• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
daj si paralen ,a skus si pod sprchou vymasirovat prsia..a hlavne si oddychni..v prsniku staci jedna mala zlaza ked sa nevie uvolnit a potom zena teplotuje,a neboli ta to ked mala taha?
14. čer 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no praveze boli
mam pocit ze je toto lebo ked sa ide prisat tak to strasne boli potom je to uz uplne v pohode.
takze aj ja si myslim ze je to prsnik
a teraz mi klesla na 37,5 po sprche, urcite je to toto
a ako viem tomu zabranit mam aj jednu super masticku, vola sa mama od babylove z DM a je super stale mi zahoji ranky a vsetko.
a mozem ju kojit?
14. čer 2009 v 19:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojit ju praveze musis,ale musis si riadne vymasirovat ten bolavy prsnik,najlepsie oba a po vysprchovani teplou vodou,chyt si prsnik do dvoch ruk tak ze palce mas zvrchu ,bude to bolestive,ale ucinne, a ostatne prsty zo spodu a kusok po kusku uplne palcami rozmasirovavaj zliazky..vyslovene az tak,akokeby si ten prsnik chcela rozcapit na palacinku..normalne by si mala citit tu zliazku ktora sa nevie uvolnit..ale ak mas odsavacku tak podaktore vedia vyvolat taku silu,ze odsatim mlieka vytiahne mlieko aj z tej zliazky..no nie vsetky su toho schopne
14. čer 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
bene a ta masticka na toto nepomoze...ta je na ranky vzniknute dojcenim,ked sa pokozka bradavky nevie prisposobit dojceniu,je haklivejsia a bolestivejsia,,vtedy pomoze,alebo ked sa pokozka vysusa
14. čer 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dik devita skusim
idem na to
14. čer 2009 v 19:28  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemas zaco moja,ja len dufam,ze to pomoze
14. čer 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,vidim ze sa rodiii :grinning: ,len keby konik posluchal,nemam na to nervy :angry:
takze opat gratulaaaacia novym maminkam aj babatenkam :sweat_smile: :sweat_smile:
kazdym dnom verim ze budem medzi nimi a nic!
zajtra posledna poradna,tak som zvedava ci nejaka zmena-teda okrem novych kil na vahe :grinning: :grinning: :grinning:
14. čer 2009 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahpj holky. Taky maji vase miminka zdurena prsicka?? jenda je ma hrozne zdurena a cervena. tak jen doufam, ze je to normalni.
A taky vam miminka tolik placou?? jenda proplakal cele odpoledne, ale byl to sileny rev. Jakoby mu nekdo trhal rucicky i nozicky. jsem rvala taky...
14. čer 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! :dizzy_face: Tak jsem jen sedla a Mariellka pláče, jdu ji ještě přikrmit. Stihla jsem jen přidat fotku sebe a Mariellky. :wink:
Jinkak moc gratulujeme novým maminkám a miminkům! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Zítra se určitě ukážu víc. Dobrou noc. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. čer 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Bene s tym prsnikom presne ako ti pise Devita. Aj ja som mala horucku 37,8, zdrureny a ako kamen tvrdy prsnik + zimnicu. Zabral paralen a masaz pod sprchou a aj som si osala trosku mlieka a bolo dobre.
Cernobilka aj nas ma zdurene prsicka, dokyne som to ukazovala vravela ze to je normalne, ze to ma este z mojich hormonov. Na placka tak normalne. Skor ma trapi, ze aj ked ho davam odgrknut, tak si aj neskor odgrcne :frowning2:

Vsetkym novym maminkam a ich babatkam gratulujem :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. čer 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
a baby ako mam dat mlieko do mraznicky?
mozem vo flaske?
14. čer 2009 ve 21:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

my se teď vrátili z chalupy. Kryštůfek už spinká, tak mám chvilku čas.

Ahoj Bene, já ho mrazím buď v sáčcích od Medely a nebo když nebyly, tak jsem vysterilovala skleničky od dětské přesnídávky, mrazila v nich po 150 ml. Napiš si na ně fixou datum. V mrazáku Ti vydrží 3 měsíce.
14. čer 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
dnes bola fajn nedela, nasi doniesli obed, ja som navarila len polievku, mama zase druhe, sme si to rozdelili :slight_smile:

moje dietatko je taky anjelik ze si to snad ani nezasluzim :sweat_smile: place len ked ju prebalujeme, nezaplace ani ked je hladna, ona stale len tak mrnci, aj ked ma plienku nalozenu, aj vtedy len mrnci...je to zlaticko :slight_smile:
my tiez kupeme kazdy den, do vody kvapnem trooosinku takeho kupela z DM, co bola na to zlava a krasne to voni...tiez si myslim ze po kupkani sa malej lepsie zaspava...
len to nase kojenie to trva priemerne hodinu, ona si pri tom pospinkava a ked si myslim ze uz naozaj spi a dam ju prec od prsa, tak ho zacne silno hladat a taha dalej :sweat_smile: potvorka jedna
bradavky mam rozkusane poriadne, prvych 5 cucov ma ide porazit ale potom je dobre...
dnes som konecne videla prve usmevy, sice len zo spanku, ale bolo to krasne :dizzy_face: :dizzy_face:
14. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
bene tiez som pocula, tak ako hovori martina v tych poharikoch od detskych vyziv
14. čer 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka, moja plakala tak strasne iba raz, tak som jej skusila odmerat teplotu v ritule a dostala som zasah hovienkovym gejzirom :sweat_smile: :sweat_smile: som jej tym pomohla, bolelo ju brusko...odvtedy vzdy ked pocujem ze prdi do plienky, tak sa z toho tesim lebo viem ze sa to nezhromazduje v nej...
14. čer 2009 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem no ziadnu momentalne nemam ale zajtra skocim kupit tie sacky
14. čer 2009 ve 21:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem si schrupnut, pocitam ze do polnoci bude este kojenie, tak si idem na to zdriemnut

brunocku maminky aj tehulky :dizzy_face:
14. čer 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bene, tak vysteriluj jakoukoliv menší skleničku s víčkem (závitem).

Jakou máš odsávačku? Ty Medelové jsou přidělat přímo k odsávačce a od Aventu prý také. Ale ty nekupuji, já mám Medelu.

Jdu se věnovat malému. Dobrou :dizzy_face:
14. čer 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tak ja idem na to,uvidím,možno tú bolesť nebudem ani vnímať.Majte sa tu pekne pozdravujem miminká aj maminky. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
15. čer 2009 v 06:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, všetkým,čo majú poradňu želám dobré správy,

kudlanka, budeme sa tešiť na správičku o rozdvojení kinderka :slight_smile:

maminkám a bábinkám slniečkový krásny deň :dizzy_face:

my ideme na očkovanie , chudák malý sa zase bude terigať autom po tých úžastných cestách :unamused: snáď nebude potom grckať.

cernobilka, bábo má vždy iný druh plaču,keď si niečo pýta a niečoho bolí, to časom odsleduješ, pri tom opise by som sa prikláňala k názoru zuzec,či ho nebolelo bruško, chlapci často mávajú koliky. Neskúšala si čajík na prdíky alebo cvičiť noženkami, niekedy stačí aj bábo iba rozbaliť, nech sa môže vetrať... a ešte je dobrá aj masáž bruška
15. čer 2009 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dada na prdiky uz trpime. mozna to bylo ono. ale bylo to dost strasny. caj na prdiky piju. i jsem jendovi koupila probioticke kapky. jeste nas trapi to ublinkavani. dneska vyblinkal tak decku :frowning2:(. a pak ma hned zase hlad.
15. čer 2009 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :dizzy_face:
cernobilka - ake probioticke kvapky, prosim Ta? :confused:
dadka - to uz idete na ockovanie? ake? :confused:
Idem Vas skusit docitat, aj ked s Velkym Sefom na rukach, tak uvidime... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
15. čer 2009 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsetkym novym maminkach a ich miminkam gratulujem :dizzy_face: :dizzy_face:
monrou - krasna fotka :wink:
zuzi - Terezka je nadherna :slight_smile:
My ideme dnes do poradne, som zvedava kolko malinky pribral a co nam poradia na prdiky, lebo my uz sme naozaj vyskusali vsetko... :frowning2:
15. čer 2009 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka, ja som tiež dnes dostala dávku priamo do tváre :sweat_smile: ale hlavne,že sa mu uľavilo, nám teda nejde odgrgávanie a to skúšam všetky osvedčené polohy ... Romanko grgal ako starý chlap stačilo ho dať do 30°polohy, ale Maťo to je slušák :grinning: a to nehovorím o štikútaní. Už som sa aj pýtala annag - maminky čo radí ohľadom dojčenia v téme bábätká, aj som ho kojila ako radila vo zvýšenej polohe ... ale aj tak sme štikútali :confused:

Lentilka, u nás v nemocnici bežne očkujú TBC hneď keď prepúšťajú domov, ale v minulý pondelok to nerobili, neviem prečo, tak ideme teraz. Nám na prdíky pri Romankovi doktor predpísal Espumisan pre bábinká a zaberalo to.

tí naši drobci budú iní závisláci na koníkovi, xixi :slight_smile:
15. čer 2009 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte a pekne ranko ako aj pekny dnik,mne sa uz vecer nepodarilo osedlat konika,vzdy mi to hadzalo neexistujucu stranku.
Dadka ono sa stane,ze sa minu sera a potom to riesia takto..pri mojom synovi tiez doktorka trpla aby ich dostali pred tym ako ideme domov,ja som totiz rodila syna riadny kus od domu..Tak nechceli aby sme sa trepali z domu nazad do nemocky.
15. čer 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
vsetkym co mate poradne ci uz 2v1 alebo s detmi,nech vam dopadnu dobre.a nech uz ideme rodit vsetky co mame bruska a termin v juni,nech sa ta nasa tabulka vymaluje na ruzove a modre policka. :slight_smile:
15. čer 2009 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka - aha to s tym ockovanim som nevedela... :unamused:
No my sme zatial vyskusali kvapky sab simplex, nezaberaju...tak chceme skusit nieco ine...
15. čer 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:

žiadné nové bábo? :wink: som zvedavá na julenku, ešte sa neozvala..
15. čer 2009 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, nám zaberali aj tie sab simplex, ale každé bábo je iné ... idem prebrať toho nášho spachtoška,nech to stíhame, už sa mrvil, som myslela, že sám sa zobudí, ale len sa usmial a otočil :grinning:
15. čer 2009 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, ten espumisan a sam simplex su kvapky? A to su priamo pre bábo?
15. čer 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek