• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
tak super Leni, že si to predala :slight_smile:

tati pôjde pravdepodobne na tri dni na ryby tak by sme vás možno prišli s detičkami pozrieť :slight_smile: Už som dávno nevidela Sebka
19. kvě 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
To by bolo super a kedy to ma ísť? :wink:
19. kvě 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda vy mate uz poriadnych zubacov, my mame stale len dva dolne zubky. :slight_smile:
19. kvě 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
My sme si včera s MM urobili výlet. Išli sme odviezť švagra na letisko do Viedne tak som si objednala starku na babysitting a išli sme bez detí.Stavili sme sa u mojej kamošky, kt. tam žije, pozreli sme náš neslávny hokej a cestou späť sme sa stavili v BA a ja som sa zas rozšupla a nakúpila nejaké handry a hračky :wink: Ešte, že o 21 zatvarali obchod. Domov sme prišli až o 23.00Baby to zvládli suer. O Tinku som sa ani nebála, skôr ako bude so Soničkou. Ale zjedla všetko čo jej dali, pekne sa hrala a večer zjedla kašu, zapila čajom a po sprške v postieľke hneď v pohode zaspala. Mám už veľké poslušné dievčatko :slight_smile:
Ešte som chcela privítať silviu. t Narciska s tou škôlkou hrôza. Ja sama neviem ako by som sa zachovala, minimálne tá učiteľka by pocítila môj hnev :angry: Ivuška snáď ti už tie bolesti skoro prejdú. Blbé je, že ešte ani príčinu nezistili...
Čo sa týka toho, čo deti vedia tak u nás pápá, aká budeš veľká, ťapy, ťapy. Ukazuje kde je havo, Tinka, na jedlo kričí ham. Mňa volá dada. To asi bude tak jak Tinka, tá mi tak v 1% povie mama, inak som stále Danka a už aj tatino je viac Boris :grinning: Každý sa na nás smeje, lebo decko sa s nami baví jak s kamošmi. Tinka v Soničkinom veku toho vedela si viac ale ona bola taký hĺbavejší typ, nad knižkou vedela sedieť aj pol hodiny a bavilo ju všetko si prezerať a keď som jej niečo komentovala tak 7th heaven a tak je to doteraz. Sonička je akčný typ, ona stále niekam lezie a skúma veci na vlastnú päsť :grinning: Dnes sme sa boli okúpkať v jednom hoteli, baby sa vybláznili, lebo Tinka sa už od nedele balí na plávanie.
19. kvě 2010 ve 20:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak ďalší deň vyplnený deťmi za nami. S mojím otcom sme zobrali všetky štyri deti (dve moje a dve sestrine) von na ihrisko a bolo veselo, zásadne sa každé chcelo ísť hojdať na hojdačku, na ktorom bol niekto iný. Tak sa postupne všetky vyrevali a šli sme domov. :slight_smile: Akurát Ľubka má zatiaľ všetko na saláme. :slight_smile:

Marti - tak rodičom šťastnú cestu na Slovensko, vybalení sú teda riadne :wink:

Dankolucka - Ľubka má dolné dva zúbky a teraz sa jej prerezali horné jednotky, takže tiež nie je veľmi "ozubená" :wink:
19. kvě 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry vecer
mufo pekny vyletik :dizzy_face: my sa chystame nieco podobne vyskusat, nechat malu u nasich, ze co ona na to, podla mna bude dobrucka...to skor ja budem nestastna, ze ju nemam pri sebe :frowning2:

emli, ano Terezka pekne chrumka po kuskoch a ak si to aj cele strci do pusy, tak pozuje, pochrume a zhltne....ale to jej nedavam celu redkovku :sweat_smile: to ma len take koliesko :wink: ved ma uz 6 zubkov a celkom ich vie aj ovladat, tak preco nie :slight_smile:

inak mala mi isla uz druhy den za sebou spat o siedmej, uvidime ako sa to osvedci....lebo ja som vzdy cakala do takej osmej a v poslednej dobe robila cirkus, tak mozno takto to bude lepsie....a jak som sa bala, ze bude rano skoro buntosit, tak v pohode o siedmej :dizzy_face:

inak ja som vacsinou zase "tata", ked poviem aby povedala "mama", tak s rehotom zavali ze "tata" :grinning: mama som az vtedy, ked mi vyzlieka tricko :angry: ked sa jej to hodi... :sweat_smile:

dobrunocku
19. kvě 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ze postupne sa vyrevali :grinning: :grinning: hihihi
19. kvě 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka - asi od nedele do utorka, ešte ti dám vedieť - každopádne sa na vás tešíme :slight_smile:

mufo - pekný výlet, ja náš kubko volá sofiku dada - tak ste menovkine :slight_smile:

Kubko už kričí na nášho havina - ADA, ADA - volá sa aida :slight_smile: zlatý je ako na nu vykrikuje

Aj my sme boli v pondelok na celodennom "výlete" - boli sme v LM na pohrebe - Kubko bol u mojej sestry, jeho krstnej a zvládol to super.... ja som to zvládala horšie, stále som myslela na neho, že ho nemám pri sebe - presne ako píše Zuzka.... u krstnej dokonca menej vymýšlal a spinkal poobede pekne v posteli dve hodiny - doma chce iba v kočíku :grinning:

Pripojím ešte nejaké fotky júnovčiat, aj keď trošku neskôr, ale teraz mi to priniesla sestra - sú to fotky z pretekov lezúnov v maxe TT
naši súťažiaci :Terezka (zuzec), Maťko (lenorka), Jakubko (ja)
19. kvě 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
niekto sa ma tu pytal kolko ma lalka zubkov, tak 8 a som ako pozeram velmi opatrna co sa tyka tvrdsich jedal, no od zajtra jej uz dam nieco pohryzkat... ked uz vy vo velkom chrumete..

jeeej ake pekne fotky z lezunov, ste mali mini streco? a kto vyhral?

ake cajiky davate detom, moja teraz zacala pit konecne aj 200ml ale len cierny caj mierne osladeny... ine nechce, no myslim ze nie je dobre aby pila dlhodobo caj z jedneho druhu, este niekedy vypije aj vodu.. tak ake ?

kde sa da kupit ten havo od fisher price??? zatial som ho u nas nikde nevidela.
19. kvě 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac viete co som si vsimla? ked nieco napisem pototm tu uz dlho nikto nepise... :confounded: :sunglasses: :grinning:

to ako si mam vysvetlit? :sweat_smile:

idem uz hajat, pekny zvysok vecera a hlavne zajtra slnecny den... lebo teraz to bolo doma riadna makacka... papa
19. kvě 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danka, krásne fotky.. s tými číslami na chrbte im to pristane. Už sa na Vás tešíme :wink:

emla, Sebko pije len čistú vodičku a občas mu dávam nesladený feniklový čaj.

Zuzi, Sebko hovorí najradšej "mama", keď je unavený.. je to také zlaté umrnčané :wink: a najradšej hovorí "ňe, ňe, ňe" alebo "baba, papa" alebo kopec iných výrazov, ktorým zatiaľ nerozumiem :grinning:
20. kvě 2010 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emlo, protože si vybíráš čas, kdy tu nikdo není :wink:

Kde koupit psa Ti neporadím, já ho kupovala přes net. Kryštof ho dostal předem (předevčírem) k 1. narozeninám a moc se mu líbí.

Čaj Kryštof moc nechce. Dávám hodně naředěné ovocné juice a vodu.

Včera jsem si dovezla chůvičku s Anežkou. Když jsme přijeli, tak už Kryštof usínal, ale jakmile viděl Anežku, tak restart. Musel jí ukázat všechny svoje hračky. Řádil do 21 hod. Nevídaná věc, normálně nejpozději v 19:30 hod. spí. Anežka na tom byla ještě hůř. Ta šla spát až ve 23 hodin. Všechno jí zajímalo. My jsme seděli u vínka a sýrů, protože Míša měla včera narozeniny.
Dnes již budou doma sami, tak jsem zvědavá, jak to zvládnou, zda Míšu neodvezou.
20. kvě 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby, vcera sme boli na poradni, mame 77 cm a 9,5 kg. moc spokojna nie som, lebo pribral iba 400 g za 2 mesiace, co nie je moc.

tak uvazujem, ze mu pridam dalsie jedlo, teraz mame: ranajky, desiata-kojenie, obed, olovrant (jedlo+kojenie), vecera a uvazujem, ze teda este tu desiatu by sme mohli dat.

ale mam otazku....papame na ranajky jogurt, na olovrant ovocie a teda neviem co na tu desiatu dat, aby sa to neopakovalo.

nemate nejake tipy? vdaka vopred
20. kvě 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko,
emli, v čase 22:00 som Maťkovi zrovna natierala ďasienka, čo ho tak strááášne boleli zúbky :cry: a jak som hmatala, neviem,či som dobre ocítila, tuším sa mu tlačí jedna stolička :confused: strašný krik spustil, pekne spinkal a na bolesť sa zobudil :rolling_eyes: zatiaľ má vonku všetky jednotky a jednu dvojku - 5zubov a tlačia sa ostatné :unamused:
teraz papáme spolu rožky, ja aj s lekvárom a on s maslom a už kričal daj daj :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
čajík mám pre neho teraz kúpený Hipp a keď bol nascípaný tak bylinkový z lekárne, zatiaľ som rada, keď vypije aspoň trošku, skôr mi pije čistú dojč.vodu a ako dospelák z pohárika :sweat_smile:

My sme FP Havina kúpili v Dráčikovi ale určite ho nájdeš aj na mimibazare :wink: kuk napr. http://www.mimibazar.sk/bazar.php?id=2784260

zuzec, tiež som ten prípad, čo aj keď dá Maťka varovať, stále myslím, či je ok, nevymýšľa, moc nevyvreskuje z kočára, teraz má také obdobie vrešťať ako pavian, ale nie žeby plakal, to len výska až v ušoch zalieha. Žeby si to pamätal z Bojníc ? to bol len také malé mimčo :sweat_smile:

danka, super fotky z pretekov,škoda že to robia len v určitých mestách, ale nápad urobiť preteky na stretávke je dobrý nápad, deti sú od prírody súťaživé :slight_smile: :slight_smile:
20. kvě 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, teraz už deti priberajú pomenej a Šimonko ma krásnu váhu... čo Ti povedala doktorka?

Sebinko sa teraz rozjedol papa 5 krát denne a pomedzi to ešte niečo malé + cca 3 kojenia denne.
Na raňajky mu zvyknem dávať chlebik s masielkou + zeleninka alebo s masielkom a džemikom, so syrečkom, so šunkou.. alebo miesto chlebíka rohlíček... na desiatu dávam ovocie alebo jogurt, na olovrant buď nejaké ovocie s keksíkom alebo rohlíček, večera kašička..
20. kvě 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambuľka, netráp sa...Lejka má "len" 8300g.. dôležité je aby dieťa priberalo, pokiaľ neplače od hladu, je spokojný, tak nevidím dôvod sa znepokojovať :wink: :wink:
20. kvě 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebinko ma okolo 8700g
20. kvě 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, moja kámoška je tiež tehu v 10tt, tak sa budem tešiť z Vás oboch, teraz pôjde akurát na prvé Sono, už má jednu krásnu slečnu Ninku a chcela by zas dievčatko, ale je to jedno len nech je zdravé :wink:

Maťko máva raňajky, na desiatu výživa, jabĺčko, banán alebo také niečo, keďže už sa blíži rok, budú môcť aj tvaroh, tak napr. miláčik alebo tvarohová Activia, potom má obed,olovrant väčšinou jogurt a na večeru kašu a druhá véča kojenie pred spánkom :wink: inak teraz bolo v Mama a ja recept na puding s použitím piškót, musím to kuknúť a potom napíšem :wink:
20. kvě 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak si dobre pamätám, optimum je keď má dieťa v polroku dvojnásobok pôrodnej váhy a v roku trojnásobok - ale to sú čisto tabuľkové veci, chvalabohu,že už teraz tak rýchlo nepriberajú, to by sme mali kríže v prd..i :grinning: :sweat_smile:
My ideme do poradne až 3.6. som zvedavá na numero a tak tajne dúfam,že keď sa viac rozchodí, trošku zhodí :sweat_smile:
20. kvě 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, diky, diky, no Dr bola spokojna, ale on teraz vyrastol 7 cm a asi aj preto sa mi zda, ze je to malo, co pribral. aj sa mi vidi vecne hladny, pomedzi papania stale nieco do seba tlaci.

aha, dobre, ze pises, dzemik som mu este nedavala, to mozem skusit a to je pravda, ze na ranajky by mohlo byt vydatnejsie ako jogurt, myslim chlebik s niecim. davas uz aj sunku? takze uz mozme? ale asi nejaku detsku, vsak?

pomohla si mi, skusim dat rano chlebik a zvysok tak, ako doteraz.
20. kvě 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, na ten puding sa chystám i ja :slight_smile: akurát si ju čítam, tak hodím recept:

Banánový puding (od ukonč. 10. mes.):
Suroviny:
- 1 žltok
- 1/2 banánu
- 1/2 šálky materského alebo dojčenského mlieka
- 2 piškóty alebo sušienky pre dojčatá
Postup:
Banán roztlačte, piškóty rozdrvte a spolu s mliekom priveďte do varu. Žltok rozmiešajte a pridajte k vriacemu mlieku. Nalejte do zapekacej misky a vo vodnom kúpeli zapekajte približne 30-40 minút. Nechajte vychladnúť a podávajte :wink:
20. kvě 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej, dadka, tiez mas kamosku v 10tt? ze pozdravujem :slight_smile:

dakujem baby za rady, dadka, ked uvazujem, maly mal porodnu bahu 3,7 kg, teraz ma 9,5 kg, mal by pribrat este 1,5 kg, aby strojnasobil, to uz ale isto nestihne.

ale ked hovorite, ze je to OK, tak sa tesim, mna to trosku soklo, ale asi zbytocne stresujem.

dakujem
20. kvě 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, uzeninu až po 3 roce. Raději. Pokud by jsi mu chtěla takto "přilepšit" je lepší upéci kuřecí či krůtí prsa, nechat vychladnout a pak nakrájet na plátky. Stejně tak bych se bála i džemu. Přeci jen je tam docela dost cukru. Ale můžeš dát např. pečivo s máslem, tvrdým sýrem, pomazánkou (vajíčková, droždová), smažené vajíčko (žloutek na teflonové pánvi a přidávám mu na talířku kapku Bio kečupu), případně sladkou makovku.

Teď jsem mluvila s chůvou. Všechno je prý v pořádku. Když odcházel Aleš, tak byl prý zaražený, ale neplakal a za chvíli si krásně hrál. Dokonce si prý už srovnává 2 letou Anežku, když mu bere co on nechce :wink: Míša zněla do telefonu v pohodě a za ní probíhal šílený kravál (oba mlátili do bubínku). :dizzy_face: Chudák, já jsem neschovala ty "hlasité" hračky. :sweat_smile:
20. kvě 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko babulky

daniela super fotky, sikulovia tie vase detusky, ake su chutne v tych sutaziacich cislach
marti to je super ze mas super pestunku, drzim palce Krystofkovi aby sa s nou vzdy dobre citil

ked si tak spomeniem na nase zaciatky v skolke som zufalaaa Di zacinala s usmevom, rychlo ma vybozkavala a smykala do triedy dva mesiace to takto super fungovalo ja neviem co sa stalo....aj predtym ked bola prvy krat na marodke (3tyzdne) tak sa uz nevedela dockat skolky....a teraz po druhej marodke taky obrat k horsiemu.....Uz rano vstavala placom, prosila muza aby ju zobral do roboty...celou cestou revala ako by som ju brala do Osviedcimu, kucharka otvarala okno aby videla kto tak hulaka pod oknami.....no hysaaak

ucitelka ju vitala slovami AHOJ LASKA, neznelo to dvakrat uprimne a dieta take veci vyciti a ja uz som skepticka, aj ked kazdy obcas vyhori, zvlast clovek co uz to robi roky rokuce! Vcera mali program na den matiek, Dianka bola naaaadhernaa povedala basnicku vobec sa nebala vsetci boli prekvapeny lebo stale vymeskavala takze sa nemala kedy poriadne naucit....samozrejme jej ucitelka nasepkavala ked sa zasekla ale vobec sa nebala, kazdy sa cudoval ze novacik a takto....bola rozkosna a som na nu hrdaaa

bola som vsak nemilo prekvapena z inej veci....Takze pekne po poriadku....pred 3tyzd.som si pre nu musela ist do skolky co plakala o dusu spasenu, lebo bola nachladnuta a aj kakat sa bala...tak som ju niesla domov v takom strese....dalsie dva tyzdne som ju liecila na urologicke problemy, parazity, bacil atd...ved viete Kazali mi doniest nocnik vraj aby nemala stresy ....atd aby nezdrziavala a vykakala sa don atd....Vzdy ked idem po nu bilik je plny mocu a papieru ktovie odkedy....vcera tesne po vystupeni sepkala muzikovi ze jej treba cikat a kedze bol cas aj na kakanie (doma je uz o takom case vykakana) tak sa jej muz cestou na zachodiky pytal ci ide cikat aj kakat a ona ze cela v strese ze do bilika smie iba cikat!!!!! ze kakat musi do zachoda! ze jej to zakazala teta M...(upratovacka)! do mna take nervy vosli Hned rano som si odchytila na chodbe ....samozrejme Di strasne revala lebo sme sa uz blizili ku skrinkam, tak som jej povedala aby ju nechala kakat tam kde chce, lebo potom zdrziava a mame s tym velke problemy! ze je to pre nu stresujuce atd....a ona hned pohotova, ze ona to nepovedala a zacala sa hned Dianky vypytovat ci jej to povedala alebo nie no a samozrejme ze z Dianky nic nedostala lebo ta len revala a revala! vyhovaraju sa jenda na druhu, hodila to na ucitelky ze su lenive vylievat nocnik, lebo ona je len upratovacka, ze ona s tym nic nema, ze je to len jej dobra vola ked aj Di utrie ked uz tam dlho krici aby jej niekto dal papier, a to som zazila na vlastne oci ked s holou prdelou uzimena vykukala z kupelne a ucitelka na kavicke....!!!!!

babky ja uz fakt nechcem byt vztahovacna, ale ked si predstavim co Di preziva koli tomu, ma v tom chaos, raz moze kakat do bilika, potom nemoze! ved ten serbel sme doniesli hlavne koli tomu, aby nebola frustrovana a vykakala sa don ako doma! a oni su lenive odpratat po nej ak by nahodou kakala, ved ako ju chudinu poznam by sa tam v zivote nevykakala! ale oni to urobia tak aby ani nahodou....to dieta je z toho mimo

no uz uznajte! nepaci sa mi to! a ta falos, je jasne ze upratovacka klame! Dianka by si nevymyslela! asi zmenime skolku...zacneme inde od zaciatku aby zabudla na tento chaos co sa tu deje, lebo to normalne nie je! uznajte samy
20. kvě 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
uznavam, je to velmi velmi smutne :frowning2: drzim vsetky palce.
20. kvě 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje jezibabky
20. kvě 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš, vy píšete jak o život. Tak dočtu a napíšu taky :slight_smile:
20. kvě 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska....sú nádherné!!!
20. kvě 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska, teraz som dočítala...je to fakt šialené v škôlke, a vôbec nechápem učiteľky :angry: :angry: . Držím palčeky aby sa to rýchlo poriešilo, bo chúda Di..ona to vníma všetko ..no držím palce
20. kvě 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, to jsou pěkné míry. Já jsem si říkala, že by bylo donré, aby v půl roce svou porodní hmotnost zdvojnásobil a v 1 roce ztrojnásobil, což už se stalo :slight_smile: . Na svačinu bych dala nějaké pečivo nebo křupky nebo klidně 2x denně ovoce nebo jogurt. Jo a když se ti zdá hladový tak mu šoupni do jogurtu sušenky nebo piškoty, do ovoce nebo přesnídavky namočené ovesné jemné vločky atp...uzeniny ne pravidelně.

Marti, skvělé jak to Kryštof zvládnul. Můžete být oba rodiče v klidu. Teda ale chůvě nezávidím ten rachot :sweat_smile:

Dadi ten recept vypadá zajímavě, ale určitě ho budu dělat z většího množství, z těch pidisurovinek by se mi to nechtělo.

Danka, fotky ze závodu pěkné, jste fešné mamči :slight_smile:

Emli, asi se trefuješ do času, kdy tu nikdo není. Nebo píšeš nezajímavé a nicneříkající příspěvky :grinning: néééé srandaááá :grinning: :sunglasses:
Psa máme z netu a co se čaje týká, tak jsem dávala sáčkové - nechtěl, vodu - nechtěl. Džus nechtěl. Tak jsem koupila Hami instant. a postupně jsem ředila - jako homeopat :wink: teď tam má asi 2 zrnka a pije dobře. Ale ne moc, max. tak 1 dcl.
Jo a tvrdé věci, co se nerozpouští dávat nemůžu, s 2 zuby to nepokouše...

Mufo super výlet vez děcek, taky bych si dala líbit. Je potřeba doplnit garderobu na léto...

Andrei, tak rodiče si užívají co ? :slight_smile: aspoň trochu spočneš..

narcis, zareaguju až dočtu ten Tvůj román...
20. kvě 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek