• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
auuu :confused: já si takhle jednou spálila stehna a myslela jsem že bude po mě :confounded:
jdu uklidit, ať se začně něco dít, nebo mě už klepne, tak zatím pa
16. čer 2009 v 10:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katuš, neříkám, že to není náročné. Ale myslela jsem, že to bude horší. :wink: Nejlepší je to doma. Amélka si hezky sama hraje nebo kuká na pohádku a Mariellka většinou spinká, tak stihám ostatní. :wink:
Já používám Nivea Pure a Pampers. Ale drahé jsou dost, no. :confounded:
Ale vím, že třeba z DM ubrousky Babylove jsou dobré. :wink: Tak vyzkoušej. :wink:
16. čer 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som sa dala na cistenie fritezy. Uz to odkladam rok a vzdy radsej uvarim nieco ine, ale teraz som uz zacala.
A poobede pojdem pre tie plienky. Skusim tie DMkovske ekologicke. Tie su vraj velmi dobre.
16. čer 2009 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se Bertik najedl a jak brecel, nez vzbudil tatku, tak se skrabnul na tvari :frowning2: Budu muset ostrihat nehtiky, uz ted z toho mam trauma, bojim se,abych ho nestrihla
16. čer 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
monro, dakujem, aj na druhom co ma boli menej sa mi robia, budi to modrinky, mala strasne cicka ale je lepsia ako odsavacka a som rada ze aj tvojej malej sa ta kozicka z kojenia supe, aspn viem ze je to ok. Skusim tie babylove dalujem.
16. čer 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, omlouvám se, že sem lezu, ale nedalo mi nezavzpomínat na nejkrasnější zážitek mého života. Před rokem v tomto čase jsem už funěla na porodním boxu, abych se v půl dvanácté mohla setkat tváří tvář se svým miláčkem Šimonkem, sluníčkem naším milovaným. Porod jsem měla celkem dlouhý, v deset večer mi praskla voda, porodní cesty nebyly připravené, rodila jsem o 14 dní dřív, bolelo to, ale stálo to za to. Přeju Vám všem, abyste mohly za rok taky tak s láskou a melancholií zavzpomínat. :slight_smile: Ať vám děti krásně rostou. A těm, co ještě čekají, přeju rychlý porod bez komplikací.
16. čer 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
meksiin, gratulujeme a uzi si babatko, uz asi nemas take prebdene noci ako my :slight_smile:
16. čer 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
meksiin.. malému Šimonkovi prajem všetko NAJ k 1. rôčku... :slight_smile:
16. čer 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

stale kinderko.....vecer som si dala nakladany syr s feferonmi....tak som celu noc nespala co ma brali osliky....teraz je to take slabuckeeee....

pijem malinik, ale ten ma len pohnal na velku....a samozrejme iba vetrim od neho....u mna ma take laxativne ucinky... :grinning: :grinning: :grinning: takze dneska zas len z toho prd bude.... :grinning: :grinning: :grinning:

kto je dnes novy?
16. čer 2009 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Z maliniku su vetry? Ze by som konecne identifikovala vinnika? :sweat_smile:
16. čer 2009 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka1981, už se i vyspím :wink: , ale taky jsem si užila, ono to k tomu patří. Nejhorší je, že se to těm našim potvůrkám pořád mění, takže když se dva dny zadaří a prcek spí, už už si chcete říct, teď už se vyspím a je to jak naschvál naopak. Tak hodně sil, maminy. :slight_smile:
16. čer 2009 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babulky..tak ja sa chystam do poradne,vcera sme mali s tatinkom tulave botky..ocko si zmyslel,ze si kupime novy nabytok do obyvacky a spalne,tak obyvacku musime aj vymalovat a boli sme pozerat aj koberec,potom sme sli do Madarska do servisu s nasim autickom..stravila som tam na sedackach cca 3 hodiny,skoro som tam zaspala..proste sme cely den takto premarnili..xixi..ale bolo fajn,lebo som nesedela doma jakk opa nestastia..
Katka tie modrinky su urcite z kojenia.staci ak sa drobatko trosku hosrie prisaje a narobi take dobky a pusinku mal aj moj syn kazdy druhy tyzden na hornej pere pluzgierik z toho ako velmi tahal,potom sa to pekne prasklo a mohol prist novy.. :grinning: :grinning: :grinning: ,ale zvladli sme to...
16. čer 2009 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, viiitaj.. už som si včera myslela, že rodiš.. keď si sa neukazala.. :slight_smile:
16. čer 2009 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ninny..nie nemam to stastie..ale prekvapilo ma ze julenka mala cisarak...chuda moje..Martuska uz ide asi dnes domov,ak mala nema zltacku
ninny ale ty by si uz mala ficat,nemyslis?
16. čer 2009 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mně ten Jeníček vůbec nespí. skoro pořád pláče. po kojení blinká déle jak hodinu. mám hrůzu ho položit. také nejvíce pláče po kojení. jak moc blinká mâ zase hned hlad. jenže ten žaludek to nezvládá.
strašně mne bolí prsa a to je mám odsáté odsávačkou, tak doufám, že tam není zánět.
16. čer 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cernobilka tak to mas vesele. Ale snad sa to uz coskoro zmeni k lepsiemu :dizzy_face:
16. čer 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka,maleho riadne kojis?on moze mat problem s nahltanim vzduchu,,proste sa nevie riadne prisat na bradavku,urob jeden pokus,odsaj si mliecko a kup si v lekarni sterilnu striekacku a skus mu pomaly davat striekackou mlieko,vtedy sa nenahlce vzduchu a uvidis ci je chyba v prisati drobca na prsnik..,na druhej stranemoze mat aj dajaky iny problem,radsej to konzultuj s lekarkou,ked nezistis rozdiel po tom pokuse co ti pisem..a prsia ta mozu boliet,lebo su neni riadne vyprazdnene,skus vzdy najprv teplou vodou vysprchovat a potom riadne odsat,minule som tu radila bene ako si ich ma masirovat...a zmeraj si aj teplotu,ako nahle dajaky problem s prsnikom,tak zvykne trochu tvoja teplota vyskocit,hoci len daco nad 37stupnov
16. čer 2009 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka a skús ho polohovať, daj mu vyššie pod hlavičkou a hrudníčkom - pod matrac podložiť vankúš, aspoň 30° uhol a kojíš ho v sede ? lebo napr. my sa musíme v ľahu, lebo v sede ho mliečko až zadúša, moc rýchlo mi tečie, vyskúšala som po ležiačky a je to lepšie, alebo aspoň tak,že má hlavičku vyššie, nie zarovno prsníka.
pozri si http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=275108, táto maminka vie super poradiť. :dizzy_face:
16. čer 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cernobilko, to je mi líto. :frowning2: Mariellka taky ublinkává, ale tak v normálu. Ale vím, že časem to bude lepší. :wink:
Na ty prsa si dávej pozor! Zánět je peklo! :confounded: Hlídej si teplotu. :slight_smile:
Devi, ahojky, tak jak to s tebou vypadá? :wink:
16. čer 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, na tie trhlinky je dobrá genciánová vodička - taká fialová, natrieť prsník a malo by sa to zahojiť.
Ranka môže vzniknúť, keď si malá nezoberie do pusinky celú bradavku iba kúsok, potom Ťa aj kojenie bolí ...
16. čer 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky mon..no dnes o 12.50 mam poradnu.prave som sa vazila,za posledne dva tyzdne som pribrala to,co mi neslo cele tehu,mam uz dokopy plus 10kg...viem nie je to vela,ale som soknuta...takze az poobede budem mudrejsia,ze co a ako..vsetko novozamcanky co sem chodia to uz maju za sebou,ja som asi jahodka na slahacke..xixi..ale neva,snad budem jedina so spontannym porodom..
16. čer 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, mala by som.. ale malemu sa ešte nejako nechce :grinning: :frowning2:
16. čer 2009 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrou, som rada, že Ti tie prsíčka povolili a nebolia :wink:
16. čer 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,ja mam termin v piatok...tak uvidime ako sa male zviezlo dolu,teda ci sa vobec uz zviezlo :frowning2:
16. čer 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky a kinderka :grinning:

Vsetkym novym maminkam a babatkam gratulujem,pozrela som do albumu pekne sa to rozrasta :sweat_smile:

My mame dnes poradnu ,tak som zvedava,dufam,ze sme zacali pekne priberat :slight_smile:
16. čer 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kojim v sede. s tou strikackou to neumim, na to si netroufnu.
do sprchy se snad dostanu az nekdy jenda prestane plakat a usne.
16. čer 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Tak my taky na chvíli spíme, tak konečně můžu jít pokecat :grinning: My používáme taky Pampers new born 2-5kg a pampersky mám i ubrousky. Malý se ještě v porodce osypal, tak jsem koupila ubrousky Nivea sensitive a byly supr - akorát ještě dražší než pampersky, ale malý se tam asi osypal z Johnsona, protože ty první dva dny mi ho nosili jen na kojení a koupali ho sami :unamused:
Jinak holky, můžou se třešně při kojení? Tchýně mi donesla třešňové knedlíky.. :dizzy_face:
16. čer 2009 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
devita, mne v piatok Dr. na poradni povedala, že maly je dole ale že nie som poriadne otvorená..
16. čer 2009 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky,
tak dakujem za rady ohladom tej teploty, nakoniec to asi bol ten prsnik, uz som nemala na druhy den teplotu.
vsetko ok.
malu uz boli brusko menej, zabral jej ten liek co nam dala doktorka je suprovy.
a malinka je cim dalej tym lepsia a spinkaaa celuuu noc, ufff dufam ze nazakriknem.

inak velmi dobra masticka na bradavky je z DM babylove mama, mne to zahoji aj ranky aj tu krv vytaha ak tam je chrasta a hlavne nemam zapalene tie bradavky aj ked bolia.

a cernobilka nezufaj mojej sesterke mala vracala 2 mesiace v kuse nemohla nikde chodit a hlavne museli dodrziavat intervaly v kojeni to zabralo aspon ako tak.

aj ja dodrziavam aspon 2,5 hodky medzi kojenim lebo malu tak brusko bolelo ze sa stale pucila a plakala a teraz uz tyzden mame rezim a je to ovela ovela lepsie.

tak len par skusenostiii,
a hlavne vsetkym nasim novym maminkam a babatkam gratulujem tabulky sa zaplnaju a to som tu nebola len 5 dni.
16. čer 2009 v 11:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka,tej striekacky sa nemusis bat,das drobca tak aby hlavku mal vyssie ako nozicky,naklonena rovina,a pomaly mu budes striekat striekackou mliecko do pusinky
inak ja sa priznam,ze ja budem mat bod drobcom podlozku na kupanie,prave kvoli nahltanemu vzduchu,odkukala som to v nemocke pri synovi,tam mali vsetky deti na takych kupacich latkovych podlozkach...a bolo to dobre,lebo sa vzduch pekne uvolnoval a ked lezali na boku,tak si odgrgli hocikedy a pekne to vybehlo na plienku,nebol strach,ze sa zacnu dusit a veru vrelo vam to odporucam,ja som ho len chodila kontrolovat,a robila som si svoje,aj ked hned nezaspinkal..
16. čer 2009 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek