• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dobrý typ som mala.. je to JULENKA :slight_smile:
14. čer 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Julenka dodrzala Marfuskinu ponuku,vraj nam drzi v nemocke miesto..xixi
14. čer 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
senja, ja zatiaľ malého dávam do zaviňovačky - taká tenšia, oblečiem mu pyžamko - z Tesca Cherooke mám rada - zapínanie od vrchu až po spodok a len tú zaviňovačku. V izbe máme teplotu okolo 20°C, nie je dobré dieťa prehrievať, samozrejme sa nesmie ani podchladiť, ale v knižke, čo sme dostali v kufríku v nemocnici je písaná teplota izby 18-20°C. Akurát pri kúpaní máme pustený ohrievač, pokiaľ je novorodenec, aby nemal šok, keď ho vyberiem z vody. Spací vak mám kúpený až keď bude aspoň 3 mesačný, kôli spánku novorodencov je lepšie ich baliť do zaviňovačky, aby sa v noci nebudili, aj tak sa strhávajú a hýbu rukami :sweat_smile:
14. čer 2009 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, ja tiež budem malého kúpať každý deň, zvlášť teraz v lete, však aj ja sa sprchujem niekoľkokrát denne, čo potom taký malý drobec, musí mu tiež liezť horekrkom to teplo. Navyše na Romankovi som mala odsledované, že po kúpkaní sa mu lepšie spinkalo, keď som skúšala kúpanie každý druhý deň, tak vtedy keď sa neokúpal veľmi zle zaspával a celkovo bol nervózny, dieťatko potrebuje svoj režim a tiež si myslím,že pokiaľ sa mu pri kúpaní nedáva stále šampón a bublinky :sweat_smile: nemôžeš tým nič pokaziť.

ninny, ahoj ...s malým sme nakoniec spali do 15.00 :grinning: ,asi Ťa chcel do telefónu iba pozdraviť keď začal mrnkať :dizzy_face:
14. čer 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, a malé môže spinkať aj v dupačkach alebo bodyčkach - v zavinovačke?
14. čer 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka presne tohoto nazoru som aj ja..dietatko treba vaspliechat.. :grinning: :grinning: :grinning:
inak julenku lutujem,dufam ze ma tam aj druheho doktora,pisala som Marfuske,ze nech mi da vediet kto sluzi,no je tam jeden uzasne neskuseny dokino
14. čer 2009 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, zlatý bol :slight_smile: a v čom kupeš Martinka, len v čistej vodičke?
14. čer 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny uvidis,ci nebude mat potnicky..niektore deti su teplomilne zvladnu to aj v dupkach,no ja som zvykla davat len do volakedy platenej kosielky a zabalene do latkovej plienky a tak bolo v zavinovacke,teraz to budu bodynka
14. čer 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, takže nevadi keď bude mať na sebe len body alebo košielku a nožičky mu zostanu voľné?
14. čer 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeee, tak julenka ide na to, alebo uz ma aj po tom...kolko ona prenasala? tusim 5.juna mala termin..drzim palceky a vela sily..
14. čer 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny vobec to nevadi..ved bude v zavinovacke a ta hreje,ja som spociatku davala nozicky do tej latkovej plienky,ako ked si osusku po kupani omotas na seba,ale dcerka sa mi z nej stale vykopala,tak som ju nechala uz len tak a teraz ked bude teplo,tak sa deti raz dva vypotnickuju
14. čer 2009 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
lily julenka mala termin v piatok teda podla konika
14. čer 2009 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak my jsme odvezli v poledne naše na letiště a pak jsme vyrazili do Prahy na výstavz Terrakotové armády. Bylo tam děsně horko :stuck_out_tongue_closed_eyes: až se mi dělalo špatně. Dneska jsem děsně otekla jak v rukách, tak nohách, to horko je strašný :frowning2:
14. čer 2009 v 17:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj evulík, aj u nás bolo riadne teplo ... ani som nevedela ako malého obliecť
zajtra ideme na Myjavu na očkovanie proti TBC, a hlásia zase okolo 30°C, asi mu dám body s krát.rukávom a na to len tenký kabátik ...
14. čer 2009 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj EVI, jaka byla vystava? Vcera jsme vstupenky dali jako darek
14. čer 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, môžeš mu dať na spanie aj body a dupačky, v prvé dni keď sme tu mali chladnejšie, dávala som malému pod pyžamko ešte body bez rukávov a teda nebol prehriatý. Teplota sa má zisťovať podľa zátylkú, nie podľa ručičiek ... to by mu bolo stále zima ... zdedil to po mne :sweat_smile: studené ruky, nohy a nos :dizzy_face:

kúpem ho v čistej vode a potom pridám trošičku ozaj len trošku kúpeľ pre dobrý spánok,len také očabŕňanie a šup von do plienkovej osušky :slight_smile:
14. čer 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, tak to musíme Julenke dvojnásobne držať palce a marfuska sa ako cíti ?
14. čer 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka veru ano..volala mi Martuska citi sa podla hlasu dobre,Leuska trosku zltne ale opaluju sa,tak snad v utorok pojdu domov,velmi dufam,ze to Julenka zvladne aj s takym dokim,ale mal by tam byt este jeden.tak dufem,ze ten je normalnejsi.Kto vie ci tam nema manzela,potom by to malo byt lepsie.
Tento konik je hrozny..co sa deje?neviem odoslat odpoved a kolkokrat ani len nenaskoci.
14. čer 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som chcela napísať do IP anjelikbambulke a hodilo mi že neexistuje, to je hrozné a pritom tam má fotoalbum :rolling_eyes: snáď to zajtra spravia
14. čer 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka este ti admini neodpisali?
14. čer 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, nie :rolling_eyes: napísala som im,že my máme teraz mesiac rodenia a tak sa tešíme na každé bambuliatko, to by malo zabrať, nie ? :sweat_smile:
14. čer 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Dadka..treba sa im postazovat,ze kvoli vypadkom si nevieme aktualizovat albicka babatiek..kde to treba napisat ja im to tam napisem :confounded:
14. čer 2009 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=45895&vGroupOffset=0&vOffset=570

ja som písala sem :dizzy_face:
ideme sa kúpkať tak papa a dobrú noc :slight_smile:
14. čer 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka v podstate si im napisla to co by som im aj ja..tak to necham tak..potom daj vediet,ked nie tak im to napisem aj ja
14. čer 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeej teraz vidim ze ste panči..a buva tak krasnu noc..
14. čer 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se zase nemohla připojit :frowning2:
Ahoj Martuli, výstava je to zajímavá, nám se líbila moc :slight_smile:
Právě jsem udělal okurkový salát - děsně kyselý - mňam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. čer 2009 v 18:36  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby
neviete mi poradit mam teplotu 38,1 tak mam kojit malu alebo nie?
14. čer 2009 v 19:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
bene od coho mas teplotu?boli ta hrdlo?,ale ja by som male kojila
14. čer 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
bene moze to byt aj prsnik,na to davaj pozor
14. čer 2009 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave ze neviem prsniky mam makke problem skoro ziadny
nic ma neboli ale som priserne unavenaaa
14. čer 2009 v 19:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek