• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
zuzec, jaj tak.. dobre vedieť :slight_smile: aj manžel potom šiel s Tebou na izbu? či on už nemohol? a bol pri pôrode?
16. čer 2009 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, držím pršteky.. takže je iste, že bude cisarák?
16. čer 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zatial to mozte mat v aute alebo kde - myslim tu komplet cestovnu kabelu a po porode ju s tebou odvezu na izbu...ja neviem ani teraz ako by som to urobila keby idem este raz...maju to tam tak divne vymyslene
16. čer 2009 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, ja mám zbalenu cestovku... a plus malu tašku cez plece.. kde mam uterak, šlapky do sprchy, mydlo, hrozn. cukor, teple ponožky, kópiu sobášného listu, dohodu o mene... a prihodim tam potom doklady, peňaženku a mobil :slight_smile:
16. čer 2009 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, tak asi aj urobíme, na čo budem ťahať cestovku zo sebou.. zoberiem len tu tašku čo mám zbalenú na vzdycháreň/k pôrodu.. inak Ty si ako dlho bola na vzdychárni, čo všetko si tam "využivala"? :D
16. čer 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny..na 99%..bojim bojim..ale ked to prezili ine,tak snad aj ja
16. čer 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
nesiel so mnou na izbu a ani sa to nemoze, najprv som nejake tri hodiny lezala na sale kym sa mi stahovala maternica a medzitym bol on uz oslavovat :grinning: a pri porode nebol, lebo na tej vzdycharni som bola dlho, to som aj spala lebo to bolo v noci a este som nemala kontrakcie, teda bolestive...a pri samtnom porode by som ho v podstate ani nepotrebovala, lebo trval len pol hodinu a personal tam urobil celkom dobru atmosferu ze som sa necitila tak ze som medzi cudzimi :wink: ale na tej vzdycharni by mi veru pomohol uz ked som mala kontrakcie...podat ponozky, doniest vodu atd...to som velmi nezvladala sama lebo som od bolesti nebola schopna chodit :unamused:
16. čer 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi a brala si si do nemocky aj župan, noč. košelu a odsávačku.. či nie?
16. čer 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zupan som mala, ale pouzivala som ho az nejaky druhy den ked som menej krvacala...nocnu koselu neber vobec, tam si mozes stale menit za nove lebo sak aj tak nosu krat pretecies :sweat_smile: to by bola skoda spinit vlastne...a odsavacku som nemala, to som riskla a nakoniec som ani nepotrebovala, nemala som mlieko...ale mali to tam baby aj som videla ze odsavali...
16. čer 2009 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a prečo nebol s Tebou na vdychárni? On Ťa doviezol a šiel domov, či ako? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Si chodila aj na vdychárni často do sprchy? A kontrolovali Ťa tam často, čo všetko Ti robili pred pôrodom? Sorry.. že mám teraz toľko otázok... ale už mi dochádza, že idem rodiť a chcem všetko vedieť :D neviem sa dočkať :slight_smile:)) jaaaaj.. tak by som šla už aj hneď :slight_smile:

Devitka, neboooj.. všetko bude dobré.. držííím pršteky.. :slight_smile:
16. čer 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeje dnes sa toho popísalo, vidno že sme happy,že koník zase funguje. :slight_smile:
aj ja sa hlásim do klubu italiek šestonedeliek, včera sme sa s veľkým Martinom super drapli, aj som bulila, ale zato dnes seká latinu, dokonca chce uvariť niečo na večeru :confused: :sweat_smile:

malý Maťko mal vyše hodinové papanie a teraz mi ešte spinká, tak si asi rovno nachystám na kúpkanie,keď sa zobudí. Včera sme ho fotili, už sa mu to celkom začína páčiť,kuk albumik :wink:

devitka, držíme palce a tešíme sa na to prekvapenie či chlapec alebo dievčatko :slight_smile:
16. čer 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, lebo ja som niekde čítala, že tam odsávačky v nemocke maju... tak neviem či brať či nie... tak si idem košelu z tašky hneď vybrať... aj župan si mohla mať celý čas ich? Len ty si si potom vzala svoj? :slight_smile: a kde to všetko bude k dispozicii?
16. čer 2009 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil, na mliečko je vraj dobrá aj vinea, dokonca v niektorých nemocniciach jú dávajú maminkám ... mne ju naši museli kúpiť :sweat_smile: a nemôžeš ani homeopatiká ?

cernobilka, prikláňam sa názoru devitky, chlad na prsia keď sú zdurené sa mi zdá blbosť, veď práve to mliečko odtiaľ potrebuješ dostať preč, tak ich treba nahrievať, horúca sprcha, teplé zábaly, ten tvaroh je tiež dobrý a hlavne odsávať a masírovať, držím palce :wink:
16. čer 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no doviezol ma, bol so mnou na prijme, sak len tam to trvalo skoro dve hodiny...a potom isiel domov lebo mu povedali ze to moze trvat aj 24 hodin, tak som aj ja suhlasila ze nech teda ide...
dosprchy som chodila po klystyre a potom som este par krat tusim isla lebo zo mna sa celu noc valila plodova voda jak z kohutika, tak mi to bolo take neprijemne, tak som sa sprchovala...ale pocas kontrakcii ma poslali raz do sprchy a hned som im jemne vynadala ze prd mi pomohla :grinning:
kontrolovala ma kzdu hodinu sestricka, napojila na monitor a kontrolovala ozvy, inak nic ine...aha a ked som zacala citit jemne kontra tak ze ona ma vysetri a tak ma vysetrila ze som mslela ze ju kopnem jak to zabolelo a vtedy sa mi spustili uz ozajske kontrakcie a to jedine by som im vytkla ze odvtedy ma tam nechali aj dve hodiny bez toho aby na mna dosiel niekto kuknut a to som tam bola na to sama...sa pytala ze a apreco som nezakricala a ja som nevedela kam mam kricat ked tam nikto nebol kurna, tak som bola ticho ako pena a predychavala sama kontrakcie a vlastne aj preto mi nepichli tu epiduralku lebo nikto nevedel ze uz mam take caste kontrakcie a ked na to prisli tak uz bolo neskoro, lebo som isla hned rodit.... :unamused:

zupan som mala nachystany na izbe a mohla som ho mat, ale bol skaredy tmavomodry, tak som si potom obliekala svoj :sweat_smile: a neboj povedia ti kde vsetko je, na jednej strane chodby su izby s maminami a na druhej su take ze sprchy, wecka, upratovacky, potom izba na spinavu bielizen atd...
16. čer 2009 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne manzel nakupil kopu vinei tak tiez popijam a asi to pomaha...aj doktorka mi povedala ze je to sice nepodlozene, ale ze maminy si vineu chvalia :wink:
16. čer 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, ďakujem, si poklad :slight_smile: a klystir bol v pohode? čiže na vzdychareň ťa ani raz neprišiel kuknúť lekár?
16. čer 2009 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
klystir bol pohodicka len to co nasledovalo po nom bolo brutalita :grinning: :grinning: :grinning:
nedosiel ma kuknut lekar, len ta sestricka chodila a aj som sa cudovala ze ona ma zvnutra vysetruje, tak asi to vedia :sweat_smile: stefanikova prisla az o nejakej siedmej rano tusim, vysetrila a povedala ze pojdeme rodit a o pol osmej som uz rodila
16. čer 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny to je vecou porodnej sestri,aby kontrolovala zenu,potom vola lekara ak je porod na spadnutie,neboj oni su vsetko skusene porodne asistentky
16. čer 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, veru mne tiež klystír nevadil, ale udržať to v sebe je iná vec :sweat_smile:
tiež ma na vzdychačke vyšetrovala sestra a potom až pár minút pred pôrodom lekár :slight_smile:
16. čer 2009 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som ani nevedela kolko to mam v sebe udrzat, len som si spomenula ze tu niekto na konovi pisal ze nejakych 10-15 min ale kdeeee ledva 5 minut a uz som utekala :grinning: a ked som sa osprchovala, stastna ze to mam za sebou tak zachvilu som musela bezat zase hehe :sweat_smile:
16. čer 2009 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, ale wc a sprchu si mala hneď po ruke, takže pohoda, nie? A kde Ti ten klystir davala, na izbe? V akej polohe? :D
16. čer 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
wecko aj sprcha su na kazdej vzdycharni, tam som mala sukromie :wink:
klystir mi davala pred sprchou, ze som sa zohla a ona na mna zozadu vybehla s tou hadickou :grinning:
16. čer 2009 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi ideme kupat lebo mala tu placka, sak je napapana prebalena, ona chce ist na ruky potvorka jedna :sweat_smile: tak rovno okupeme a dame spat
zatim papa
16. čer 2009 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
to viem, že su na každej vzdycharni... ďakujem za pekný popis :grinning: už sa neviem dočkať jak na ňu vystrčím zadok :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. čer 2009 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, papa a pekný večer prajeme.. my ideme s manželom na nákup... :slight_smile:
16. čer 2009 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak co noveho? Ninny, ty porad 2v1?? teeeda :sweat_smile:
u nas se stabilizujeme.. Bajca celkem hezky spinka, taky krasne papa, ale radeji jsem objednala vahu (pujcovne by se mi absolutne nevyplatilo, cca 80Kc/den!!!!! maso, co?), abysme vedeli, kolik presne vypije, kdyz je takovy drobek, tak aby nam nedejboze nehubla, i kdyz s jejim apetitem... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
objednala sem pliny pro male mimi (1-3kg), ty nam teda krasne sedi, i kdyz dnes mi Bajca prokadila nohavici uplne vsechno vcetne me, ale asi sem ji to malo zatahla :unamused: jinak su cela opruzena, prsa me svedi z vlozek do podprsenky az beda!!! takze doma chodim dost odhalena, by to vetralo, nejraci bychs e ale furt drbala
no, sou to radosti, ale nestezuju si, jinak je Bajunka SVETOVA!!! drzte se vy ostatni, zase nakouknu!
16. čer 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
juchuuu zaspala, mozem si dat obed :grinning: :grinning: :grinning:
16. čer 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ako vam zasielaju matersku? Klasicky poukazka do schranky a vyplata na poste?
16. čer 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nové fotky Brunka :slight_smile:
16. čer 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminy a skoro maminy,gratuluji k dalšímu miminku. Přeji hodně zdravíčka a mlíčka.
Holky šestinedělky,držte se. Však bude brzy líp.
Četla jsem,co jste radily cernobilce. Divily jste se tomu chlazení prsů. Jestli se můžu přidat. Z vlastní zkušenosti před odstříkáváním nebo kojením jsem prsa nahřívala (lépe se spouští mléko),ale mezi tím jsem je opravdu chladila (studený zábal okolo prsa,ne přes bradavku). Led bych nepoužívala,stačí studený obklad. A také jsem je často masírovala,aby se uvolnily a nedělaly se zatvrdlinky.
A jestli ještě můžu poradit,kdo máte problém s popraskanýma bradavkama. Mně moc pomohlo si na po kojení vymáčknout a rozetřít po bradavce kapku mléka a nechat to zaschnout. Nikdy jsem nepoužívala žádnou mastičku.
16. čer 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek