• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
hallo Julenka,ako sa mas?
16. čer 2009 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj bibijana..ako?
16. čer 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka, ale kdeže... mne posielajú na účet :slight_smile: veď nežijeme v praveku :grinning:
16. čer 2009 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. čer 2009 v 19:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
kráááááááásne bábo :slight_smile:
16. čer 2009 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, Brunko je krásnučky.. :slight_smile:

aj Ellinka je nádherná.. a aké ma husté čierne vlásky :slight_smile:
16. čer 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zase nakukuju. Četli jste tu hroznou zprávu od Maovi, co se jí narodil předčasně Matyášek a měl až ke konci září? :cry: :cry: :cry: Dneska ráno jim umřel. :cry: :cry: :cry: Brečím tu u počítače a nadávám si, že já se zabývám a trápím takovýma kravinama a mám nějaké nepodstatné a trapné depky. :frowning2: Nejradči bych si dala pár facek. :frowning2: :pensive:
16. čer 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monro :frowning2: :frowning2: :frowning2: kde sa o tom píše?
16. čer 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka,tak mi to poradili v porodnici a fungovalo to. Zánět jsem nikdy neměla. A na záněty ve většině případů je potřeba chladit. Ale samozřejmě před kojením zase nahřát,aby nemělo mimi studené mlíčko.
16. čer 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky! Ste toho popísali odkedy som tu nebola, nemám šancu to prečítať :unamused: .
Ja som prišla domov z pôrodnice aj s Lejkou včera, videla som tam aj Julenku, lenže stále spala ked som išla okolo jej izby, tak som ju nechcela vyrušovať.
Lejka je v poriadku, je nádherná a máme z nej radosť :dizzy_face: :dizzy_face: .

Všetkým maminkám gratukujem k bábätkám!!!!!!!!!!!!!
16. čer 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bibi, s tím souhlasím naprosto! Určitě obklady studené!!! Teplé ne! :wink: Teplé se dávají když je třeba uvolnit mlíčko, když se dělají v prsu hrudky. Ale při zánětu chladit!
16. čer 2009 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky.
Tak dnesna poradna dopadla normalne.Nic nove akurat doky na konci povedal uvidime sa v utorok a mozno uz ani nie.Ach jaj.
Teraz si davam extra palive chili chipsy,vonku som s malou kopala do lopty do zajtra musi maly von.Mame totiz vyrocie svadby.Tak to by bolo pekny darcek.

Jaj to je mi luto toho chlapceka :frowning2:
16. čer 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze takato sprava :frowning2: :frowning2:
to dievca ma taku strasnu smolu, to si snad ziadna zena nezasluzi taketo nestastie a to nebolo jej prve dietatko :frowning2: :frowning2:
16. čer 2009 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka BRUNKO je krasny chlapcek :dizzy_face: :dizzy_face:

juuuuj bene Ellinka ma ake kraaaasne dlhe vlasky :sweat_smile: ked som bola v porodnici, tiez tam bolo take vlasate dievcatko, som ani neverila ze babatko moze mat take huste vlasy :slight_smile:
16. čer 2009 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sa zase hlásim po pár dňoch. Ja síce nemám popôrodnú depku ale vybuchnem pre každú blbosť. Z pôrodnice som sa vrátila na ,,stavenisko" Sťahovali sme spálňu do inej miestnosti maľovali, dávali podlahy...Všetky veci porozhadzované kade tade - no katastrofa :stuck_out_tongue_closed_eyes: Muž unavený z toho všetkého, keď si ľahol tak som nabehla a hučala nech niečo robí, lebo som z toho bordelu nervózna. Mala som pocit, že si ani tie prvé chvíľky s bábom nemáme kedy užiť :unamused: Ale spálňa je už komplet a teraz pracujeme na detskej pre Martinku.
Malá Sonička je úžasné bábo, dúfam, že jej to vydrží. Napapá sa a 3 hodiny spinká. Keď je mokrá alebo hladná tak len zamrnčí a pomrví sa. Poriadne plakať sme ju ešte ani nepočuli. To sa s Martinkou nedá ani porovnať :slight_smile: A ja už som pri druhom dieťatku tiež oveľa kľudnejšia. Mliečka máme veľa, veľa. Po príchode z pôr. mi vybehla aj teplota trošku - začínal mi zápal ale stopla som to hneď v začiatku. Teraz malú nakojím a poodsávam ešte z oboch prsníkov. Martinka to videla a povedala, že aj ona chce maminkine mliečko, takže čo nám zvýši, spapá ona z fľaše :grinning: Plánujem aj mraziť, len musím kúpiť sáčky.
16. čer 2009 ve 22:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky, hlásim sa, že žijeme :stuck_out_tongue_closed_eyes:, len nestííííham a to je zatiaľ doma aj moja mamina.............keď nebude.......tak už naozaj nebudem mať čas asi ani ísť na WC-ko :grinning:

Ale Mišiatko je zatiaľ našťastie spavý pokladík.......teda ak to porovnávam s Viliamkom, keď bol on taký maličký.

Vili zatiaľ znáša Miška dobre, tak už len dúfam, že to tak aj ostane.

No a čo sa týka mliečka, už mrazím. Zatiaľ do Avent pohárikov, a potom prejdem na poháriky od detskej presnidávky, robbila som to tak aj pri Vilkovi a všetko bolo O.K.
16. čer 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lante ja tiež využívam pomoc svokry. Martinka s ňou ide do obchodu alebo ju postráži keď sa hrá na záhrade a ja môžem čosi porobiť ale aj tak mám čo robiť od rána do večera :slight_smile: Moje baby sa tiež zatiaľ majú rady :wink:
16. čer 2009 ve 22:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo tak to je podarene ze Martina dopapa mliecko co zostane :dizzy_face: :dizzy_face:
a ako si stopla zapal? ja sa toho stale bojim ze ked sa mi to stane tak budem robit paniku a zabudnem co mam robit..:(
16. čer 2009 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcela som napisat martinka, neviem preco mi nenapisalo v tom mene "k" teraz to vyzera tak tvrdo :pensive:
16. čer 2009 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, prosim ta to si posielala do SP na vyplatu materskehona ucet nejake tlacivo? Pretoze v rozhodnuti nie je nic pisane akou formou sa to vyplaca.
16. čer 2009 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko dievcence..ako sa mate?ja sa uz neviem dockat zajtrajska..velmi sa tesim
17. čer 2009 v 06:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko babulky...

Tak ja som mala úžasnu noc.. predsa len sa Sebko začal pýtať na svet, ale akosi si to po ceste rozmyslel.. :grinning:
Večer o ôsmej u mňa začali kontrakcie... najprv každých 2O min.. dosť bolestive... bolesť mi vystreľovala do stehien, chrba a brucha... najprv som si len myslela, že sú to poslíčkovia... len silnejší... o deviatej som šla do sprchy... potom sa to na chvíľku ukľudnilo a o pol hodinku zase.. ešte väčšia bolesť... nakoniec som sa rozhodla si ísť ľahnúť, stále som si ešte myslela, že sú to poslíčkovia.. len sa rozhodli byť dnes o dosť silnejší... okolo pol jedenástej som zadriemala a zobudila som sa na nenormalnu bolesť... taku bolesť som ešte necítila.. :grinning: prichádzala každých cca 10 minút.. :grinning: postupne každých 6-7 min... nakoniec sme sa s manželom rozhodli, že ideme do nemocnice... ja už som to nevedela vydržať... už nepomohla ani sprcha, ani fit lopta... ani keď som sedela, ležala, či stala.... v nemocnice zistili, že mám kontrakcie.. ale, že sa veľmi pomaly otváram, tak to môže ešte nejaku tu dobu trvať, tak mi odporúčaju íisť ešte domov... hm.. tak sme šli domov... od štvrtej rána kontrakcie prešli... cítim len slabučku bolesť v krížoch a brušku... no ja fakt neviem, či si ten náš drobček z náš strieľa.. alebo čo... :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face:

Inak, máááme 2 bábääätka.... to mi až manžel ráno povedal, že mi baby písali na mobil... ja som v noci nejako veľmi nevnímala... ešte, že mi to teraz pripomenul...

"Ahoj, tak som konecne pri mamine a volam sa Timon a vazim 3880g a meriam 53cm. Mamina a tatino su zo mna hotovi!!! :wink: gubinka""

"Pise Sonne. Volam sa Tobias, narodil som sa 17.06.2009 o 01:15 s váhou 3650g a dlzkou 51cm. MAMINKA MA VELKU RADOST."

Blahoželááám k bábätkám.. :dizzy_face:
17. čer 2009 v 06:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Idem si ja ešte ľahnúť... veľa som toho nenaspala... o jednej sme šli do nemocnice... o pol štvrtej sme sa vrátili... a keď mi o štvrtej prešli kontrakcie tak som zaspala... a o šiestej som už bola hore... dúfam, že sa mi teraz podarí zaspať...

zuzka, na tom tlačive od lekára "Žiadosť o materské" na zadnej strane bolo uvedené "Vyhladenie poistenkyne/poistenca", kt. som vypisovala a tam som si mohla vybrať.. či chcem, aby mi materskú poukazovali na účet alebo v hotovosti na adresu... tak som si vybrala na účet a napísala som tam číslo účtu... podpísala, napísala dátum a dala zamestnancovi... viem to presne, lebo mám v PC oskenovanú túto žiadosť..
17. čer 2009 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko. blahoželám maminkám a tatinom k bábätkám :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

ninny, keď už vieš všetko ohľadom chodu pôrodnice od zuzky, tak už aj Sebko usúdil že pomaly je čas :wink: zachvíľku napíšeš SMSku aj Ty :dizzy_face:
17. čer 2009 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie "vyhladenie" ale "vyhlasenie" :stuck_out_tongue_closed_eyes:

v rozhodnutí nemám napísané... ale viem, čo som vyplňovala.. :slight_smile: a už mi aj prišla prvý krát na účet... v pondelok :slight_smile:
17. čer 2009 v 06:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, ale ja tomu vôbec nerozumiem... ako je možné, že sa tie kontrakcie teraz vytratili.. a zase mám pocit, že pôrod je ešte ďaleko?:/
17. čer 2009 v 06:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzka, a dala zamestnavateľovi.... :D ja som dnes mimo.. :wink:
17. čer 2009 v 06:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko,
ano papiere som odovzdala v praci uctovnicke ale ani som si nevsimla druhu stranu tak tusim mi to dojde do schranky sakris, no neva vybavime na ucet.....Ninny dik :slight_smile:
Blahozelam maminkam...
17. čer 2009 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem este do postele nejako mi tvrdne brusko....paa
17. čer 2009 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek