• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ninny, áno do 30dní, ohľadom 1. piliera nič
15. čer 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, čiže len ten II. pilier.. že? Tak nevieš prečo oni potom písali aj o tom prvom?:(
15. čer 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teraz keď sa Maťo narodil, treba doniesť do Soc.poisťovne rodný list, aby pokračovali vo vyplácaní materského a na ÚPRSV vybaviť rodinné prídavky a príspevok a po 28 dňoch príplatok k príspevku
15. čer 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, to viem :slight_smile: ešte pred 2 týždňami mi zo SP prišiel list, aby som im zaslala kópiu rodného listu, hneď ako sa malý narodí..
15. čer 2009 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, tie zákony sú na dobré pomotanie ľudí, ja sa radšej držím toho,čo mi povedala pani na Sociál.poisťovni, papiere už mám vypísané, len aby to tatino zaniesol
15. čer 2009 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviem, čo mám písať. Dnes nemám náladu ani na koňa :frowning2: Sorry. Už mi je naozaj hróóózne dlho. Zajtra mám poradňu a ak nič tak doky povedal, že ma pošle do nemocnice až okolo 20-tého. Ale na čo skôr, aj tak by tam so mnou nič nerobili.
15. čer 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny a už Ti konečne prišlo vyrozumenie o materskej ?
15. čer 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, jj, prišlo v piatok, som sa tešila jak malé dieťa :slight_smile:
15. čer 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby co nove? niake babatka? ako ste na tom vy? ja sa uz neviem dockat ked pojdeme domov.
15. čer 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holčičky, tak kolik maminek nových? nestačíme ani dočítat...
moc Vás zdravíme, přidala jsem do albíčka fotky naší berušky :wink:
15. čer 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
všem maminkám gratulujeme k novým mimískům a přejeme všechno nej do života :slight_smile: , zachvíli půjdeme koupat a pak snad taky spinkat :sweat_smile:
15. čer 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, poslala jsem ti do IP údaje o narození :wink: , papa
15. čer 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby. Citala som vas ale nejako sa mi nechcelo prispievat. Sme od piatku doma, hned v prvy den na mna prisla poporodna depka.... Az teraz si clovek uvedomuje tie obrovske zmeny a ze zivot uz nebude ako predtym.... Navyse mala ma asi prehodeny den s nocou, tak cez den pekne spinka, budi sa cca kazde 4 hodiny na papanie, aj pri tom ju treba stimulovat lebo zaspava, ale v noci aj ked zaspi pri kojeni, len co ju dam do kolisky zacne so sebou vrtiet a mrncat, potom to uz nevydrzim, vezmem ju do postele a vtedy zaspi, potvorka :sweat_smile: Nechcem aby si na to navykla, len neviem ako na nu.... Kamoska mi vravela ze to bude aj tym, ze koliska je priam nalepena pri posteli, takze ked nas citi, ze sme vedla, neda jej to, predsa je to maly cicavcek.... Co mam robit....
15. čer 2009 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka, veru je to zmena ale krááásna, ja sa neviem malého nabažiť, asi mu lezie na nervy ako ho furt pusinkujem, ale zase odmeňuje ma úsmevami :slight_smile:
15. čer 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ideme sa kúpkať, tak papa :slight_smile:
15. čer 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dnes ma tak boli hlava, ale aspon som vsetko pozehlila, teraz konikujem a kojim malu.
15. čer 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi ja som samozrejme nesmierne stastna, neviem sa jej nabazit, ale ta depka si na mna dolahla aj tak.... Niezeby som teraz v kuse plakala alebo co, ale obcas citim akokeby som mala hrcu v zaludku, srdce sa mi rozbusi a asi ma desi to, ze toto je iba zaciatok vsetkeho.... To babenko je take krehunke.... Presne ako raz pisala Narcisa...
15. čer 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu vas jen pozdravit, Bertik odpoledne usnul v kocarku, tak se jdeme za chvili koupat, ted tu asi hodinku lumpaci, tak snad bude dobre spinkat.

Mejte se krasne a klidny vecer
15. čer 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm... devita tu dnes nebola... a janja tusim mala ist dnes do nemocky, vravela, že jej budu vyvolávať.. že sa tak dohodla s Dr...
15. čer 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny - este si cela? ja som dnes bola v poradni a dokyna sa smiala ze dnes je ta hlavicka este viac vzadu....takze babo ide spat.... :grinning: :grinning: :grinning:

budete vydiet ze budem uzatvarat junovky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: s bruchom ako jazvecik....
15. čer 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidiet....jujujjuuuuj ta hrubica
15. čer 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,dnes na poradni som bola posledny krat,som na 2.5cm ...uz az v piatok do nemocky--snad sa toho nedockam :unamused:
tak som mala chilli na obed a uz poslickujem,pojdem do sprchy zistit ci to nie su kontrakcie
karolinkafe,prejde si tym asi uplna vacsina maminusiek,moja kamoska mi dokonca par dni po porode volala,ze co ma robit,ona to dieta vobec nechce a to bolo vymodlene babatko :frowning2:
ninny,ides zajtra rodit?je velmi pekny datumik,ja sa chystam(no uz som sa chystala aj 13eho) :wink:
15. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
moja babulka uz spinka od siedmej, pocitam ze este do desiatej sa zobudi na papkanie, ale tesim sa lebo jej uz par krat za sebou stacilo len jedno prsko, tak asi je toho mliecka viac :dizzy_face:

dneska som si s nou prvy krat schrupla poobede na hodinku, tak som taka oddychnuta a pripravene na nocne kojenie hehe :slight_smile:

ninny stale nic moja? ozaj ja som uplne zabudla, som mala od teba zmeskany hovor v porodnici a az teraz som si na to spomenula :unamused: som ta asi nepocula lebo som mala stale vibracne a potom som uz na to zabudla...
15. čer 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute ja som este pokope,len sme sa boli s drahym tulat,zajtra poradna a potom uvidim
15. čer 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka nic si z toho nerob, hormony su potvory...ja sice nemam ziadne navaly placu, co sa cudujem, ale citim obrovsky strach o malu a este ked citam tie strasne spravy dneska o tych dvoch malych dvojickach, ktore vypadli z okna tak mi pride vzdy zle a z toh mam stiahnuty zaludok :frowning2: boze ved ked ta zacne behat, tak ja sa asi zblaznim :sweat_smile: :sweat_smile:
dadi tiez stale malu bozkavam, dokonca aj ked place a to dostanem tou oslintanou pusinou uplakanou po nose hehe :grinning: stale neviem uverit ze je cela moja :dizzy_face:
15. čer 2009 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
akurat som si vas docitala, tak trosku zareagujem

dadka moja Terezka tiez nechce odgrgavat, som sa na to pytala doktorky a ze ju nemusim nutit, ze to uvidim ked ju ulozim spat a bude taka nekludna tak ze vtedy sa jej chce asi grgnut a mala pravdu...vcera mi nechcela po krmeni zaspat stale sa mrvila a mrncala a krochkala ako prasiatko a zrazu grrrrc a uz to islo :sweat_smile:
a co sa tyka stikutky, moja drnda stikuta casto chudatko, presne ako v brusku...je mi jej sice luto ale ako prestane stikutka tak zaspi jak dudok, asi ju to unavi...co uz narobim :pensive: som niekde citala ze babatka ktore casto stikutali v brusku tak stikutaju aj ked uz su na svete...
15. čer 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Caute kocky.
Ja som tiez este stale cela.Zajtra mam poradnu tak uvidim co noveho.Myslim si ze uz mi kleslo aj brucho nizsie.Ked si zatlacim trosku pod prsiami tak citim jak mi to tlaci na pipinu.No ale uvidime.
Dnes som nervozna jak pes.Vsetko ma stve.
Baby k tym prdikom kamoska si strasne pochvaluje kvapky BABY CALM alebo tak nejak.Su to nejake bilinky a moze sa to podavat stale.
15. čer 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja pijem kazdy den jeden feniklovy cajik, manzel mi kupil :dizzy_face: a este aj taky napoj HIPP pre maminy a tam je tiez fenykel, aniz, rasca...velmi mi to chuti a asi aj to pomaha k tomu ze nemame zatial ziadne problemy..klop klop..
a keby bolo zle, tak asi tiez skusim nejake kvapky
15. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky a mamičky.Už dlho som tu nebola.Dievčatá k tomu čajíku Hipp aj ja som ho dostala a fakt mi chutí...
A k materstvu je to najkrajšia a zároveň najtahšia povinnosť ženy :dizzy_face: Každý den sa mi tlačia slzy štastia a aj strachu do oči ...keď sledujem svoj poklad ako hajá :dizzy_face: :dizzy_face: Je taká drobučká a krehučká.

Prajem všetkým mamičkám, aby pokladíky boli zdravé a tehulkám prajem lahký porod a tiež vela zdravíčka :wink:

A chcela som sa popýtat mamičiek či si odsávaju mliečko...lebo mne sa už dosť nalievaju prsia a aj ich mávam velmi tvrdé.A k tým náprsníkom chcem napísat,že som si kupila avent a malá sa mi na ne nechce prisat a reve jak tur ked ju chcem s nimi kojit. :frowning2: nedobre sa na neprisavá a zdaju sa mi obrovské do jej malinkej pusiny...
15. čer 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky koníkovky :wink:
dnes u dr vše v pořádku,v pátek na 100% budou porod vyvolávat :sweat_smile:
15. čer 2009 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek