• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojky holky, dlouho jsem se neukaázala, tak vás musím pozdravit, miminkům a maminkám moc gratuluji (mimochodem v červnu 2009 máme moc hezká miminka) a všem čekatelkám držím palečky, ať to mají co nejdříve za sebou. Já už bych taky chtěla mít mimíska u sebe, ale zatím to na porod nevypadá, do termínu mám tři dny a už se pomalu smiřuji s tím, že budu opět přenášet, u nás nechávájí maximálně 10 dní, tak uvidíme, v pátek mám poradnu v porodnici, tak jsem zvědavá jestli nějak přihlédnout k mému prvnímu vyvolanému porodu, protože mě tabletky vůbec nezabírali, zkoušeli to tři dny za sebou a nic, pak poslední pokus s tabletou, píchli vodu, oxytocin a pak se to pomaličku rozbíhalo, celou dobu mě chystali na CS, ale nakonec jsem porodila po 12 hodinách od píchnutí plofové vody spontánně, tak uvidíme teď. Už se nemůžu dočkat miminka, doma všichni v pohotovosti a nic se neděje :angry: :angry: :angry:
17. čer 2009 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer, tak všem držíme palce, ať máte brzo miminka u sebe. U nás to zatím nevypadá, malý holt čeká na babičku, až se mu v neděli večer vrátí z dovolené :slight_smile:
17. čer 2009 ve 21:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute Evulky,tusim tu mame zraz Evuliek..nech uz dobehneme aj my tie mamulky..
17. čer 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je pravda Evičky, tak jdeme na to, však máme ty termíny blízko od sebe :slight_smile:
17. čer 2009 ve 21:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky můžu meruňkovê knedlíky???
17. čer 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka,ja si myslim ze ano..
17. čer 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
prajem krasnu nocku..drzte sa
17. čer 2009 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
cernobilka, mozes, ja by som ich zjedla.http://www.alinka.sk/c/jedalnicek-dojciacej-matky-1022.html
17. čer 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zase som sa k vám nachvíľku dostala. Zuzec pýtala si sa ako som stopla ten zápal. Teplá sprcha, odsatie mliečka a po odsatí studený obklad na boľavé miesto. Odsávať často. No a dala som aj paralen aj keď som mala len 37,2 ale radšej skôr ako mať horúčku. Paralen neuškodí. Obklady sú dobré z tvarohu ale aj z chladeného bieleho vína. Ja som mala zápal raz, ešte keď som si odsávala mlieko pre Martinku a odvtedy sa toho bojím jak čert kríža, bolo to hrozné :frowning2: :cry: :cry:
17. čer 2009 ve 23:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
jeej mufo super ze si az teraz odpisala, akurat ked som zapla konika :sweat_smile: :sweat_smile: diky
jaaaj to sa s tym tvarohom robi obklad? a ja ze sa ma jest :grinning: :grinning: :grinning: som trubka

ninny tak uchvatna noc teda, by ma porazilo keby ma takto poslali naspat domov :unamused: s vami cvici uz od malicka maleho ten vas Sebko hehe :sweat_smile: ved on raz vykukne a mozno uz tuto noc :wink:
17. čer 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata..ako?ja po bojovom trapeni..mala som take bolesti,od tretej rana a k tomu kazdych 10 minut kontrakcie,ze som si myslela ze idem..no preslo to a ja sa teraz dobre citim
18. čer 2009 v 06:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doobre ranko. Ja stale nic. Ziadne bolesti, ziadne priznaky :rolling_eyes: Len som sa strasne moc naranajkovala a je mi blbo :frowning2:
18. čer 2009 v 07:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
janne..a co take si jedla?
18. čer 2009 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No najprv pletenku s maslom, potom cokoladu a zaliala som to pol litrom dzusu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Netusim kam sa to vmestilo :fearful:
18. čer 2009 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčičky! :dizzy_face:
Tak u nás už jsme vstávali před sedmou. :wink: Přemýšlím, co dneska budem dělat. Mám moc prádla na žehlení, tak bych se na to měla vrhnout. :unamused:
18. čer 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja tiez neviem co dnes budem. Uz ozaj nemam co upratat... Trochu si pospim a potom asi nieco uvarim a upeciem a potom si zasa pospim :sweat_smile: No veru mohla by som uz rodit, lebo tato nuda ma zabije :rolling_eyes:
18. čer 2009 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janne, :grinning: :grinning: :grinning: tak k tomu ti fakt nic říct nemůžu... já bych se totiž strašně chtěla aspoň jeden den nudit! :grinning: Jeeee, a jen tak ležet a koukat třeba na film.... :dizzy_face: :grinning:
18. čer 2009 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,

holky taky nic nestíháte? Mimi, domácnost a já ještě teď trochu problémy v práci (měli jsme bohužel těžký pracovní úraz s doživotními následky), tak musím řežit Inspektorát bezpečnosti práce.

Kryštof je naštěstí hodný a vůbec nepláče a spí 4 hodiny.
18. čer 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monrou, poraď prosím, jak tomu malému trpaslíkovi vyčistit nos? Má z něm suché a špatně se mu dýchá. Zkoušela jsem zvlhčit mořskou vodou a odsát, ale bez úspěchu. :frowning2:
18. čer 2009 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti tak to mas super dietatko :grinning: ked tolko spinka. No ja viem, ze mna tie nahanacky tiez cakaju. Ale zatial je klud az moc...
18. čer 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janne, neboj po porodu už se nudit nebudeš, tak užívej, dokud můžeš :wink: :dizzy_face:
18. čer 2009 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janne, prvnícch 14 dní jsme krmili každé 3 hodiny, teď už 4 hodiny a včera se dokonce najedl v 21 hod a podruhé až 2:30 hod. Už jsem měla strach, zda ten monitor dechu funguje, zda žije. :slight_smile: Byl ok, je tuhej :sweat_smile:
18. čer 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti..navlhci normalne tie palicky s vatickou a s tym mu vytri nostek..ja som to tak robila...on sa ti Krystofko bude priecit,ale je to lepsie mat ciste ako ked sa mu ma tazko dychat.
18. čer 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti,su aj take palicky,ktore maju na zaciatku uzky stuplik z vaty a hned taky hrubsi,tie su lepsie na uska,aby neprepucili bubienok..na nostek mozes pouzit uplne kludne tie klasicke tensie.
18. čer 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devito, to mě napadlo, ale je to dost hluboko (v tom zoužení) a tak mám strach. Asi jako správná histerická matka pojedu na ORL, ať to udělají oni :grinning:

Asi jsou to ještě zbytky mléka, z doby kdy zvracel a teklo mu to i nosem.
18. čer 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, ahojky, já bych to udělala stejně, jak píše Devi. :wink: Teda Kryštůfek je hezký spáč. :wink: Mariellka se na mlíčko budí častěji, ale jinak většinou spí. :dizzy_face: Kdypak jdete na převážení? :wink: Jak jste na tom s tím mlíčkem a blinkáním a tak vůbec?
18. čer 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak snídám správnou výživnou snídani kojící matky... Ledové kaštany. :grinning: :grinning:
18. čer 2009 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti v nosteku neni nic comu by si ublizila,je to za nosom a ocami len obrovska dutina..nemaj strach...moj nebohy manzel mal za nosom obrovsky kratel,bol asi trikrat operovany a vtedy nam to lekari vysvetlovali,ze je tam len sliznica..nic viac
18. čer 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

po dlhej dobe sa aj ja ozývam :sunglasses:

Marti ja by som to urobila tiež ako píše Devita, lebo som to už tak robila, len som jej predtým nakvapkala do nošteka Libenar :slight_smile:

a tiež nič nestíham :stuck_out_tongue_closed_eyes: lebo malinká má koliky, tak je to o hubu, keď je hore tak sa nosí...našťastie vnoci spí fantasticky, aby som to neprekričala klop-klop-klop prespí už celú noc prípadne je 1x hore :slight_smile: ale musí byť so mnou v posteli, inak každú hodinku plače :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. čer 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na převážení jdeme zase v pondělí. Teď měl už konečně tolik kolik, když nás pouštěli z porodnice = tj. 2490g. Podle naší váhy měl včera před koupáním 2530g. Aleš se vrátil po 2 dnech a prý je to na něm vidět, že přibral.

Stále odstříkávám, zahušťuji. 2x denně dokrmuji BEBOU A.R. (pro ublinkávající děti), kterou ještě zahustím Nitritonem, protože to nám nestačilo. Sní 90ml na posezení přes prst, stříkačkou.

Od té doby co zahušťujeme už nezvrací, naštěstí a přibírá. Dokonce už můžeme používat klasické "1" plenky (pro novorozence) :grinning:
18. čer 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek