Jún/Červen 2009 - maminky a miminka 🙂

Tak hop sem....
dada78
17. čer 2009
karolinka, všetko najlepšie k narodeninkám, hlavne zdravíčko,šťastíčko,veľa lásky a radosti z malej Lillie 🙂

cernobilka, to som rada, že už je lepšie. 😉 čo Ti zabralo najlepšie, ten tvaroh, či obklady ?

ja som sa chcela spýtať na čerešne :-N , minule som zjedla a malý na to nijako nereagoval, ale maminka mi hovorila, že kôstkové by mohlo nadúvať, tak neviem =-)

katka, na koliku, skús jej na bruško dať teplý obklad, tuším to spomínala aj martinamil,že to zaberá 😉
ivella
17. čer 2009
ja som jedla vsetko s mierou,ale do nejakych 6-8 hodin by sa to malo dostat do mliecka,tak sa da odpozorovat ako drobatko reaguje....no sestrinmu malemu takto prisli na alergiu-ked zjedla malinovy jogurt a dr.im povedala ze radsej skor ako neskor 😉
cernobilka
17. čer 2009
myslím, že pomohl ten tvaroh. Michal už mi jsl pro další.

Byli jsme dnes u pediatra a na kardiologii. Jenda opravdu blindí z přejedení a řve prý kvůli bolenį bříška. koupili jsme kapičky a uvidíme. Na kardiologii je nález stále stejný. Jenda má vrozenou vadu ale pořád je naděje, že se to časem uzdraví.
dada78
17. čer 2009
cernobilka, hlavne, že o tom vedia a budú na to dávať pozor 😉
niekedy sú najlepšie tie osvedčené babské recepty 🙂 na vyprdíkovanie je dobré aj teplomer do riťky - tiež to robili naše maminky
katka1981
17. čer 2009
cernobilky, drzim palce aby si bola v poriadku.

karolinkafe, nenasla som tu temu 😞
janne6969
17. čer 2009
Waw, kiezby to zvysenie prispevku bolo aj v skutocnosti. Mne vysiel ten denny vymer na nejakych 15,8 Eura, ale mam pocit, ze mi tolko neposielaju :-N Teda zatial som dostala len za jeden mesiac, ale aj tak mi prislo uboho malo. A ked mi tam bude chodit len tych 150, ci kolko je ten prispevok, tak to bude uz riadna kriza...
devita
17. čer 2009
janne a ako ratas denny vymer?ja ho mama dajakych 7euro,ono sa to nasobi poctom dni v mesiaci.
sovice
17. čer 2009
ahojda 😉
tak teda toto...mě už snad všechny předběhly :-N
moc veliká gratulace všem novopečeným maminkám x-) x-) x-)
ninny
17. čer 2009
janne, to maš podľa počtu dni v mesiaci.. koľko dni v danom mesiaci si bola na MD.. da sa to ľahko vypočítať, či Ti poslali správne... pokiaľ viem.. mala by si byť na MD od 5/5 ako ja.. ak si nešla ešte o 2 týždne skôr... takže by si mala dostať.. 27 x 15,8 = 426,6 Eur
ninny
17. čer 2009
ale viem, že je nejaký strop v materskej.. koľko dávaju najviac.. ale neviem koľko to je..
ninny
17. čer 2009
ale ten je o dosť vyšší.. sa mi zdá.. takže by to nemal byť Tvoj prípad.. 🙂
devita
17. čer 2009
ninny ahoooj..ty si este cela?chod uz do porodky..xixi...ako to ze ta to takto preslo,ci nepreslo?
ninny
17. čer 2009
devita, prešlo... nechápem.. 😞
devita
17. čer 2009
noo..co tak zajtra?mam pocit,zeby si mohla ist uz aj ty
ninny
17. čer 2009
devita, no mohla by som mohla... :-N
devita
17. čer 2009
ninny..tak daco skusim..snad budem aj tebe bosorovat ako vtedy majinke ci komu to bolo 😃 😃 😃 ..tak zajtra si prosim aby si ma predbehla
janne6969
17. čer 2009
Ninny ja som na materskej od 20.4. Tak mi to vyyratala lekarka. Takze za minuly mesiac by som mala dostat za cely a prislo mi len 400 euro. Plus minus nejake drobne. Takze neviem. :-N
A co zajtra teda pojdeme rodit?
ninny
17. čer 2009
janne, jaj.. tak to ja netuším prečo... 😞 skus zavolať do sociálky..

devita, jj môžeš 😉
janne6969
17. čer 2009
Prave som dovarila moje prve kapustove fiacky 🙂 Su sice trochu zvlastne na pohlad, ale chutovo su presne take na ake som mala chut 😃 Idem sa nakrmit 😃
ninny
17. čer 2009
janne, dobrú chuť.. ja idem akurát robiť makovú a orechovú štrudlu🙂
devita
17. čer 2009
janne,nebola si predtym PN?
janne6969
17. čer 2009
Aj ja dnes cely den rozmyslam nad jablkovou, ale pri tych sladkych fliackoch to uz bude vela sladkeho :-N
Necham si to na zajtra. Zajtra uvarim konecne nejake masko, tak k tomu sa strudla hodi :-p
devita
17. čer 2009
ninny..tak zajtra uz teda musis..uz som to preriekla,vyriekla,takze chces nechces,treba ist 😃 😃
janne6969
17. čer 2009
Devita nebola som PN vobec. Cerpala som len dovolenku :-N
devita
17. čer 2009
a uz ti prisiel teda vymer?
kolko mas denny zaklad na MD?
devita
17. čer 2009
a janne odkedy si na MD?
dicinka1
17. čer 2009
ahojte junovky..nestiham chodit ani na net..mala mi zabera dost casu..ako i vam vasi drobci..momentalne som sama,takkze mam fofry..v sobotu mame krstiny,tak sa snazim popratat cely byt..ale mala sa stale budi..tak som vacsinou s nou...mam pocit,ze vsetko je iba o dojceni,prani,zehleni,vareni... :-S
dicinka1
17. čer 2009
dufam,ze sa mate vsetky fajn...a ze nemate nijake starosti..a deticky a vy ste zdrave...hm? x-) x-)
janne6969
17. čer 2009
No denny zaklad mam 15,878.... eura. Na MD som od 20.4. Takze asi tak...
Dici ahoj 🙂 🙂 Juj ako Ti zavidim tieto starosti. Aj ja uz chceeeeeeeeeem :-N
dicinka1
17. čer 2009
janne...no niekedy mam uz fakt toho dost..zatial som nelutovala ze ju mam..ale je to dost narocne vsetko zvladat...a k tomu este davat na nu pozor...ked place tak som zufala,lebo neviem co jej je..ale ona vacsinou neplace..iba ak ju boli brusko..za tie 2 tyzdne mala 2-3 dni take co plakala..a nespala...ale chvalabohu je to zlate dievcatko..

cernobilka..drzim palceky aby bolo vsetko ok.... 😉

Začni psát odpověď...

Odešli