• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
lentilka jsou to kapky, co maji pomoci miminkum od prdiku. ale jsou v ČR strašně drahé.
15. čer 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá. Som julenkina sestra a s radosťou Vám oznamujem, že malý Brunko prišiel na svet včera večer okolo 21.00 - presne nevieme lebo to bol cisársky rez - s mierami 48 cm a 3,30 kg. Podrobnosti neskôr. Držte sa :wink:
15. čer 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak už nam to tusim funguje, nie? ako sa mate?
15. čer 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

gratulujeme Julenke, nech sa cim skor zotavi, malickemu vela sil a sladkeho mliecka....

kto je este novy?
15. čer 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
koneeečne ide koníík :slight_smile:

porodila julenka.. ale neviem či včera či dnes.. nenapísala nič.. len poslala MMS maličkého Brunka.. :slight_smile:

http://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImageID=2895484&vReferer=

:dizzy_face:
15. čer 2009 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha.. písala julenkina sestra.. :grinning:

GRATULUJEM k Brunkovi :wink:
15. čer 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pridala som do albumu fotky tak kuk :slight_smile: Za Lenkou nás ešte nepustili, ale všetko by malo byť v poriadku. Aj keď to trvalo straasne dlho... Veď ona vám to dodatočne všetko napíše. Ahojte. sestra julenky :wink:
15. čer 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Velká gratulace Julence :slight_smile: Jdu na vás rychle nakouknout - přidala jsem fotečky Vašíčka :dizzy_face: Je moc hodný, ale hoodně toho naspinká a nebudí se moc na papání - musím já a to není ono :wink: Ale je to miláčik, už pěkně kočárkujeme :slight_smile:
Cernobilka - my se taky dost kroutíme, takže asi prdíky, ale malý nebrečí, jen si tak pomáhá - bobenek..zatím jsem si koupila čajík pro kojící matky a chci ještě pít fenyklový čaj, abych mu trošku pomohla..
A jak se dnes cítí maminy před porodem? :wink:
15. čer 2009 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás ještě týden do TP :slight_smile: ale kdyby to bylo dřív, vůbec bych se nezlobila. Dneska je hnusný dusno - blé :confounded:
Gratuluji novým maminkám, teď už nás čekatele je fakt hrsta, co?
15. čer 2009 v 16:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby
konecne to funguje, dnes som mala poradnu, no nic pozitivne mi dr.nepovedal,a to som si myslelaze by som mohla rodit uz tento tyzden. Znova poradna v pondelok, slak ma trafi....
Ja sa uz neviem dockat :slight_smile:
15. čer 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Baby vcera som bola v porodnici lebo som mala kontrakcie kazde 4 min skoro 2 hodiny. Prisla som tam a ked ma napojili na monitor, tak uplne prestali.. stalo sa vam to niektorej?? Ja to nechapem. Vraj sa to stava, ze sa porod zastavi a kontrolujem malej pohyby.
Lily kedy ides do Rotundy na kontrolu?
15. čer 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ashley, neboli to len poslíčkovia?
15. čer 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
velmi gratulujem julenke..zelam vela zdravicka, a mliecka a rychle zotavovanie :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ashley to vazne, to som nepocula este..ja mavam kontrakcie kazdy den, ale take predpôrodne..zevraj to sa otvaram postupne...velmi sa tesim...
na kontrolu by som mala ist vo stvrtok 18.juna, ked neporodim dovtedy..a ty???
15. čer 2009 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ninny a ty ides zajtra na to???????????????
ako to vyzera s tebou????
boze ja uz to chcem mat za sebou.... :frowning2: :frowning2: :confounded: :confounded: :sweat_smile: :sweat_smile:
15. čer 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny.. teraz uz ani neviem. Mavam poslickov kazdy den, nepravidelnych aj ked castych.. ale toto bolo pravidelne od 2 hod. do nemocky sme isli o 8 hodine, ked som mala kontrakcie kazde 4 min. A dala som si aj sprchu, ktora mi to nezastavila. Tak ja uz naozaj neviem.. :confounded: :confounded:
Lily ak neporodim skor, tak mam kontrolu az 24.juna. Ale doktorka tvrdila, ze to uz babo bude na svete.
15. čer 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem na kratku prechadzku, pre mangela do prace..potom sa pripojm,...mam ale problemy s pocitacom..ashley napis mi IP ak chces..paaaa
15. čer 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No konecne ide kon.

Ahojte, ja hlasim stav 2v1. :slight_smile:

Julenka gratulujem k Brunkovi, je krasnucky, prajem vela zdravia a mliecka a rychle zotavenie po porode. :dizzy_face:

Moloko, Vasik je tiez na spapanie. :slight_smile:
15. čer 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
gubi, ahojky :slight_smile: čiže zajtra nastupuješ do nemocky?
15. čer 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky,jsme doma,dodáme fotky,jak bude trochu času. :slight_smile:
15. čer 2009 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky amelie.. ako sa máte? :slight_smile: čo znamená "10.6.2009 - náš den"? :grinning:
15. čer 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

tak my jsme zpátky z poradny. Od čtvrtka přibral 100g, tedy má stejně, jako když nás pouštěli z porodnice. Hurá!!! :sweat_smile:

Gratuluji k novým miminkům! Julenko, brzké zotavení.

Jinak jsme dnes měli první záchvat prdíků. Kryštof poprvé plakal asi 5 minut v kuse. To neznám. Nahřáli jsme bříško a pomohlo. Takže mohu jen doporučit: http://babybutt-de.erwinmueller.com/shop/artikel-DE-de-BB/6000-6004-(28758,44156,3319)/3-teiliger-Baby-Wickel-3319.htm
15. čer 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. čer 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, ahoj.. ako sa mate?
15. čer 2009 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babenky. Tak ja som tiež ešte stále po kope. Nič sa nedeje. Už mám z toho nervy. Myslela som, že do toho vypočítaného termínu, to mám za sebou. Ale nie, bábetku sa ešte nechce von. Lilly aj ty si už po termíne a zajtra Ninny, potom Gubinka. Ak pôjdete skôr ako ja, tak neviem. Inak Ninny už dlho myslím na to , že my dve, budeme v nemocke v rovnakom čase. Neviem prečo, ale teraz je to už naozaj dosť pravdepodobné.
15. čer 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, očkovanie bolo rýchlovka, iba keď ho pichli tak plakal, takže statočný pacient :slight_smile:
stretli sme sa tam všetky maminky, čo sme boli spolu v pôrodnici, bolo to super :dizzy_face:
15. čer 2009 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ako sa cítiš deň pred oficiálným TP ?
15. čer 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, čo sa týka toho dôchod. sporenie.. pri II. pilieri je potrebné poslať papier do SP do 30 dní odo dňa, v ktorom nadobudlo právoplatnosť rozhodnutie o priznaní materského.. a čo sa týka I. piliera... tam sa neposiela nič?

pre info kopírujem:

brinzulka • 1d, 34tt • Včera o 16:13
Ahojte,
poslala som otazocku do soc. poistovne, ze ake povinnosti si musi splnit zamestnavatel voci socialnej poistovni, ked mu zamestnankyna odchadza na matersku a zaroven ake povinnosti voci soc. poist. si musi splnit samotna zamestnankyna po odchode na matersku.

Pripajam ich odpoved, mozno sa to niekomu zide:

V prípade, ak zamestnankyňa nastupuje na materskú dovolenku, a neskôr na rodičovskú dovolenku je zamestnávateľ je povinný na tlačive „Registračný list fyzickej osoby“ oznámiť pobočke Sociálnej poisťovne (podľa sídla zamestnávateľa) začiatok a skončenie čerpania materskej dovolenky (zmena) a rodičovskej dovolenky (prerušenie) zamestnancom do ôsmich dní od začiatku čerpania a do ôsmich dní od skončenia čerpania materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky.

Nárok na materské si poistenkyňa uplatňuje na tlačive Žiadosť o materské, ktoré jej vystaví lekár zdravotníckeho zariadenia. Poistenkyňa na žiadosti vyplní a podpíše vyhlásenie. Zamestnankyňa, žiadosť predloží zamestnávateľovi, ktorý je povinný ju potvrdiť a priložiť k nej vyplnené a potvrdené tlačivo „Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku“. Žiadosť spolu s potvrdením doručí príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne zamestnávateľ alebo zamestnankyňa.

Po narodení dieťaťa je poistenkyňa povinná pobočke Sociálnej poisťovne, ktorá jej dávku materské priznáva, oznámiť rodné číslo dieťaťa, napr. zaslaním kópie rodného listu dieťaťa.

Fyzická osoba, ktorá sa osobne a celodenne stará o dieťa do šiestich rokov jeho veku, je povinne dôchodkovo poistená (dôchodkové poistenie platí za ňu štát) odo dňa narodenia dieťa, ak podá prihlášku na dôchodkové poistenie z dôvodu tejto starostlivosti, do 45 dní odo dňa narodenia dieťaťa. Ak je táto fyzická osoba zamestnaná alebo povinne poistená samostatne zárobkovo činná osoba a poskytuje sa jej materské, vznikne dôchodkové poistenie už v období, v ktorom sa jej poskytuje materské. V tomto prípade podá prihlášku najskôr odo dňa nasledujúceho po dni skončenia poskytovania materského.

Pokiaľ je táto osoba sporiteľkou starobného dôchodkového sporenia (II. pilier), podáva aj písomné Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení (http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=13165) a to do 30 dní odo dňa, v ktorom nadobudlo právoplatnosť rozhodnutie o priznaní materského.

Ako prihláška na dôchodkové poistenie slúži tlačivo „Registračný list fyzickej osoby“ (http://www.socpoist.sk/ext_dok-rl-fo-112009/20701c), ktorý je uverejnený na našej stránke v časti Formuláre a taktiež je k dispozícií v pobočkách Sociálnej poisťovne. Spolu s prihláškou je potrebné doručiť vyplnené tlačivo čestné vyhlásenie (http://www.socpoist.sk/616/1567s?&prm2=13154) a kópiu rodného listu dieťaťa.

Prihlášku na povinné dôchodkové poistenie podáva poistenkyňa sama, na pobočke Sociálnej poisťovne, v mieste trvalého bydliska
15. čer 2009 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonne, no pravdepodobne to je.. ja len dufam, ze do tyzna spontanne porodim, najradšej by som bez vyvolavačky.. no uvidíme... dnes som mala najsilnejších posličkov akých som doteraz mala.. celý deň pravidelne... ešte aj teraz večer - ale už su slabší..
15. čer 2009 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka, super, že Kryštofko pekne naberá, vidíš je to šikulko :slight_smile:

amelia, vitaj doma, tešíme sa na fotečky a ešte raz blahoželáme aj s Maťkom :wink:

gubinka, budeme Ti držať palce, nech máš čím skôr malého pri sebe :slight_smile:

moloko, na poradni Ti kázali malého budiť na papanie :confused: ?
Maťo sa naučil sám od seba na 3 hod interval plus mínus 1hod, papanie mu organizujem, len keď niekam máme ísť, bolo by mi ťažko ho prebúdzať, v nemocnici to skúšala sestrička a veru nedal sa :sweat_smile:
15. čer 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, lebo ako sa píše v tom príspevku od brindzulky, tam sme povinne poslať prihlašku aj na to klasické dôchodkové poistenie.. Ty si posielala aj toto?
15. čer 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek