• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
@martinamil No citala som,no to je chore taketo nieco robit :angry: .Nemam slov :rolling_eyes: .Ako by som sa mohla pridat?
1. čer 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henessi ahoj, akurát som Ťa minulé spomínala.. že čo je s Tebou.. dobrá telepatia :grinning: :wink: nepoznáš sa s nikým od nás z júnoviek?
2. čer 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henessi Abychom se vyhnuly riziku, že bude mezi námi někdo takový znovu, tak jsme nastavily pravidla:

1) musí přispívat ne jen číst,
2) musí se osobně znát z některou z nás. Jsme roztrkané po celém Československu, tak vždy je možné najít nejbližší a sejít se na kafíčko.

Znáš někoho z nás? Odkud jsi?
2. čer 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninny No ved mame toho vela,priatel chodi az vecer domov z prace a tak mam malo casu.No hej telepatia funguje :wink:
2. čer 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinamil Kedysi som si pisala s Dadkou 78,ale osobne nepoznam nikoho :frowning2: .Byvam v takej dedinke kusok od mesta Senica nad Myjavou,to je kusok ako byva Dadka
2. čer 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, poradte mi. Uz som zufala. Malu mi ockovali pred tyzdnom. Je to uz sedem dni a mala mi nechce jest. V noci a nadranom v spanku vypije 18O mlieka a pocas dna len trochu rozka a kukuricne hamky, ktore si chyti do ruky. Ked jej ponukam papat z lyzicky tak absolutne odmieta. Skusam vsetko, polievky, jogurty, ovocie, ...mame dnes rok, necelych 8 kg a chudneme. Doktorka nam dala probiotika a nic nezabera. Dakujem vopred za radu!!!
2. čer 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henessi ahojky, jasné, že si Ťa pamätám :wink: Ty si od Senice, ja že z Ba, no vidíš dnes som bola na MY s Maťkom, chodievam tam s ním na kontrolu do Nemocnice
@trogir gratulujem k prvému rôčiku :wink: :wink: :wink: , nejdu malej zúbky, vtedy im moc nechutí.
2. čer 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dada78 A ako sa mate?No ja som este na Myjave nebola :sweat_smile:
2. čer 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henessi hej ? nechodíš ani na Myjavské folkórne slávnosti ? tam je to priam božské,všetky tie krojové súbory :dizzy_face:
2. čer 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dada78 Vlastne hej raz som tam bola ale to bolo tak pred 2mi rokmi na kolotococh :sweat_smile:
2. čer 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslela som, ze mi tu nieko urychlene poradi, ale nevidim tu kusok empatie, si prejdem na mamicky v inom termine. Na inych strankach nebola sukromna diskusia, ale vzdy ked som sa pytala, okamzite mi mamicky odpovedali, je mi to luto, myslim, ze je to hlavne o detochl
2. čer 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trogir kľudne to môžu byť zubky vtedy deti väčšinou odmietajú papať...lebo reakcia na ockovanie to sa mi nezdá...a doktorka to ako rieši? Len probiotikami? Chuť do jedla podporuje aj hroznový cukor skús osladiť ním čaj...mne syn odmietal jesť ale mlieko pil aj zo 2litre denne aj doteraz pije tak nevie poradiť keď ti chudne...
2. čer 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka 212 , tak doktorka nam zatial odporucila len probiotika, zajtra ideme na vyter z konecnika, mame von 6 zubkov a 2 sa pytaju von, ale zatial malo opuchnute dasienka a dr povedala, ze to este malu chvilu potrva. Pri zubkoch sme doteraz krasne papali. Idem skusat hroznovy cukor a krasne dakujem za radu. Nespim uz tyzden. Pa
2. čer 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@trogir mamicky z inych terminov asi nemali medzi sebou tu psychopatku, ktora tu tak vyvadzala....keby mali aj oni s nou skusenost, tak ver, ze zamknu temu tiez....
a skor ide o to, ze sem uz malokto chodi, preto ti nikto neodpisal a nie preto, ze by nechceli, tak to neber zle...
a k tvojmu problemu, tiez sa priklanam k tomu, ze su to zubky...tie kukuricne chrumky dobre masiruju dasienka, tak mozno preto ich papa najradsej...aj rozok
2. čer 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henessi - probrala jsem Tvou žádost o vstup s ostatními. Podmínku přispívání splňuješ bez problémů, všechny si na Tebe pomatují a souhlasí. Teď již jen to "kafíčko" :wink:

@trogir - zkus energetický nápoj. V Čechách se to jmenuje Kulíšek. Kryštof zhubnul teď za 3 týdny skoro 2 kg. Prostě nejedl nic, mléka minimálně. Pak se prořízly zuby a teď to dohání.
Promiň, ale nerozumím Tvé reakci. My tu nestojíme v pozoru a nečekáme, až někdo znese dotaz. Pokud máme některá závažný problém tak to řešíme jinde (lékaři) případně si zavoláme. Proč jsme byly nuceny udělat uzavřenou skupinu Ti už vysvětlila Zuzka. I nás to mrzí a proto nakukujeme sem, ale bohužel po minulých špatných zkušenostech to ani měnit nehodlám.
3. čer 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martinamil to som rada :wink: .Musim sa s niekym dohodnut a rada sa stretnem :slight_smile:
3. čer 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, vím, že sem asi moc nekoukáte, ale jen chci číct, že už finišujem s bytečkem, a v sobotu se už stěhujem.. Fíha to bylo práce, a ještě mě jí moooc čeká.. jako: mytí oken, dveří, futer, to jsem opravdu nedělala no a taky samozřejmě vyžehlit a vyprat všem celej náš šatník.. Tak když byste někdo chtěl můžete přijet na návštěvu, třeba i s žehličkou :grinning: :grinning: :grinning:
Ne dělám si srandu... :wink:
Taky jsme všici byly nachcípaní, ale už jsme o.k. :slight_smile:
@martinamil : Martí, jen se chci zeptat,jak jsi na tom časově koncem měsíce?? Žebychom si mohli dát případnou schůzku?? :wink:
6. čer 2010 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jěště jsem tapoměla dodat, že Týnka nám pořád nechodí... Ani nemá snahu.. Leze,ale né tím stylem, kterému se říká lezení... Přemýšlím, že řeknu doktorce ať nás pošle na ty rehabilitace.. Co myslíte, mám to udělat a nebo malou ještě nechat??
6. čer 2010 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@heliik ani hanka nechodi.... a co sa tyka lezenia, nie vsetky deti stvornozkuju.... A sedi? Podla mna je len lenivejsia... Hanka stvornozkuje nejake dva tyzdne a to uz mame rok... Deticky to dobehnu... Ale spomenut to mozes..
7. čer 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@heliik ťento víkend budeme na chalupě. Jak jste na tom vy? Ale se žehličkou fakt nepřijedu :wink:

Kryštof taky nechodí. Pár kroků, když ho držím pod rameny, jinak nic. Jak leze? Levá ruka pravá noha a obráceně? Pokud máš nějakou nejistotu, tak to doktorce řekni. Maximálně Ti poví, že je to ok.
7. čer 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě k tomu lezení. Je důležité, aby dítě lezlo. Pokud neleze, tak ho v žádném případě nemotivovat k chůzi. Jasně, že když si samo stoupne a jde je to něco jiného. Ale žádné, byť aktivní, chodítko. Pokud nelezou, tak nemají zpevněné zádové svaly a může to vyvrcholit skoliózou.
7. čer 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henessi Oliverkovi ku včerajším prvým narodeninkám všetko najlepšie :wink: :wink: :wink:
8. čer 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henessi tiež sa pripajam k Dadke a prajem Oliverkovi k jeho 1. narodeninkam len to najlepšie :dizzy_face:
8. čer 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henessi poslala som ti IP
9. čer 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujeme :dizzy_face: .Dnes urobil 2 pokroky.Prvykrat sa v postielke postavil a chodil v nej :dizzy_face: a prvykrat povedal mama,jeeej to je moje zlaticko :wink:
9. čer 2010 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka82 Poslala som ti IP :slight_smile:
9. čer 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Ano sedíme, na to je šikovná, sednout si umí snad ze všech způsobů. Týna leze takov´ým stylem, že jde na 4 kolínka dá pod sebe a ruce dopředu, spadne a zas a tak pořád dokola.. Na kolínka jde a snaží se i postavit, to už je vidět, ale jinak nic..
A umí říkat 8slovo, mě asi nepochálíte, není zrovna slušné, je to HO--O :wink: :grinning:
@martinamil: Marti psala jsem ti na Fb ono ti to nedošlo?? Nevím jak na tom budu časově, protože tenhle víkend se stěhujem, jako nábytek a to nejhlavnější máme nastěhované, ale asi toho budu mít i tak dost... :cry:
9. čer 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě s tím lezením, asi řeknu doktorce, ať nás pošle na nějaký ty rehabilitace...
9. čer 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky ako vidim tak narodeniny prveho rocku nam zacinaju no podaktori uz maly tak GRATULUJEM :slight_smile: a nech su deticky nam zdrave a nech robia nam stale pokroky. Idem za vami sa spytat o radu.
PRVA keby som maminy otehotnela tak musim to niekde nahlasovat? Napriklad do prace kde som bola zamestnana a teda este aj som alebo do socialky no ja neviem tak by som to chcela vediet.

Ta druha otazka je ze minuli rok zaviedli to ze ta mamicka co si zvysi socialku neviem presne tak za tych prvych 6mesiacou by dostavala sumu v nasich starych sk niakych 10000. Poculi ste o tom? Co to je a co by sa malo ist nahlasit lebo som zabudla :unamused:

A este davate detickam calgel na dasienka? Moc vam dakuem za odpoved ak napisete. Tak dobru a pokojnu noc az do rana.
9. čer 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@magda29 - ja viem si tak, že ďalšie tehotenstvo sa nahlasuje zamestnávateľovi, aby vedel, že nenastupuješ do práce. Na SP nahlasuješ sa až vtedy, keď Ti vznikne nárok na materské, teda keď Ťa gynekológ vypíše na materskú. Tam potom dávaš aj doklad od zamestnávateľa o Tvojej predpokladanej priemernej mzde, z ktorej Ti vypočítajú materské. No a ak si chceš zvýšiť materské, treba si platiť dobrovoľné nemocenské poistenie, ale k tomu nič podrobné neviem. Radšej sa popýtaj na SP.
- ja Calgel nepoužívam
9. čer 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek