• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Narcis v první řadě, krásná děvčátka :slight_smile:
Školka katastrofa, babizny pitomé! :angry: :angry: :angry:
Já jsem celkem rychle se vším hotová a tak bych školku vyměnila. A dobrou reklamu bych jim teda neudělala! Pokud je to aspoň trochu možné a vzali by ji jinde. Tam bych od počátku vyložila situaci jak je.
Je šílené, aby ji nutili kakat každý jinam a pak se ani nevědělo, jaké kdo nastavil pravidlo. Chápu, že s tím mají práci navíc, ale to snad k těm dětem patří, kor k těm menším......nechápu je.
Dětská psychika je křehká a já bych z toho kakání měla strach - pak se nabalujou další komplikace..
20. kvě 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisko. Odhlaš jí ze školky. Stejně jsi doma. Dej jí do září na rozkoukáíní a zkuste jinou školku či jinou třídu (nevím zda je to možné). Ale teď to bude jen větší a větší stres. Bude to masakr mít celý den obě doma, ale asi to bude lepší. Ty budeš v klidu, protože uvidíš Di v klidu.
20. kvě 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem babulky
nieco skusim :pensive:

zda sa ze nie vsetko co je pohodlne je aj v skutocnosti pohodlnee......byvame od skolky na zaplutie ako sa hovori...ale zda sa ze to nestaci aby sme boli stastni a spokojni.....

uz dve noci nespim, bojujem s tym ale zda sa ze inej cesty nebude....skusim este do konca tyzdna ci sa nieco nezmeni.....uz som upoznornila na vsetky dolezite veci, tak uvidim Aspon do konca juna aby som co to stihla vybavit

dakujem vam za podporu
20. kvě 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcis, jestli Tě to uklidní, já budu zřejmě do školky vozit 5 km...asi.
20. kvě 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcisko, pro uklidnění. Kryštofa v Milovicích vezmou až do předškolní, takže budu vozit do MB což je 26 km.
20. kvě 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska - babulku sú fakt krásne, Di by bola asi spokojná keby bola doma :slight_smile:, ja mám tiež škôlku na skok a vozila mi tam sofinku babička - býva s nami - ale aj napriek týmto výhodám Kubka do nej nedám a budem ho voziť do najbližšieho mesta :( tiež som bola s veľa vecami nespokojná
20. kvě 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte som chcela - džem tiež vôbec nedávam a ani sa nechystám, šunku mal asi dvakrát ale kuracie mäsko tak ako píše Martinka Kubko "zbožnuje"... ale on spapá všetko čo mu príde do cesty... naposledy mu veľmi chutila plnená paprika - odporúčam pre detičky, veď mleté mäsko môžu, ryžu a paradajkový pretlak tiež
20. kvě 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezisi baby vas docitam vecer....ja len Bubli 400g za mesiac je uz v tomto veku uplne super oni tie deticky k roku uz nemusia priberat tak ako doteraz keby mali mat stale rovnaku krivku priberania tak v dvoch rokoch by mali pomaly 30kilo :grinning: :grinning: cize 400 je uplne super ono sa potom ta vaha aj zastavi ze dajme tomu jeden mesiac nepriberie nic ale to nieje nic vazne dietatka su uz akcne behaju vzdaju veela energie uz len tak nelezia a nespia..takze fakt s tou vahou si nerob starosti a ak by si to chcela podla tabuliek na nete najdes ze rocne dieta moze mat mesacny prirastok 200-400g
my sme mali dnes poradnu 8200g a 73cm a mame aj hexu oki kocky papa zatial
20. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda nie BUBLI ale BAMBULKA oprava :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja dávam Sebinkovi domáci džem (marhuľový, jahodový), do ktorého som dávala minimum cukru - robený pre neho :slight_smile: a dávam mu ho tak 2-3x do mesiaca.. strašne mu to chutí :slight_smile:
a šunku mu dávam len detskú alebo pražskú.
20. kvě 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataš bubli nebo bambul, to je těžké s těma podobnýma nickama :grinning:.

Jinak Peťule teda dělá pokroky - v tomto týdnu začal dělat pápá, paci - paci, tááák veliký, nenene (a vrtí hlavou), ukazuje na psa a když řeknu tak jí podá rohlík, úplně miluje vypínače, řekla bych., že je na ně úplně úchylný - když jdeme kolem nějakého tak okamžitě musí "blik" (což je vlastně pořád). Mama teda jsem , ale jen když je naštvaný při převlíkání. Spíš tata nebo dada.
A máme spolu tajnou řeč - já na něho tou jeho hatmatilkou a on mi normálně odpovídá a dělá u toho grimasy, dává mi otázky - no perfektní je to :grinning:
20. kvě 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, ano, mame to nejake podobne s bubli :slight_smile:

dakujem kocky este az za Vase reakcie, beriem si z toho, ze ze som si urobila stres navyse, no a na ranajky skusime s tym chlebikom a zvysok ako doteraz.

Dr hovorila o tvarohu, ze uz mozem trosku solit a mozem dat cele vajicko. vsetko od roka.

bubli, tak gratulujeme k petkovym pokrokom, ono, clovek niekedy na tie deti pozera a oni zazu vedie to i ono a ja si vtedy uvedomujem, ze nam rastu a zivot ide :slight_smile: a to ako popisujes to Vasu komunikaciu....to je presne ako u nas, simonko aj napodobnuje nasu gestikulaciu, je strasne smiesny vtedy, dokonca ked sa bavime s MM o nasich veciach a jeho si nevsimame, tak sa skusa zapojit podobnym tonom :slight_smile:
20. kvě 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem se rozhodla, že skoncuju s miminkovskou érou - třídím oblečení, dávám do pytlů a do krabic na půdu. Schovávám flaštičky, nechám jen 2 - 125 a 260 ml. Vyřadila jsem sterilizátor.
20. kvě 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli, joj, tak nech ich cim skor zase vytahujes :slight_smile: ja ked take veci ukladam, chyta ma nostalgia.
20. kvě 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcis tak ja by som s tou škôlkou už viac neváhala a dala ju inam. Babuľky sú nádherné, strašne sa na seba podobajú. Tie naše sú jak od dvoch otcov :grinning: :grinning: :grinning:
Kryštof je ťažký pohoďák - samostatná jednotka. Je to super, že to takto pekne zvláda :wink: Nám sa práve pererezal piaty zub ale celkom dobre si vie malá pohrýzť. Akurát ona do ruky nechytí nič mokré a lepkavé, napr. kúsok jablka - sterilka presne jak Tinka.
Bambuľka, však váhu nemá nejakú slabú, pridaj ešte nejaký chod ale podľa mňa v pohode. My ideme na poradňu v roku a som teda fest zvedavá, lebo už pred veľkou nocou mala Sonička skoro 10kg a teraz je taká rozjedená, že až. Ešte len niekto zakýve sánkou a už kričí HAAAAAAAAAAAM! A to napr. jedla 20min. predtým :grinning:
No a pijeme vodu alebo čaj instantný hipp. Striedam ovocný s bylinkovým.
20. kvě 2010 ve 13:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano no ja som dnes uvarila Niko vlastne a NE NE NE sa prejavilo tiez naplno :confounded: ale MAto sa netvari, ze by mi to neslo :grinning: :grinning: :grinning: neviem tie kupovane mi fakt ybasti 220g ale ja varim podla nich dam tam tie iste ingrediencie a nic
20. kvě 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambul, no já jsem se taky nestačila divit, jak je to oblečení malinké - ty overaly! a kalhoty! tepláčky! bodýčka...!!!

Mufo, to je fajn, že jsou každá jiná, máte to pestřejší.
20. kvě 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataš uvař mu normálně guláš a máš to :grinning:
já bych u nejedlíka dělala jídlo na cibulce, trošku opražit ať to není jen na vodě..
20. kvě 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz tristvrte hodku mam kura v trube a idem kuk, ze co nevonia a truba vypnuta :sweat_smile: aach jaj
20. kvě 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli presne tak som mu to dnes spravila na cibulke telacie potom som podiala trochu podusila pridala bazalku a yemiakove pyre zahustila som kukuricnym skrobom boze ved som chutnala ake je to dobre a nic nechce skusim to dat este do sklenicky
20. kvě 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
pozrite sa na nášho pusinkovača :wink:
20. kvě 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
PERFEKTNE :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny sebko je zlatunky, to je nejaka mlada laska :grinning: :grinning: :grinning:
20. kvě 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a takto krásne sa hral v Adelkinej izbičke
20. kvě 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasminet, to je jeho super kamarátka Adelka, sú zlatí tí dvaja... :wink:
20. kvě 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarad taky rad :grinning: ale nie, ja to lubim tiez ked ma natula celu oslinta, ze pusinka :grinning:
20. kvě 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebinko je krásny - ako vždy :grinning: , tak náš kubko by takto pokojne nesedel a nepísal si :slight_smile: on je stále v pohybe a má nejakú robotu :slight_smile:
20. kvě 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dani, veď aj sme sa s kamarátkou divili.. on tiež lieta hore dole a moc neobsedí :grinning:
20. kvě 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, Sebinko je úžastný, keď bude dospelý a bude si pozerať fotečky, určite bude rád, že si fotila a takto si zaspomína na svoju prvú :wink: :wink: :wink: to si písal s voskovkou ?

natashkaa, nič si z tej trúby nerob, mne dnes prihoreli Maťkové zemiaky :confused: :frowning2:

rajčiny sú pre Maťka asi blééé, všetko mi vypľúval a to on teda nerobí, asi bude po mojej mame, tá ich tiež nemusí
20. kvě 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli my mame tusim dvojcata - jedno ja a jedno ty :grinning: nasa stale nenenene a vrti hlavou, ale tie vypinace, tak to je u nas namotavka jak hrom! stale ukazuje prstom na vypinace a musi zapinat a vypinat... :grinning: :grinning:

na ranajky davam Terezke chlebik s niecim, bud maslo alebo trosinku syrokremu, lebo ten je slansi...ale najradsej ma aj tak suchy chlebik a redkovku...
inak vcera som skusila dat malej zase tu rajcinovu omacku (dusene rajciny pomagane), co den predtym absolutne nechcela a dopadlo to tak isto...triaslo ju od nechuti, napinalo a ruku mi doslova odstrkovala :grinning: ked jej nieco nechuti, tak mi to zje, aj ked neni nadsena, ale z toho ma vyslovene hrozu...co uz, skusim o par mesiacov...

narciska, radsej vymenit skolu co najskor, aby to Dianku este viac neznechutilo :pensive: detska psychika je naozaj krehucka, bala by som sa, ze ju to tam znici....chuda male :frowning2: kravy sproste, to by mali aj tie ucitelky snad vediet este lepsie, ze s detmi sa nema takto zaobchadzat,aby boli zmatene....skoda reci :frowning2:

danka jeeeeej perfektne fotky :grinning: :grinning: :grinning: Terezka s vyspulenym zadkom a mamina s tatinom uz zrezignovani :grinning:

my pijeme najviac cistu vodu a to aj Terezke najviac chuti...cajiky a dzusiky moc nemusi....a musi pit zo slamky, vtedy vypije najviac...

nataska, presne to by som skusila dat mu to do poharika, nech to vyzera ako kupovane :grinning: :grinning: zda sa mi, ze lentilka tak salila Teuska...hihihii :sweat_smile: :sweat_smile:

ninny akoze Sebko je aky zalaskovany!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: perfektny!!! a v tej izbicke nema chyby! minule sme boli u kamosky na navsteve, co ma 3 rocnu dcerku a tiez ma krasnu vlastnu izbicku a Terezka z nej bola tiez hotova, hrala sa tam odusu!

inak dnes mi spala mala za cely den mozno hodinu....aspon vecer perfektne zaspala, uz treti den za sebou ju davam skor, okolo siedmej a osvedcilo sa mi to...uvidime :dizzy_face:

dobrunocku vsetkym, ja idem prepinat medzi Ordinaciou a Panelakom :dizzy_face: :dizzy_face: jupiiii uz nemusim citat obsahy na nete, uz si to mozem naozaj kuknut :grinning:
20. kvě 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek