja .... neboj je to sibal, skusa ta :grinning:
18. kvě 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
narciska prajem ti pevne nervy na zajtra a budeme mysliet na Dianku a na jej vystupenie, aby sa jej nakoniec pacilo...

silvi, presne ako pise narciska...zrazu ti vsetko urobi behom jedneho tyzdna, ze nebudes stihat sledovat :dizzy_face:

natasi tiez drsny pribeh zo skolky....fuha :frowning2: mna raz zavliekla ucka do kuta nasilim, lebo som nechcela zakukat pri hre na kukucku (som sa hanbila) a ako ma tahala, tak som stratila papucku a ona ju potom po mne hodila...doteraz si to pamatam ako vcera...ako je to skor usmevne, ale doteraz som z toho nestastna :frowning2:

ivus jooooj nech uz neboli :frowning2: :frowning2: :frowning2: no tie oslavy mate tazkovymyslitelne veru....budete oslavovat aj mesiac vkuse :dizzy_face: my budeme tiez aspon na 3 krat..

bambulka dooobra oslava!!! ja by som si trufla s malou uz teraz do stanu, samozrejme ak by bolo teplucko....

inak dnes som malej varila masko so zemiami a rajcinovou omackou a ani sa mi toho nedotkla....dokonca mi odstrakovala ruku, ked som sa priblizila s lyzickou :grinning: to sa este u nas ani nahodou nestalo....uvidime co zajtra na to povie....moj brat ma odmalicka brutalnu nechut k rajcinam, ze ked sme ich jedli, on musel byt v inej miestnosti....dufam ze to neni nejake dedicne :grinning:
boli sme aj plavat dnes, po plavani ju strasne prehnalo a za cely den nezazmurila oka, tak mi spi uz od 18:45,....predpokladam, ze ma rano caka skory budicek :pensive: :sweat_smile:
a ta prehanka pravdepodobne z nejakeho zubku co sa tlaci a tlaci a dlhsie uz trapi....inak neviem

no idem do hajan brunocku
18. kvě 2010 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska
to strasne s tymi bolestami , snad to coskoro skonci, daco uz zabrat musi
nataska drsne fakt, prezila som nieco podobne i ked len dva krat ale pamatam si to akoby to bolo vcera :pensive:
zuzec so stresom zo skolky mam svoje skusenosti....dostala som dva poriadne vyprasky....dovod...plakala som za mamou, tak ma uca zaniesla do kupelne a tam ma zmlatila....doma mi nikto neveril.....ale mala smolu lebo v kupelni sme neboli same, bonzol ju kamarat ktory sa tam v strese skryval a cele divadlo videl, zhodou okolnosti nase mamky spolu robili.....mama na dalsi den narobila s ucitelkou cirkus...odvtedy som mohla malovat vykresy na vystavu ako ''elitne'' deti a dokonca som aj vyhrala 2.miesto!

druhy vyprask som dostala lebo som nechela spat a vyvadzala som....vysledok roztata dolna pera....mama narobila cirkus aj s druhou ucitelkou, ta mi odvtedy dovolila vsetko mohla som chodit v jej cizmach, nemusela som spat ked som nechcela...atd....

pevne som dufala ze sa doba po 30 rokoch zmenila.....ale som z toho sklamana a hlavne z ucitelky, lebo som mala o nej inu mienku....
snad sa to nejako vykristalizuje a nakoniec to nebude tak zle, ale pred chvilou som musela Di utesovat kricala zo spanku nieco o skolke....tak vidite uz to ma aj v sne, cele to preziva zas....doniesla som jej nocnik lebo zaspala po mlieku ako mimino a uz sme sa nestihli vycikat....tak mi rozospata hovorila ze maminka si plana! ja ze preco? neposluchas.....a ja ze lubim ta, a ona ze nie nelubis! nelubis ma! kukala som sa na nu a ona mala zavrete oci a cikala....chcela si lahnut s holou ritkou, ledva som ju stihla utriet a vytiahnut gate z pyzama....chuda....

idem buvat drzte palce Ozvem sa ako sme dopadli
bru noc a pa cmukalino
18. kvě 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

narciska, je mi ľúto, čo práve zažíva Dianka, verím ale že sa to dá čím skôr doporiadku a nebude to až také zlé.. veď ako sa vraví: žiadná kaša sa neje taká horúca ako sa navarí... držím pršteky:slight_smile:

my sme mali včera krásny deň :slight_smile: ráno sme boli so Sebkom na nákup v kauflande, lebo sme už mali prázdnu chladničku :grinning:
a potom sme išli ku kamoške.. strávili sme tam skoro celý deň:slight_smile: Kamoška má 2 ročnú dcérku a keby ste videli ako ju Sebko krásne bozkáva, niekedy sa jej normálne pricucne na líčko... kamoška ich včera aj fotila, keď mi da foto, ukážem.. puknete od smiechu, ale je to hrozne zlaté :slight_smile:

dnes ma 11. mesiačikov malý Jiřik (sovice), gratulujeme :wink:

prajeme krásny deň :slight_smile:
19. kvě 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, pridam pre zmenu jednu pozitivnu skusenost zo skolky na pozdvihnutie nalady. Syn ked zacal chodit do skolky, na druhy den velmi plakal a ucitelka ho nosila cely den na rukach, aby mu nebolo smutno. To som sa nedozvedela od nej, ale z ineho zdroja. A aj inokedy som tam videla ine ucitelky ako nosia placuce alebo smutne deturence na rukach. Som ich obdivovala, lebo ja by som to nevladala. Chcem dat do tej skolky aj dceru, dufam, ze sa nezmenia ucky dovtedy.
19. kvě 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko!
narcis tak to je teda blby pristup ucitelky, co si znepriateli a zneprijemni detickam skolku! Dufam, ze sa Ti to dnes podarilo poriesit, ale nechapem ich pristup!
My sme mali dnes nejaku umrncanu noc, malemu sa tlacia horne dvojky, tak mal aj teplotku, ale taku o nicom 36,8, ale aby zneprijemnila, staci aj taka. O 6 som si ho zobrala k sebe, prebalila som ho nacuckal sa a este vypil aj cajik a zaspal mi na ruke, tak som ho prelozila do postielky a uz tam hajka skoro 2 hodinky.
silvi ja tiez neporovnavam starsieho a mladsieho a ani s inymi detmi, lebo kazde ma svoje tempo, tak nemusis mat strach, ze by bolo nieco v neporiadku!
ninny tak Sebko ma napadnicku :wink: My sme boli predvcerom u albertine a chlapci sa pohrali, Danko uz krasne bezka, ale bol trosku chorucky.
Prajeme krasny dnik!
19. kvě 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, oni sú si navzájom nápadnici :slight_smile:
noc sme tiež mali umrnčanú.. Sebik bol hore asi 8 krát, ale už to neriešim :stuck_out_tongue_closed_eyes: ň

dankolucka, je fajn, že sa nájdu aj chápave a citlivé učiteľky... aj moja sestrička je učiteľka v škôlke a musím Vám povedať, že byť dieťa ani inú by som nechcela :wink:
19. kvě 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

tak rano dopadlo ako dopadlo....revala mi uz od domu celou cestou, v ruke drzala svojho tulena, saty na vesiaku prekvacene cez kocik....ako cigani sme sli.....do toho zacala konkurovat Mariannka, no a scena ako z kusturicovho filmu.....tak som sa spotila kym som ju prezula.....potom sla cikat na nocnik co tam ma a zase cirkus humberto.....

prisla ucka a uz to bolo hned ine, vzala ju za ruku do triedy, dala som jej pusu, povedala som jej ze ju lubim a sla som ..... potom este ucitelka otvorila dvere aby som jej este dala jednu pusu, tak som sa vratila a bozkala som ju este raz a znova som jej povdedala ze ju lubim a sla som rychlo prec....za dverami som este pockala co bude dalej, skryla som sa za murik, ale uz bolo dobre.....isli ku stoliku a daco robili... potom som jej hned zavolala a ona ze s nou sla lepit kvietky a ze hned prestala revat....no a ze mi posle mms ako sa hraa....tak som zvedava....vidim ze sa snazi....takze som sa kus ukludnila
a ako vravi ninny ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa navari....tak uz len vydrzat toto sproste obdobie....

a co som sa bavila este s dvoma mamickami tak vraveli ze ich deti tiez zo zaciatku s usmevom a po mesiaci im to doslo zacali cirkusovat....no neviem.....dufam ze je to len obdobne a coskoro to prestane....Poznam svoje dieta, nieco sa jej tam znepacilo....ale zivot je aj o tom....a cim skor sa to nauci tym lepsie.....Ale aj tak ju milujem! dnes je cela ruzova.....aj vlasy jej dobre stoja, no proste kocka! neviem sa dockat kedy bude vystupovat :grinning:
19. kvě 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem vam babulky za podporu

idem sa vrhnut na ten chaos co mam v byte, odsat Marusku a daco zranajkovat, aby som sa neprevratila od hladu :confused:

pekny dnicek, vsetkym dnesnym oslavencom naj, naj, naj zelame, zubkovym nech rychlo vylezu zubocky, chorkanym skore uzdravenie a mamickam kraaaasny dnicek

paaaa :grinning:
19. kvě 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
IVUSKO, vidím to jednoznačně. Oslavu v nejbližším kempu a stany s sebou. Kdo nebude chtít stanovat má hold smůlu.
Tedy ty zuby či co vlastně to je. Už aby to bylo v pořádku!

SILVIA.T buď v klidu. Každé dítě je jiné, neporovnávej to takto. Kryštof nemluví - ani mámá ani táta jen ham ham. Žádná zvířátka nenapodobuje, leze 14 dní, staví se 14 dní, neukazuje, ale u některých věcí se podívá jejich směrem. Ale umí zapnou tv ovladačem i přímo na přístroji (když nu sebereme ovladače), umí zapnout notebook, dělá pá pá, jak je velký, paci paci. Má dobrou jemnou motoriku, takže umí posouvat po drátu korálky, umí bubnovat paličkou na bubínek, zatloukat kladivem hřebíky (dětská hra). Na panence i na lidech ukáže kde má oči, nos, ucho, pusu, dává pusinku. Toť asi tak vše. Jsme jako předčasňátko sledovaní opravdu velmi dobře na dětské klinice a neurologii a vše je v pořádku. Takže si nedělej starosti!

NARCISKO, nemám vůbec slov. Co na to říci? Snad už teď bude dobře, když učitelka ví, že víš. A snad i Diance se tam začne po v ystoupení líbit a bude se těšit na další nacvičování.
Já naštěstí žádnou takovou zkušenost ze školky nemám. Jen ve škole jsme měli přísného pana učitele. Za přestupky trestal paličkou od bubínku. Tenkrát jsme ho neměla ráda. Za trest (abych neměla volné odpoledne) jsem musela chodit 2x týdně do sboru. Dnes vím, že to byl větší trest pro něj, protože já mám absolutní hudební hluch. Je mi docela líto, že tento člověk již zemřel, protože bych se mu šla za to omluvit. Opravdu byl dobrý pedagog. Žádné poznámky, žádné vyřizování přes rodiče. Byl pořád fér!

U nás se situace malinko zlepšila. Už nemáme horečky, ale jen teploty. Průjem zůstává (3x za noc). Pravá horní jednička už se prořízla a kouká špička. levá horní jednička, obě horní dvojky a obě spodní dvojky koukají pod dásínkem, tak to asi bude brzy.

Kluci dnes jeli spolu do práce. Tatínek si musí připravit kamion protože zítra odjíždí. Ten co mu s ním jezdí je prý strašný dobytek. Tahal za sebou 600 km hadice od hydrauliky až udřel koncovky. Když se ho Aleš ptal, zda to nevidí, tak prohlásil, že on je k ničemu nepotřebuje. Jasně že on ne, plachtový návěs hydrauliku nemá, ale ten speciální návěs co tahá Aleš se bez hydrauliky neobejde :frowning2: Tak byl z toho moc rozmrzelý. On to auto pořád šperkoval, tu nové koberce, tu nová nálepka, nedej bože, aby se někde objevila chybička na laku (od kamínku) či prasklinka a odřeninka na plastu. To se hned o víkendu muselo retušovat a teď? :frowning2: Nárazníky ulámané (do něčeho naboural) v kabině bordel - Aleš se zouvá, aby tam nebyl bordel a 3x týdně luxoval a utíral prach. Teď je prý bahno i na lehátku a vajgly za lehátkem. Je z toho hodně rozmrzelý :frowning2: :confounded:
19. kvě 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink: jasimk, aj u nás bola nejaká nekľudná noc, večer sa mi zdal teplejší, ale mal len 39.9 po odčítaní, najskôr z tých zubov,čo sa tlačia - naraz mu idú vrchná a spodné dvojky. Dnes ráno prvýkrát koštoval olúpanú rajčinku, ale teda neviem,či nebude po mojej mame, tá si dá tak max kečup alebo raj.polievku ale surové nezje ani za pána :stuck_out_tongue_closed_eyes: to my s MM zase môžeme na kilá :grinning: na obed chcem robiť hovädzie s raj.omáčkou, tak si radšej odložím pár kúskov bez omáčky, keby mal podobné maniere ako Terezka :wink:

silvi, veru každé dieťatko je rozdielne, vidím to na Maťkovi a Hanke - to je moja neter o 4mes mladšia ako Maťko. Ona je neskutočne šikovná, možno aj tým,že je iná váhová kategória a dievčatko :sunglasses: už teraz rozpráva mama baba, stavia sa na svoje chudulinké nožičky, vie dať ruky hore keď sa prezlieka, Lenka jej povie: ruky hore a ona hneď hore :dizzy_face: no šikulka. A ako krásne papá tie kukuričné slíže, drží si to v tej malej ručičke, Maťko to je typický chalan, od maminky je to lepšie, nech kŕmi kým sa dá :grinning: :grinning: :grinning: učím ho všetko možné, naposledy ho tiež tatino učil ako robí indián, z toho ostalo wowowowa ale rukou si búchal do bruška :grinning: :grinning: veru nasmejem sa na ňom a tiež keď si asi trénuje hovorenie, bez vydávania hlasu, iba ako ryba hýbe perami, no herec môj. A už som mu aj hovorila,že ho prihlásim do hororu naškriekať výskoty, to je fakt sila, až v ušoch zalieha :confounded:

Jiříkovi gratulujeme k 11.mes :wink:

keďže už začínajú prvý ročáci, mali by sme ak teda chcete oprášiť zase tabuľky a fotky, čo Vy na to ? doplnili by sme info o váhe a cm v 9. a 12.mes + fotky, neviem,či pre fotky z osláv prvého roka by sme nemali spraviť samostaný album, teraz už sa dá viac ako tri, čo Vy na to ? Leni, potom Ťa poprosím o asistenciu :wink:
19. kvě 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zapomněla jsem. Chtěla jsem se s vámi podělit o to, jak mám (v dobrém) šílené rodiče.

Dnes vyrazili na svou dovolenou na Slovenko. V jejich podání dovolená = navštívit rodinu v V. Krtíši a Michalovcích. Jedou sami dva Octavií Combi (samo o sobě velké auto) a jedou s vozíkem :wink: :dizzy_face: Máma se strašně naštvala a vystěhovala 3/4 domu. Všechny děti jsme min. 10 let z domu a máme své domácnosti a ona nám stále schovávala výbavu - péřové deky, povlečení, záclony,.... dokonce i 2 roky starý rozkládací gauč co nikdo nepoužíval. K tomu hromadu čistících prostředků co fasují v práci a nevyužívají, 30 kg pracího prášku, lopaty, hadry, kýble, atd. atd. atd. Jsem říkala, že z nich bude mít rodina radost. Ale mě nedošlo, že se bavili s rodinou na Východě a že vlastně vezou "humanitárku" na Východ. Teta z Michalovec má sestru někde v Trebišově a mají dům pod vodou :pensive: :frowning2: Tak včera naši pobalili co našli a co se jim vešlo do auta a jedou 800 km. Tak až dnes po Slovesku uvidíte takovouto soupravu, tak Češi neemigrují, ale jedou jen na dovolenou :dizzy_face: :grinning:
19. kvě 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adélko určitě. Bylo by dobré - teď když to je možné, ty naše 2 rozložené albumy spojit do jednoho. A pokračovat dále.

Budete mít s Lenkou na to trochu času? Já vám bohužel teď pomoc nemohu. Mám toho až až. Nějak se mi to tu kupí. Hospodářská krize se u nás projevila tím, že se zákazníci nudí a chodí po auditech u svých dodavatelů. Takže na červen mám naplánovaných 7 zákaznických auditů. Tedy jsou to jen 2 firmy, ale jedna chce auditovat vše (ISO, EMS, OHSAS, Zákon o osobních údajích, Otrockou a dětskou práci). To znamená, že na každý obor jiný "odborník" - 1 den. A já se z toho mám po... :pensive:
19. kvě 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka, to je super nápad spojiť to, ani mi to nenapadlo, že vlastne už to neni obmedzené na 50fotiek :sweat_smile: :sunglasses:

budeš to mať perné, to máte tuším audity zo všetkých oblastí !!! keď sa vrátim do práce a nebudem si vedieť rady viem,za kým sa obrátiť :slight_smile:
19. kvě 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adélko právě. Letos musí mít všichni hotovou změnu ISA na verzi 9001:2008, takže si to fakt užívají :frowning2: a to mi teď ještě říkala asistentka, že včera nadávali na finančním protože se jim ohlásila kontrola z Finančáku. A to se finišuje s daněmi - musíme podat daňové přiznání do 30.6. (máme poradce a účetní audit), takže červen bude fakt sranda :frowning2: :unamused: :confounded:
19. kvě 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
A až skončí ten bláznivý sraz, tak je červenec a máme SRAZ!!! Huráááá moc se na vás těším! :dizzy_face: :sweat_smile:
19. kvě 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je hrozný holky, tak já teda naštěstí mám se školkou jen samé dobré zkušenosti, ale ty vaše jsou dost děsivé :cry:

Marti, já už se taky nemůžu dočkat, už aby to bylo.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. kvě 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, samozrejme :slight_smile:
takže baby posielajte info o váhe /poprípade i výške kto vie/ na môj alebo dadkin mail (alebo sem v pošte) + fotky (postupne i z roka).
Dobrý nápad Dadka - fotky z oslavy.. :wink: najkrajšie to bude, keď bude každý drobec s tortou nafotený, že? :slight_smile:
19. kvě 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
teda Narcisko z vaší školky jsem byla úplně hotová, snad se to obrátilo k lepšímu. Chudáci děti. :frowning2: Držím pěsti, ať už se to neopakuje nikde a nikomu.
Jé holky srazík vám závidím, tak pak doufám založíte album, aby jsme se my nezúčastněný alespoň pokochaly.
Silvi zdravím.
Oslavenečkům vše nejlepší!
19. kvě 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Idem dať doporiadku byt - hlavne povýsať, po celom byte sú omrvinky z rožka.. Sebinko keď papá tak musí pri tom loziť po celom byte... inak mu ten rožok tušim nechutí :grinning:

dadi, ja Sebkovi dávam paradajky /väčšinou cherry/ i so šupkou, začal takto papať sám, zoberie si ju do ručky a cucka a hryzie.. radosť pozerať :slight_smile:

silvia.t, neboj každé dieťa je iné.. niektoré skôr rozprávajú, iné chodia.... to je v poriadku :wink:
19. kvě 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj baby, nemáte nejaký recept na muffiny, ktoré môžu už aj naši drobci? :slight_smile:
19. kvě 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,baby...Tamer tu vystraja tak nemožem ani poriadne pisať,vždy mi tu niečo postiska :sweat_smile: čakam kym mm pojde do roboty,a pojdem uložit malého spať a pustiť sa do upratovania,lebo ž to tu vyzerá ako po výbchu :zipper_mouth:
19. kvě 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute zeny,

citam vas pravidelne aj viackrat do dna no nestiham akosi prispievat...

hmm k tej skolke, ja ososbne z detstva mamtaku skusenost, ze ucky nas mlatili pravitkom ked sme nechceli spat teda len jedna... no rezili sme to. a skolka mojej starsej bola super len na jednom stretnuti myslim to bolo den deti sa vykrical jeden dedo na moju malu emku, ona bezala ku mne sa schovat, velmi plakala lebo sa ho zlakla. roblem bol v tom, ze sa emka natahovala s jeho vnuckou o balon a on ako dedo si chranil svoje no nie primeranym sposobom... lebo na emku vrieskal a utekal za nou... ja som mu len povedala, ze nech prestane, a ze ten balon je jej lebo som jej ho nafukala ja... no ja svojim hlaskom som ho neprekricala a vyzeralo to tak, ze som sa emusky nezastala... bola velmi smutna a sklamana zo mna. niekedy na tu situaciu spominame dodnes. ale uz vie ako to bolo... no velmi ma to mrzelo, ze si neviem lepsie obranit svoje dieta...

ku tortam, aj ja som chcela taku potahovanu objednat no musela by som dve, lebo lala je 27. a emka 28. a ked som zavolala pani, ze kolko stoji tak mi povedala, ze kg 10eciek... a jedna mala torta ma cca. 3kg. tak budeme mat len obycajnu.. mame dve babky tak kazda urobi jednu..

marti, budem stat na vyadovke poprad michalovce a mavat konvoju z cz. inac ja mam tiez rodinu v cechach, uja a dvoch bratov. okupuju ceske budejovice, vyssi brod a lubi pri karlovych varoch a zabudla som brno. v lete je zraz u nas na chate a tiez to bude o stanoch a tak... co sme pocitali tak nas bude 40 aj s detmi.
19. kvě 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
prajem vsetkym pekny den, ja dnes tiez budem trochu upratovat, ale ne trosku :grinning:
Terezka ranajkuje takym stylom, ze je v behaku, v jednej rucke redkovka, v druhej chlebik a chodi hore dole a vychutnava a pomalinky si z kazdeho odkusuje ako mysicka :grinning: :grinning: :grinning: takto ranajkuje najradsej, ked ju krmim, tak po 5 minutach ju to uz nebavi....pripajam foto

narciska dobre spravy mas, som rada ze to bolo ako tak lepsie :dizzy_face:
19. kvě 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska mě hrozně mile potěšila váha.... :dizzy_face: Je teda pravda, že se i mnohem lépe cítím, asi je to tím, jak neustále běhám za Emmičkou...to je asi ta nejlepší dieta... :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. kvě 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, Terezka je úžasná... :dizzy_face:
19. kvě 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka fakt je zlata a tu redkvicku jej davas celu? ona ju ohryzie? ja by som sa bala ze ju da celu do pusy..

v pondelok som bola so psom strihat pazurky, lebo teraz chodi malo vonku, uz nevladze... a narstli jej obrovske a po byte tak klopkala... no mali ste nas vidiet, dve zeny lezali na psovi a veterinarka strihla o 106 aj krv bola.. no teraz ich ma take pekne...
19. kvě 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, Terezka je perfektná :wink:

Aj Sebinko najradšej takto papa - či zeleninku, ovocie, chlebík, chrumky... drží si v ručičke a hryzká si :stuck_out_tongue_closed_eyes:

emla, prečo sa bojíš? Koľko ma Laura zúbkov? Aj ja som sa zo začiatku bala, ale Sebinko takto papa už dlhšie, ma 6 zúbkov a stačia mu na to :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj náš Kubko najradšej papá sám - nemixujeme už dlho nič, má "len" päť zúbkov a nebojím sa pekne si odhryzkáva....
Leni, tiež "zbožňuje" chrry paradajky :slight_smile:, papkal už aj uhorku :slight_smile: veľmi mu chutila a bruško nebolelo

Zuzi, tak potom to u vás vyzerá ako u nás :slight_smile: omrvinky všade - ale čo už, hlavne že im chutí. Terezka je zlatučká.
19. kvě 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, u nás to tiež takto vyzerá, ale neriešim.. aj my sme boli deti :grinning:
inak, podarilo sa mi predať to autíčko, tak som rada... :slight_smile: predala som i sterilizačný box a nosič - skoro za rovnakú cenu za akú sme to kúpili, veď to bolo v podstate nové :slight_smile:
19. kvě 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek